Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kje kupiti črni smodnik?
#21
Sem sem to lahko tudi jaz napišem. Zanima me kje v slo se da kupiti roza smodnik.Vendar to še ne pomeni da je to povpraševanje.
Odgovori
#22
Imaš prav, "krpan" pa bo povedal, kaj je mislil.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#23
Zakaj se obremenjujete s totim pulfrom, enostavno greš čez mejo, kupiš (nič ne vprašajo) rečeš samo da rabiš "Böllerpulver", plačaš in greš.
V Sloveniji ga pa ni tako kot še marsičesa drugega.
Speed is fine, but accuracy is final - Bill Jordan
Odgovori
#24
> 357 said:
> @Barbapapa - Če tebi ni uspelo izdelati dobrega "ta črnga" ( napisal si, da imaš kar nekaj izkušenj ), nikar ne misli, da to ni in ne uspeva drugim. Naj te potolažim, da se tega nisem nikdar lotil in se tudi ne mislim.
>

Ne mislim da tega ni mogoče narediti, (konec koncev nekaterim uspe priti tudi na Everest brez kisika), smatram, le, da če potrebuješ nekaj kil dobrega črnega purfla, vsekakor ni vredno vlagati v izdelavo svojega, ker ni tako enostavno, kot si nekateri predstavljajo.
Odgovori
#25
> krpan said:
> Zanima me kje v slo se da kupiti črni smodnik. Leta 2012 sem ga kupil v KIK-u, paprije pa mi je uredil en gospod, ki je tam zaposlen. Njegove telefonske ne najdem več, mail ki je na računu pa mi zavrača. Lahko tudi na ZS.


Nikjer. Kje ti je pa Rado povedal...
Odgovori
#26
Ste se pa razpisali....sem mislil, da bom dobil ene pet naslovov, pa sem dobil 20 receptov za izdelavo.
Jodlarsko- kamionarsko-podšankovsko pot poznam, vendar želim kot pošten državljan za smodnik imeti račun.
Zadnjič sem ga kupil februarja 2012 v KIK Kamnik in še vedno hranim račun. (BTW: Za tri kilograme smodnika FFFG sem dal 90 evrov, državi pa sem dal še 18 evrov davka).
Takrat so mi povedali, da so ga tisto leto izvozili 20 ton v Ameriko in da posel teče čeprav so uradno v stečaju.
Sedaj pa ne vem kaj se dogaja v KIKu. Meil mi zavrača. Telefona nobeden ne dvige. Zato sprašujem, če kdo kaj ve....
Odgovori
#27
Vojska že nekaj tednov vozi iz KIKa in uničuje tone črnega smodnika.
Pač mora nekaj delat.
Mi bi ga znali pa zastonj in strokovno uničit.
Odgovori
#28
žalostna je tale s KIK-om...
Odgovori
#29
> krpan said:
> ...vendar želim kot pošten državljan za smodnik imeti račun.

Saj ga boš imel - Avstrijskega, edina razlika je v tem, da DDV plačaš v Avstriji (Zakonodaja EU), kot pošten državljan pa boš na UE plačal takso za nabavo črnega smodnika v "tujini" (ne vem zakaj je Avstrija tujina, če smo v EU)

> krpan said:
> Sedaj pa ne vem kaj se dogaja v KIKu. Meil mi zavrača. Telefona nobeden ne dvige. Zato sprašujem, če kdo kaj ve....

Mislim da v KIK-u ni ničesar več. Vojska prazni podzemna skladišča, ter "najedene" zadeve razstreljuje na poligonih. Je pa bila pred časom tu na strelcu debata, da je njihovo domače razstrelivo "kamniktit" uporabno le še za namene umetnega gnojenja...
Odgovori
#30
Znano je, da ima Kamniktit zelo omejen rok trajanja. Črni smodnik pa je uporaben veliko dalj časa. Lahko bi ga prodali. Pa ni več tovarne. Brez jamstva kvalitete se pa zdi bolj pametno to drago uničiti.
Odgovori
#31
Ti dam kontakt ali pa vsaj info od možakarja s KIK-a preko ZS
Odgovori
#32
sem iz kamnik-a, zadnje čase ga kar v prostoru bivšega KIK-a žgejo na prostem, se vidi kakšno ogromno gobo naredi... da ga ne bi slučajno prodali, ni tle neke logike...
poka a nič ne zadane...
Odgovori
#33
> krpan said:
> ....zgleda, da ga bo potrebno doma zmešat....

Domača izdelava je nevarna, rezultat pa običajno ni kaj prida. Da je tudi nezakonita, ni treba niti omenjati. Če se komu ljubi brati, sem priložil priponko, ki nekaj govori o lastnostih tako izdelanega smodnika. Srečno!

Attached files http://www.strelec.si/forum/uploads/33/a...61690f.doc (67 KB)Â
Odgovori
#34
"Problem" je kristalni "Čilenski" soliter.... Uporabiti je treba "Norveškega", je nitast, pajčevinast, nastaja na vlažnih stenah kleti, zaradi njega odpadajo ometi...
Odgovori
#35
.... v kleti se vse najde :D

soliter, žveplo, pa še oglje...
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#36
Škoda, k se nisi javil prej v KIK bi jim razložil kako se pulfr dela pa potem morda ne bi bli v stečaju.
Odgovori
#37
zadnjič je bil v SWMu zanimiv članek na podobno temo. V Švici je pred časi bil v vsaki večji vasi po en mlin za smodnik (kot pri nas mlini za moko)..
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#38
> Mato said:
> Škoda, k se nisi javil prej v KIK bi jim razložil kako se pulfr dela pa potem morda ne bi bli v stečaju.
Ah, v stečaju bi pristali vseeno - KIK je bil tudi žrtev tajkunske privatizacije. Mrtev je bil namreč vreden bistveno več kot živ, vsaj tako so kupci domnevali. Kar pa se tiče nevarnosti pri domači izdelavi črnega smodnika pa je naša statistika zelo zgovorna:
Proizvodnja črnega smodnika ( 1852 do 2012 ).... 29 mrtvih
Proizvodnja razstreliva (1921 do 2012 ).... 4 mrtvi
Proizvodnja pirotehnike ( 1953 do 2007 )... 7 mrtvih
Amaterji pri domači izdelavi naj na začetku razmislijo o koncu.
Srečno!
Odgovori
#39
res je KIK več vreden mrtev kot živ... zemljišča je zelo veliko in na dobri lokaciji. Težava je edino ta, ker je potrebno teren varno očistiti. Zato pa je sedaj nek status quo.
Odgovori
#40
Norveški soliter ja kalcijev nitrat. Z njim bo nastal bolj žalosten črni smodnik, ki se mu najbrž ne bo ljubilo niti zgorevati, bo pa zelo higroskopen. Je pa res, da so v 19. stoletju zaradi omejenih izvorov in visoke cene zbirali soliter tudi v hlevih in kleteh ter na farmah solitra, kjer je bila glavna surovina urin. Je bil pač strateška surovina. Edina uporaba norveškega solitra oz.Ca-nitrata v eksplozivnih snoveh, ki mi je znana, je v nekaterih formulacijah emulzijskih razstreliv. Srečno!
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)