Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup pištole
#1
Pozdravljeni,

Odločam se za nakup pištole, ker pa še sam dobro ne vem kaj bi točno rad me zanima, če obstaja kakšen vodič oz. članek o tem kaj je treba upošptevati ob nakupu... Skratka kakšen pregled različnih opcij na trgu...
Odgovori
#2
Najbolje je probat čim več različnih zadev in se potem odločati med kosi, ki ti najbolj ležijo. Seveda se postavlja vprašanje, kakšen bo namen uporabe?
Odgovori
#3
Predvsem lov. Uporaba za "milostni strel" in pa kakšno nedeljo na strelišču
Odgovori
#4
Ravno v eni od tem poteka debata na temo milostnega strela. []http://www.strelec.si/vanilla2/discussion/11654/-357sig-vs-45acp#Item_36()

Ti bo pa zagotovo tudi kak lovski brat kaj svetoval. Večinoma imajo revolverje ampak vseeno bi se jaz raje odločil za pištolo in to za nekaj plastičnega ter primeren tok s pokritim prožilcem.
Odgovori
#5
Pri nakupu pištole za lovsko uporabo je zelo pomembno dejstvo, da boš pištolo večino časa nosil, "za brezveze", v toku. Zato je tisti bobov nasveti glede "plastičnosti" in primernega toka zelo na mestu.
Odgovori
#6
zelo všeč mi je cz75 samo je kr draga
Odgovori
#7
Potem pa kupi cz p07 idealno za dolgo nosit na jagi. Za malo denarja veliko muzike, boš pa dobil samo kakšnega rabljenega glocka, xDM....
Odgovori
#8
> NooB said:
> Za malo denarja veliko muzike, boš pa dobil samo kakšnega rabljenega glocka, xDM....

Točno to sem imel jaz v mislih. Nabor kalibrov pa je tudi dovolj širok, da se najde kaj za vsakega.
Odgovori
#9
Vzemi revolver, za milostni strel je po moje najboljši, saj ti ni treba nič razmišljati o kakih varovalkah, ko pritisneš poči in to je to. Jaz imam taurus ultra - lite v 38 spec, super zadeva, nerjaveč, majhen, lahek in močan. Ne vem zakaj bi na jago nosil pištolo z 10+ patroni v magazinu. Lp.
Odgovori
#10
Odvisno od tipa divjadi P38 ali M1895.
Odgovori
#11
Takle bi bil kar primeren za tvojo uporabo. Enostaven in vzdržljiv, tudi če toča pada po njemu:
http://www.strelec.si/vanilla2/discussio...ial#Item_7

za ceno pa se da tudi še kak evro navzdol zmenit. :-c
Odgovori
#12
> mamaluk said:
> Vzemi revolver, za milostni strel je po moje najboljši, saj ti ni treba nič razmišljati o kakih varovalkah, ko pritisneš poči in to je to.

No ne Glock ne XDM nimata zunanjih varovalk, tako da to ni neka prednost revolverjev.

> Ne vem zakaj bi na jago nosil pištolo z 10+ patroni v magazinu. Lp.


Odvisno kje in kaj jagaš ... :D
Odgovori
#13
> mirkotus said: zelo všeč mi je cz75 samo je kr draga

