Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Waffen Bock
#41
sem bil prijetno presenečen, ko sem po 7 mesecih prejel paket na pošti...

saj ga boš verjetno ti tudi (upam) samo malo božje masti potrebuješ.

Odgovori
#42
(24-04-2017, 10:47)šimek Napisal: sem bil prijetno presenečen, ko sem po 7 mesecih prejel paket na pošti...

saj ga boš verjetno ti tudi (upam) samo malo božje masti potrebuješ.

uf, 7 mesecev je pa res konkretna doba; kaj pa račun za stroške si sploh dobil, al ti je častil ob takem čakanju? :)
Odgovori
#43
Zgleda, da bom deležen celotnega nabora problemov, ki jih nudi Waffen Bock. 
Sedaj sem dobil sporočilo (po 10 tednih neodgovorov), da orožja sploh niso dobili.  Doh Izguba orožja je bila že javljena nemški policiji, kjer pa so rekli, da gre za čisto civilno zadevo in se ne sekirajo. Pa je bilo izgubljeno polavtomatsko dolgocevno orožje v državi, kjer imajo bojda probleme s teroristi. 
Nabavno mi sicer še velja 2 meseca, ampak 7 mesecev, kolikor očitno po novem traja pri WB, je več kot 6 mesecev, kolikor je veljavnost nabavnega.
Odgovori
#44
V kolikor orožja sploh niso dobili - ni bilo dostavljeno Waffen Bock, potem slednji ni odgovoren za ničesar. Za orožje, ki ga sploh ni dobil, ne more urediti papirjev in ti ga poslati - izvoziti - v Slovenijo. Obrni se na prodajalca in zahtevaj dokazila, da je sploh poslal orožje, preko katere poštne službe ga je poslal, dokumente o pošiljanju, sledilno številko pošte. Nato, ko boš od prodajalca vse navedeno dobil, preveri na pošti v Nemčiji, kaj se je zgodilo s pošiljko oz. ali so jo res izgubili. Nato - v kolikor je pošta med prevozom res izgubila pošiljko, boš moral od pošte ali prodajalca ali obeh zahtevati povrnitev škode oz. kupnine in stroškov, za kar boš, če ne bosta hotela prostovoljno izpolniti tvojih zahtevkov, verjetno potreboval pomoč odvetnika v Nemčiji. V kolikor prodajalec sploh ni poslal orožja (in ti lažno zatrjuje, da ga je, kar je povsem možno), gre verjetno za goljufijo in bo potrebna prijava prodajalca na policijo zaradi suma kaznivega dejanja goljufije.
Odgovori
#45
(03-05-2017, 21:23)Matej045 Napisal:
V kolikor orožja sploh niso dobili - ni bilo dostavljeno Waffen Bock, potem slednji ni odgovoren za ničesar. Za orožje, ki ga sploh ni dobil, ne more urediti papirjev in ti ga poslati - izvoziti - v Slovenijo. Obrni se na prodajalca in zahtevaj dokazila, da je sploh poslal orožje, preko katere poštne službe ga je poslal, dokumente o pošiljanju, sledilno številko pošte. Nato, ko boš od prodajalca vse navedeno dobil, preveri na pošti v Nemčiji, kaj se je zgodilo s pošiljko oz. ali so jo res izgubili. Nato - v kolikor je pošta med prevozom res izgubila pošiljko, boš moral od pošte ali prodajalca ali obeh zahtevati povrnitev škode oz. kupnine in stroškov, za kar boš, če ne bosta hotela prostovoljno izpolniti tvojih zahtevkov, verjetno potreboval pomoč odvetnika v Nemčiji. V kolikor prodajalec sploh ni poslal orožja (in ti lažno zatrjuje, da ga je, kar je povsem možno), gre verjetno za goljufijo in bo potrebna prijava prodajalca na policijo zaradi suma kaznivega dejanja goljufije.
Vse jasno, vsi koraki so bili narejeni; škoda le, da  10 tednov nisem vedel, da sploh obstaja problem izginule pošiljke.

Prodajalcu tracking špila, edino jaz nisem od WB uspel pridobiti ene besede - da je pač pošiljka prevzeta, da moje dokumente ima in da naj pač počakam 2 meseca (ali konec koncev 7 mesecev), da pač sprocesirajo zadevo. Oz. v konkretnem primeru, da pošiljka ni bila prevzeta. 

