Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zatikanje nabojev
Pozdravljeni.

Lastim si Blaser K95, o katerem moram reci vse samo v preseznikih, ker je nekaj najboljsega kar sem do sedaj imel v rokah.
Pojavlja pa se tezava pri zapiranju te prelamacke, tu in tam se s kaksnim ponovno polnjenim nabojem zaklep ne da zapreti, kaliber je 6.5x57R.
Sedaj imam drugic polnjene tulce-pri vseh prvic polnjenih sem izlocil cele naboje s katerimi se zaklep ni zaprl. Sedaj pri drugem polnjenju se cca. pri vsakem desetem naboju zaklep ne zapre. Naboji vsi enamo potrimani, polnjeni, enaka dolzina nabojev...
Je imel ze mogoce kdo kaksno izkusnjo s tem?
Prvi lastnik je iz puske izstrelil cca. 150 nabojev-sicer vsi original, je pa imel samo en tak slucaj.

Hvala.

Lp.
Odgovori
ce so tulci vsi iste dolzine je nekje drugje presirok.

pomeri dolzino tulca do rame in pa premer tulcev.
premer vrata ko je kugla vstavljena...

lp
Odgovori
Pozdravljen.
Priznam, da se s tem ubadam samo takrat ko se mi ta moja igracka ne zapre. Delam full lengt resising, sem pa ze dejansko razmisljal o delaboraciji celotnega naboja in ponovni celotni sestavi.
Pri tem me dejansko zmoti samo dejstvo, da ko rabim hitro preladano pusko naboj ne pase. Pri "repetiranju" na hitro pa dejansko ne zamujam veliko za klasicnim karabinom, no ce se kaj ne zatakne..
Potem pa sem tu....na forumu. Kaksen nasvet prihrani kar nekaj preizkusov.

Hvala.
Lp.
Odgovori
> funai said:
> Pozdravljen.
> Priznam, da se s tem ubadam samo takrat ko se mi ta moja igracka ne zapre. Delam full lengt resising, sem pa ze dejansko razmisljal o delaboraciji celotnega naboja in ponovni celotni sestavi.
> Pri tem me dejansko zmoti samo dejstvo, da ko rabim hitro preladano pusko naboj ne pase. Pri "repetiranju" na hitro pa dejansko ne zamujam veliko za klasicnim karabinom, no ce se kaj ne zatakne..
> Potem pa sem tu....na forumu. Kaksen nasvet prihrani kar nekaj preizkusov.
>
> Hvala.
> Lp.

Možno je da matrice pri kalibriranju niso pravilno nastavljene, da ne skalibrirajo celega tulca. Podrobno preveri navodila proizvajalca, kako se matrico nastavi...
Odgovori
Po izbitju stare netilke izmeri globino netilkine izvrtine.Vse tulce,kjer bo globina netilkine izvrtine manjša od višine nove netilke,vrzi na odpad.Glede na trdoto materiala tulca,je lahko ta razlika tudi do 0,4mm ali pa celo 0,5mm.To je največkrat problem pri karabinkah zaradi nizke tolerance med čelom zaklepa in izvlakačem/težko zapiranje/,pri puški,katere lastnik si,pa je ta problem samoumeven.Za to ugotovitev sem žal rabil kar nekaj let.Najboljše je,da je nova netilka vgreznjena za 0,1mm pod zunanji nivo dna tulcaLep pozdrav in uspešno delo.
Odgovori
> Lojsko said:Vse tulce,kjer bo globina netilkine izvrtine manjša od višine nove netilke,vrzi na odpad.

Za odpad je še zmeraj čas - lahko se uporabi "nižje" netilke ali pa obstoječe malo bolj pritisne...

@funai Kot je bilo že omenjeno, je velika verjetnost napake pri kalibriranju. Probaj dat tulec večkrat skozi matrico ( absolutno do konca, da se matrica in "šelholder" dotakneta ) in ga vsakič obrni ( po osi ) za 90 stopinj. Napisal sem **probaj** - ni nujno, da bo delovalo.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
> funai said:
> Pri tem me dejansko zmoti samo dejstvo, da ko rabim hitro preladano pusko naboj ne pase. Pri "repetiranju" na hitro pa dejansko ne zamujam veliko za klasicnim karabinom, no ce se kaj ne zatakne..

