Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
diopter vs. odprti merki vs. optika
#1
Rajko rad bi te malo popravil, pri disciplini MK optika ne mešaj daljnogleda z diopterjem. Malo pokomentiraj s tvojo razlago mislim, da to negre skupaj. Lp
Odgovori
#2
Po svoje je skoraj bolj logično dati diopter v isto kategorijo z optiko, kot pa skupaj z odprtimi merki...
LP,
Robi.
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#3
Potem če pridem na strelišče ob 10:30 ni več možna prijava? Rešitev: greš 2,5 metra stran in pokličeš. Mobitel je zakon.
Odgovori
#4
Robi žal, napačno tolmačenje.......
šprašujem te od kdaj je diopter v sorodu z daljnogledom, in kaj imata skupnega.

lp Boris

Attached files [Image: 168_0ae73aecf3d16b8d061245b01ffb0943.jpg] [Image: 168_4640cf35113508f481cb8aef29d5727d.jpg] [Image: 168_4ca1a0b874c7c84dba1441f3cafd2aed.jpg] [Image: 168_6e24f9da2dae5a9daa6b146fe42c1ae8.jpg] [Image: 168_caee6618a91f42a033814e05d6630399.jpg] [Image: 168_fa531942354830d8ad9ce7a7e87ee55c.jpg]
Odgovori
#5
[img]{SMILIES_PATH}/icon_rolleyes.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_drool.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_surprised.gif[/img]
Prijava do 10 ure na poligonu, lahko pa poklices do 10 ure in prides do 12 ure.
Ne mores poklicati ob 12 uri in se najaviti na tekmi.
Ampak ce bos res prisel ob 10.30, pa naj ti bo.
Ura prihoda določa, koliko disciplin lahko tekmovalec strelja!
9.20-7; 10.00-6; 10.40-5; 11.20-4; 12.00-3; 12.40-2; 13.20-1 disciplino.

Kar se tice diopter na MK ali VK puski, so strelci sami soglasno sprejeli
sklep, da ne moremo mesati odprtih merkov in diopterja. Tudi meni se
zdi to precej jasno. Dodaten problem je stevilo strelcev z diopterji: zelo malo
jih je. Ce in ko jih bo vec, bodo streljali v svoji kategoriji. Do takrat pa bodo skupaj
z RED DOT-i bili v skupini optika.
Podoben problem se pojavlja sedaj z kalibrom .17 WMR, ki ga ne mores vtakniti
na v MK ne v VK in sedaj streljajo izven konkurence (2 strelca do sedaj).

Spodaj so sprejeti sklepi tekmovalcev na sestanku po tekmi v Postojni, ki se ga je udelezila vecina
rednih strelcev Lige PPS, (Pokalno Prvenstvo v Streljanju). Sklepi so bili sprejeti skoraj soglasno,
tako da referendum na to temo odpade. Bomo pa se naprej sprejemali predloge glede izvedbe
tekmovanj ustno na srecanjih ali na gsm 070 734 625 ali na e-posta ru.les@siol.net.

Organizator [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]

Attached files [Image: 168_49fb6122c6265f349d0ab4034aba00c5.jpg] [Image: 168_5a20275cf954338735aa2398246357e7.jpg] [Image: 168_aa3ab6bf45a8c7ce5dc128a0d2b14dcb.jpg] [Image: 168_c4240b060e977fa9c64459378d567c50.jpg] [Image: 168_c66a3b110fa9d93c5fb023545388f088.jpg] [Image: 168_d029f25ad82340a54af61bb1244dab4c.jpg] [Image: 168_ff0ae8f03c78f15645b5d6233e68b4e6.jpg] [Image: 168_fffe4d1c0acaa11a4e058bdf50cab65c.jpg] http://www.strelec.si/forum/uploads/262_...83aa00.doc (32.5 KB)Â
Odgovori
#6
"strela" Napisal:Robi žal, napačno tolmačenje.......
šprašujem te od kdaj je diopter v sorodu z daljnogledom, in kaj imata skupnega.

