Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pravila za dinamično streljanje
#1
A obstajajo kje na enem mestu ažurirana (aktualna) pravila za tekmovanja v dinamičnem streljanju s kratkocevnim orožjem v Sloveniji? Se pravi jasna in znana pravila ter razpored tekem vsaj za leto 2014. Našel sem IPSC, našel sem IDPA (so ta v Sloveniji/Evropi veljavna?), a obstajajo še kakšna?

Ne bi rad kupil pištolo, ki paše samo v en razred, povsod drugje je pa eksotika. Enako velja za tok. In potem se mi bo oboje valjalo po omari.
Odgovori
#2
Malo čudno je tvoje razmišljanje. Če imaš standardno pištolo, si v open kategoriji nekonkurenčen. Če pa imaš nafrizirano pištolo pa ne moreš nastopat v standardni kategoriji...

Kot univerzalno lahko kupiš standardno pištolo, ter lahko konkurenčno nastopaš v standardni kategoriji, pa tudi izven konkurence na open kategoriji. Če pa kupiš nafrizirano pištolo, pa ne smeš nastopati v standardni kategoriji. Torej ni toliko problematična open kategorija, kjer lahko streljaš praktično z vsemi pištolami...

Če pa bi rad streljal v obeh kategorijah, moraš imeti ustrezne pištole. Povedano drugače, v slalomu ne boš konkurenčen s smučkami za smuk, prav tako ne boš nikjer uspešen z univerzalnimi smučkami....

Ne vem pa kaj naj rečem na tvojo razmišljanje okoli strahu glede nabiranja prahu na športnih rekvizitih ;)
Odgovori
#3
Za začetek probaj tule: http://www.strelec.si/pravila/ ;)
administrator / Strelec.si
Odgovori
#4
error 040? :)
Odgovori
#5
IDPA - http://members.idpa.com/Content/Rules/g0hunysc.eoc.pdf popravljena s 1. 10. 2013, trenutno veljavna verzija.
Odgovori
#6
> rajh90 said:
> error 040? :)

hm... pri meni in na običajnih testnih mestih deluje ok?

Prosim poskusi še enkrat, če slučajno ne deluje, pa te bom po ZS prosil za nekaj podatkov.
administrator / Strelec.si
Odgovori
#7
> mastermind said:
> > rajh90 said:
> > error 040? :)
>
> hm... pri meni in na običajnih testnih mestih deluje ok?
>
> Prosim poskusi še enkrat, če slučajno ne deluje, pa te bom po ZS prosil za nekaj podatkov.

Problem je na IDPA strežniku, pravila se na danem URL naslovu ne nahajajo..
http://www.idpa.com/Documents/IDPARuleBook2005.pdf

trenutno so pravila na sledečem naslovu:
http://members.idpa.com/Content/Rules/g0hunysc.eoc.pdf
Odgovori
#8
ahaa... ni problem, zdaj je urejeno. ;)
administrator / Strelec.si
Odgovori
#9
@Uros: narobe sva se razumela; razliko med razredi znotraj ene zveze (lige?) poznam, jaz imam vecji problem z razumevanjem pravil med razlicnimi zvezami.
Moja dilema je naslednja; ce imas recimo Glock 17, pases povsod: production, SSP, PSTS, prakticno povsod in se ne rabis obremenjevati, da bos ostal "zunaj". Drug ekstrem je pa recimo SA 1911, enoredni nabojnik, 45acp, 6' cev. Ta pa v najboljsem primeru "ni najbolj primeren". In po Murphyu je ravno tisti vikend ko imas cas, tekma, kjer tvoja pistola ne ustreza. In kot zacetnik bi rad nabiral kilometrino kolikor jo bom lahko, ne da bi bil pri tem omejen z razlicnimi zvezami. In iscem pistolo, ki bi temu najbolj ustrezala.
Oziroma v tvojem zargonu, iscem mere univerzalne slalomske smucke, s katero me bodo spustili na slalom v vsako vas :D

@admin: hvala za link, bom prestudiral :)
Odgovori
#10
Krgolob, mogoče sva se res narobe razumela.

