Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
REZULTATI tekmovanja z vojaško puško M-48 Crngrob, 29.3.2014
#41
Drugi komentar!

Na tekmi je bilo izdano pet (5) opominov (napisani na strelskem listu brez pojasnila zakaj).
Od teh petih je bilo enemu strelcu zaradi drugega opomina odvzeto 2 točki pri rezultatu
(zaradi slabega rezultata ni vplivalo na položaj ekipe). Mogoče je samo spraševal nazaj, kam mu sploh nese.
To so bile VSE zaznane pripombe na celotnem tekmovanju.
Na liniji je bilo toliko osebja, da bi vsak lahko vsaj namignil o početju drugih.
O tem, da nekdo 2 dni po tekmi na forumu razlaga, kako so ravno zraven njega goljufali, sem pred
časom že podal moje mnenje. In ni bilo pozitivno.

Puške so bile "nastreljene" na vojaški način. Torej ne na športni v nulo.
Tudi že med samimi probami se je zamenjalo nekaj pušk, ena tudi zaradi ukrivljene muhe. Itd, itd....
Ker so bila orožja splošno namerjena in ne na posameznika, smo svetovali, naj bi bil prvi strelec tisti
z več iskušnjami in naj ustreli vseh pet probnih strelov na isti naćin in isto mesto. Nato bi se na
probni tarči (z malo sreče) videla grupa zadetkov. In potem se s potrebnim odklonom pač meri temu primerno.
Čeprav v začetku ni bilo predvideno, se je vsem strelcem prineslo in pustilo probno tarčo.
Vsako spreminjanje merkov (razen gor-dol) na mauzerci na strelski liniji tako odpade.

Vsakemu ki je le želel vedeti ali CELO vprašal, kako naj meri in strelja se je naredilo cel tečaj o tem.
Nekateri so celo šli do prostora za osnovni tečaj in jim je inštruktor rade volje še enkrat pokazal in dal v probo.
Večina strelcev je bila tudi pripravljena z nasveti in malo humorja pomagati in malce pomiriti strah novim strelcem.
Nekateri pa ...........

Tekmovanja na drugih poligonih so na drugi dan, drugačno vreme in tudi drugačen teren. Ker pa se ne tekmuje med sabo,
ampak samo med tistimi strelci na tisti dan, je dovolj enakopravno za vse. Na Mlakah bo mogoče pihalo,
na Bloški je teren lahko neraven, v Apačah pa še nikoli nisem bil, tako da ne morem ocenjevati.
Moje mnenje za dodatno opremo: pustite jo doma, pridite streljat na stari način in predvsem uživajte.
Tudi jaz bom upošteval ta nasvet, ker mi v Crngrobu ni uspelo streljat.

Pa še nekaj, Čeprav je v vabilo pisalo, da ušesne čepke zagotovi SV, jih je v Crngrobu zmanjkalo že na polovici.
Torej namesto spektiva bo treba vzeti glušnike ali še boljše svoje čepke.

Vedno vaš
Rajko
Odgovori
#42
> Mato lahko si žaljiv ali kakorkoli

Nisem žaljiv samo apliciram logiko, če je na tekmi se pritožiti zoper nekaj kar smatraš kot kršenje pravil (pa tudi če nimaš prav bo že organizator presodil) po TVOJIH beseda "tožarit kot malo dete" kaj je post festum pisarija po forumu? Po moji logiki TVOJIH besed manj kot "malo dete", ker je bistveno lažje na forumu pol anonimno neki jamrat kot pa v živo kot moški moškemu (ali človek človeku, da pač ne bo kdo se v kaj vtaknil) povedat kar si misliš?

Če te je motilo streljanje zraven s spektivom zakaj nisi stopil do fantov in jih opozoril ali stopil do vodje streljanja in ga opozoril?
Odgovori
#43
Mato zame osebno je upoštevanje pravil nekaj samoumevnega, gre se za to da nekateri nimajo niti osnovnih moralnih načel, očitno nekateri ne znajo priti na tekmovanje in upoštevati jasna navodila organizatorja - popolnoma enako kot stanje v celotni naši državi, vedno je treba nekaj mutit in če te ne dobijo potem si "car", lej če ti to zagovarjaš je to tvoja odločitev, meni se zdi bolano, da niti mi med sabo ne premoremo več tiste zdrave tekmovalnosti.
Še enkrat tekma je bila zelo lepa, če bi se upoštevalo pravila pa tudi fer in enaka do vseh tekmovalcev, saj bi dejansko prišlo do tega da bi se pokazalo, kdo zna streljati in kdo je odvisen od vseh pomagal.
Odgovori
#44
Top profesionalcev za kršenje pravil sploh ni bilo na tekmi ,ti fantje bi šele pokazal kako se streže zadevam
Odgovori
#45
Kot vidiš niso bila jasna navodila in pravila in kot se je izkazalo je po odločitvi organizatorja imel tisti, ki je imel s sabo spektiv bolj prav kot tisti ki ga ni imel.

