Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walther/umarex M4 carbine 22lr
#21
20 clen govori o proizvajalcu, ne prodajalcu! 
Odgovori
#22
Da.Ampak ce se roba prodaja v sloveniji je nekdo dolzan zagotavljat rezervne dele.Ponavadi je to uvoznik ni pa nujno....
Ce smo ze pri avtih in golfu je dolzan Porsche Slovenije zagotavljat rezervne dele za golfa vcasih je bilo 20let od nakupa.Ni ti pa dolzen zagotavljat vsak lokani svercer/brazilec/avtohisa.
Isto je pri orozju.Nekdo mogoce samo prodaja in za prodano je nekdo ki zagotavlja dele.....
Odgovori
#23
Zastopnik firme jamči dobavljivost rezervnih delov na pooblaščenem servisu vsaj še 7 let po prodaji izdelka.
Ne lokalni štarcunar.
Razen če je lokalni štarcunar hkrati zastopnik firme in serviser kot je to pogosto pri nas. Potem je tudi za dobavljivost rezervnih delov odgovoren on.
Odgovori
#24
(15-02-2015, 08:27)95krogov Napisal: ... če jo čim manj čistim. Čiščenje je potrebno na cca. 1000 izstreljenih nabojev (tako sem prebral) čeprav menim, da puška tudi takrat dobro deluje in da se na cev ne nabere toliko svinčenih oblog, da bi bilo kaj narobe...

Enako napihnjeno cev sem videl pri Rebcu v trgovini, tudi zaradi mita o "čim manj čiščenja". Tisto kar si ti prebral velja za ohišje oziroma vodilo zaklepa, kjer se nabira precej nesnage, ki jo je dokaj težko očistit. Tankostensko cev pa je dobro redno čistiti, da je v njej čim manj svinčenih oblog, ker nima enakih lastnosti kot debelostenske malokalibrske puške. Seveda je to čisto osebno mnenje. Mrgreen

V isti trgovini je bila tudi nova cev, ki jo je Rebec naročil kot zamenjavo za napihnjeno, če se prav spomnim, je bila nekje okrog 90€.
Odgovori
#25
Včeraj sem napisal, danes pa vidim, da se je razvnela kar pestra debata...

Takole, Puška ima svojo garancijsko dobo, ni niti važno kolikšno, ker se take polomije tako ali tako ne priznajo v garanciji. Poleg garancijske dobe za izdelek pa obstaja še garancijsko obdobje, v katerem ora najprej proizvajalec, potem dobavitelj oz. zastopnik oz. v tem primeru prodajalec, ki je tudi uvoznik nuditi rezervne dele.
Prodajalec je tudi na garancijskem listu napisal, da so servisiranje in rezervni deli zagotovljeni v skladu z zakonom. Sicer ni navedel katerim ampak eden gotovo obstaja. :)

Torej, prodajalec je dolžan zagotoviti rezervne dele in mi dati ponudbo za njih. Potem se lahko jaz odločim ali jih bom oz. ne bom kupil.
Je pa res, da mi je že sporočil da je cev tam nekje cca 90€, Za ceno stranic zaklepa pa še čakam. Če ima morda kdo kakšno informacijo kje in kako, se toplo priporočam.

Naj še omenim, da sem puško redno čistil, tako kot je priporočeno, na cca 500 izstreljenih nabojev. Malo bolj problematično je čiščenje zaklepa, če se ne izvleče cel sklop, kot je na sliki. Se je pa v takem primeru izredno koristen pokazal Würtov čistilec za zavore, ki zelo dobro spere in razmasti puško. Samo priporočam, da se take stvari delajo na odprtem, ker me je enkrat ko sem to delal v sobi kar dobro zadelo.  :)

Vzrok za to, da se je cel napihnila pa najverjetneje, sicer samo domnevam, ker dejansko, dokler nisem začel vleči cevi iz puške nisem ničesar opazil, tiči v tem, da sem experimentiral z raznimi strelivi in da sem imel z enim izredno negativne izkušnje. Pa ne samo pri uporabi z puško ampak tudi pri MK pištolah se ni dobro pokazal...

Toliko za zdaj, pa LP!
Odgovori
#26
(22-04-2015, 20:44)dani_79 Napisal: 20 clen govori o proizvajalcu, ne prodajalcu! 