Z opisom tega zapleta želim res samo dodatno izpostaviti problem prakse, ko se pač ne držijo poslovnega bontona in ne odgovarjajo na čisto konkretne maile. Četudi jih je 400 dnevno. 
Prodajalec je na dan prejetja nakazila poslal pošiljko, ki je bila dostavljena naslednji dan; če bi mi pri WB v roku 1 dneva (ali 5) odgovorili, da prevzem pošiljke ni bil opravljen, bi bilo zapletov pač precej manj. Tako pa sem pač mirno čakal dva meseca in pol, ker sem se nekako prepričal, tudi na podlagi te debate tu, da je to normalno.
Odgovori
#46
Pred nekaj leti sem imel identicen problem z Waffen Bock, prodajalec jim je pistolo poslal (P229), kar mi je tudi dokazal z potrdilom o oddani posiljki, Waffen Bock pa je trdil da paketa niso dobili, seveda vec kot 2meseca niso odgovarjali na maile ipd. Nato sem jih veckrat vsak mesec klical, kasneje sem pa obupal. Novembra sem pistolo in posredovanje placal, enega lepega  Avgusta pa mi postar prinese paket, seveda od Waffen Bock. 
Zadeve med cakanjem nisem prijavljal nikamor, sem se sprijaznil in odpisal pistolo ter denar, potem pa je kot strela z jasnega sledilo presenecenje. Tako da sem preprican oz. Upam da bos tudi ti dobil svoj paket. Zelim ti veliko srecee in mirne zivce pri cakanju...
Odgovori
#47
Moje izkušnje z Waffen Bock niso slabe, od nemškega trgovca sem kupil novembra 2016 Hamerli P240, ki ga je poslal do Bocka, nekje v roku meseca dni pa je prispel paket na dom, res pa je da so neodzivni na maile.
Odgovori
#48
https://jagderleben.landlive.de/boards/t...77/page/1/

očitno imajo težave z WB tudi Nemci....
Odgovori
#49
Kolko pa racunajo, da spravijo k nam robo?
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#50
(04-05-2017, 12:55)markojelen Napisal: Kolko pa racunajo, da spravijo k nam robo?


125 eur je bilo lansko leto.

Odgovori
#51
150 eur za 1 kos je bilo decembra
Odgovori
#52
(04-05-2017, 12:55)markojelen Napisal: Kolko pa racunajo, da spravijo k nam robo?

120 eur; 
do sedaj sem že več kot 10 kosov preko njih pripeljal; in na srečo ni bilo zapletov; ampak tokrat so mi toliko živcev pojedli, da bom naslednjič tudi jaz dal rajši 50-100 eur več in mir.
Odgovori
#53
2 meseca nazaj 110€ , čakal pa sem točno 34 dni, odkar so revolver prejeli!  :-D
Odgovori
#54
Potrebno je razčistiti, ali je pošiljka bila dostavljena - prevzeta s strani W. B. ali ne in kaj to pomeni, da "prodajalcu tracking špila"? Jaz bi se obrnil na dostavljalca (podjetje, ki naj bi dostavilo pošiljko) in zahteval dodatne informacije in dokazila - potrdila o dostavi pošiljke. Po tem, ko imaš ustrezna dokazila o dostavi pošiljke (ne samo sledilno številko), se lahko s temi dokazili ponovno obrneš na W. F. in zahtevaš, da opravijo izvoz. V kolikor bodo kljub dokazom še vedno trdili, da pošiljke sploh niso prejeli ali da so orožje izgubili, je edina možnost, ki ostane, da zahtevaš plačilo vrednosti (izgubljenega) orožja in škode (strošek pošiljanja, nabavnega dovoljenja in drugo), najbolje pisno preko odvetnika, lahko tudi iz Slovenije. V kolikor zahtevku ne bodo ugodili, ti preostane samo še vložitev tožbe. V slednjem primeru verjetno ne bodo več hoteli poslovati s tabo, najbrž pa enako velja s tvoje strani.
Odgovori
#55
Pri meni je trajalo kake tri mesece. So pa neodzivni ter leseni kolikor je le mogoce. Na koncu sem bil v svojem dopisovanju z njimi ze precej grob, se je pa potem le zacelo pocasi premikati.
Odgovori
#56
(05-05-2017, 20:21)Matej045 Napisal:
Potrebno je razčistiti, ali je pošiljka bila dostavljena - prevzeta s strani W. B. ali ne in kaj to pomeni, da "prodajalcu tracking špila"? Jaz bi se obrnil na dostavljalca (podjetje, ki naj bi dostavilo pošiljko) in zahteval dodatne informacije in dokazila - potrdila o dostavi pošiljke. Po tem, ko imaš ustrezna dokazila o dostavi pošiljke (ne samo sledilno številko), se lahko s temi dokazili ponovno obrneš na W. F. in zahtevaš, da opravijo izvoz. V kolikor bodo kljub dokazom še vedno trdili, da pošiljke sploh niso prejeli ali da so orožje izgubili, je edina možnost, ki ostane, da zahtevaš plačilo vrednosti (izgubljenega) orožja in škode (strošek pošiljanja, nabavnega dovoljenja in drugo), najbolje pisno preko odvetnika, lahko tudi iz Slovenije. V kolikor zahtevku ne bodo ugodili, ti preostane samo še vložitev tožbe. V slednjem primeru verjetno ne bodo več hoteli poslovati s tabo, najbrž pa enako velja s tvoje strani.

