Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zatikanje nabojev
Po priročniku od RWSa je 56,7mm...
Odgovori
56.80 (mislim, ker tabele nimam pri roki). Vsekakor je bil tulec predolg.
Odgovori
> funai said:
> Pozdravljeni.
>
> Tole mi sedaj kar ni dalo mira in sem malo skocil na podstresje. Tisti clanek o napaki na rcbs trimpro mi je dal malo misliti, da pa le tulec ni enakomerno potriman. Delaboriral sem naboj, s katerim nisem mogel zapreti zaklepa in premeril dolzino tulca s kljunastim merilom, tako da sem naboj vrtel v merilu. Meritve so pokazale dolzino tulca od 56.81mm do 56.97mm...tulec sem potrimal na 56.71mm (mi je uspelo dobiti po celem enako mero), naboj sestavil nazaj in zaklep se je zaprl.
> Sem pa pri trimanju opazil, da se naboj med krajsanjem malo "ziba" in ga je potrebno z roko poravnati (pritisniti dno tulca ob trimer). Oblika tulca-rob, namrec zahteva, da se pri trimanju malo improvizira - ploscico v katero se vpne tulec je potrebno obrniti okoli za 180 stopinj, da se lahko tulec vpne. Normalni puskovni tulci pa se lepo vlozijo v utor na ploscici.
> Moram reci, da sem se pred tem ze nagibal k temu, da bo potrebno dno tulca malo pobrusiti.
>
> Zahvaljujem se za pomoc!
>
> Lep pozdrav!
>
> Martin

Kar ornk se nagni, sigurno boš še dobil naboje, ki se ti ne bodo zaprli v puško klub omenjenemu krajšanju in je pol edina rešitev struženje dna tulca, plitek žepek za netilko ni noben problem netilko se potlači z rcbs ovo ročno pripravo tako da užiga tudi ob švoh fedru takoj in 100%

Attached files [Image: 01c00eb58d2151675f7c04cc4354ba.jpg]
Odgovori
> alojz1 said: Vsekakor je bil tulec predolg.

Tudi, če je bil predolg le na enem delu, so bile pri zapiranju težave, ki jih je z natančnim trimanjem rešil in ne trdit, da postrani trimanje nima nobene veze pri zapiranju. Pri natančno izdelanih ležiščih "svaka dlaka smeta" :).
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
> Tudi, če je bil predolg le na enem delu, so bile pri zapiranju težave, ki jih je z natančnim trimanjem rešil in ne trdit, da postrani trimanje nima nobene veze pri zapiranju.

Običajno je deska predolga na enem koncu. Jo ni treba na obeh žagati.
In tulec je bil predolg. Ali je bil samo na eni strani za vstavljanje v ležišče NI pomembno. Ne gre pa pika.
Odgovori
> alojz1 said: Običajno je deska predolga na enem koncu. Jo ni treba na obeh žagati.

Če jo boš narobe meril, bo po vsakem žaganju še vedno prekratka...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)