Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 3.5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prva pištola z napisom Made in Slovenia - REX zero 1
#1
Je kaj resnega na tem? Pozna kdo?

http://www.obramba.com/novice-in-zanimiv...rex-zero-1
Odgovori
#2
23.11. mislim da imajo nekateri izbranci ogled proizvodnje in preizkus orožja...

pol pa vsi XDM-ke zamenjat za slovensko pištolo, pa ja ne bomo z hrvaško strelal ;)
poka a nič ne zadane...
Odgovori
#3
Izdeluje jo Arex Šentjernej.. Zgleda pa kot kakšen Sig sauer.
Odgovori
#4
Pri orožju se danes gre v glavnem za sestavljanje patentov v neko novo celoto. Bistvo večine sodobnih pištol pa je modificiran Browningov sistem zaklepanja z nihajočo cevjo, izjema so Berettine pištole s sistemom zaklepanja cevi in zaklepa s nihajočim klinom povzetim po Waltherju P38 ali rotiranjem cev, podobno kot je bilo izvedeno zaklepanje pri predpotopnem Steyru 1912. Torej nič revolucionarno novega...
Odgovori
#5
Podobno kot pri bedakih, v osnovi gre za manjko inteligence ampak izraža se na toliko različnih načinov, da je vse skupaj prav pestro...zakaj ne bi bilo isto pri pištolah.

Še vedno pa ostaja dejstvo, da je nekdo v tej usrani deželici uspel sproducirat nekaj konkretnega (in ne bikove izločke) kar zna biti celo uporabno in morda celo prodajno uspešno ali če ne drugega, da bi ob morebitnem preblisku pameti policijskovojaški denar namesto italjanom ali kakim tujcem ostal doma ter bog ne daj povzročil kako delovno mesto več,
Odgovori
#6
> Mato said:
... policijskovojaški denar namesto italjanom ali kakim tujcem ostal doma ter bog ne daj povzročil kako delovno mesto več,

bognedaj da bi zganjal nostalgijo po ranjki Jugi ampak tam je bil večni očitek koliko se je porabljalo za vojsko, marsikdo pa pozablja da so gnarji za t.i. "namensko proizvodnjo" ostajali na Ravnah, TAM-u, Savi, in ostali kompaniji firm ki je delala za vojsko, torej je denar ostal doma in generiral XY delovnih mest.

Skratka, upam da fantom uspe.
Odgovori
#7
Mato... Seveda imaš prav, hotel sem le povedat, da puškarstvo ni raketna znanost. Danes se lahko v raznih grafičnih programih celo simulira delovanje "prototipa", še preden je le ta narejen...

Orožje torej združuje v glavnem že znane finomehanične rešitve, ergonomijo, materiale, tolerance, pomemben pa tudi dizajn proizvoda. In ker gre pri trženju proizvodov tudi za ekonomski vidik, je pomembna tudi proizvodna cena izdelka, v kateri se odražajo vse izbrane rešitve, pištola pa se mora na trgu soočiti z velikani, kakršen je npr. glock, v razred katerega nekako sodi.

Seveda držim pesti, da pištola na neizprosnem trgu preživi. Žal pa majhnost slovenskega civilnega tržišča ne omogoča preživetja projekta, tako da jaz tale projekt jemljem kot nek dokaz, da tudi doma znamo kaj narediti...
Odgovori
#8
Arex je firma, ki je znana po svojih patentih in kakovostni izdelavi produktov, med drugim tudi za zahtevno avtomobilsko industrijo. Kolikor mi je znano, bodo delali fulsize verzijo in kompakt. Vrednost in uporabnost bo v veliki meri odvisna od uporabljenih materialov, princip delovanja je preverjen, zaklepanje SIGovo,...V primeru serijske proizvodnje sem vsekakor kandidat za nabavo, ko bodo odpravljene morebitne porodne težave.
Pozdravljam vse domače dejanosti v tej smeri, posebej pa Slovensko pištolo.
Jutri beremo...
Odgovori
#9
Navijam za slovensko orožje. Srčno pa upam, da pri sami pištoli ne bo prišlo do tipične slovenske obdavčitve, in da ne bo firma dihala na škrge, ter da bo namesto v davke dajala v razvoj produktov...
Odgovori
#10
Nič skrbet Arex je kar fino prisesan na davkoplačevalski konto.
Odgovori
#11
> mr.T said:
> Nič skrbet Arex je kar fino prisesan na davkoplačevalski konto.


Reveži res niso... Podatki supervizorja:
http://supervizor.kpk-rs.si/podj/15413217/
Odgovori
#12
:O ... ko pogledam one tri enake gumbe pod zaklepom na levi strani me kar srat prtisne...

...kaj je sedaj kateri gumb...

ME NO LIKE!!!! [-(

Zato nisem nikoli maral 226, ker nima nič postavljeno (zame) logično! Saj če samo to pištolo uporabljaš in nobene druge, potem je OK, ker se navadiš, če pa uporabljaš več (konstrukcijsko in upravljalsko-ergonomsko) razlličnih pištol, pa traja kar nekaj časa in miselnega napora, da ugotoviš, kateri gumb je že treba na 226 za kaj pritisnit...

Pri 226 mi tudi ni bilo všeč proženje (upam, da so vsaj to popravili) in visoka "nišanska slika", kar pa že po fotki izgleda malo bojše, oz. nižje...

...sicer pa - kaj jaz vem in kdo sploh sem jaz, da imam pravico komentirat... >-)

So že pri nas "custom guruji", ki bodo to pištolo v nulo razstavili in preštelali vse, kar ni ravno fiksno zavarjeno gor, ter zoptimizirali "v nulo", tako da potem še ta osnovno ne bo več delalo... @-)
Odgovori
#13
Če mi jo dajo zastonj na test, bom pa strelju z njo, sploh če nas vsaj delno podprejo, kot je hrvate HS. ;)
Odgovori
#14
Če so pametni in mislijo resno bodo to vsekakor naredili...
Odgovori
#15
Me zanima kak bi šla čez uni test ko je video tu gor prilepljen.... po blatu, pod vodo itd.
Odgovori
#16
Na koncu o usodi izdelka vedno odloči ekonomija. Pri orožju je pa še dodatna težava, ker je trg reguliran. Težava pa je t.i. noname proizvajalec.
Za uspeh Glocka je bila kriva moderna zasnova in materiali, ter da so premagali sloviti Steyr na natečaju za novo službeno vojaško pištolo avstrijske vojske.
Pri uspehu XDM-a pa je bilo ključno, da je bila v ozadju mreža Springfelda.
Odgovori
#17
počakajmo kaj bodo rekli naši strelci, ki so povabljeni na predstavitev.
Odgovori
#18
kje, kdaj bo predstavitev?
Odgovori
#19
22.11., če nisem spet kaj zamešal B-)
Odgovori
#20
ja nisi povedal kje :D
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)