Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nova pridobitev v Postojni
#21
Ja vidiš trma ka se nočeš ipsc ja lotit, pol bi več znal, pravzaprav bi znal vse...[no to se ti že dogaja] ma kaj vse lahko bi postal kralj strelstva... 357 kralj dinamike :-O :-O :-O :-O :-O
#22
Barbapapa, to da je dvoročno pištola bolj stabilna ne bo ravno držalo...
Pri enoročnem držanju je pištola mnogo bolj v strelski poziciji in manj mišic trpi in posledično tudi manj utrujenosti...
Je pa res da moraš pri enoročnem bolj delati tudi na tenzijskih vajah in daljši čas rabiš da je razultat tak kot mora biti...
Tudi sam sem zacel prakticirati enoročno in sam vem da ni preprosto, vendar ko enkrat osvojiš delaš lepši rezultat kot dvoročno..
#23
@Barbapapa Nisem ravno prepričan, da je to stvar navade ( prej razvade ). ;) Športno kratkocevno orožje za preciznjaka je narejeno za enoročno streljanje...Kakšni občutki te dajejo, ko iz dvoročnega prideš na "perkusijo"? Glede stabilnosti pištole, si že dobil odgovor, moja teorija in praksa ( tistih nekaj strelov ) pa pravi, da se ena roka trese za eno, dve roki pa se treseta za dve. Če se te vibracije ne da uskladiti, je potres. Pri krajši razdalji med očesom in merkom ( pri meni več kot 20 cm ), bi bilo potrebno zamenjati merek z ožjo zarezo in bi bil problem glede slike rešen...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#24
> jabolko said:Ja vidiš trma ka se nočeš ipsc ja lotit, pol bi več znal, pravzaprav bi znal vse..

Ne le IPSC ampak vsa dinamika enostavno ni zame ( lahko jo le gledam, če mi kdo dovoli :) ). Pred leti sem že napisal, da bi med drugim moral spremeniti razmišljanje...Da bi znal vse, je pa malo verjetno, ker je dokaznega gradiva kar precej. :D
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#25
Ma, kaj pa vem, sam sem se navadil dvoročnega streljanja s svojo tehniko, pa mi ne gre tako slabo (povprečje na 25m 92-95 pri MK). To da je dvoročno še enkrat manj stabilno, pa se ne strinjam, Glede nestrine merkov pa se da tudi rešiti z dioptrskimi očali...vsaj jaz to prakriciram.
#26
> Barbapapa said: To da je dvoročno še enkrat manj stabilno, pa se ne strinjam,

Vsaj v takšni meri tega nihče ne trdi ( moja teorija in praksa pa velja tako ali tako le zame ;) ). Nekatere discipline enoročnega streljanja te lahko preko DP, EP, SP in tekem Svetovnega pokala, pripeljejo tudi na OI. Kam pa pripeljejo dvoročne precizne discipline? Vipava - Bile - Bloška Polica - ....
Diopter reši ostrino ( odpravi "meglo" ), širina merka pa ostane enaka in preko njega vidiš več, kot bi bilo potrebno.
Za kakšno MK pištolo gre in kakšni bi bili rezultati, če bi eno roko dal v žep?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#27
Smith&Wesson 41. Za enoročno je spredaj kar težka, torej bi moral trenirati mišice na desnici. Enoročno ne dosežem več kot 85, se mi prehitro roka "zmatra". Glede ambicij v smeri DP in dalje pa si ne delam utvar, ker sem že malo čez 4 križe. :)))
#28
Sedaj mi pa povej kolko Slovencev je enoročno streljalo na olimpijadi...
#29
> jabolko said: kolko Slovencev je enoročno streljalo na olimpijadi...

Eden: http://sl.wikipedia.org/wiki/Franc_Peternel

Povedal bi ti tudi, koliko jih je streljalo dvoročno, a me nisi vprašal. :)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#30
> Barbapapa said: Enoročno ne dosežem več kot 85, se mi prehitro roka "zmatra". Glede ambicij v smeri DP in dalje pa si ne delam utvar, ker sem že malo čez 4 križe. :)))

Med 85 in 95 ni takšna razlika, da se je ne bi dalo zmanjšati. Lahko mi verjameš, da marsikdo ne pride niti do 70, čeprav je v dvoročnem "tatamata".
Priti vsaj na DP bi lahko bila želja vsakega tekmovalca tudi takrat, ko ima kakšen križ več od tebe - moje mnenje in izkušnja.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#31
ja, se strinjam glede križev, samo več ambicij in časa moraš imeti kot jaz. :)
#32
> Barbapapa said: ja, se strinjam,... samo več ...časa moraš imeti kot jaz. :)

Čas si je treba vzeti, če ne, on vzame tebe. ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#33
> 357 said:
> > jabolko said: kolko Slovencev je enoročno streljalo na olimpijadi...
>
> Eden: http://sl.wikipedia.org/wiki/Franc_Peternel
>
> Povedal bi ti tudi, koliko jih je streljalo dvoročno, a me nisi vprašal. :)

Ja ja Peternela sta legendi to poznam...

U redu, koliko jih je streljalo dvoročno?
#34
Kaj ko bi odprli novo temo na tehniko streljanja (enoročno-dvoročno). Tole je sila zanimivo, ampak s streliščem v Postojni pa nima več veze. Morda bi še koga zanimalo in bi kaj povedal. ;)
#35
> jabolko said: U redu, koliko jih je streljalo dvoročno?

Nobeden.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#36
Barbapapa, to da je dvoročno pištola bolj stabilna ne bo ravno držalo... Pri enoročnem držanju je pištola mnogo bolj v strelski poziciji in manj mišic trpi in posledično tudi manj utrujenosti... Je pa res da moraš pri enoročnem bolj delati tudi na tenzijskih vajah in daljši čas rabiš da je razultat tak kot mora biti... Tudi sam sem zacel prakticirati enoročno in sam vem da ni preprosto, vendar ko enkrat osvojiš delaš lepši rezultat kot dvoročno..

Menim,da bo držalo.da je dvoročno streljanje bolj natanćno,ker je tudi orožje bolj stabilno.Vem tudi, da je enoročno težje in rabi več vaje.Poleg tega je menjanje smeri streljanja z obema rokama dosti bolj kratkotrajno in prektično /v praktičnem strelstvu / .Zato so skoraj vse vojske in policije sprejele tak način streljanja .

Enoročno streljanje se uporablja zgolj za športno streljanje in to Olimpijsko streljanje.Vse ostale discipline pa uporabljajo dvoročno /skoraj po pravilu/.

Rezime vsega je ,da je stanje na obeh nogah vedno bolj stabilno kot na eni in
prav tako streljanja z obema rokama .Je pa seveda izziv ,narediti rezultat z eno
roko in to je treba spoštovati pri natančnem streljanju.

LP Boro :)
#37
> 357 said:
> > jabolko said: U redu, koliko jih je streljalo dvoročno?
>
> Nobeden.
>
>
>
>

Ne boš verjel, tudi to vem...
#38
No, se dam prepričati...od sedaj naprej bom treniral malo bolj tudi enoročno. Kaj pa priporočate za tenzijske vaje? Mene so učili navijanja uteži na palico.
#39
> Barbapapa said:
> No, se dam prepričati...od sedaj naprej bom treniral malo bolj tudi enoročno. Kaj pa priporočate za tenzijske vaje? Mene so učili navijanja uteži na palico.

Drkanje. Če že ne pomaga, pa tudi škodi ne...
#40
> Kristian said: Drkanje.

Le za hitrostrelne discipline. :D
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)