Kaj jaz podpiram je tu povsem irelevantno predvsem podpiram, da se stvari razčisti na mestu samem. Kot vidiš iz mojega prvega posta sem tudi razumel pravila, da optična pomagala niso dovoljena ampak kot vidiš iz nadaljevanja so potem bila dovoljena.
Odgovori
#46
Pa še Volodja je napisal v drugi temi, da so sankcionirali pomoč strelcu tako, da nevem kaj je problem (razen pač nejasnega oz. zavajajočega razpisa) skratka iz nečesa kar naj bi bilo popolnoma neregularno smo skozi par postov še drugih dobili povsem drugo sliko kot na začetku.

Na konc se bo pa izkazal da so še puške bile več al manj vse dobro prebrane in nesle na isto mesto razen da je zakopišček problematičen (to je pa itak pr vsakem modelu) pa bo sploh izpadlo vse skupaj kot "jokanje malega deteta".
Odgovori
#47
Še tukaj napišem. Udeležili smo se tekmovanja, špektiv imeli z sabo (za vsak slučaj), ko je bilo dogovorjeno, smo ga uporabili za POIZKUSNE Strele, da smo kolegu kazali (brez dretja ali glasu) ko se je obrnil, na tarči za zračno puško kam je ustelil. Ko smo streljali za tekmo 10 strelo, je kakršnakoli komunikacija strelec-ozadje bila PREPOVEDAN kar smo se držali, in kar lahko rečem tudi za dve sosednje ekipe! Na naši liniji so bili sodniki-kontrolorji dosledni, strogo so nadzirali da ni bilo komunikacije med tekmovalnimi 10 streli (gledanje nazaj), za ostale ne vem. Je pa res da, je razpis bil napisan brez špektivov, večina pa je pričakovala, tudi jaz, da bomo lahko v zaledju vsaj gledali kako kaj "nese" kar je bilo na sami tekmi potem tudi omogočeno, ali je bila ta "korektnost" po celi strelski liniji upoštevana, pa je stvar organizatorja (bolje prva zamera-opomin, kod zadnja).

lp
Odgovori
#48
Da ne bi zavajali tistih, ki niso bili na tekmi, je potrebno pojasniti, da so vojaki strelcem prinesli na vpogled poskusne tarče. Iz teh se je dalo določiti korekture in je bil spektiv povsem nepotreben.
Odgovori
#49
Nerodno ( narobe ) je predvsem to, da organizatorji tekem največkrat le te izvajajo na nivoju orožnih vaj. Tu, kjer pa so bile orožne vaje pričakovane, so se izvajale ( skoraj ) na nivoju tekmovanja.
Pa še drugače: Mnogi hodijo na tekme streljat in ne tekmovat ( pet minut bi jim bilo dovolj, da odstrelijo dvajset ali več strelov - nekaj tudi v tarče sosedov ). Spet tu, kjer bi se naj streljalo, pa so nekateri prišli tekmovat...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#50
počakajmo na soboto pa bomo vidl kako nese;)
Odgovori
#51
> HenrikVIII said: Mene zanima kako so puške "trosile" tam 5-6 po vrsti ko je strelal z žarečo cevjo po kakih 100 strelih?

Na ( ignorirano ) vprašanje bom skušal podati odgovor na podlagi mojih izkušenj s tem modelom puške.
Cevi so se sigurno ogrele a daleč od tega, da bi zažarele, ker so puške, med menjavo tarč in strelcev, dovolj časa "počivale". Trošenje zadetkov zaradi ogretosti cevi naj ne bi bila "usodna". Težava pa nastane pri merjenju, ker se prednji merek ( konica trikotne muhe ) ob "miražu" , ki ga povzroča ogreta cev, enostavno zgubi in potem je treba zadetke iskati po širšem območju tarče.
Menim, da bi bilo čiščenje cevi ( odstranjevanje saj ) po treh strelcih ( 45 strelov ) koristna "naložba" za orožje...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#52
Smešno je gledat vso to prerekanje, ko je pa po rezultatih vidno, da od prvih pet nihče ni uporabljal spektiva ali česarkoli drugega. Prvih 5 strelov za poizkus je bilo več kot dovolj, da si lahko videl kam puška nese. Vse od tod naprej pa je bilo obvladovanje strelskih veščin.
Optics Trade - trgovina s široko ponudbo športne optike, termovizijskih naprav, montaž in dodatkov
Pirnikova ulica 5
2310 Slovenska Bistrica

www.optics-trade.eu

Mail: info@optics-trade.eu
Telefon: 031 770 520

Odgovori
#53
> ko je pa po rezultatih vidno, da od prvih pet nihče ni uporabljal spektiva ali česarkoli drugega.

Kako pa to po rezultatih vidiš?
Odgovori
#54
> Optik-trade.si said:
> Smešno je gledat vso to prerekanje, ko je pa po rezultatih vidno, da od prvih pet nihče ni uporabljal spektiva ali česarkoli drugega.

Da je po rezultatih vidno, kdo je in kdo ni uporabljal spektiva? To pa je smešno!!


> Optik-trade.si said: od tod naprej pa je bilo obvladovanje strelskih veščin.

