Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Netilke za 8x57
#1
Katere netilke se iz vaših izkušenj najbolje obnesejo za kaliber 8x57 s težko kroglo-200gr. in smodnik, ki najbolje deljuje na te netilke.
Odgovori
#2
Large rifle netilke, vsak smodnik za ta kaliber bo deloval, če so netilke in smodnik suhi.
Odgovori
#3
Hvala za izčrpen odgovor pametnjakoviča, saj ta forum v zadjem obdobju obvladujejo samo tebi enaki "modreci" ,ki nimajo več kaj pametnega povedati in se spuščajo na raven gostilniških diskusij. Mrki, čas je že, da postaneš veselko, ti bolj stoji.
Odgovori
#4
Glede na splosno zastavljeno vprasanje, si dobil ustrezen odgovor. 8x57 IS je popolnoma nezahteven. Large rifle netilka, pa smodnik srednje hitrosti a la n140 - n550 tipa. Probieren ist besser als studieren.

Za kaj vec, pa napisi kaj vec - namen polnitve, dolzina cevi, odmerjanje smodnika - dozirnik ali vsakic vaganje, uporaba v tropih/arktiki...
Odgovori
#5
> moskito said:
> Hvala za izčrpen odgovor pametnjakoviča,.

Jaz polnim 8x57 in bi enako odgovoril.
Če bi podal še kakšne podatke (kratka cev itd) bi dobil bolj konkreten odgovor.
Odgovori
#6
No pol bom pa še jaz vprašal, če mamo ravno to debato!
Kaj priporočate za polnjenje GROM-a 185 gr v kalibru 8x57IS. Puška je Manlicher-Sch. štuc, dolžina cevi 41 cm. Namen uporabe: lov

Hvala!
Odgovori
#7
Za 220 gr kroglo uporabljam N-550 in CCI200.
Odgovori
#8
Krogla 180 gr, netilka federal 210,smodnik N-140.
Odgovori
#9
Za kroglo GROM uporabljam smodnik N 140,netilke pa BR-2,lahko pa tudi ostale LR.Problem bo mogoče nastal,ker ne vem kakšen korak navoja imaš.Streljali smo
iz različnih pušk in je bila velika razlika.Če je bila cev od nemškega mitraljeza sploh ni bila točna.Sam imam tekmovalno cev dolžine 60 cm in mi odgovarja tako GROM,kotkrogla SIERA 200 grs.Kolega je imel dve puške,ena je bila predelana iz m-48 v lovsko in je delala odlično grupo,druga pa mu je trosila v krogu 20 cm.Skratka GROM ne paše vsaki cevi.Nekateri najrajši popilijo naboj za ostrostrelno puško in so majbolj zadovoljni.Je točen in ne uniči mesa,hkrati pa pade v ognju.Seveda ima vsak svoje mnenje.Za ta kalibar je najboljša težka krogla.Poskusil sem že 150 grs,175 grs pa je bilo grdo.Obstaja tudi krogla SIERA 220 grs.Te pa še nisem probal ,zato ne vem kaj naredi.
Odgovori
#10
Moja receptura za 8x57 IS za uporabo v puški Zastava M76.
Krogla : Sierra mach 200gr
Smodnik : N140, 43gr
Netilka : CCI LR MAG
Tulec : PPU
Odgovori
#11
Sierra Game King 220 gr v kalibru 8x57 IS, mi dobro služi že dve sezoni.
Se pa obnaša dokaj trdo. Košuta ustreljena skozi rebra not in pleče ven ter skozi pleče not in vrat vn je imela skoraj enake vstopne in izstopne luknje v koži. Meso pa tud ni blo preveč razbito. Tudi podrast je ne preveč ovira.
Je pa pri srnjadi, streljani za pleče, skoraj kot bi streljal z FMJ. Ampak vsa pade po max 30 m.
Odgovori
#12
Krogla RWS Evo 200gr, smodnik Lovex S 070 - 50gr, netilka CCI 200 LR, dolžina naboja 79,50 mm.
To kombinacijo uporablja moj lovski kolega in je zelo zadovoljen s točnostjo in končno balistiko.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#13
Iz tako kratke cevi dvomim, da bo vse padlo na mestu. Grom kar rabi hitrost, da se odpre. Ta kaliber je pa že v osnovi bolj počasen.
Grom je super v hitrih (7 rem. mag. npr)
Odgovori
#14
Lutz Moller MJG 126gr,
VV N120 43,3gr,
Crvena zastava 60cm cev,
Pujs ne ve kaj se je zgodilo...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)