Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Peticija
#41
"....nadebudne otroke in predvsem njihove debilne starše, med katerimi si več ko očitno tudi ti..."

To ne pomeni o meni nič - o tebi pa vse.
Odgovori
#42
glej desc. ravno zaradi takih pacientov kot si ti je dandanes šola postala samo izobraževalna ustanova. ker so pacienti se zgražali da so njihovi otroci dobili zaušnico pa odvetnike klicali.

in ja, seveda se da delat. samo uprašanje je kako učinkovito je to, koliko časa porabiš da vzpostaviš red in predvsem kje boš dobil toliko takih ljudi ki bodo imeli veselje to počet in sposobnost.

če mene uprašaš, se zaradi nekaj teh problematičarjev, ki pa bodo morda v življenju kaj dosegli (ne bodo vsi, to si izbij iz svoje glave!! samo eden ali dva na generacijo v šoli) ne splača na trepalnice metat in da ima probleme ostalih 30 učencev.
sistem bi moral take paciente izvršt, ne pa jim dajat potuho!!
Odgovori
#43
> Desc said:
> Si upa država pogledat kako vzgajajo otroke po ciganskih naseljih okoli Novega mesta.?
>

tipični primer hlapčevskega slovenskega razmišljanja, ki je razlog zakaj smo tam kjer smo!
Odgovori
#44
> Marks said:

>
> če mene uprašaš, se zaradi nekaj teh problematičarjev, ki pa bodo morda v življenju kaj dosegli (ne bodo vsi, to si izbij iz svoje glave!! samo eden ali dva na generacijo v šoli) ne splača na trepalnice metat in da ima probleme ostalih 30 učencev.
> sistem bi moral take paciente izvršt, ne pa jim dajat potuho!!

In potem dobimo spet celo generacijo povprečnežev in hlapčkov. Vsakdo ima nek potencial, ki pa ga je treba znati poiskati in vzpodbuditi. Predvsem pa je šola IZOBRAŽEVALNA ustanova. Za vzgojo naj bi poskrbeli starši, ne? Se pa strinjam, da bi morali imeti učitelji malo več pooblastil in avtoritete - ampak pravilno usmerjene.
Odgovori
#45
in zdaj se naj 10 ljudi z enim problematičarjem ukvarja in mu išče potencial in smisel življenja???

pa saj niste resni :))

da ne bo pomote, naj išče svoj potencial, ampak tako da pri tem ne moti ostale. torej na posebni šoli ki je temu namenjena!
Odgovori
#46
Sem mislil da je ta forum prvenstveno namenjen strelskim temam. Očitno so ob prepovedi političnih tem čedalje bolj v ospredju sociološke teme, ter medsebojno obračunavanje že prepričanih, kdo ima bolj prav od drugega. Seveda ne manjka zmerjanja...

Lep pozdrav vsem...
Odgovori
#47
Če ti debata ne paše jo kadarkoli lahko preskočiš, če se pa čutiš poklicanega sodelovati pa potem pričakuj vse kar se na forumih da in sme storiti.

Nihče te se sili da sodeluješ v debatah...

Marks:

Tile kakor vem se šolajo doma, opravljajo izpite, ki jih moraš če se šolaš doma in kar se izobrazbe tiče so vsaj po besedah dosegljivih javnosti povsem izpolnili zahteve države po izobraževanju. To kaj pa je kdo opaljen al pa ni opaljen pa čisto tko btw TEBE en kurc briga pa če se še tko imaš za merodajnega in normalnega.


V končni fazi oz. za ilustracijo si reklamiral podeljevanje zaušnic otrokom s strani učiteljev me je kar strah kaj morajo (če jih imaš) tvoji otroci šele doma trpeti od tebe ki si le starš. Kaj ko bi država k tebi mal pogledala in otroke preventivno vzela preden jim ti s tvojimi zaušnicami narediš nepopravljivo škodo na recimo ušesu ali očesu. Bi ti verjetno zelo sedlo, če bi sedaj nekdo "skrben" poklical na CSD in te prijavil da zagovarjaš nasilje nad otroci? Bi bil pol še tako pameten o pravicah in dolžnostih in svobodi posameznika, da živi kot se mu zdi prav brez bojazni za svoj obstoj, ko bi te vešče s CSD masirale da dokazuj da ne zganjaš nasilja? Upam, da vidiš kam vodi tole dušebrižništvo in kontrola nad vsem in arbitrarnost pri presojanju kaj je prav in kaj ni.


Glede posebnosti se pa strinjam s tabo, da šola ni in ne sme biti iskanje najnižjega možnega skupnega imenovalca ampak strokovno postavljen kriterij, ki ali ga dosežeš ali pa ne brez če/ko/mogoče/ata/mama/odvetnik/palca/korenček prijemov...
Odgovori
#48
ne, še nisem starš. ampak vidim da eni vidite samo skrajnosti pri discipliniranju otrok; ali je zaušnica da mu strgaš uho ali ga kako drugače iznakaziš ali pa novodobni prijemi ki so že lahni dotiki otroka povod za zakonsko preganjanje in kazen.

in ker smo prvo že preživeli in se verjetno ne bo več vrnilo, upam da nisi pristaš drugega načina, ki pa je tudi zelo popularno postalo od dušebrižnikov...
Odgovori
#49
Sam ilustriram kam kaj vodi in kako nekateri interpretirajo stvari.

