Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Barvanje orožja Cera/dura cote in podobno
#1
Pozdravljeni,

Iščem nekoga v Sloveniji, ki barva orožje, ima kdo info o komu itd? Prebarvati bi dal upper in lower ter rail od Ar15

LP
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#2
Klemen Šteh, puškarstvo Šteh iz Kamnika pod Krimom. Pobarval je s Cerakote najine puške, vse skupaj je zelo profi, tudi po vsem tem lazenju po goščavi in premetavanju po pesku je cev še vedno brez praske. Priporočam.
Odgovori
#3
kako pa se zadeva obnese na kakšni plastiki a'la Glock? ima kdo izkušnje?
Odgovori
#4
Jaz sem bral, da tudi na plastiko prime. Glede na to, da sem jaz ročaj od magpula prešprical z sprejom za airsoft puške in je zadeva ostala gor, potem ne vidim problema, da nebi z profesionalnimi barvami.

lp
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#5
Kristian koliko si dal za celo puško?
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#6
fantje, pravilno nanešen Cerakote prime na vse, mogoče pa tudi tam ostane :)

Glede cene... najbolje da vprašaš Klemena. Sam nisem najbolj merodajen, dobavil sem barvo, pustil približno polovico puškarju, pa še ideja Finn sniperja mu je bila všeč tko da je nama šel res na roko. Ima pa Klemen res dokaj normalne cene, zato vsekakor priporočam da ga direkt vprašaš.
Odgovori
#7
Sem ga klical 400eur hoče za puško in pol se vprašam zakaj nekateri prodajalci dejansko lupijo stranke.
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#8
http://tomscustomguns.com/cerakote-price-list/


:) :) :) :) :) :)

Ni kej eni so kreativni...

Aja pa to je za certificiranega aplikatorja ne DIY mojstra, ki je prvič farbal s to farbo (ima svoje specifike).
Odgovori
#9
Avstrijec mi je ponudil ceno z barvo in delom 280eur, kar je veliko bolj sprejemnljivo. Glede na to, da je to še vedno orožje, ki pade na tla, se drgne ob sling, itd mislim, da bom imel kar svoj projekt. Tako ali tako je puška delovno orodje in ne za v vitrino.
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#10
Če boš barval AXa je to brezveze ker je itak že površinsko obdelan in kot praviš je orodje ne zbirateljski primerek. Cerakote je super za kose, ki so znucani (da se jim povrne izgled) in pa barvanje inoxa nikakor pa ni ekvivalent kaki resni površinski zaščiti ala fosfatiranje, nitriranje ipd. Sam sem bil interesent za inox cev ampak je (tokrat) prevladala pamet in bo kr ostala taka kot je.
Odgovori
#11
zanimivo, meni pa je avstrijec dal ceno 450€ za enobarvni nanos ter 650€ za multicam vzorec. Glede na komentar o lupljenju... malo razmisli v smeri, da moraš puško razstaviti, vse dele temeljito razmastiti v topilu in v peči, da ja gre olje iz vseh špranj, potem speskati in še enkrat očistiti. Nato gre na barvanje in nazaj v sestavljanje. Če upoštevaš porabljen čas in zajebancijo je njegova urna postavka vse prej kot bajna.

Če imaš za šminko, potem je ala Krylon čist Ok, pa še fajn znucan bo izgledal po parih izletih na strelišče. Glede zaščite pa je to verjetno najbolj enostavno, ker so druge, bolj hardcore površinske zaščite, malo težje izvedljive v našem koncu.
Odgovori
#12
Zgoraj sem napisal Ar15, ker bo črne barve in jo hočem dati v OD barvo, razstavil ji bom itak sam, poleg tega pa Ar15 rastavit je najmanjši problem in ti vzame 15minut. Glede na to, da bo to za nas trelišče bom jaz (glede na ceno) šel kar sam tole barvat, bom malo poslikal in potem prilimal tuki.

Lp
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#13
DIY mojstri na delu ,kar se tiče razdiranja je mišljeno v prafaktorje. In ceracoat je glede preparacije (peskanje vseh delov) malce druga žival kot duracoat in podobne barve .

Zaenkrat se je izkazal za zelo žilavega sistem in cev je brez ene praske,edine odrgnine so na magazinu a to je bilo provzročeno na svežem cerakote in magazin le drgne po relativno ostrem zatiču utrjevala .

[]()https://www.youtube.com/watch?v=JbRmgnsieu8
Odgovori
#14
> Voodoo Tactical EU said:
> in pol se vprašam zakaj nekateri prodajalci dejansko lupijo stranke.

praviš eden dejansko mora nekaj narediti in ga takoj označite da lupi, drugi pa pripelje kontejner kitajske robe in jo proda za drage novce, pa je vse OK. Ccccc....
Stane vse vidi, Stane vse ve...
Odgovori
#15
Nebi vedel koga misliš?? Ampak DA, če ti enako barvanje enakega proizvajalca zaračuna 2x dražje je to lupenje. Še vedno ima lahko vsak svojo ceno seveda, samo koliko bo prodal je pa vprašanje. Glede kitajske robe itd pa glej eni znamo prodajat ko drugi znajo samo šinfat ;)

Aja pa 80% robe je narejeno na kitajskem, odvisno pa kdo stoji vzadi za tem, da ne boš mislu, da so tvoje gate narjene kje drugje ;)
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#16
Ravno berem, glede na to, da nimam peči itd sem se odločil za Duracote. Veliko je pisanega ampak se mi zdi lažje za nanos, bomo pa videli kaj bo prišlo ven.

LP
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#17
Ja dura coat je definitivno precej lažje izvedljiv (eno je peč druga je peskanje vseh površin ) a niti blizu žilavosti cerakota ki služi tudi kot primarna žasčita ne samo kot barva za čez eloksacijo oz brunuro),folk pa tudi vojska uporablja enostavno Krylon iz piksne ,saj orožje že ima osnovno zaščito dodajajo samo 'kamuflažo' bolj ko je ta odrgnjna bolje zgleda .

![](https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/h...6304_n.jpg)
Odgovori
#18
Samo H tip ki je za v pečico je res ultra trd (za barvo) in nad Duracoatom in KGjem, njihov C tip ki je še vedno dober (a manj kot H) je pa tako kot duracoat navaden (suši na zraku).

Drgač pa dobra farba samo draga kot žafran ampak če ima kdo dostop do avtoličarja in se mu da svoj kos doma spucat v nulo bo prihranil krepke solde, drgač pa puškarji standardno tud brunirajo in ni cena niti približno taka pa mora podobno vse pripravit.
Odgovori
#19
jst bom pa ceracore zacel delat, vidim da lahk lepe pare racunas :P
mam pec doma kjer bi se to dalo. Mogoc pa probam enkrat v bliznji prihodnosti
Odgovori
#20
Začni z malimi kosi pa Airbrushom saj te beri piše 1deci(4oz) barve košta cca 60-80.-Eur(odvisno koliko te bo poštnina koštala) ,na uradni strani sicer pravijo da je to za 2-3 puške ali 6 kratkocevnih orožij a rad bi videl heroja ,ki mu to uspe

Saj pol ko boš že velik car to sploh ni drago saj je cela kila barve nič dražja (170Eur+ transport) kot kila kakega dobrega autolaka z posebnimi efekti
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)