Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 3.5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prva pištola z napisom Made in Slovenia - REX zero 1
pa nič novega za balkan a ne?
Odgovori
Hm. A ni bilo rečeno, da je Rex rezultat domačega znanja?
Očitno je, vendar domaćega  Whistle
Odgovori
Tudi BAK47 na tej strani mi je nekak znan
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
(20-12-2016, 09:20)JRC Napisal: Hm. A ni bilo rečeno, da je Rex rezultat domačega znanja?
Očitno je, vendar domaćega  Whistle

ja  yu
Odgovori
da nimate vi malo preveč strahospoštovanja do balkanskih 'bratov', ali ste samo tako zelo jugonostalgični da bi radi videli da je beograd zopet vaše središče sveta??? lol ti srbi...
Odgovori
Zanimivo bi bilo slišati še drugo plat medalje. 
Lahko kdo Arex povpraša?
Odgovori
je to sploh bilokako mikro pomembno?
Odgovori
ja ker gospa v ameriki joče :'(
Odgovori
(20-12-2016, 15:22)Marks Napisal: je to sploh bilokako mikro pomembno?
Je, makro pomembno, seveda.

Glej, vsak izdelek danes solidno narejen, sploh z visjo ceno, mora imeti zanimivo, relativno kratko zgodbo, ki si jo folk zapomni.

Dobrih zgodb ne rabi kitajski srot, ki ima tako nizko ceno, da zgodbe ne rabi da kupec nekaj kupi. Ce drzi kolickaj, bo dober brez zgodbe.

Arexova zgodba bi lahko bila lasten izdelek, domace znanje, uspeli cez luzo, Slovenija ma itak lepe seksi stvari.

No pol pa to zgodbo zdrami dejstvo da je to razvil Srb, ki se je zapovrh skregal in umrl. Pa se huje, film se vrti se na paralelnem tiru v Srbiji z natanko isto pistolo.

In je zgodba usrana. K sreci tujci ne razumejo srbsko pa bi to pogruntali ze prej.

Ali se je AREX slabo pogodil ali pa se preziveli Srbne drzi dogovora. AREX pa bi lahko vedel da bo zgodba usrana ze zato ker se je za zacetek ze usrala z CZ.

In na koncu koncev to vpliva na prodajo in morebiten dogovor s kakno amerisko firmo da se prodaja pod njihovo znamko.

Poslano z mojega SM-G800F z uporabo Tapatalk
Odgovori
Shootme Doh
Odgovori
(20-12-2016, 20:14)Marks Napisal: Shootme Doh

Ne rabiš se butati po glavi. Zdi se, da nisi v privatnem sektorju in ne veš, kako kupci nihajo, kaj je pomembno in kaj ni pomembno.
Če imaš dober izdelek, solidno ceno in dobro zgodbo, se stvar prodaja. In zelo zelo hitro se zgodi, da se zgodba spaca.

V konkretni AREX REX-1 zgodbi bi pomagalo, da Srb ne svira po svoje na frulico.
Odgovori
(20-12-2016, 20:26)bbbbbb2011 Napisal:
(20-12-2016, 20:14)Marks Napisal: Shootme Doh

Ne rabiš se butati po glavi. Zdi se, da nisi v privatnem sektorju in ne veš, kako kupci nihajo, kaj je pomembno in kaj ni pomembno.
Če imaš dober izdelek, solidno ceno in dobro zgodbo, se stvar prodaja. In zelo zelo hitro se zgodi, da se zgodba spaca.