lp Boris
Zdravo, Boris!
Tako je kot praviš - skupnega nimata kaj dosti. Je pa "efekt" pri diopterju precej drugačen, kot pa pri odprtih merkih. Ko sem še streljal ZP, sem s standardno puško brez težav nastreljal več krogov, kot pa z serijsko, kljub temu, da je tarča skoraj za polovico manjša.
Sigurno, da optika in diopter nista isto, prav tako kot diopter in odprti merki. Menim, da bi bilo najboljše dati diopter v svojo kategorijo, a kot je zgoraj napisal organizator, zaradi števila strelcev z diopterji je bilo treba sprejeti kompromis. Kompromis pa ni nikoli takšen, da bi popolnoma odgovarjal vsem.
Če stelja v isti kategoriji eden z MK Zastavo, drugi pa z standardno puško (cenovnega) ranga 2.000EUR, gotovo nista na istem.
Moje skrono mnenje....
Lep pozdrav,
Robi.
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#7
Pa še moje mnenje:
Nič ni narobe, če je v razpisu za orožje z optiko, dana tudi možnost, da se strelja z diopterjem in rdečo piko. Za rdečo piko ne vem, vem pa, da z diopterjem, na tarče za optiko, nimaš nikakršnih možnosti nastreljati soliden rezulatat, ker je tarča premajhna in se jo težko vidi. Za diopter mora biti dovolj veliko črno polje na tarči - enako, kot za odprte merke.
Zelo pa je narobe, če je v razpisu za odprte merke napisano v oklepaju diopter. Lahko bi bil razpis za puško proste izbire ( diopter ), in se dovolijo tudi odprti merki. Pri tem pa tekmovalci z odprtimi merki nimajo možnosti proti diopterju, dana pa jim je možnost nastopa. Kjer pa so odprti merki v večini, bi se morala disciplina imenovati po njih in potem, v tej disciplini, z diopterjem ne bi bilo dovoljeno nastopati.

Attached files [Image: 2723_4bbe2d19d2ebb7259197a4ed38379d95.JPG] [Image: 2723_82e81b6359088d90c4bb53b722db9cc7.JPG]
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#8
Lep pozdrav obema uporabnikoma foruma, in hvala za vajino strokovno mnenje.Prijetna debata okoli optike, orožja na strelivo pa vedno pozabimo, ki je na koncu zelo pomemben faktor naših zadetkov.S tem mojim pisanjem bi rad opozoril samo to,da skupaj dorečemo kaj kam spada mislim, da se z mano strinjata.

Lep pozdrav,

Boris

Attached files [Image: 2782_1b34e7e1deb4e921cce78fff39fc46c3.JPG] [Image: 2782_e8b72b99b6fb588133e1d63c9d02ca76.JPG] [Image: 2782_f49d3bbe92b01b5c9d7aef1de8aaf06d.JPG]
Odgovori
#9
"strela" Napisal:"Prijetna debata okoli optike, orožja na strelivo pa vedno pozabimo, ki je na koncu zelo pomemben faktor naših zadetkov.S tem mojim pisanjem bi rad opozoril samo to,da skupaj dorečemo kaj kam spada mislim, da se z mano strinjata."
Jaz se popolnoma strinjam!
Če si prebiral moje poste, ki segajo že v 2007, sem mnogo ( koristnih ) stvari napisal, pa sem bil največkrat deležen očitkov, da samo kritiziram. Res je, bilo je napisanih tudi nekaj "težjih" besed.
V glavnem pa nisem pisal zakaj tako, zakaj ne drugače, pisal sem KAKO je treba. Tisti "kako", sem tudi enkrat pojasnil, da izhaja iz mojega dolgoletnega sodelovanja v preciznem streljanju. Nikoli se nisem vtikal v praktično streljanje, ker to ni moje področje in razen tega, da sem si pred leti ogledal dve tekmi v Želšah pri Cerknici, ne vem nič...
Tudi, če me počasi popušča volja, bom sodeloval v strelskih temah in tudi odgovarjal na vprašanja, na katera bom vedel odgovore. Takih odgovorov pa že nekaj časa jaz nisem deležen, čeprav postavljam čisto konkretna vprašanja.
Strelstvo, kot šport, je tudi neke vrste izobrazba. Prav je, da znanje, ki smo ga na tak ali drugačen način osvojili v preteklosti, pravilno prenašamo na mlajše in starejše ( začetnike ). Jaz mislim, da sem pri tem dovolj uspešen in da sem marsikoga pravilno usmeril v ta prelep šport. Vsi tisti, ki so bili deležni mojih nasvetov ( inštrukcij ), to lahko potrdijo. Vse to sem delal in še počnem z veseljem, čeprav mi nekateri tudi to vračajo z nehvaležnostjo.