Nekaj kar je tebi vzgojna ničhudega storeča zaušnica je za nekoga drugega potencialno fizično zlorabljanje. Ali si prepričan, da želiš da ljudje na CSD odločajo o tem kaj je kaj oz. da je družba urejena tako, da imajo pravico kadarkoli brez povoda (recimo strokovna ugotovitev zdravnika o poškodbi) malce "odločati o tebi".
Odgovori
#50
ravno zato imamo csd da o takih stvareh odloča. in polno drugih zavodov. po splošnih civilizacijskih standardih, ki se jih moramo VSI držati; namreč živimo v civilizaciji drug z drugim, ne vsak zase, in zato moramo spoštovati določene norme in zakone, ki so primerni za večino, ne za neke obskurne psihopatske sekte.

če slabo delaš z otroci se ti jih vzame. in verjemite, da se jih VELIKO premalo vzema debilnim staršem. ampak ne, to je BOŽJA KRIVICA :))

potem ko pa odrastejo po 18. pa postanejo breme družbe (ali pa še mnogo prej). in hvala vam za take paciente!
Odgovori
#51
> živimo v civilizaciji drug z drugim, ne vsak zase,

A res ko gledam mladino ali povprečnega "civilizacijskega sobivalca" ne vidim lih tega kar pišeš....

> ravno zato imamo csd

Upam, da ne boš imel nikoli opravka z njimi (niti za izpolnit obrazec za očetovski dopust ali otroški dodatek ali kaj podobno banalnega) in da bo tvoje mnenje o CSD in njegovi vlogi in sposobnosti zaposlenih tam še vedno tako naivno kot je...


> in verjemite, da se jih VELIKO premalo

To veš ker.... se ti tako zdi ali ker imaš izkušnje iz prve ali vsaj druge roke??

> hvala vam za take paciente!

Ni kej lahk pa predlagaš da se ustanovi Urad za analizo otrok katerega vodja in edini inšpektor boš ti, ter vse kar ne bo odgovarjalo tvoji presoji bo no sej veš kaj...
Odgovori
#52
če ti ne poznaš nobenih debilni staršev (blagor tebi ki živiš v tako urejenem okolju) še ne pomeni da jih ni.
povem pa ti da je veliko preveč otrok zanemarjanih, pretepenih, prepuščenih samemu sebi, zlorabljenih... tudi če je samo eden je to preveč.
in potem na koncu koncev če imajo še to nesrečo da se iz tega sami ne izvlečejo (ker naš CSD itq ne dela nič pa tudi zakonskih pooblastil nima, pa tudi več kot očitno raja meni da ne delajo pametnih stvari) postanejo isti problem kot starši; pretepači, pijanci, zdrogiranci... same lepe stvari.

in čeprav ti tega ne vidiš to še zdaleč ne pomeni da tega ni...
Odgovori
#53
> Mato said:
> Ni kej lahk pa predlagaš da se ustanovi Urad za analizo otrok katerega vodja in edini inšpektor boš ti, ter vse kar ne bo odgovarjalo tvoji presoji bo no sej veš kaj...
>

Mato pa saj veš da to ne gre. Vsak zavod mora imeti vsaj 4 zaposlene. :)
Odgovori
#54
Nisem prebiral teme podrobno, se mi pa zdi čudno da "država" oziroma socijalna služba zna pobrati otroke tej družini. Ko je pa treba narediti šolo na Ptuju za otroke s posebnimi potrebami tega pa ne zmore oziroma ni denarja. Tudi drugod po sloveniji je precej takih otrok, ki bi rabili pomoč "države" z nakupi šolskih potrebščin ali nekaterim celo s hrano. Nekako mi ne gre skupaj vse to. Enkrat bi pomagali otrokom drugič pa ne-hmmm!?
Sam sem tudi iz Škofje Loke, družino poznam na videz, kolikor sem videl sta starša lepo delala z otroki, kaj se je pa dogajalo za 4. stenami pa ne vem. Zato težko rečem kaj je prav, tako kot je Mato napisal nekaj postov nazaj, teško je reči kaj se resnično dogajalo-je treba pogledati vse strani zgodbe, ter potem soditi.
Odgovori
#55
> SKALAR said:
> Nisem prebiral teme podrobno, se mi pa zdi čudno da "država" oziroma socijalna služba zna pobrati otroke tej družini. Ko je pa treba narediti šolo na Ptuju za otroke s posebnimi potrebami tega pa ne zmore oziroma ni denarja.
>