V konkretni AREX REX-1 zgodbi bi pomagalo, da Srb ne svira po svoje na frulico.

upam da se bodo saj zahvalili za ušpešen  test.
Odgovori
B ima prav. V poplavi bolj ali manj enakih produktov, je zgodba tista, ki daje tisti dodatni plus pri kupcu.
Odgovori
Upajmo, da si je Arex (pravočasno) uredil ustrezno zaščito po Zakonu o industrijski lastnini, čeprav nisem prepričan, če je to v konkretnem primeru sploh mogoče. V kolikor je to urejeno, načeloma ne bi smel imeti težav in bi lahko sprožil kakšen postopek proti drugemu proizvajalcu enakega izdelka. oz. "kopije" v drugi državi. Tudi, če to ne gre, to še ne pomeni, da ne gre za njegov oz. slovenski izdelek, četudi je pri tem sodeloval na tak ali drugačen način kdo, ki ni iz Slovenije. R. Z. 1 je (prva) slovenska pištola - izdeluje se v Sloveniji, izdeluje jo podjetje ustanovljeno v Sloveniji in je tudi že znana v tujini kot pištola "iz Slovenije" in to kot zelo dobra oz. kvalitetna. 

Tudi Norinco dela P226, pa se ve, da to ni Sig Sauer P226, da ni iste kvalitete in da nima iste cene oz. da gre za kitajski izdelek, da ne omenjamo kakšnih kitajskih MP5, ki jih skušajo razni prodajalci iz tujine prodati kot "surplus MP5".
Odgovori
Saj Srbi svoje ne imenujejo rex zero 1....v cem je torej problem?
Odgovori
(20-12-2016, 21:54)JRC Napisal: Saj Srbi svoje ne imenujejo rex zero 1....v cem je torej problem?

KAJ JE TU SLOVENSKEGA?

NAPIS  MADE IN SLOVENIJA Question
Odgovori
(20-12-2016, 21:59)kaliber Napisal:
(20-12-2016, 21:54)JRC Napisal: Saj Srbi svoje ne imenujejo rex zero 1....v cem je torej problem?

KAJ JE TU SLOVENSKEGA?

NAPIS  MADE IN SLOVENIJA Question

Slovenska je pištola - izdelek. Kje je bilo kupljeno jeklo oz. aluminij, kje so bili kupljeni stroji, kdo je naredil načrte in ostalo, tega ne spremeni. 

Ni pa nič nemškega ali od H&K na "G-3 POF", še najmanj pa je to "H&K G-3", saj je v celoti Made in Pakistan   Hand
Odgovori
(20-12-2016, 21:54)JRC Napisal: Saj Srbi svoje ne imenujejo rex zero 1....v cem je torej problem?

Kot sem rekel, ne gre toliko za izdelek, ki je soliden. Tudi cena ni minimalna, je pa nižja od recimo SIP P226 X-FIVE ALLROUND.
Tudi ne gre za blagovno znamko (ne da se mi gledati v registru, če je zaščitena ali ne).

Tudi srbska pištola ni povsem enaka, ker ima decoker in slide stopper ločeno. Je pa iz platnic in forme pištole evidentno, da gre za NATANKO isto stvar.

Gre za zgodbo. Kako je izdelek nastal, tradicija, trud, dobro ime. Ta Srb sigurno to kvari, hote ali nehote, me niti ne zanima. Saj je dejansko, ko je Browning vse prodal Coltu, z načrti in patenti - POVSEM IZGINIL IZ ZGODBE. Za 95% Američanov je legenda  Colt 1911(A1).

To bi se moralo zgoditi (tudi) tukaj, pa se ni.

Šele kasneje je ime Browninga prišlo na plano, ko so patenti in vse potekli. In ime Browninga je zgodbo požlahtnilo, ne usralo. Browning se z nikomer ni skregal, očitno si je znal izpogajati ceno, nenazadnje je izdelek funkcionalen in boljkone originalen. Skratka - nasprotje od Srba, krega se, umre, pol pa sine še naprej tira zgodbo, pa še izdelek je, blago rečeno, kopija SIGa.

To v bistvu ni toliko problematično (kopiranje), samo zgodba pa mora biti upedenana.

