Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultati prvega kola MLPR14 / Rifnik
Mi lahko kdo razloži to poanto okoli hrane na tekmah? Sam ne hodim na tekme pa mi nikakor ni jasno kaj ima hrana tu zraven... Kakšno vezo ima hrana pri organizaciji ali kvaliteti tekme? V katerem športu še ocenjujejo tekme po politankah in čevapih? Ne vem, mogoče sem kaj spregledal....
Odgovori
Si ker ne hodiš na tekme.
:) :) :)
Imam vse kar potrebujem.
Odgovori
> dani_79 said:
> Mi lahko kdo razloži to poanto okoli hrane na tekmah? Sam ne hodim na tekme pa mi nikakor ni jasno kaj ima hrana tu zraven... Kakšno vezo ima hrana pri organizaciji ali kvaliteti tekme? V katerem športu še ocenjujejo tekme po politankah in čevapih? Ne vem, mogoče sem kaj spregledal....

Kaj se meniš o ribolovu če ne veš kak riba zgleda

:D
Speed is fine, but accuracy is final - Bill Jordan
Odgovori
No, pa še en neprovokativen komentar glede kulinarične ponudbe na strelskih tekmovanjih.
Kot sem opazil, je to precej nehvaležen posel za organizatorja. Vzame precej časa in dela ( € stroška ne bi niti omenjal ). Če se po tekmi sliši le pohvale ali pa se ne sliši nič, potem je v redu. "Nizki udarci" pa lahko osebe, ki so največkrat ženskega spola, precej prizadenejo - mnogo bolj kot povsem upravičeno nestrinjanje z napačnim izračunom rezultata in z vsemi ostalimi napakami, ki jih zagreši organizator.
Kritikam na račun kulinarike se da povsem izogniti, če je ni v ponudbi.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Tudi jaz se strinjam,organizacija tekme je nehvaležno delo.Nikoli ne boš vsem vse zadovoljil,sploh pa ne pikolovcem.Vse pohvale Rajkotu ,tekma je bila na zadovoljivi ravni,rezultati odlični -kapo dol obema,čevapi pa izvrstni.Njegove tekme so ponavadi dobro obiskane,ne vem se mi zdi ,da je vzdušje bolj sproščeno kot na tekmah Alpe adria.Bistvo prve tekme pa je ,da se je izkazalo ,da je teh 8 minut na serijo dovolj časa ,a ne? =;
Odgovori
> hannib said:
> Bistvo prve tekme pa je ,da se je izkazalo ,da je teh 8 minut na serijo dovolj časa ,a ne?

kako vzameš. za tiste ki nabijajo v hrib je tudi 6minut preveč, za tiste ki resno streljajo je pa 8 minut nekaj kar se resno trudiš in par strelov posiliš, samo da te ne ujame čas. Še posebej v takšnih razmerah, ko oblaki prekrivajo sonce in se med samim strelom posveti ali potemni, je minuta na strel čisto primerna.
Odgovori
Glede na odlične rezultate je bilo 8 minut dovolj časa
Odgovori
vprašaj Bojana in Darka, kako sta gledala na uro - a pol zato ker sta se bala da jima jo bo kdo ukradel ?
Odgovori
Nisem pristaš tega, da se tekmovalcem "krade" čas streljanja.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
meni osebno je cool 8 minut, popolnoma dovolj časa je za 10 strelov. če ni zastoja, ne vem kaj čakati in streljati 10 minut oz. 1 strel 1 minuto. sicer sem z tekmo bil zadovoljen, predčasno moral oditi, rezultat posebej na pištoli pa me je razočaral (sam sebe sem razočaral - trening dan prej se je očitno poznal in vse 10-tke sem "pokuril" za trening :))
Odgovori
> Daniel_0412 said: ne vem kaj čakati in streljati 10 minut...

Nihče ne pravi, da moraš streljati 10 minut. Na razpolago imaš pač več časa za umirjeno streljanje, ki ti lahko zagotovi več desetk. Pri preciznem štejejo desetke, vse ostalo so manjše ali večje napake...
Odgovori
Seveda hannib koliko si pa ti naredil? Zase vem, da s pištolo zelo porazno. Spogledovanje z uro ni prijetno. Prideš streljat in ne na uro gledat. 8 minut povsem nepotrebnih. Zmerom se prej odstreli ali pa malokdaj tudi ne. Če imam dober dan in se ne megli na merkih lahko streljaš sproščeno in dokaj hitro, ko pa ne vidiš popolnoma čisto in vseeno želiš oddat čisti strel moraš počivat kakšno minuto. Pogledaš v gozd na blizu malo na daleč in seveda oddaš strel. to zahteva svoj čas. Če pa prideš na tekmo zato, da Rajkotu daš svoj prispevek ti je pa tudi dovol, da daš in ne rabiš streljat. Ma kaj bi se sekiral, ne grem na tekmo in sem zmagal.

