Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 3.5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prva pištola z napisom Made in Slovenia - REX zero 1
Specijalac takim pri nas recemo...
Odgovori
(23-12-2016, 19:20)šimek Napisal: Saj vem Žarko ja, saj se tudi meni smiliš.

boli  :-Dboli :-D
Odgovori
Photo 
(23-12-2016, 14:35)kaliber Napisal:
(23-12-2016, 14:10)bubidu Napisal: Kakor koli že, srbi so jo imeli prvi, spomnim se, da je te pištole imel že pred leti na svojem štantu na IWI Mitchell arms, ki je med drugim v USA prodajal surplus orožje iz srbskih skladišč, M48 in podobno. Itak je pa zadeva , ne glede na to kdo je proizvaja  in trži, v glavnem kopija SS226, torej koncept službene pištole iz 80 ih let in ne bo povzročila revolucije nikjer, še najmanj pa v USA. Kar pa sem opazill, pa je, da nas še vedno jebejo kot so nas od nekdaj že z Gorenje televizorji, belo tehniko, Zastava avtomobili in vsem ostalim kar se je v jugi in pri nas delalo, tako tudi z Rexom, doma navijejo cene v tujini pa je bistveno ceneje, torej ne glede kje je narejena, ali v SRB ali v SLO, so to še vedno balkanska posla. Mrgreen

točno tako  Clap
tam sem imel to pištolo v rokah,MICtHELL je amerikanc ki starši so bili črnogorci in govori on in žena perfekno srbsko.mogoče tudi on se se rodil v yugi ker ima nad70 let.
z BOROTOM L. ga vidimo na sejmu vsako leto v  LAS VEGASU in je kar simpatičet tip. za vse vprašanja mu lahko pišete in mislim da vam bo odgovoril .on to pistolo je prodajal,ko večinoma slovencev je hodila v malo šolo..........malo za drugič
evo tu vizitka o ŽELJKOTA BLAGOJEVIČA tako da mu lahko pišete voščila za praznike in novo leto.bo tudi vesel če strelci mu bodo predlagali kako izbolšavo na pištoli.postal je tudi osebnost tedna kar ga bo tudi razveselilo Clap
Odgovori
(24-12-2016, 18:27)kaliber Napisal:
(23-12-2016, 14:35)kaliber Napisal:
(23-12-2016, 14:10)bubidu Napisal: Kakor koli že, srbi so jo imeli prvi, spomnim se, da je te pištole imel že pred leti na svojem štantu na IWI Mitchell arms, ki je med drugim v USA prodajal surplus orožje iz srbskih skladišč, M48 in podobno. Itak je pa zadeva , ne glede na to kdo je proizvaja  in trži, v glavnem kopija SS226, torej koncept službene pištole iz 80 ih let in ne bo povzročila revolucije nikjer, še najmanj pa v USA. Kar pa sem opazill, pa je, da nas še vedno jebejo kot so nas od nekdaj že z Gorenje televizorji, belo tehniko, Zastava avtomobili in vsem ostalim kar se je v jugi in pri nas delalo, tako tudi z Rexom, doma navijejo cene v tujini pa je bistveno ceneje, torej ne glede kje je narejena, ali v SRB ali v SLO, so to še vedno balkanska posla. Mrgreen

točno tako  Clap
tam sem imel to pištolo v rokah,MICtHELL je amerikanc ki starši so bili črnogorci in govori on in žena perfekno srbsko.mogoče tudi on se se rodil v yugi ker ima nad70 let.
z BOROTOM L. ga vidimo na sejmu vsako leto v  LAS VEGASU in je kar simpatičet tip. za vse vprašanja mu lahko pišete in mislim da vam bo odgovoril .on to pistolo je prodajal,ko večinoma slovencev je hodila v malo šolo..........malo za drugič
evo tu vizitka o ŽELJKOTA BLAGOJEVIČA tako da mu lahko pišete voščila za praznike in novo leto.bo tudi vesel če strelci mu bodo predlagali kako izbolšavo na pištoli.postal je tudi osebnost tedna kar ga bo tudi razveselilo Clap