Pač glejte, sem v privatnem sektorju, razumem, kako včasih neotipljive (intangible) stvari vplivajo, da izdelek uspe (ali pa tudi ne).
In kot sem rekel, če bi bil jaz direktor Arexa, bi vse srbske zgodbe, ki se tičejo pištole, morale izginiti. Ker namreč, če bi bil Srb tak car, da bi to sam izdeloval, tržil, prodajal, OK, naj. Ali eno (proda) ali drugo (trži sam). Ne pa oboje.

Da vam to potrdim, poglejmo recimo Berso:
https://en.wikipedia.org/wiki/Bersa_Thunder_380

To je klon Walter PPKja v groznem kalibru .380 ACP. Groznem zato, ker so že Nemci ugotovili, kasneje pa Američani, da je ta blow-back pištola narejena za kaliber .22LR ali .32 ACP. 380 ACP je premočan in sploh kasneje PPK ni deloval tako zanesljivo.

Bral sem recenzije, da so to pištolo izdelali nemški naci inženirji, ki so prebegnili v Argentino. Folk je to v Ameriki kupoval, češ, opasna naci roba. Če že ne morejo dobiti originalnega PPKja, ki je bil mimogrede prepovedan za uvoz v Ameriko, pol pa vsaj 'the next best thing' - klon tega, naci klon.

V resnici so Berso ustanovili makaronarji, ki so prej delali v Beretti. Bersa pa se je s to čudaško zgodbo nenormalno prodajala v ZDA. Ne glede na to, da je vsekakor slabša po zanesljivosti od Waltherja PPK v .32 ACP, kvaliteta izdelave pa je z odlitimi deli unterhund. Pa taki detajli, kot je nahrapljena nišanska linija, ki jo ima Walther PPK, Bersa pa tega ni imela (vsaj tista ne, ki sem jo jaz videl).

Daleč od naci kvalitete.

To je moje mnenje.
Odgovori
Fantje, kdo pa je rekel da je Arex kupil patent? ...kaj pa če ga je čisto legalno kopiral (morda dodelal)?

...to se je zgodilo bratoma Koucky pri CZ 75, izdelka nista patentirala oz dovolj dobro patentirala in je zadeva šla legalno v "klone". Enaka zgodba je s Kalašnikom.

Ne pozabiti:
Patenti so po naravi teritorialni. Da obdržijo patent, morajo izumitelji vložiti prošnjo za patent v vsaki državi, v kateri želijo ta patent imeti. Na primer, ločene prošnje morajo biti vložene na Japonskem, Kitajskem, v ZDA ter v Indiji, če želi prosilec patent obdržati v teh državah. V večini držav patent traja 20 let od datuma vložitve prijave.

Zgoraj sem napisal kaj velja v "pravnih državah", kaj pa bolj divje? ....npr Srbija ali BiH? ..kaj če oni začnejo kljub veljavnim patentom zadevo distributirat npr v Rusijo, Moldavijo? ...kdo jih bo sankcioniral?

..........saj veste, že dedek mi je govoril, fant ograja je za poštene, lopov jo bo preskočil.

Zgodba kdo je koga kopiral in podobno je brez veze, važno da se naredi dober izdelek katerega trg sprejme (vsaj moje mnenje) in veliko klonov je uspešnejših od originala (npr. Tanfoglio)
Odgovori
(20-12-2016, 20:26)bbbbbb2011 Napisal: Ne rabiš se butati po glavi. Zdi se, da nisi v privatnem sektorju in ne veš, kako kupci nihajo, kaj je pomembno in kaj ni pomembno.
Če imaš dober izdelek, solidno ceno in dobro zgodbo, se stvar prodaja. In zelo zelo hitro se zgodi, da se zgodba spaca.

V konkretni AREX REX-1 zgodbi bi pomagalo, da Srb ne svira po svoje na frulico.

ja pa ravno zanimive zgodbe privabijo ljudi in se krešejo mnenja in pišejo knjige. o čem pa ima folk za razpravljat če je pot čisto enostavna iz risalne deske (ekrana) do mašine do prodajne police, brez zapletov? to je potem kitajc, brez 'zgodbe'...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)