Imel sem pravzaprav veliko srečo in se dogovoril še bolje - prodajalec mi je vrnil denar in ker ima to možnost, s svojim odvetnikom prevzel celotno zadevo. Je imel zavarovano pošiljko na srečo. Zaenkrat je moja izguba samo taksa za nabavno in uvozno dovoljenje. Vrednost nakupa je bila 500 eur, in za ta denar bi se samo izkašljal po forumu in med kolegi ter pozabil na zadevo. Stroški kakršnega koli postopka z odvetnikom bi seveda takoj presegli teh 500 eur. Kot sem rekel, škoda je, da na 5 mailov in precej klicev z moje strani, ter na najmanj toliko in takšnih poskusov s strani prodajalca, ni mogel enkrat prej povedati, da pošiljke niso prevzeli. Kot dokaz, kakšen joker zna biti Volker Bock, prilepljam najino komunikcijo od 7. marca letos. Prodajalec mi je potožil, da ne more dobiti potrditve od WB o prevzemu pošiljke. Rekel sem mu, da imam sam dobre izkušnje in mu napisal mail. In ni mi odgovoril, da pošiljke ni - ampak si je izjemoma vzel čas in mi odpisal v manj kot 24 urah spodnji vic. Čez slaba 2 meseca pa še, da pošiljke niso prevzeli.  Doh


Priponke Male slike
   
Odgovori
#57
Decembra 2016 je tudi za mene prejel orožje za ureditev izvoza v Slovenijo in v drugi polovici decembra ni bilo mogoče z njim stopiti v kontakt preko telefona, na e-maile ni bilo odgovora. Januarja je nato prišel e-mail, da naj bom potrpežljiv in da on ne dela posla z nogavicamj temveč z orožjem ("... we are dealing with guns not socks ..."). Orožje sem dobil februarja 2017.

Tako, kot se je končalo v tvojem primeru, je mogoče še najboljše, čeprav željene puške ne boš dobil. Škoda zaradi stroškov je minimalna.
Odgovori
#58
pobje, dajte mi prosim razložit, zakaj po vseh teh nategih in neprofesionalnosti še vedno delate z W.B.?
Saj ni edini, ki pošilja iz Nemčije v SLO.
Ko tole berem, dobim občutek, da je mazohizem fajn in očitno precej razširjen hobi...
Odgovori
#59
Proarmis zrihta iz nemčije, cena 150€.

lp
Odgovori
#60
(06-05-2017, 12:20)Kristian Napisal: pobje, dajte mi prosim razložit, zakaj po vseh teh nategih in neprofesionalnosti še vedno delate z W.B.?
Saj ni edini, ki pošilja iz Nemčije v SLO.
Ko tole berem, dobim občutek, da je mazohizem fajn in očitno precej razširjen hobi...

Zato, ker do sedaj nisem delal še z nobenim drugim in je bilo za prvih 10 kosov ok, pa ugodno. 
Se priporočam, za kontakte preizkušenih drugih posrednikov iz Nemčije. Hvala! Lahko na ZS.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)