No, ne mešajmo hrušk in jabolk. O gradnji šole sigurno ne odloča CSD in tematiki sta precej različni.
Odgovori
#56
Glej ravno zato sem uporabil izraz "država". Saj je CSD koneckoncev državna služba.
Hotel sem reči to, da je (po mojem mnenju) "državi" vseeno za svoje državljane- v tem primeru otroke. Že dolgo ne dela več v korist ljudi temveč v korist sama sebi.
Mislim, da je bila ta poteza s strani CSD, bol to naj narod vidi, da se nekaj dogaja- da pač niso samo zato tam da vlečejo dobre plače. Po domače "pesek v oči"
Precej otrok Slo. rabi pomoč CSD, pa je ne dobi. Tudi CSD dela tako kot njim paše. Imam sam zelo lep primer kako so me "nategnili" oziroma moje otroke za otroške doklade. Pa niso samo mene, je bil točno tak primer nekaj mesecev nazaj objaljen v Tedniku (oddaja na RTV). Zato ne zaupam presoji CSD!
Odgovori
#57
glede na to, da naša država propagira samooskrbovanje, je ta družina zelo napredna. V Škofji Loki je sedaj toliko trgovskih centrov, kot je bilo včasih tovarn. Ali res mora biti tako?
Odgovori
#58
primera ne poznam in ga tudi ne bom tako kot verjetno vsi ki sodelujejo v tej debati. primerov ko pride do odvzema otrok je tudi verjetno malo tako da mora biti primer precej ekstremen. v tem primeru ne govorimo o podivjanih otrocih ampak o otrocih ki sploh niso obiskovali sole. moznosti da bo tak otrok uspesno normalno deloval v zivlenju so tudi majhne ne pa nemogoce.
jaz osebno poznam samo en primer da so odvzeli otroka starsem pa se to je bilo 15 let nazaj. starsem so odvzeli mlajsega sina (otroka) najstnik je pa ostal v oskrbi starsev.
rezultat.
cirka 8-10 let po temu dogodku je starejsi sin po veckratnih poizkusih uspesno izvedel samomor mlajsi je pa se vedno med zivimi na zemlji in "normalno" zivi naprej.

drugi primer pa ne odvzema je cirka 10-12 let stara puncka katere starsi so bili strogo proti uporabi racunalnika. potem je pa puncka iz sole prisla objokana ker ni znala opraviti naloge ki so jo morali opraviti na racunalniku.

dejstvo je da bomo morali prav kmalu vsi znati vsaj osnove racunalnistva pa ce nam je prav ali ne. velikokrat se je zgodilo da mogoce ne najbolj pridni uspesni ucenci v zivlenju dosezejo vec kot pridni mirni ucenci ve dar pa to vsekakor ni pravilo.
ali je odvzem ekstremno dejanje. seveda je in ne predstavljam se da bi se to zgodilo meni. vendar pa je v nekaterih primerih to verjetno edino mozno kar sploh se lahko naredijo za otroke.
Odgovori
#59
> ampak o otrocih ki sploh niso obiskovali sole. moznosti da bo tak otrok uspesno normalno deloval v zivlenju so tudi majhne ne pa nemogoce.

Dejstva so, da zakonsko LAHKO šolaš otroke doma pod pogojem da enkrat letno opravijo izpite za "letnik" in dejstvo JE, da so otroci te družine to izpolnjevali (razen če niso javno dostopni podatki lažni) tako, da tole ne bo argument....

Kar se konkretnega primera tiče mene osebno samo zanima oz. močno preseneča HITER (mal poglejte kdaj so se pojavili tile v medijih in kdaj je CSD izvedel svoje akcije) odziv CSD medtem ko pri cigah NI odziva pri drugih ekstremih (smrkavc iz Savskega) pa šele ko je zadeva total v podnu po par letih pa še to ko je zadeva posiljena s strani novinarjev. Da ni vse skupaj v opozorilo vsem, ki bi se radi odklopili od sistema ali povzročali negativno rekamo potrošništvu in permisivnosti, da naj se ne zajebavajo ali pa morda v milem primeru zgolj za delavce CSD, ki v svojem sovraštvu do cerkvenjakov izvajajo svoj ateistični džihad.
Odgovori
#60
> Mato said:
Da ni vse skupaj v opozorilo vsem, ki bi se radi odklopili od sistema ali povzročali negativno rekamo potrošništvu in permisivnosti, da naj se ne zajebavajo ali pa morda v milem primeru zgolj za delavce CSD, ki v svojem sovraštvu do cerkvenjakov izvajajo svoj ateistični džihad.
>

haha, kakšne teorije zarote se tule postavljajo... ne morem verjet kako močna je človeška domišljija :))

a da bi delavci CSD bili plačanci od amerigosov, naj odklopijo vsakega ki si upa podvomiti v potrošništvo?
pa saj ne morem verjet kaj berem.... :)) pa ne eden, več jih je celo na to pomislilo. umes pa vneto gledajo svet na kanalu a in pop tv...

raje se zamislite in sprejmite dejstvo da psihopatom ni mesto v prosti družbi, tako kot jim ni za zaupat orožja.
simpl es det
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)