Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
hramba orozja v stanovanju, bloku
zdravo.
vem da je kar nekaj tega bilo ze napisano , vendar konkretno za stanovanje nisem nic nasel.
se pravi, vsi lastniki orozja, ki zivite v 1,2,3 sobnih stanovanjih, v bloku :
kako imate hrambo orozja urejeno?
je to sef v kaksni omari ali ga imate kar v kovcku na vrhu omare, kje drugje?
hvala za odgovore
Odgovori
Najboljša varianta je seveda manjši (odvisno koliko kosov imaš, seveda) sef, shranjen v omari in pritrjen skozi omaro na zid. Tako imam jaz rešeno. Nekaj časa sem prakticiral varianto "kovček na vrhu omare", pa nisem imel dobrega občutka...
Odgovori
Hramba orožja ni nikjer problematična, dokler imaš orožje registrirano za lov ali šport, kjer mora biti orožje le zaklenjeno v omaro. Problem nastane, če želiš orožje zbirati, ker moraš za to nameniti celoten prostor in ga primerno opremiti. Na stanovanskem bloku tako ne moreš na okna namestiti rešetk, prav tako ti je onemogočeno zbiranje orožja, če si najemnik stanovanja, razen če ti lastnik stanovanja po čudežu dovoli prezidavo polovice spalnice v prostor namenjen zbiranju orožja.
Odgovori
Najprej kvalitetna vhodna vrata. (proti vdoru od zunaj). Nato trezor. (proti radovednim otrokom)
lp Melly
Odgovori
Kak namig za dober trezor :)
Odgovori
Jaz sem svojo škatljico kupil pri http://www.toptresore.de/. Zadeva je bila s (100€ za 130 kg) poštnino malenkost cenejša kot pri nas.

Poleg trezorja pa še priporočam, da svoje stanovanje zavaruješ proti tatvini. V primeru, da ti poskusijo vlomiti v sef (če so samo naključni roparji jim ne bo uspelo), lahko dobiš povrnjeno za nadomestitev sefa.
Odgovori
Pred par leti sem prenavljal pred prodajo stanovanje v bloku (LJ). Za protivlomna vrata z montažo sem dal 600 eur. Monterji Korošci, vrata narejena na poljskem, tovarna nemška.

Predvsem naključni vlomilec raje izbere slabša vrata kot malo boljša (jeklena) saj ima manj dela in hrupa. Krepko povečaš zvočno (in protismradno) izolacijo stopnišča.

Če pa imaš klasična vrata (iz kartona) pa ti noben trezor ne pomaga. Saj zelo hitro vstopijo in lahko v miru vlomijo v mali trezor (na žalost imam izkušnje). Kakšne večje mrcine (trezor z 300kg in več) pa itak noben v stanovanje ne vleče.

Proti profijem pa itak nič ne pomaga.
lp Melly
Odgovori
Trezor mora biti pritrjen v steno, drugače tistih 130 kg možakarji z orožjem skupaj odnesejo,naložijo in odpeljejo. Sam sem pred nekaj leti imel težjo ognjevarno omaro (200kg) na 3 ključavnice,zapirala v 5 točkah. V njo sem pritrdil sef za 8 pušk (prazen sef 80kg). Na notranji strani omare sem montiral brezžično magnetno stikalo za alarm. Ta cona je bila 24 ur pod alarmom, ko me ni bilo doma, pa je bilo pod alarmom celo stanovanje.Vsak alarm mi je sporočalo na mobitel, tudi izpade elektrike. Po klicu naprave (alarm) in SMS sem lahko poslušal, kaj se v prostoru, kjer je centrala dogaja. Če te ni doma, pa slišiš da kdo po stanovanju "pospravlja", pač pokličeš policijo in poveš da gre za vlom. O teh alarmih napravah se je tu že pisalo, dejansko naložba, ki se lahko zelo obrestuje.
Odgovori
Dejansko je dober in glasen alarm najboljša rešitev. Vlomilec jo bo hitro pobral in je zato dovolj "sef" iz Baumax-a ali Obi-ja. Zraven pa varuje še kaj drugega kot sveto železje.

Drži pa, da je zadeva manj uporabna, če so pri hiši majhni ali malo večji otroci.
Odgovori
Projc, lahko malo več poveš, kako se da tale zvočna fora organizirat, se pravi, da slišiš, kaj dogaja
Odgovori
V centrali je sim kartica (kupiš predplačniško), na centrali je tipkovnica, s katere lahko tudi telefoniraš. Ko pokličeš z mobitela to številko, se centrala vklopi -mikrofon (telefon) in lahko komuniciraš s tistim v prostoru, ali pa samo poslušaš :D , tako da tega ne vejo ;) Centralo lako uporabiš tudi za klice ven. Za primer alarma nastaviš nekaj številk, ob alarmu kliče prvo, ko dvigneš, slišiš kaj se dogaja v prostoru, če ne dvigneš, naslednjo, ravno tako pošilja SMS (dogodek,cona, senzor). Lahko pošilja tudi zvočno sporočilo, ki ga posnameš.

* Contains 99 wireless and 7 wired areas of protection
* Allows time settings ( turn on and turn off the alarm at a specified time ) - in three groups !
* It also allows programming the alarm delay at individual zones up to 40 seconds !
* Each of the 99 zones can be programmed separately ( time , name, destination zones , etc. .. ) Total protection system can be divided into 2 partitions (2 completely separate system )
Displaj -LCD shows the current time and all program function alarm
* When programming the alarm response with voice interpretation of the speech ( English )
* Allows you to connect wired NO or NC sensors
* You can store up to 6 phone numbers to which calls us to initiate the alarm
* You can save phone numbers to which we send the SMS notification
* You can shoot 10 -second automatic message
* The user can use PBX as a GSM phone , you can use it to call a certain number and talk
* Using the keypad alarm can be turned on , turned off , and programmable
It also supports REMOTE - CONTROL - it can be turned on or off , and listen to developments in space from a remote location with a mobile phone !
* It has a direct areas for fire alarm , SOS signal , protect windows , balconies protection , etc. .
It also has 24urno - zone fire detectors , gas detectors and other detectors .
* Very easily encode other wireles sensors
* Remote control to turn on and off and panic button
* Possibility to connect additional keyboard
* Built- Back up battery powered alarm us in case of power failure _
Odgovori
vhodna vrata bomo tekom leta zamenjali da bodo protivlomna.
omara z kljucavnico ne pride v postev ker vse omare so garderobne omare, za dodatno ni prostora.
Mi je pa zanimiva ideja, da bi dal sef v eden del omare in nato vse skupaj pritrdil v steno.
Odgovori
lahko kdo predlaga kaksen sef cim manjsi, daje za eno pol avtomatsko pistolo in par 100 nabojev?
Ne bi rad da mi pol omare zasede :)
Odgovori
Bauhaus ma tako hobi ponudbo.Sam sem dal okoli 80€ za tak trezor.
Ni čisto mali, in lahko z lahkoto daš kovček s pištolo notri in nekaj 100 nabojev.
Odgovori
Sliši se uporabno! To opcijo imajo najbrž različne firme, domnevam? ;)
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)