Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 3 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remote video sistem
Jaz kamero postavim cca 2m stran od tarče in izoštrim sliko z novim objektivom (ta iz ebaya) monitor pa ob postavitvi imam zraven in ko vse poštimam grem nazaj do puške.. Objektiv z lečo enostavno odšeraufaš in novega zašeraufaš (prepričaj se pred nakupom da novi objektiv ima enak kvint kot je v ohišju kamere!). Kamero si lahko postaviš dlje od tarče, sam boš hitro ugotovil da ti bo tudi monitor hitro ratal premajhen... Kamero z odajnikom pa imam v "pancir ohišju" postavljeno na drog. Če te skrbi za varnost same kamere pred kroglami te lahko potolažim da 2 ali 6m stran ne predstavljajo varnosti pred (ne)namernimi streli! SAMO debolostenska železna škatla!!
Odgovori
(17-08-2016, 19:58)Marks Napisal:
(17-08-2016, 18:11)Veliki Blek Napisal: Zgleda da tvoja verzija dela BP tako kot je. Antene so zanič in si raje daj gobaste (mislim da si dobil zraven..). Če imaš še širokokotno (originalno lečo na kameri) najbrž ne boš zadovoljen z sliko, jaz sem dal gor tole in razlika v ostrini sliki je velika.

http://www.ebay.de/itm/Mini-HD-700TVL-1-...3d034d5822

Sam glej da je navoj z tega objektiva enak kot na kameri. Meni zadeva dela na +2000m ,več nisem probal in kvaliteta slike je enaka kot na 300m tako da je v dosegu še veliko rezerve. Tak sistem mi pa dela cca 2 leti BP..

mislim da imam takšno kamero:
[Image: HTB1I2g3JXXXXXaSXpXXq6xXFXXXa.jpg?size=3...a419ced01f]
kako bi zamenjal lečo?

Raspberry Pi clone kamera.

Rabis leco z navojem M12x0.5mm ;)
Sem narocil od kitajcev. Poiscem link ce rabis.
Lahko pa pocakas da probam ali pase. Samo to bo vsaj 1 mesec.

(17-08-2016, 21:43)Veliki Blek Napisal: Jaz kamero postavim cca 2m stran od tarče in izoštrim sliko z novim  objektivom (ta iz ebaya) monitor pa ob postavitvi imam zraven in ko vse poštimam grem nazaj do puške.. Objektiv z lečo enostavno odšeraufaš in novega zašeraufaš (prepričaj se pred nakupom da novi objektiv ima enak kvint kot je v ohišju kamere!). Kamero si lahko postaviš dlje od tarče, sam boš hitro ugotovil da ti bo tudi monitor hitro ratal premajhen... Kamero z odajnikom pa imam v "pancir ohišju" postavljeno na drog. Če te skrbi za varnost same kamere pred kroglami te lahko potolažim da 2 ali 6m stran ne predstavljajo varnosti pred  (ne)namernimi streli! SAMO debolostenska železna škatla!!

Kolk debel pleh mas?

sam nebi ravno kovinske skatle delal. Bi pa spredaj postavil samo kovinsko plosco.
Nekje 8-10mm in zakaljeno.
Odgovori
(18-08-2016, 10:04)red_mamba Napisal: Rabis leco z navojem M12x0.5mm ;)
Sem narocil od kitajcev. Poiscem link ce rabis.
Lahko pa pocakas da probam ali pase. Samo to bo vsaj 1 mesec.

hvala. sem že kar naročil 2c , takšno kot je dal blek link. izgleda da je večina z 12*0.5 'interface'.
Odgovori
dela!
zadeva izprobana (z rahlo zamudo zaradi dobave akkujev), dela na cca 1200m zračne razdalje izredno lepo, moj testni list A4 s pikami cca 1,8 mm velikimi po celem papirju natisnjenimi (m$ word) se lepo vidi iz cca 0,5m razdalje z originalno lečo.
tko da s tistimi gobicami zadeva zelo uredu nese in sprejema.

receiver se zelo greje, tko da se z razlogom prodajajo nekateri z ventilatorjem.

ljubitelji kvalitetnih digitalnih slik bodo pa tu zelo prikrajšani, ker je zadeva analogna in je kvaliteta kakršna pač je; meni je zanič, ampak če je kamera dosti blizu tarče se zadeva lepo prenaša in tudi vidi.