Lepo se imejte vsi tisti ki vam je 8 minut dovolj in tudi Rajko bo vesel ko bo en komplikator manj
Lp Bojan
PROARMIS d.o.o. Trgovina za strelce in lovce 
Odgovori
Tomaž je pravil ,da je Peterka zaključil vsaj 2 min prej.Pa poglej kaj je naredil s tarčo na pištoli,pa tudi ti na revolverju.10 min bi bilo uredu,če bi Rajko uvedel minkočasovnico kot na AA,da ni potrebno čakat na streljanje predolgo.Se mi zdi ,da čakanje marsikoga še bolj dekoncentrira.Drugače pa je konstantno oblačno vreme idelni pogoj za streljanje.Je pa res, da forma nam niha gor ,dol,pa zato ni kriv Rajko.
Pravila igre se spreminja pred sezono ,ko je bil sklican sestanek.Kar je ,je. ;))
Odgovori
vau!
čestitke zmagovalcem
Odgovori
> hannib said:
> Tomaž je pravil ,da je Peterka zaključil vsaj 2 min prej.Pa poglej kaj je naredil s tarčo na pištoli,pa tudi ti na revolverju.

Je streljal ob meni, v zadnji skupini tistega dne in ni res, da je zaključeval 2 minuti prej. Si je kar vzel čas!
Odgovori
Bistvo preciznega streljanja je, da poskušaš umiriti sebe in orožje že pred oddajo vsakega strela. Tekmovalec potrebuje za to in za oddajo strela nekaj časa, ki so ga športni strokovnjaki, na podlagi dolgoletnih testiranj in izkušenj, že zdavnaj določili. Ritem si tekmovalec določi sam na podlagi fizične in psihične pripravljenosti, tekmovalnih izkušenj/"kilometrine", vremenskih pogojev, dnevne forme itd..Za uspešen rezultat, ki ga po vsakem strelu pokaže tarča, mora vedno ostati nekaj časa tudi za "izredne razmere". Da se obdrži pravi ritem, je zaželena tudi pravočasna in dovolj hitra menjava tarč. Ko se ti kam mudi je boljše, da se streljanja niti ne lotiš. Raztresenost in hitenje na preciznem streljanju ni nikakršna vrlina ampak povsem obratno.
Strelsko tekmo se ne more grajati ali hvaliti po kulinariki ampak po njeni izvedbi ( po pravilniku, ki ga morajo poznati vsi udeleženci!! ), ki se vidno razlikuje od orožnih vaj, kjer so pravila igre povezana bolj z organizatorjevo ( dnevno dobro ali slabo ) voljo. Moje mnenje, ob spreminjanju pravilnikov, še vedno ostaja, da se tekmovalcu nič ne odvzema...
Odgovori
> hannib said:če bi Rajko uvedel minkočasovnico...

To prakso bi morali uporabljati kar vsi organizatorji, ker bi tudi njim bila v zelo veliko pomoč pri pripravi in izvajanju tekme. Nerodnost se zna zgoditi le v primeru, ko se tekmovalci ne (pred)prijavijo in pridejo naravnost na tekmo - zmanjka strelskih mest, tarč, časa in ne nazadnje tudi dobrot iz roštilja ;) :D
Odgovori
Pri preciznem streljanju ni problema, če so ti rezultati 85 do 93 dovolj dobri. Ko pa enkrat streljaš 95 krogov ali več, je pa vsaka minuta pomembna. Ko se je čas skrajšal na 8 min je padla kvaliteta, oglejte si malo rezultate za nazaj. Peterki seveda čestitam za njegov rezultat. Imel je verjetno dan, ko so se poklopili vsi parametri. Saj v glavnem končaš prej kot v 10 min, ampak, če ti skrajšajo čas, te pa psiha lahko ugonobi. Rajku ne paše, da komentiramo njegove odločitve. Jaz hodim streljat zaradi sebe ne zaradi njega. Škoda, da je posegel v ustaljena in preštudirana pravila.
LP, Darko
Odgovori
Kot sem že enkrat napisal: gre samo za finto, kako "obglaviti" očitne favorite. Ostali, ki jim je tekma bolj izgovor za žretje čevapov in (prosto po Kristianu) nabijanje v breg, pa se seveda privoščljivo muzajo. Zato pa obstaja izraz "golaž tekma"...

Pa še nekaj: kdor v današnjem času ni sposoben izdelati (in uveljaviti) mikročasovnice, se naj raje drži kulinaričnega dela, strelski del organizacije pa raje prepusti tistim, ki vedo, kako se stvari streže.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)