Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nova pridobitev v Postojni
#41
> jabolko said: Ne boš verjel, tudi to vem...

Kaj potem sprašuješ?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#42
@Boro K tvojemu postu bi nekaj dodal. Discipline enoročnega streljanja ima v programu le ISSF in njene članice, a niso vse olimpijske. Ni mi znano, če ima še kakšna mednarodna zveza "enoročni" program in do katerega nivoja sega. Pri nas, razen SZS, ni nobene druge. Govorimo o disciplinah preciznega streljanja, da ne bi koga slučajno zadela kap. ;)
Da so ali pa še prihajajo vojske in policije na dvoročno streljanje, je krivo največ to, da se mnogih enostavna ne more naučiti enoročnega streljanja ( se jim tresejo roke ). Podatek, da si v dvoročnem položaju večja tarča za nasprotnika, kot iz bočnega/enoročnega položaja ( razen če imaš trebuh v globokem "ofsajdu" ) in da si v slučaju ranjene roke takoj onesposobljen, so kar zanemarili. Za dvoročno streljanje sem že pred leti napisal, da ne pride v poštev pri konjenikih ( kako bo šofiral konja? :) ), v novejši dobi pa tudi motorist in šofer raznoraznih prevoznih sredstev mora streljati enoročno. Po mojem mišljenju bi pripadnike vojske in policije bilo boljše usposabljati enoročno, ker se ob krizni situaciji lažje doda še ene roko ( ali pa zamenja eno z drugo ) kot pa eno od obeh spustiti. Še enkrat povdarjam, da je to moje mišljenje.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#43
> 357 said: Ni mi znano, če ima še kakšna mednarodna zveza "enoročni" program in do katerega nivoja sega.

Enako mi ni znano tudi za "dvoročni" ( precizni ) program.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#44
> 357 said:
> @Boro K tvojemu postu bi nekaj dodal. Discipline enoročnega streljanja ima v programu le ISSF in njene članice, a niso vse olimpijske. Ni mi znano, če ima še kakšna mednarodna zveza "enoročni" program in do katerega nivoja sega. Pri nas, razen SZS, ni nobene druge. Govorimo o disciplinah preciznega streljanja, da ne bi koga slučajno zadela kap. ;)
> Da so ali pa še prihajajo vojske in policije na dvoročno streljanje, je krivo največ to, da se mnogih enostavna ne more naučiti enoročnega streljanja ( se jim tresejo roke ). Podatek, da si v dvoročnem položaju večja tarča za nasprotnika, kot iz bočnega/enoročnega položaja ( razen če imaš trebuh v globokem "ofsajdu" ) in da si v slučaju ranjene roke takoj onesposobljen, so kar zanemarili. Za dvoročno streljanje sem že pred leti napisal, da ne pride v poštev pri konjenikih ( kako bo šofiral konja? :) ), v novejši dobi pa tudi motorist in šofer raznoraznih prevoznih sredstev mora streljati enoročno. Po mojem mišljenju bi pripadnike vojske in policije bilo boljše usposabljati enoročno, ker se ob krizni situaciji lažje doda še ene roko ( ali pa zamenja eno z drugo ) kot pa eno od obeh spustiti. Še enkrat povdarjam, da je to moje mišljenje.

Brez zamere 357, ampak tole tvoje mišljenje spada v razmišljanje nekam v obdobje kakšne od svetovnih vojn. Taktika in doktrine so od takrat precej napredovale. ;)
administrator / Strelec.si
#45
> mastermind said: tole tvoje mišljenje spada v razmišljanje nekam v obdobje kakšne od svetovnih vojn.

Le, da ne spada v obdobje Divjega Zahoda. :)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#46
ne ker tam so znali streljat in sofirat prevozno sredstvo brez uporabe rok, sem slisal da so mongoli pa huni tud neki podobnega pocel sam nisem tok star da bi to zaprmej vedu;)
#47
> mastermind said: Taktika in doktrine so od takrat precej napredovale. ;)

Če že nič ne dogaja na to temo, me lahko o tem malo podučiš? - Resno.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#48
> 357 said:
> @Boro K tvojemu postu bi nekaj dodal. Discipline enoročnega streljanja ima v programu le ISSF in njene članice, a niso vse olimpijske. Ni mi znano, če ima še kakšna mednarodna zveza "enoročni" program in do katerega nivoja sega. Pri nas, razen SZS, ni nobene druge. Govorimo o disciplinah preciznega streljanja, da ne bi koga slučajno zadela kap. ;)
> Da so ali pa še prihajajo vojske in policije na dvoročno streljanje, je krivo največ to, da se mnogih enostavna ne more naučiti enoročnega streljanja ( se jim tresejo roke ). Podatek, da si v dvoročnem položaju večja tarča za nasprotnika, kot iz bočnega/enoročnega položaja ( razen če imaš trebuh v globokem "ofsajdu" ) in da si v slučaju ranjene roke takoj onesposobljen, so kar zanemarili. Za dvoročno streljanje sem že pred leti napisal, da ne pride v poštev pri konjenikih ( kako bo šofiral konja? :) ), v novejši dobi pa tudi motorist in šofer raznoraznih prevoznih sredstev mora streljati enoročno. Po mojem mišljenju bi pripadnike vojske in policije bilo boljše usposabljati enoročno, ker se ob krizni situaciji lažje doda še ene roko ( ali pa zamenja eno z drugo ) kot pa eno od obeh spustiti. Še enkrat povdarjam, da je to moje mišljenje.