Priponke Male slike
   
Odgovori
A ne bi bilo bolj enostavno, da se ti z njim pogovoris, ce se poznata?
Pa potem napises, kaj je povedal na temo podobNosti rexa in njegove pistole?
Kdo je skonstruiral, zdizajniral....kje se proizvaja njegova pistola itd.
Da se rex proizvaja v Sloveniji, je jasno.
Kot je jasno tudi, da jih uspesno izvazajo v ZDA...in ce rexa pohvalijo izkuseni strelci, je vec kot  ocitno, da je dober izdelek.
Odgovori
(24-12-2016, 18:40)JRC Napisal: A ne bi bilo bolj enostavno, da se ti z njim pogovoris, ce se poznata?
Pa potem napises, kaj je povedal na temo podobNosti rexa in njegove pistole?
Kdo je skonstruiral, zdizajniral....kje se proizvaja njegova pistola itd.
Da se rex proizvaja v Sloveniji, je jasno.
Kot je jasno tudi, da jih uspesno izvazajo v ZDA...in ce rexa pohvalijo izkuseni strelci, je vec kot  ocitno, da je dober izdelek.

če ci to vse napisal bi gotovo napravil škodo,ki ni moj namen
meni bol zanimajo izkušeni strelci :-D
Odgovori
Hm.
Pridejo trenutki (v posamezni diskusiji), ko ne vem in ne znam naprej nadaljevati.
No, to je tak trenutek.
Srecno.
Odgovori
(24-12-2016, 19:05)JRC Napisal: Hm.
Pridejo trenutki (v posamezni diskusiji), ko ne vem in ne znam naprej nadaljevati.
No, to je tak trenutek.
Srecno
jaz pogrešam na forum strelce iz prvih dni ipsc  slovenije, Clap zadnje leta jih ne vidim prisotne .
Odgovori
ah daj JRC, ne smeš kar obupat na tak svet večer, ki je poln ljubezni in upanja....[Image: image596.gif]

evo ti malo vspodbude, da ga boš začel dojemat takega kot je [Image: image124.gif] [Image: image148.gif]


https://www.youtube.com/watch?v=_V4onOqi5GU



Odgovori
(24-12-2016, 19:05)JRC Napisal: Hm.
Pridejo trenutki (v posamezni diskusiji), ko ne vem in ne znam naprej nadaljevati.
No, to je tak trenutek.
Srecno.

no vidiš jrc nivo  stelcev.prejšni teden strelci korenjaki,danes prvošolčki Clapveč mesecev pisali risali testirali predavali od zadeve ki niso imeli pojma.zdaj jih boli boli boli :-D
dejstvo je da imamo prvo pištolo z napisom made in slovenia in to bo ostalo večno Clap
Odgovori
(24-12-2016, 20:20)kaliber Napisal:
(24-12-2016, 19:05)JRC Napisal: Hm.
Pridejo trenutki (v posamezni diskusiji), ko ne vem in ne znam naprej nadaljevati.
No, to je tak trenutek.
Srecno.

no vidiš jrc nivo  stelcev.prejšni teden strelci korenjaki,danes prvošolčki Clapveč mesecev pisali risali testirali predavali od zadeve ki niso imeli pojma.zdaj jih boli boli boli :-D
dejstvo je da imamo prvo pištolo z napisom made in slovenia in to bo ostalo večno Clap
 
Sam Žarko jest res ne razumem kaj bi ti sploh rad povedal Question pa daj vsaj na božič mir no te prosim Hand
Odgovori
(24-12-2016, 23:10)jabolko Napisal:
(24-12-2016, 20:20)kaliber Napisal:
(24-12-2016, 19:05)JRC Napisal: Hm.
Pridejo trenutki (v posamezni diskusiji), ko ne vem in ne znam naprej nadaljevati.
No, to je tak trenutek.
Srecno.

no vidiš jrc nivo  stelcev.prejšni teden strelci korenjaki,danes prvošolčki Clapveč mesecev pisali risali testirali predavali od zadeve ki niso imeli pojma.zdaj jih boli boli boli :-D
dejstvo je da imamo prvo pištolo z napisom made in slovenia in to bo ostalo večno Clap
 
Sam Žarko jest res ne razumem kaj bi ti sploh rad povedal Question pa daj vsaj na božič mir no te prosim Hand

ja res lep in miren božič,in da božiček prinese lepa darila Clap
Odgovori
Rad bi povedal da on vse ve ampak ne pove
Odgovori
Glejte, res se ne bi hvalil, da sem nek strokovnjak za pištole, ker priznam, da nisem. Ampak po mojem skromnem mnenju pištola ni ravno neka ultra visoka tehnologija, za katero bi nekdo moral načrt kupiti, ukrasti itd.

Če lahko (odlično) pištolo izdela mali slovenski ProArmis, ne vidim razloga, da je ne bi mogel tudi (večji in kapitalsko močnejši) Arex.