Za začetek se boš rešil te težave, če boš doma probal ali gredo naboji lepo v ležišče in če se zapira tako kot mora. Tako v "akciji" ne boš imel težav, ne boš se pa rešil izvirnega greha.
Odgovori
Pri kvalitetnih prelamačah je že debelina lista papirja med cevjo in zadnjim blokom razlog, da se cev ne zapre. Žal ne najdem videa na YouToubu, nekoč je že bil objavljen na strelcu...
Odgovori
> 357 said:
> > Lojsko said:Vse tulce,kjer bo globina netilkine izvrtine manjša od višine nove netilke,vrzi na odpad.
>
> Za odpad je še zmeraj čas - lahko se uporabi "nižje" netilke ali pa obstoječe malo bolj pritisne...
>
> @funai Kot je bilo že omenjeno, je velika verjetnost napake pri kalibriranju. Probaj dat tulec večkrat skozi matrico ( absolutno do konca, da se matrica in "šelholder" dotakneta ) in ga vsakič obrni ( po osi ) za 90 stopinj. Napisal sem **probaj** - ni nujno, da bo delovalo.

Ne bo delovalo, ni jih pa treba proč metat... edina rešitev je da postružiš dno tulca par stotk in spotoma probaš da se zapre...
Odgovori
> jabolko said: edina rešitev je da postružiš dno tulca par stotk

Imaš v mislih rob oziroma njegov premer?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Ne DNO tulca, površina kjer so oznake...
Odgovori
Vse možne napake ste že našteli. Blaser prelamača ima zelo natančno ležišče.

-Matrico vstavi do konca tako, da se prazna preša komaj zapre. Včasih je treba shell holder malce spolirati, da gre matrica nižje. Lahko tudi ustje matrice.

-skrajšaj kalibriran tulec in porobkaj.

-vstavi netilko in tulec postavi na ravno površino. Mehka netilka se zna pri vtiskavanju malo deformirati in ne stoji ravno. Pri praznem tulcu lahko netilko poravnaš z dnom kar z kladivom (vem, da to požanje pri "strokovnjakih" val smeha ampak meni ni še nobena aktivirala.) To je problem tudi pri čeških tulcih.

-če se napaka še vedno ponavlja upoštevaj Jabolkin nasvet. Ker verjetno nimaš stružnice lahko dno tulca podrgneš po brusnem papirju. Sigurno zadostuje.

Napiši kaj od tega si upošteval, da napake ni več.
Odgovori
> jabolko said: Ne DNO tulca, površina kjer so oznake...

Že tako je žepek za netilko preplitek....in oznake ne bodo več vidne - kako lahko potem veš, kateri kaliber je? ;)
Odgovori
> 357 said:
>
> ....in oznake ne bodo več vidne - kako lahko potem veš, kateri kaliber je? ;)

Potem veš, da je tisti, ki je brez oznak kaliber 6.5x57R !!!
:-))
Odgovori
Zakaj bi stružil dno tulca ko pa je ležišče netilke že tako ali tako preplitko, poglobi raje luknjo.
Speed is fine, but accuracy is final - Bill Jordan
Odgovori
Pred skoraj dvajsetimi leti ročno izbrisan napis in nastal je "nov" kaliber :)
Le za Berdan netilke ostane dovolj prostora.

Attached files [Image: 0588b57654fb5252f724187e921a2b.jpg]
Odgovori
Naboj, ki se zatika, pobarvaj z flumastrom, pa basaj pusko, da ti odrgnine pokazejo, kje se zatika.
Odgovori
Pozdravljeni.

Tole mi sedaj kar ni dalo mira in sem malo skocil na podstresje. Tisti clanek o napaki na rcbs trimpro mi je dal malo misliti, da pa le tulec ni enakomerno potriman. Delaboriral sem naboj, s katerim nisem mogel zapreti zaklepa in premeril dolzino tulca s kljunastim merilom, tako da sem naboj vrtel v merilu. Meritve so pokazale dolzino tulca od 56.81mm do 56.97mm...tulec sem potrimal na 56.71mm (mi je uspelo dobiti po celem enako mero), naboj sestavil nazaj in zaklep se je zaprl.
Sem pa pri trimanju opazil, da se naboj med krajsanjem malo "ziba" in ga je potrebno z roko poravnati (pritisniti dno tulca ob trimer). Oblika tulca-rob, namrec zahteva, da se pri trimanju malo improvizira - ploscico v katero se vpne tulec je potrebno obrniti okoli za 180 stopinj, da se lahko tulec vpne. Normalni puskovni tulci pa se lepo vlozijo v utor na ploscici.
Moram reci, da sem se pred tem ze nagibal k temu, da bo potrebno dno tulca malo pobrusiti.

Zahvaljujem se za pomoc!

Lep pozdrav!

Martin
Odgovori
No lepo. Mi iščemo možno napako. Tulec je pa enostavno PREDOLG.

** **Meritve so pokazale dolzino tulca od 56.81mm do 56.97mm****

Pa v vsakem priročniku je napisana dolžina tulca. To, da je trimano postrani nima pri zapiranju nobene veze. Le pri točnosti.
Odgovori
> alojz1 said: Pa v vsakem priročniku je napisana dolžina tulca.

In dolžina tega tulca ( po priročniku ) je?
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)