Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 3.5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prva pištola z napisom Made in Slovenia - REX zero 1
(25-12-2016, 12:47)bubidu Napisal: No, treba je priznati kar jim gre, dobro so pobrali mere in jih sprogramirali v CNC. Mrgreen

to so vsi razumeli zgleda da Tine ne  :-D mu treba to vse narisat da bo bolje razumel
Odgovori
Kaj pa je pri Proarmis pistolah dodelano na ze izdelanem?
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
(25-12-2016, 15:18)markojelen Napisal: Kaj pa je pri Proarmis pistolah dodelano na ze izdelanem?

pusti generale saj ne vedo zakaj gre. lahko pa recem da tvoje so po mojem okusu, najlepse, videl sem po sejmih 1000 razlicnih bravo Clap
Odgovori
...
Odgovori
res? :)
Odgovori
...
Odgovori
(25-12-2016, 12:56)kaliber Napisal:
(25-12-2016, 12:47)bubidu Napisal: No, treba je priznati kar jim gre, dobro so pobrali mere in jih sprogramirali v CNC. Mrgreen

to so vsi razumeli zgleda da Tine ne  :-D mu treba to vse narisat da bo bolje razumel

 Ha zgleda da sta se Strela pa Kaliber skupaj potepala, ko sta se istočasno oglasila na forumu po dolgem času Question Hand
Odgovori
(19-12-2016, 07:53)Melly Napisal: http://www.nbinat.rs/index.php/sr/produc...tol-bb22-2

"Zero 1 is actually BB210 pistols, made by Serbian engineer Bozidar Blagojevic, after he left gun factory Crvena Zastava Yugoslavia now Zastava Arms, Serbia. He made new line of pistol BB210 Gepard, this gun are modernized well known CZ99 (now EZ9 or CZ999) guns made by same factory in late 80s. After his death his son try to sell this guns to zastava but they refuse to buy it. After negotiation with Slovenians, they finally accept his terms and made his/his fathers BB 210 Gepard guns as  Rex Zero 1 gun."

Tole pišejo naši ex bratranci.... 

Pod katerim imenom naj bi se potem v Srbiji proizvajala/prodajala ta pištola? Ker na linku ni več ničesar, pod iskalnim nizom "NB Inat - Pistol B210" pa google tudi nič ne najde, razen teh par (po možnosti fotošopiranih) fotk na kamuflažni podlagi. Kaj je pol z vsem tem kar se piše zadnjih par strani?
Odgovori
(08-03-2018, 20:12)Userus Napisal:
(19-12-2016, 07:53)Melly Napisal: http://www.nbinat.rs/index.php/sr/produc...tol-bb22-2

"Zero 1 is actually BB210 pistols, made by Serbian engineer Bozidar Blagojevic, after he left gun factory Crvena Zastava Yugoslavia now Zastava Arms, Serbia. He made new line of pistol BB210 Gepard, this gun are modernized well known CZ99 (now EZ9 or CZ999) guns made by same factory in late 80s. After his death his son try to sell this guns to zastava but they refuse to buy it. After negotiation with Slovenians, they finally accept his terms and made his/his fathers BB 210 Gepard guns as  Rex Zero 1 gun."

Tole pišejo naši ex bratranci.... 

Pod katerim imenom naj bi se potem v Srbiji proizvajala/prodajala ta pištola? Ker na linku ni več ničesar, pod iskalnim nizom "NB Inat - Pistol B210" pa google tudi nič ne najde, razen teh par (po možnosti fotošopiranih) fotk na kamuflažni podlagi. Kaj je pol z vsem tem kar se piše zadnjih par strani?

eto, če še malo pobrskaš...


Priponke
.pdf   NB_INAT_Pistol_B210_Gepard1.pdf (Velikost: 136,24 KB / Prenosi: 928)
Odgovori
Ali morda kdo ve ali se v SLO že prodaja Rex Alpha ?
Odgovori
Vceraj videl, da je trenutno testira Robski iz AK Operator Union. Pravi tudi, do so nedavno podpisali pogodbo o nabavi Rexov 1 za poljsko policijo. Upam, da ne gre za dezinformacijo :)
Odgovori
(09-03-2018, 23:25)burt Napisal: Ali morda kdo ve ali se v SLO že prodaja Rex Alpha ?
https://www.proarmis.si/orozje/kratkocev.../rex-alpha
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
Pozdrav vsem.