Takšna ali drugačna nova pištola je vedno le kopija/izboljšava/dodelava pištol, ki že itak obstajajo desetletja. Tudi Rex ni nikakršna revolucionarna pištola – je le pištola, ki je zelo dobro in kvalitetno narejena, pri tem pa uporablja rešitve, znane že od prej.

Kdo torej koga kopira, če v osnovi itak vsi kopirajo/dodelujejo/izboljšujejo že obstoječe zadeve (vključno z Zastavo)? Zdaj pri tej zgodbi pa skoraj izgleda, kot da je Zastava prva izumila pištolo in grdi Arex kopira njihov genialni izum?
Odgovori
eh, koliko besed za prazen nič. Verjetno nihče od vas ne ve za kakšen dogovor gre med proizvajalcem in konstruktorjem, kar večinoma ni ista poslovna entiteta.
Odgovori
kaliber ve hahahahaahahah
Odgovori
(25-12-2016, 10:41)Bacekjon Napisal: Glejte, res se ne bi hvalil, da sem nek strokovnjak za pištole, ker priznam, da nisem. Ampak po mojem skromnem mnenju pištola ni ravno neka ultra visoka tehnologija, za katero bi nekdo moral načrt kupiti, ukrasti itd.

Če lahko (odlično) pištolo izdela mali slovenski ProArmis, ne vidim razloga, da je ne bi mogel tudi (večji in kapitalsko močnejši) Arex.

Takšna ali drugačna nova pištola je vedno le kopija/izboljšava/dodelava pištol, ki že itak obstajajo desetletja. Tudi Rex ni nikakršna revolucionarna pištola – je le pištola, ki je zelo dobro in kvalitetno narejena, pri tem pa uporablja rešitve, znane že od prej.

Kdo torej koga kopira, če v osnovi itak vsi kopirajo/dodelujejo/izboljšujejo že obstoječe zadeve (vključno z Zastavo)? Zdaj pri tej zgodbi pa skoraj izgleda, kot da je Zastava prva izumila pištolo in grdi Arex kopira njihov genialni izum?

Eno je izdelat iz nule [Arex] drugo dodelat izdelano [Proarmis]
Odgovori
Ne razumem, zakaj toliko vznemirjanja okoli tega, kje je bila pištola razvita, saj gre za izdelek, v katerega je vgrajeno velliko znanja številnih nadarjenih ljudi. Kot kaže, je Blagovević z bogatimi orožarskimi izkušnjami dodelal zasnovo SIG oziroma CZ99, pri Arexu pa so zelo dobro opravili zelo zahteven tehnološki prehod na serijsko izdelavo. Sedaj je potrebno dober izdelek uspešno tržiti, v primeru, da postane uspešnica, pa čaka Arex še en izjemno zahteven korak, to je prehod na velikoserijsko proizvodnjo ob sprotnem ohranjanju vrhunske kakovosti.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
(25-12-2016, 11:46)jabolko Napisal:
(25-12-2016, 10:41)Bacekjon Napisal: Glejte, res se ne bi hvalil, da sem nek strokovnjak za pištole, ker priznam, da nisem. Ampak po mojem skromnem mnenju pištola ni ravno neka ultra visoka tehnologija, za katero bi nekdo moral načrt kupiti, ukrasti itd.

Če lahko (odlično) pištolo izdela mali slovenski ProArmis, ne vidim razloga, da je ne bi mogel tudi (večji in kapitalsko močnejši) Arex.

Takšna ali drugačna nova pištola je vedno le kopija/izboljšava/dodelava pištol, ki že itak obstajajo desetletja. Tudi Rex ni nikakršna revolucionarna pištola – je le pištola, ki je zelo dobro in kvalitetno narejena, pri tem pa uporablja rešitve, znane že od prej.

Kdo torej koga kopira, če v osnovi itak vsi kopirajo/dodelujejo/izboljšujejo že obstoječe zadeve (vključno z Zastavo)? Zdaj pri tej zgodbi pa skoraj izgleda, kot da je Zastava prva izumila pištolo in grdi Arex kopira njihov genialni izum?

Eno je izdelat iz nule [Arex] drugo dodelat izdelano [Proarmis]
kako lahko govoriš  da je iz nule,kaj je naredil pokojni blagojevič pred 30 leti Question
Odgovori
No, treba je priznati kar jim gre, dobro so pobrali mere in jih sprogramirali v CNC. Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)