Pozabil si omeniti zaželeno spremljevalko, ki se imenuje sreča.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#55
Prosim ne trosite neumnosti. Kako lahko veš kam puška nese, ko ti po petih poizkusnih strelih prinesejo tarčo, ki je prazna!! Puške naj bi bile umerjene,merek do konca! Brez pogleda skozi špektiv med poizkusnimi streli ni šans, pa še takrat je bilo veliko šusov mimo, tako da je bilo potrebno imeti neko strelsko znanje ali izkušnje streljanja z to puško! Razpis je bil za TEKMO, tarča je bila tekmovalna,seštevali so se krogi točke! Če bi bilo res brez špektivov, potem bi bile potrebne padajoče tarče, da lahko vizuelno oceniš svoj preizkusni strel. Če ne je vse v stilu "Topalović" strelanje v zrak, ali ga zadaneš ali pa ne. Tudi v "ljuti" JNA so na streljanju v papirnate tarče, vojaki v str. jarkih, z puščico ali krogcem kazali zadetke (lastna iskušnja-adrenalinska). Drugače pa je bilo če smo streljali na padajoče tarče, kjer si korigiral-iskal zadetke sam z strelskega mesta! Špektiv ja, pri preiz. strelih za linijo, med tek.streli prepovedan, prav tako obračanje in nasveti kolegov! Tako je bilo na tej tekmi pred streljanjem povedano, večina smo se tega držali, za ostale je dolžan poskrbeti (diskvalificirat) Organizator!
lp
Odgovori
#56
Če pri poskusnih strelih zgrešiš tarčo, ti pa Špektiv pomaga???

Bi se dalo to bolj razložiti?
Odgovori
#57
S spektivom vidiš trace krogle (če znaš gledat) in posledično lahko napelješ na papir...
Odgovori
#58
Sem pa mislil, da je bila moja najbolj "razglašena", ker je nesla na skrajni zgornji levi rob tarče. V kolikor se pa s kakšno puško ne da zadeti niti tarče, te puške pač ne spadajo na tekmo. Mogoče bodo do naslednjič to upoštevali.
Odgovori
#59
Mato je napisal odgovor, bom vse eno dodal, kar se tiče naše ekipe, kako smo si pomagali z špektivom! Upam da bo drugim v korist (če bo špektiv aktualen!) Prvi je streljal kolega ki pač ima izkušnje z puško. Prvi trije streli, mešanje zraka,čeprav je meril po "pravilih!" pod piko in z infor. da je puška nastreljna, merek je bil do konca nazaj! Ko smo mu pokazali (kar je omogočil špektiv) da po treh strelih preganja muhe okrog, se je spustil nižje, meril je v spodnji rob tarče med 1 in robom, tako da smo ugotovili da puška nese visoko, čeprav je bil en strel v 14h-2, drugi 15h-3, je pa bila višina. To bi bilo brez špektiva, misija nemogoče in streljanje ala "Topalović" v zrak. To je bilo samo med poiskusnimi streli! Med tek. ni komunikacije,kjer si zadel si zadel! Tudi mi smo imeli špektiv v avtu, ko smo videli da se ga da uporabiti nam ni bilo teško ga iti iskat. Ker so bile tarče zelo skupaj 1m na 100m, je bilo pred vsakim strelom potrebno pogledat kam streljaš, če ne si bil takoj pri sosedu! Problem je bil ker so se zelo dobro videle samo številke od 1 do20 ostale nič in si skoz štel kje je tvoja tarča vsaj mi ki smo bili nad dvajset.Tekmovalno tarčo nisi videl po končanem streljanju., Ali je puška nesla levo desno, si potem sam korigiral pač z premikanjem puške, važno je bilo da smo našli višino! Seveda je važna tudi koncetracija, da misliš na strel in ne kako te bo puška butnila! To je bilo vse, kar smo naredili in zopet ponavljam brez špektiva, bi bilo misija nemogoče. Mogoče tudi malo prakse z streljanjem in izkušnjami z Slovenske strelske scene, kjer ponavadi pravila ne veljajo ne glede kdo jih napiše, zato maš vse mogoće avtu za vsak slučaj!
lp
Odgovori
#60
Pozdravljeni,

Na koncu/vsaj upam,da smo dosti pametovali/bi se v imenu strelcev zahvalil SV in
tistim,ki so sodelovali in omogočili ta streljanja.Veselimo se , da so gospodje iz SV uvideli, da je bolj smoterno in racionalno porabiti strelivo in naučiti državljane streljati kot
uničevati strelivo in za to rabiti denar.

Lahko bi ga seveda tudi dali strelskim društvom /kot je to delala bivša JNA/,
vendar bi se potem spet razvila slovenska lastnost št.1 -foušija.Bilo bi zanimivo brati takratne komentarje raznih strokovnjakov.

Ideja je seveda že stara ,vendar je zahvaljujoč posameznikom speljana v praksi.Da nebi
bilo več komentarjev in nezadovoljstva bi seveda sugeriral predstavnikom SV naj se
povežejo z ljudmi,ki taka streljanja poznajo in pripomorejo k še boljši organizaciji le
teh/čeprav je tudi to tekmovanje /organizacija / zame osebno bilo odlično/.

LP Boro :)
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)