V strelstvu sem še čisto zelen, se pa sedaj odločam za nakup svoje prve pištole (če mi požegnajo nabavno dovoljenje). V ožji izbor poleg ostalih, sem uvrstil tudi Alpho. Nekaj sem že prestreljal s pištolo Rex Zero na Dolenjki, katere ergonomija mi ne ustreza (ročaj mi je malenkost predebel). Je ročaj pištole pri Alphi enake debeline kot pri Zero?
Odgovori
(05-10-2018, 14:25)kn3z007 Napisal: Pozdrav vsem.

V strelstvu sem še čisto zelen, se pa sedaj odločam za nakup svoje prve pištole (če mi požegnajo nabavno dovoljenje). V ožji izbor poleg ostalih, sem uvrstil tudi Alpho. Nekaj sem že prestreljal s pištolo Rex Zero na Dolenjki, katere ergonomija mi ne ustreza (ročaj mi je malenkost predebel). Je ročaj pištole pri Alphi enake debeline kot pri Zero?

Spoštovani,

ergonomija pri Alphi je boljša in obseg ročaja je manjši. Meril sem skupni obseg ročaja na najtanjšem in najdebelejšem delu ročaja. Razlika je ca. 3-5 mm v obsegu -> Alpha ima manjši obseg.
Proarmis d.o.o.
083 868 940 | 051 456 301 | 051 456 303
info@proarmis.si | www.proarmis.si
Odgovori
(05-10-2018, 14:25)kn3z007 Napisal: Pozdrav vsem.

V strelstvu sem še čisto zelen, se pa sedaj odločam za nakup svoje prve pištole (če mi požegnajo nabavno dovoljenje). V ožji izbor poleg ostalih, sem uvrstil tudi Alpho. Nekaj sem že prestreljal s pištolo Rex Zero na Dolenjki, katere ergonomija mi ne ustreza (ročaj mi je malenkost predebel). Je ročaj pištole pri Alphi enake debeline kot pri Zero?

Alpha ima dosti, dosti boljsi rocan, ce imas manjso roko. Za šape je Zero 1 OK. 
Sprobaj Alpho zna bit da bos kar navdusen.
Odgovori
(07-10-2018, 14:17)MarkB Napisal:
(05-10-2018, 14:25)kn3z007 Napisal: Pozdrav vsem.

V strelstvu sem še čisto zelen, se pa sedaj odločam za nakup svoje prve pištole (če mi požegnajo nabavno dovoljenje). V ožji izbor poleg ostalih, sem uvrstil tudi Alpho. Nekaj sem že prestreljal s pištolo Rex Zero na Dolenjki, katere ergonomija mi ne ustreza (ročaj mi je malenkost predebel). Je ročaj pištole pri Alphi enake debeline kot pri Zero?

Alpha ima dosti, dosti boljsi rocan, ce imas manjso roko. Za šape je Zero 1 OK. 
Sprobaj Alpho zna bit da bos kar navdusen.

Zdravo.

Hvala obema za odgovor. Ravno tu vidim največji problem, ker ne vem kje bi jo lahko preizkusil v praksi. V Tarči sem si jo že ogledal, ko sem delal izpit, zanima pa me seveda bolj kakšno je rokovanje v praksi, se pravi na strelišču. Sem skeptičen zaradi modela Zero, za katerega sem ravno na strelišču ugotovil, da mi ne ustreza.
Odgovori
To soboto jih bo neki streljalo na pokalni IPSC tekmi pri Banani...če že moraš tolk komplicirat ti povem da je pištola
od vseh dejavnikov najmanj pomembna za streljanje dinamičnih disciplin , pomembno je samo da zanesljivo deluje.
Odgovori
Sploh ne kompliciram. Meni je pomembna tudi ergonomija, konec koncev kupujem kos za 1.100€, ki bi ga rad uporabljal daljše obdobje. Za prvo pištolo si pač želim nek optimum, da ne bom po 2 mesecih prodajal, ker mi ne ustreza.