Dej si preberi 4. alinejo (sicer pa "izobrazit se" ne pomeni prebrat en, s prstom ti pokazan, člen v enem zakonu), pa nehaj že delat budalo iz sebe, če si zajebu. Ne vem kakšen trgovec si bil ti, ampak pri kruhu je verjetno garancijsko obdobje res krajše od minimalnega po Zakonu o varstvu potrošnikov in tudi rezervnih delov ti ni bilo treba zagotavljat vsaj 3 leta po izteku garancije.

Kakšen primer bi rad imel? Kaj naj naredim, če mi na čehinji zaradi moje neumnosti napihne cev v garancijskem roku. Naj po tvojem celo pištolo fuknem v smeti, ker se mi to ne bi smelo zgodit in sem sam kriv. Menda pač kupim novo cev. Za svoj denar, razumeš! In kam naj jo grem naročit. V Mercator ali k tistemu kljukcu, ki mi je prodal pištolo Shrug ?!? In ja, prodajalec (sploh, če je uvoznik) bo dvignil telefon ali napisal mail v fabriko ali do večjega dealerja/zastopnika, kjer je on nabavil mojo čehinjo in bo tam naročil novo cev. Delo zanj, a plačal bom jaz. Mastno plačal, a to ni tvoj problem, kot tudi ni tvoj problem, da se je meni zaradi moje neumnosti napihnila cev. Če bo vse skupaj predrago, bom pač fuknil celo pištolo v smeti. Ampak ja, proizvajalec ima rezervne dele za svoje aparate/naprave/orožje še dolgo po tem, ko tistih kosov ne izdeluje več, ker servisirat jih nekdo mora, a ne. Kruha in faširanga mesa pa verjetno res ni treba servisirat.

Bože mili Rolleyes !

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#27
Mešaš jabolka in hruške... izgleda je prodajanje orožja zelo specifično v sloveniji in je kar vsak prodajalec hkrati tudi zastopnik itd... zato pa je verjetno tudi ponudba takšna kot je, nikakva... kar pa je še zdaleč ne velja v drugih branžah in prodajat nekaj ne pomeni biti za to zastopnik in biti dolžan zagotavljat dele tebi ker si nekaj polomil!!!
Odgovori
#28
Če pa piše na garancijskem listu!?

Še enkrat:
- garancijska doba: doba v katerem je izdelek v garanciji, ki je glede na EU  zakonodajo pri nas sedaj 2 leti (prej 1 leto)
- garancijsko obdobje: obdobje, ko mora proizvajalec, zastopnik ali prodajalec, če zastopnika ni, zagotavljati rezervne dele.

Seveda se lahko odločim, da rezervne dele nabavim tudi pri drugem prodajalcu vendar, za enkrat še ne.
Odgovori
#29
Pozdravljeni

Vprašanje, o katerem se pogovarjate, ni zagotavljanje garancije, ampak zagotovitev servisa, pod katerega spada tudi zagotovitev nadomestnih delov.

ZVPot sicer piše:
20. člen
Proizvajalec mora za blago iz prve alineje prejšnjega člena tega zakona:
- zagotavljati proti plačilu popravilo, vzdrževanje blaga, nadomestne dele in priklopne aparate vsaj tri leta po poteku garancijskega roka tako, da servis opravlja sam ali ima sklenjeno pogodbo o servisiranju z drugo osebo.


vendar piše tudi:

78. člen ZVPot
(1) Z globo 1.200 eurov se za prekršek kaznuje pravna oseba, samostojni podjetnik posameznik in posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost, če:
1.d ne zagotovi servis, ki ima veljavno pooblastilo proizvajalca za izvajanje servisnih del na proizvodih ter z njim sklenjeno pogodbo za dobavo nadomestnih delov, razen če sam ne opravlja te dejavnosti (druga alinea prvega odstavka 20. člena);


Torej da, kupec se lahko za nadomestne dele (ozirma servis svojega tehničnega izdelka) lahko po lastni presoji za rezervne dele obrne na prodajalca ali na zastopnika proizvajalca, in mu morata oba to zagotoviti. Plačal pa bo seveda kupec.
Odgovori
#30
To, hvala!
Odgovori
#31
Ob vsem pisanju še ena informacija:

Na spletni strani: http://www.carl-walther.de/cw.php?lang=e...ent=dealer

sta v Sloveniji dva uradna prodajalca, zastopnika.
Odgovori
#32
Eden od zastopnikov mi je v treh dneh po povpraševanju poslal ponudbo. Izredno pozitivno sem bil presenečen, tako, da sem ga naslednji dan poklical in se vse dogovoril. Ta zastopnik je iz Trbovelj medtem, ko od zastopnika, ki je puško prodal ne duha ne sluha, čeprav sem ga klical vsak dan in spraševal. Ne verjamem, da me bo s takim odnosom še kdaj privabil v njegovo trgovino v Postojni.
Odgovori
#33
(15-02-2015, 08:27)95krogov Napisal: Do sedaj sem iz te puške izstrelil med 3 in 4 K predvsem S&B HV s katero je puška delal brezhibno. Problem se je pojavil  pri Fiocchi standard nabojih, ki imajo 0,1 mm ožji rob pa je vsak 3-4 tulec obtičal v cevi, kar je izredno moteče predvsem, ko se enkrat umiriš in začneš streljati. Enake probleme je delalo tudi Winchester poceni strelivo. S&B standard, Remington standard za 0.05 € pa deluje, če se popusti vzmet na3-4 obrate. (HV mora biti zategnjena na 9 obratov.)
Drugače pa je streljanje s tako puško enostavno, rokovanje in vzdrževanje pa enostavno. Za razliko od ostalih "resnih" pušk, pa ta puška dela dobre rezultate, če jo čim manj čistim. Čiščenje je potrebno na cca. 1000 izstreljenih nabojev (tako sem prebral) čeprav menim, da puška tudi takrat dobro deluje in da se na cev ne nabere toliko svinčenih oblog, da bi bilo kaj narobe.
Je pa po čiščenju potrebno izstreliti vsaj 50 nabojev, da puška zopet strelja natančno.

vzdrževanje pa enostavno Sick
Odgovori
#34
(01-05-2015, 19:47)jabolko Napisal:
(15-02-2015, 08:27)95krogov Napisal: Do sedaj sem iz te puške izstrelil med 3 in 4 K predvsem S&B HV s katero je puška delal brezhibno. Problem se je pojavil  pri Fiocchi standard nabojih, ki imajo 0,1 mm ožji rob pa je vsak 3-4 tulec obtičal v cevi, kar je izredno moteče predvsem, ko se enkrat umiriš in začneš streljati. Enake probleme je delalo tudi Winchester poceni strelivo. S&B standard, Remington standard za 0.05 € pa deluje, če se popusti vzmet na3-4 obrate. (HV mora biti zategnjena na 9 obratov.)
Drugače pa je streljanje s tako puško enostavno, rokovanje in vzdrževanje pa enostavno. Za razliko od ostalih "resnih" pušk, pa ta puška dela dobre rezultate, če jo čim manj čistim. Čiščenje je potrebno na cca. 1000 izstreljenih nabojev (tako sem prebral) čeprav menim, da puška tudi takrat dobro deluje in da se na cev ne nabere toliko svinčenih oblog, da bi bilo kaj narobe.
Je pa po čiščenju potrebno izstreliti vsaj 50 nabojev, da puška zopet strelja natančno.

vzdrževanje pa enostavno Sick
:) ja, bi rekel ena sama ironija glede na to, kaj se je zgodilo.
No ja, glavno je, da se iz vsega kaj naučimo. Clap
Odgovori
#35
Zdaj je cev zamenjana.
Poskusno streljanje BP.
Ali bi jo kdo kupil?
zraven dam še en strelni daljnogled in adapter na 1/2"x28.
Odgovori
#36
ajoj...Zagotavljanje rezervih delov je eden izmed temeljev proizvajalca in posledično zastopnika.
Kolko tipkanja za eno stvar, ki je vsem (večinoma) jasna...

Vencl: daj napiši še ceno, če že rajcaš potencialne kupce (ne mene) :))
Odgovori
#37
bi dal puško z novo cevjo in zaklepom za 450, za Hawke daljnogled 3-9x42 bi hotel imeti 70 in za "gewindadapter" 1/2"x28 pa 30€ kar znese skupaj 550.
Aaa, potem pa imam ob nabojniku za 30 nabojev, ki gre zraven puške še dva za po 20 od H&K, ki ju pa dam vsakega za po 20€.

Dam pa še nogice za puško za gešenk če bi že ravno kdo glihat hotel.

Se komu zdi zanimivo?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)