ne vem pa koliko bi se slika izboljšala z drugo kamero in/ali drugim monitorjem; koliko je še rezerve pri tem/takih analognih sistemih.. dobil bom pa tisto drugo lečo, tko da bomo videli kako se s tisto obnese.
Odgovori
Hvala za te informacije. Tudi sam imam ogledan enak video oddajnik/sprejemnik in me zanima koliko časa je tak sistem operativen in s kakšnimi baterijami? Jaz sem nameraval vzeti 2x 2200 mAh Li-Po.
Odgovori
(27-08-2016, 14:33)Marks Napisal: dela!
zadeva izprobana (z rahlo zamudo zaradi dobave akkujev), dela na cca 1200m zračne razdalje izredno lepo, moj testni list A4 s pikami cca 1,8 mm velikimi po celem papirju natisnjenimi (m$ word) se lepo vidi iz cca 0,5m razdalje z originalno lečo.
tko da s tistimi gobicami zadeva zelo uredu nese in sprejema.

receiver se zelo greje, tko da se z razlogom prodajajo nekateri z ventilatorjem.

ljubitelji kvalitetnih digitalnih slik bodo pa tu zelo prikrajšani, ker je zadeva analogna in je kvaliteta kakršna pač je; meni je zanič, ampak če je kamera dosti blizu tarče se zadeva lepo prenaša in tudi vidi.

ne vem pa koliko bi se slika izboljšala z drugo kamero in/ali drugim monitorjem; koliko je še rezerve pri tem/takih analognih sistemih.. dobil bom pa tisto drugo lečo, tko da bomo videli kako se s tisto obnese.

Seveda je slika z originalno lečo zanič! Zato sem ti napisal da z nastavljivim objektivom iz ebaya boš lahko izoštril sliko na cca 2m. Originalna leča je namenjana za panoramske posnetke iz zraka zato je pač širokokotna in služi svojemu prvotnemu nameno čist OK. "Naša" krivda je pa da obstoječi sistem (zlo)uporabljamo drugače in rabimo ozkokotni objektiv za ostro sliko da lahko vidimo detajle "luknje na papirju". Glede vzdržljivosti baterije (posebaj tiste ki fila kamero in je non-stop prižgana) je moja rešitev da sem nabavil solarni aku polnilec
http://www.ebay.com/itm/270515343549?_tr...EBIDX%3AIT

ki od samega začetka polni akumulator. To je pomembno ko je akumulator že starejši ali se ti tekma nepričakovano zavleče ( Rajko stile) in si lahko predčasno v temi..
Odgovori
@bob78

Nočem pametovati, ampak samo v vednost tistim ki se še niso srečali z litijevimi akumulatorji. Ti akumulatorji v laptopih, orodju itd. imajo posebna zaščitna vezja ki nadzorujejo celice. Pri teh sistemih so pa nezaščitene modelarske celice kjer jih lahko ob nepravilni uporabi hitro uničiš, so pa tudi potencijalno nevarne zaradi požarov. Zahtevajo posebne polnilce in malo znanja. Ni nič posebnega, niso pa enake klasičnim akumulatorjem, kjer priklopiš in pozabiš.
Odgovori
Obstajajo namenski li-ion akumulatorji z BMS-jem, ki nadomestijo navadne svinčene na motociklih. To pomeni, da jih lahko polnimo z navadnim polnilcem. Res pa, da cena takega akumulatorja kar krepko poskoči v primerjavi z navadno svinčeno 12V baterijo.
Odgovori
Uporabljam polnilec z klasičnim akumulatorjem 12V (za skuter ipd...)
Odgovori
Za posebne polnilce in možnost požara pri Li-Po celicah vem. Morda pa bi bilo bolj primerno recimo kaj takega, kot je na linku? Ali kaj tretjega? Svinčenih akumulatorjev mi ni za vlačit s seboj, verjamem pa da imajo super kapaciteto in so 100% zanesljivi.

http://www.ebay.de/itm/Wiederaufladbare-...p3V-HOlLJw
Odgovori
Če verjamemo kitajskim podatkom bi moral že z najcenejšim akumulatorjem iz linka oddajnik delovati 8h. Jaz bi probal z 6800 mAh, se pravi da naj bi imel malo več kapacitete kot z novim 12V svinčenim akumulatorjem za skuter. Za 13 eur se splača probati, nimam pa nobenih izkušenj s takimi akumulatorji.
Odgovori
tam nekje 5 Ah bi po mojem potrebno imeti, ker zna kakšen sklop vleči tudi po 0,5A konstantno.