Če ti je všeč, jo kupi, da se ti potem ne bo kolcalo, ko jo boš videl pri kakšnem znancu.
Mogoče še en nasvet: Za katerokoli orožje se boš odločil, se z njim najprej nauči streljat ( zadeti tarčo ) na strelišču...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#14
Bobo, tudi glocka imam doma, pa še marsikaj drugega. Ko me je prijatelj lovec pred par leti z mojo astro 70 med tem ko sem šel pregledovat zadetke na tarčo (streljala sva sama) skoraj zadel v stegno, ker se je igral s pištolo, vstavil okvir v pištolo, repetiral pištolo in ponesreči sprožil v mojo smer,.... in ko si je drugi kolega s svojo TT prestrelil omaro, čevelj v omari in lesen strop v hiši, ker je pozabil, da ima naboj v cevi,,,, in ko si je drugi kolega lovec s TT prestrelil omaro oz. polico v omari z orožjem , in ko je kolega lovec gruči otrok, ki so bili na letovanju v CŠOD kazal svojo cz 75 in se mu je sprožila v asfaltna tla med otroke in so deli asfalta ofrckali mularijo, njim pa se je to zdelo super, ker so mislili da je to naredil zanalašč... mi je postalo jasno, da je za lovce, ki niso vajeni kratkocevnega orožja, najboljši revolver. Ker je velika razlika imeti naboj v ležišču napete (četudi zavarovane) polavtomatske pištole, ali pa v revolverju.. lp.
Odgovori
#15
=; Eno je imeti naboj v cevi, ko si v lovišču, povsem drugo pa, če je naboj stalno v cevi, pa naj bo to šola , dvorišče ali gostilna ali klet. Ga jagri tud mal serjete! :-w
Odgovori
#16
najbolje za lovsko pištolo je uprašat dečke na forumu lov.
ker je toliko različnih stvari ki jih morš upoštevat da je joj! in tam imaš dolge teme prerekanj okoli tega, katero kratkocevno orožje izbrati...

kot prvo katero (največjo) divjad imate (če je to srnjad, imajo recimo pri nas radi revolver 22 wmr), če so to pujsi močnejše, če je to medved najjače...

kot drugo kaj boš ti počel s kratkocevnim; boš veliko hodil za zastreljeno divjad, te bodo iz centra veliko klicali, ali bo to samo zate - (v zadnjem primeru bo pištola verjetno samo za na strelišče - če bo samo za strelišče potem je fino imeti kakšen poceni kaliber, v kombinaciji z zgornjimi kriteriji seveda...)

potem še morda odloča teža o vsem tem pa kot že rečeno varianta revolver-pištola, čeprav se mi nekako zdi da imajo za resna dela dečki jagri raje revolverje...

skratka parametrov za izbiro je dosti. ni pa rečeno da ne moreš več kratkocevnega orožja sprobat in tako videt kaj bi rad imel...
Odgovori
#17
Po besedah tega gospoda so edini dost profesionalni za take zadeve.
Odgovori
#18
Ker je lovišče območje, kjer je dovoljeno nošenje, nošenje pa pomeni, da imaš orožje pripravljeno na strel. :P
Odgovori
#19
> mamaluk said:
> Bobo, tudi glocka imam doma, pa še marsikaj drugega. Ko me je prijatelj lovec pred par leti z mojo astro 70 med tem ko sem šel pregledovat zadetke na tarčo (streljala sva sama) skoraj zadel v stegno, ker se je igral s pištolo, vstavil okvir v pištolo, repetiral pištolo in ponesreči sprožil v mojo smer,.... in ko si je drugi kolega s svojo TT prestrelil omaro, čevelj v omari in lesen strop v hiši, ker je pozabil, da ima naboj v cevi,,,, in ko si je drugi kolega lovec s TT prestrelil omaro oz. polico v omari z orožjem , in ko je kolega lovec gruči otrok, ki so bili na letovanju v CŠOD kazal svojo cz 75 in se mu je sprožila v asfaltna tla med otroke in so deli asfalta ofrckali mularijo, njim pa se je to zdelo super, ker so mislili da je to naredil zanalašč... mi je postalo jasno, da je za lovce, ki niso vajeni kratkocevnega orožja, najboljši revolver. Ker je velika razlika imeti naboj v ležišču napete (četudi zavarovane) polavtomatske pištole, ali pa v revolverju.. lp.

jao, jao. in to je tvoj argument proti pištoli in za revolver? To je kvečjemu lahko argument referentke na UE proti jagrom. S tem si samo pokazal, da se giblješ v krogu ne ravno zanesljivih ljudi. :)

za nekoga, ki ne zna rokovati bo isti rezultat tudi z revolverjem. Če je dal prst na prožilec in stisnil bo krogla priletela ven tako iz pištole kot tudi iz revolverja!

btw, revolver ima "vedno" naboj v cevi, pištolo pa je treba repetirat da dosežeš to stanje.
Odgovori
#20
"btw, revolver ima "vedno" naboj v cevi, pištolo pa je treba repetirat da dosežeš to stanje."

p.s. zakaj bi imel nekdo doma naboj v cevi...

Bobo +1
lp Melly
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)