Bistvo kar sem želel povedati, da en univerzalen kos orožja ne pokrije vseh strelskih disciplin, isto ne tok. Ponavadi pa začetnikom svetujem ravno glocka, alternativo pa češko Shaddowko, ravno zaradi univerzalne uporabnosti teh dveh pištol (dinamika/natančno streljanje), isto velja za opremo. Ko pa se začetnik najde, pa svetujem specializacijo opreme in orožja, seveda v skladu z zmožnostmi in okusom strelca. Je pa seveda stvar vsakega strelca, kaj naredi s prvim kosom, lahko ga proda ali ohrani.

LP v strelski družbi.
Odgovori
#11
> Uroš Palhartinger said:
> Malo čudno je tvoje razmišljanje. Če imaš standardno pištolo, si v open kategoriji nekonkurenčen. Če pa imaš nafrizirano pištolo pa ne moreš nastopat v standardni kategoriji...
>
> Kot univerzalno lahko kupiš standardno pištolo, ter lahko konkurenčno nastopaš v standardni kategoriji, pa tudi izven konkurence na open kategoriji. Če pa kupiš nafrizirano pištolo, pa ne smeš nastopati v standardni kategoriji. Torej ni toliko problematična open kategorija, kjer lahko streljaš praktično z vsemi pištolami...
>
> Če pa bi rad streljal v obeh kategorijah, moraš imeti ustrezne pištole. Povedano drugače, v slalomu ne boš konkurenčen s smučkami za smuk, prav tako ne boš nikjer uspešen z univerzalnimi smučkami....
>
> Ne vem pa kaj naj rečem na tvojo razmišljanje okoli strahu glede nabiranja prahu na športnih rekvizitih ;)
>
>

joj joj joj. Uroš to si pa vse pomešal...upam da Maks tega ne bere.
Odgovori
#12
no zdej dela :D
Odgovori
#13
jabolko, kdo je Maks???
Odgovori
#14
NooB na forumu poznavalec IPSCja v nulo in če ne bi blo Martina bi bil naš prvi dinamičar, pravkar bo mel tečaje ipscja se lahko prijaviš jest tud grem, da ga navadim še SHOOT-OFF streljat ka mu to glih še ne gre najbolj... [-(
Odgovori
#15
Hehe jabolko....
Sem bral tisto od Uroša pa sem se samo prekrižal X_X
Je jabke pa hruške v nulo zmešal...
Odgovori
#16
> Krgolob said:
Drug ekstrem je pa recimo SA 1911, enoredni nabojnik, 45acp, 6' cev.

S to, pa mislim, da v dinamiki nimaš kaj iskat ;)) :-/
Odgovori
#17
Zakaj pa ne? V trenutnih divizijah sicer ne bi bil konkurenčen, a zakaj v dinamiki ne bi bilo tudi enoredne divizije??????????????????
Odgovori
#18
Uroš saj je... Daj raje prosim nehaj, ker o dinamiki veš toliko kot jaz o izdelavi vesoljske ladje....

Bom na kratko obrazložil:

IPSC skupine: tovarniška, standard, odprta, klasična, revolver

tovarniška- samo pištole, ki so na posebnem seznamu, minimalno modifikacij

standard- dovoljeno vse, pasat mora v škatlo z nabojnikom, optika in porti prepovedani

Odprta- edina omejitev nabojniki max. dolžine 170mm

Klasična- 1911 pištole, ki morjo pasat v škatlo od standard skupine

IDPA: ESP( enhanced service pistol), SSP(stock service pistol), CDP(custom defensive pistol), SSR, ESR zadnja dva sta revolverja, ki itak nista predmet razprave

SSP: Min 2000 kosov izdelanih, nobenih zunanjih modifikacij, omejitev teže, itd...

ESP: Dovoljene nekatere zunanje modifikacije

CDP: pogoj .45 acp

IASC: jih ne znam na pamet ampak mislim, da so limited, stock in revolver, če nimaš optike pa kompenzatorja te že nekam dajo....
Odgovori
#19
Pa še glavno vprašanje: katerih dogodkov pa je več v Sloveniji? Ipsc, iasc ali ipda?
Odgovori
#20
> NooB said:
> Uroš saj je... Daj raje prosim nehaj, ker o dinamiki veš toliko kot jaz o izdelavi vesoljske ladje....
>

Noob, pohvalno da poveš kaj več kot vem jaz (ali kdo drug), nimaš pa nobene pravice kogarkoli pozivat naj neha razpravljat. HVALA
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)