Če je pomembna samo zanesljivost, potem bo dober tudi G17, C10P ali XDM.

@ jabolko: to soboto žal ne morem, ker bom streljal v Ljubljani, saj želim pridobiti športni orožni list, se pa z veseljem udeležim prihodnjič, sploh če bo mogoče poprijeti za Alpho.
Odgovori
(09-10-2018, 10:50)kn3z007 Napisal: Sploh ne kompliciram. Meni je pomembna tudi ergonomija, konec koncev kupujem kos za 1.100€, ki bi ga rad uporabljal daljše obdobje. Za prvo pištolo si pač želim nek optimum, da ne bom po 2 mesecih prodajal, ker mi ne ustreza.

Če je pomembna samo zanesljivost, potem bo dober tudi G17, C10P ali XDM.

@ jabolko: to soboto žal ne morem, ker bom streljal v Ljubljani, saj želim pridobiti športni orožni list, se pa z veseljem udeležim prihodnjič, sploh če bo mogoče poprijeti za Alpho.

Info od Arexa, maj 2018... "Slovarms Divača. Prosim kontaktirajte gospoda Gregorja, 040126500."

V kolikor imas nabavno poklici in se probaj kaj vec zmenit. Drugace pa imajo drugi trgovci tudi Alpho na zalogi in se lahko dogovoris za kak termin na streliscu, za 50 susov ti verjetno noben ne bo kompliciral. A v vasem klubu je nima nihce?

Izpit se vam je ze koncal? Naceloma bi lahko tam tudi prosil, ce lahko z Alpho ustrelis par komadov. Itak moras tistih 15x tarco zadet, jo pac z Alpho. ;)

Drugace pa zelo lepo sede v roko, gumb za izmet nabojnika s palcem lahko dosegljiv (v primerjavi z Zero 1, to si tako lahko sam videl, na 'suho'), odsuna je bolj malo obvladljiv tudi za zacetnika.
Odgovori
(09-10-2018, 11:21)MarkB Napisal:
(09-10-2018, 10:50)kn3z007 Napisal: Sploh ne kompliciram. Meni je pomembna tudi ergonomija, konec koncev kupujem kos za 1.100€, ki bi ga rad uporabljal daljše obdobje. Za prvo pištolo si pač želim nek optimum, da ne bom po 2 mesecih prodajal, ker mi ne ustreza.

Če je pomembna samo zanesljivost, potem bo dober tudi G17, C10P ali XDM.

@ jabolko: to soboto žal ne morem, ker bom streljal v Ljubljani, saj želim pridobiti športni orožni list, se pa z veseljem udeležim prihodnjič, sploh če bo mogoče poprijeti za Alpho.

Info od Arexa, maj 2018... "Slovarms Divača. Prosim kontaktirajte gospoda Gregorja, 040126500."

V kolikor imas nabavno poklici in se probaj kaj vec zmenit. Drugace pa imajo drugi trgovci tudi Alpho na zalogi in se lahko dogovoris za kak termin na streliscu, za 50 susov ti verjetno noben ne bo kompliciral. A v vasem klubu je nima nihce?

Izpit se vam je ze koncal? Naceloma bi lahko tam tudi prosil, ce lahko z Alpho ustrelis par komadov. Itak moras tistih 15x tarco zadet, jo pac z Alpho. ;)

Drugace pa zelo lepo sede v roko, gumb za izmet nabojnika s palcem lahko dosegljiv (v primerjavi z Zero 1, to si tako lahko sam videl, na 'suho'), odsuna je bolj malo obvladljiv tudi za zacetnika.

Hvala.

ta odgovor sem pričakoval že na začetku. Uspešno sem opravil vse kar država zahteva od mene, sedaj je v rokah UE. Če ne bo kak zadržek, upam, da bom konec meseca že imel nabavno dovoljenje potem a se povežem z gospodom. Na izpitu pa smo streljali z XDM pištolami. Nisem vedel, da lahko izbiram :).
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)