tile akkuji so za zelo poceni, še ceneje kot sem iskal na aliju. možno je tudi da se hudo lažejo glede kapacitete in seveda vprašljiva kvaliteta?
Odgovori
ozkokotna leča 2.8-12mm:
[Image: %24_57.JPG]
podaljša razdaljo na vsaj 2m vodoravno / 1,5m pod kotom 45° za gledanje malih luknjic do verjetno 2× toliko za gledanje malce večjih kalibrov. drastično več verjetno ne bo šlo.

vidim pa da so na voljo tudi večje leče za še zmerne denarce:
http://www.aliexpress.com/item/Board-Len...603e&tpp=1
http://www.aliexpress.com/item/5-50mm-ma...90978.html
Odgovori
Verjetno se je po tem času ze izoblikoval izdelek :)

Ima kdo izkusnje z ze izdelanimi sistemi za opazovanje? Longshot in Bullseye?

https://www.longshotcameras.com/collections/all in  https://www.shootingmadeeasy.com/
Odgovori
(11-04-2023, 12:08)Primoz Napisal: Verjetno se je po tem času ze izoblikoval izdelek :)

Ima kdo izkusnje z ze izdelanimi sistemi za opazovanje? Longshot in Bullseye?

https://www.longshotcameras.com/collections/all in  https://www.shootingmadeeasy.com/

Sicer vse lepo in prav, ampak v zadnjem času take sisteme pospešeno izrinja elektronska tarča Shotmarker...
Odgovori
Zanimivo. Je to ze v Sloveniji?

Nasel temo.  Rolleyes
Odgovori
(11-04-2023, 12:58)Primoz Napisal: Zanimivo. Je to ze v Sloveniji?

Nasel temo.  Rolleyes

Taprvo pripeljal v SLO že pred časom, zdaj vem za vsaj 5 ločenih sistemov, pa mislim da jih je več.
Velika prednost je da na isto tarčo lahko strelja več strelcev, vsak dobi svoj string in se lakho strelja tudi vmes. Po tem res ne vidim več prednosti remote video sistema.
Odgovori
Kako pa je z zanesljivnostjo zaznavanje krogel? Ter kakšna velikost okvirja se priporoča ter na kakšnih razdaljah? Večji okvir, večja razdalja je razumljivo. Ampak bi lahko recimo 1mx1m okvir ali manj uporabljal tudi na 500m recimo? Je potrebno kalibrirati sistem pred vsako uporabo ali samo pri menjavi velikosti okvirja?
Odgovori
Krogla mora biti nadzvočna.
Problemov pri zaznavi jaz nisem opazil.
Velikost okvirja je odvisna od tvoje natančnosti.
Kalibracije ni nobene, ker ni važno kam točno glede na koordinate zadevaš. Razen če želiš vstavljeno tarčo točno zadevati.
Če želiš gledati zadetke na "tekmah", potem to ni zate.
Odgovori
(11-04-2023, 14:23)Primoz Napisal: Kako pa je z zanesljivnostjo zaznavanje krogel? Ter kakšna velikost okvirja se priporoča ter na kakšnih razdaljah? Večji okvir, večja razdalja je razumljivo. Ampak bi lahko recimo 1mx1m okvir ali manj uporabljal tudi na 500m recimo? Je potrebno kalibrirati sistem pred vsako uporabo ali samo pri menjavi velikosti okvirja?


Shotmarker je 100% zanesliv v kolikor so krogle še nadzvočne ko letijo mimo senzorjev.
Je pa treba vedt ,da video sistem je nekaj kar lahko pri Rajkotu na tekmi postaviš medtem ko shot marker ni primeren za take prodvige.

Shotmarker okvir je lahko poljubno velik , pri nas jih večina za long range uporabja precej velike okvirje med 170 in 200cm

Okvir cca 170x170cm
[Image: 331206865_5717942478315016_8072612906582...pg.8077948]

Imaš pa v ZDA tud heroje z okvirji 3x3m
[Image: img_0674-jpg.7646084]
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)