Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MK pištola za mladega strelca
Jaz revolverja ne bi svetoval mladini. Problem je v bistveno trsem prozenju Double Action, kot je pri revolverjih na naboje s centralnim vzigom.
Varnost uporabnika je bistveno pogojena s tem, kaj ima med usesi in ne kaj ima v roki.
Odgovori
daj daj kimber te že spet zanaša, očitno maš ti roge med ušesi prebarvaj jih z zelenim tesarolom :))
Odgovori
revolver je čisto OK in ima dovolj mehko proženje SA. Ne vem, kje si našel razliko med proženjem za centralni vžig in robnim. Imam oba in sta POPOLNOMA enaka.
Odgovori
> kimber said:Jaz revolverja ne bi svetoval mladini. Problem je v bistveno trsem prozenju Double Action, kot je pri revolverjih na naboje s centralnim vzigom. Varnost uporabnika je bistveno pogojena s tem, kaj ima med usesi in ne kaj ima v roki.

Da revolverja ne bi svetoval, je povsem tvoja odločitev. Razlogi, ki si jih navedel, pa so skregani z realnostjo...Glede proženja si bil podučen že od predhodnika. Glede varnosti pa je ( vsaj tako pravijo ;) ) krepko pred polavtomatsko pištolo. S&W model 34 je eden izmed MK revolverjev, ki bi lahko ustrezal manjši dlani.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Koliko uporabnikov revolverja zna varno spustiti udarno kladivce ( de-cock)?
Koliko uporabnikov revolverja sploh zna DA proziti?
Ali je 8 kg DA prozenje z 1,5 cm hoda nekaj primernega za kratke prstke?
Odgovori
> kimber said: Koliko uporabnikov revolverja zna varno spustiti udarno kladivce ( de-cock)?

Zakaj naj bi bilo to najpomembnejše? Udarno kladivce pri revolverju, se ob strelu ne vrača v zadnji položaj - ostane v varni poziciji in ga je treba pri naslednjem strelu, ko si nanj pripravljen, potegniti nazaj...Drugače pa se ga, če se ga že mora, vrne ravno tako, kot pri polavtomatskih pištolah, ki nimajo omenjene varovalke.

> kimber said: Koliko uporabnikov revolverja sploh zna DA proziti?
Ali je 8 kg DA prozenje z 1,5 cm hoda nekaj primernega za kratke prstke?

Mislim, da znamo prožit vsi, a zadene se slabše. Pri preciznjaku se tako ali tako strelja SA in 8 kg DA ( ne vem, kje si jih našel?! ) sploh ni pomembnih.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Najbrz bos se trdil,da je revolver bolj zanesljiv od pistole ;)

Ampak drvar je rekel pistola za ta malo. Tako da se drzimo teme.
Odgovori
> kimber said: Tako da se drzimo teme.

To bi **ti** moral imeti v mislih, ko si začel dajati nestrokovne nasvete.

Kaj je zate zanesljivost?
Odgovori
@Lumberjack Karkoli boš nabavil ( revolver, pištolo, majhno ali veliko ) razmišljaj v smeri, da bo ta "igračka" ostala tebi. Mlade dame se v (ne)določenih letih pričnejo bolj zanimati za povsem drugo ( vsem znano ) "orožje". ;)
Odgovori
Dejstvo je da ima revolver na robni vzig ca 0,5. - 1 kg tezje DA prozenje kot revolver za naboje s centralnim vzigom, ceteris paribus. Internet je cudovito orodje - .357, uporabi ga kdaj.
Moja boljsa polovica, ki ima majhne dlani, ne more ucinkovito uporabljati DA prozenja na .22 LR S&W s K okvirjem, medtem ko .38/.357 lahko. Soliden S&W pride na ca. 4,5 kg, kaksen Taurus z malce "srece" pride do ze omenjenih 8 kg. Obvladovati dolg in tezak hod sprozilca, ni najlazje za nauciti.
Karskteristike DA prozenja, izkljucujejo DA za majhne in sibke rokice. Seveda lahko napenja udarno kladivce za vsak strel, ampak cemu? Oca so omenili dinamiko.
Revolver je zanesljiv, ce izkljucimo napake streliva. Tudi pri revolverjih .22 LR se pojavljajo tezave pri izvleku tulcev, tezko polnjenje bobna, hitro zasvinjanje lezisc c itd., tako da je kot pri postolah potrebno najti strelivo, ki mu pase.
Ce bo ocetu ostal ta kos, bi morebiti bilo za razmisljati o Glocku z menjalnim .22 LR sistemom (kaksen UHL), ampak za razliko od revolverjev, nimam nikakrsnih izkusenj.
Odgovori
Pozdrav !
priporočam preizkus Walther PPK ali Beretta M71 Cal 22LR , Lp!
Odgovori
Kot pri pištolah, se tudi pri revolverjih lahko "sfrizira" trdoto proženja ( SA in DA ) po želji - to sem pogruntal že pred dobrimi tridesetimi leti, ko sem kupil prvi ( ne pa zadnji ) revolver in nisem še slišal za čudovito orodje, ki ga omenjaš. ;)
Če bi se bilo DA proženje, ki se ga pri preciznem streljanju **ne** uporablja, tako težko za naučit, ga tudi v disciplinah dinamike ne bi uporabljali ( moje mnenje ).
Kot primernega/ustreznega sem omenil S&W mod 34, ki ima "J" ogrodje in takšnih revolverjev, z manjšim ogrodjem in z lažjim proženjem, je kar nekaj na razpolago.
Če imata pištola in revolver enake težave glede nezanesljivosti, je revolver sigurno varnejše orožje, če že izpostavljamo varnost pri smrtno nevarnih igračah...
Odgovori
dobr si povedal. Za nekoga, ki nima (pa ne da bi bilo to res merilo) izpita za varno ravnanje in občasne težave s prsti na prožilcu ter varno smerjo (!) je revolver sigurno boljša opcija.
Odgovori
Hvala za vse nasvete. Nisem vedel, da sploh obstaja toliko različnih .22. Hčerka me v bistvu že dalj časa prosi, da se mi pridruži, pa sem sedaj popustil. ZAenkrat gleda tekme in malo trenirava. Najbolj pomembna nama je VARNOST(smer+prst). Vem pa,da bo pištola na koncu meni ostala. Bova poskušala najti takšno, da bo obema všeč, da bom lahko steljal z njo, ko bo hčera našla zanimivešje stvari... :(
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)