Brez veze povdarjaš,ker pišeš neumnosti tu se ne streljamo med sabo kolikokrat si pa bil večja ali manša tarča za nasprotnika recimo od leta 1836 pa do danes NIKOLI in več kot očitno nikoli videl konja dej dej nehaj če ne bom resno poiskal Cavalo simpatiko da si ga ponovno ogledaš...
:-w
#49
> jabolko said: ker pišeš neumnosti

Moram napisat tudi kaj zate, ker drugega tako ali tako ne razumeš.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#50
moram priznat, da je po stresnem dnevu kar sproščujoče brati vajine komentarje. =))
#51
Tako je na koncu izgledal današnji Pokal Postojne:
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#52
Streljali ste (so) pa s čim?
#53
S posebnim zadovoljstvom ( nekaterim je razlog znan ) sem objavil rezultate, ki **so** jih dosegli tekmovalci v disciplini serijska MK puška ( Brno2/Crvena Zastava ) 20 strelov leže ( jermen ). Za Pokal Postojne so se tekmovalci pomerili še v disciplini MK pištola proste izbire ( 20 strelov na 25 m ). Izvedeno je bilo tudi regijsko prvenstvo za veterane v disciplinah MK pištola in serijska MK puška ( stoje ) po deset strelov na 25 m. Najstarejši tekmovalec med njimi je že dopolnil 80 let. Kot vsako leto, so bili tudi letos povabljeni le tekmovalci SD iz Primorsko-Notranjsko-Kraške (PNK) regije.

Predvidoma čez 14 dni naj bi bila na sporedu prva tekma PNK lige, kjer bodo tekmovalci, poleg omenjenih disciplin "Pokala Postojne", streljali še v disciplini MK pištola proste izbire na 50 m ( 40 ali 60 strelov ). Druga tekma naj bi bila v začetku Julija, tretja in četrta pa v jesenskem času.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#54
Pozdravljen .357,

se strinjam s tabo , da si takrat ,ko streljaš dvoročno bolj odprt in večja tarča ,vendar v policiji in vojski učijo položaj Weaver in modificiran Weaver,kjer je telo za desničarje obrnjeno bolj levo in je precej manjša tarča kot pri Isoscale položaju,ki ga največkrat vidimo v IPSC-u in na filmih.

Poleg tega je ta položaj bolj stabilen in bolj priporočliv za streljanje izza vogala.So pa seveda vaje v policiji in vojski ,kjer strelec strelja samo z levo in samo z desno roko /te vaje so za primer nesposobnosti uporabe ene ali druge roke/.

Glede konjenice imaš prav ,saj še sedaj nekatere enote NYPD učijo streljanja z eno roko /z drugo držijo uzde /vendar vseno nekateri to modificirajo in držijo uzde z zobmi ali za vratom ter streljajo z obema rokama .

Kdaj bo kakšna tekma pri Vas v BR ? Bi se spodobilo ,da bi tako lepo strelišče gostilo
tudi BR tekmovalce.

LP Boro :)
#55
> Boro said: Kdaj bo kakšna tekma pri Vas v BR ? Bi se spodobilo ,da bi tako lepo strelišče gostilo tudi BR tekmovalce.

V organizaciji SD Postojna verjetno ne tako kmalu, če sploh bo. "mr.T" pa mislim, da lobira v tej smeri ( verjetno je že kontaktiral s predsednikom našega SD ).

Je dvoročni položaj, ki ga omenjaš, podoben streljanju s puško ( lovski način ) le, da je "prožilna" roka ravna, "pomožna" pa pod njo tvori približno 90 stopinjski kot in pritiska orožje k telesu? Ta položaj mi je namreč znan že od takrat, ko sem bil rezervni pripadnik ene od elitnih ( legalnih ) oboroženih enot - se ne hvalim, ker nisem bil tam prostovoljno.
"Moda", da so ( navadni ) vojaki oboroženi s kratkocevnim orožjem, ne sega daleč v zgodovino ( seveda, kakor kje na tem svetu ). Drži?

P.s.: Hvala za "lepo strelišče".
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#56
Upam, da se je marsikomu naredil precej velik "knedl" v grlu, ko je prebral profesionalno predstavitev dvo in eno ročnega streljanja za potrebe oboroženih enot, ki jo je napisal Boro. Torej, moje razmišljanje ni tako neprofesialno, glede na "nizkoleteča polena", ki so bila usmerjena proti meni. :)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#57
Eno je profesionalna predstavitev, drugo pa to pokazat v praksi...Boro to sicer zna ti pa žal ne, ne eno ne drugo zato ne pametuj, raje kar še profesionalno razmišljaj... X_X
#58
@jabolko Si nepopravljiva "vevrca" - glodaš, glodaš in glodaš.
Ker sem že pri pisanju: katerega leta je bil ubit D.C.? :D
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#59
4. tekma:
1. Uradni rezultati: http://szds.us8.list-manage2.com/track/c...d7e757f579
2. Po strelskih progah: http://szds.us8.list-manage.com/track/cl...d7e757f579


Kaj mene sprašuješ a nisi bil na njegovem pogrebu...baje 1836...glede enoročnega,naj si bo levega ,desnega al pa dvoročnega streljanja pa kar kaj upraš, lahko da ti ne bom znal odgovorit ti pa lahko v praksi pokažem...mimogrede proga šest se je streljala z mesta z močno in nato z šibko roko... :-B
#60
**@jabolko V tej rubriki/temi pa rezultati, ki si jih objavil, nimajo kaj iskati!!**

**Pričakujem, da bodo "šefi" svojo nalogo opravili!**
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)