Ps - Boris, midva se osebno poznava in sam si si lahko ustvaril kakršno koli mnenje o meni...Kar zadrži ga. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Lp - Karlo
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#10
"strela" Napisal:Lep pozdrav obema uporabnikoma foruma, in hvala za vajino strokovno mnenje.Prijetna debata okoli optike, orožja na strelivo pa vedno pozabimo, ki je na koncu zelo pomemben faktor naših zadetkov.S tem mojim pisanjem bi rad opozoril samo to,da skupaj dorečemo kaj kam spada mislim, da se z mano strinjata.

Lep pozdrav,

Boris


Ni mi dalo miru da se ne bi vključil še sam v to debato. Ne glede na vse zgoraj napisano bi rekel, da je najpomembnejši faktor STRELEC. Če je strelec slab, potem se hitro najde 100 ali še več razlogov za slab rezultat. Puška, merki, strelivo, proženje ....
Če je odprti merek v isti kategoriji kot diopter, si pač kupiš diopter če misliš, da boš z odprtim merkom toliko slabši.
Te debate so brezvezne. Obstaja nekaj strelcev, ki imajo puške z dioptri, pa jih je premalo za lastno kategorijo. Ja nekam jih je pač potrebno "vtakniti" dokler jih ne bo dovolj za lastno kategorijo.

Čudno da se ni nihče oglasil da je v slabšem položaju, ker ima puško z okvirjem za 5 nabojev, nekaj strelcev pa ima okvir z 10 naboji, čas za streljanje je pa omejen.

Fantje potrebno bo več trenirati ali pa se sprijazniti da je tam zunaj še kdo ki je boljši.
Odgovori
#11
Še to če si boš kupil puško z dioptrom ne boš nič bolje streljal. Zadetki bodo mogoče boljši ampak streljanje samo ne bo nič boljše.
Kar pomeni da lažeš samega sebe. Seveda če je pomembna uvrstitev na tekmovanju potem je to druga zgodba...

Attached files [Image: 1559_5e597ad1df653399531169c2c5f0868d.jpg] [Image: 1559_8553770fb62480c91b87bb1802d4e564.jpg] [Image: 1559_e1b15051eab980936206989dfbd50e11.jpg]
Odgovori
#12
Bobo, hvala za tvoj odgovor.Končno nekdo, ki nekaj ve iz tega področja..........
lp

boris
Odgovori
#13
"strela" Napisal:"Bobo, hvala za tvoj odgovor.Končno nekdo, ki nekaj ve iz tega področja..."
Dovolil si bom komentirati to izjavo, s katero si pljunil v lastno skledo. [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Če bi pazljivo prebral zadnji post omenjene osebe in si jo pohvalil, bi lahko opazil, da je to namenjeno tebi, kot graja in vsaj jaz mislim, da ne, kot pohvala. S "tega področja" tudi jaz vem, da si ti prvi prinesel na tekmo, po kvaliteti visoko rangirano puško z diopterjem in z njo edini tekmoval v konkurenci odprtih merkov ( M48/98 ).
V to, kakšni so bili in so še vedno tvoji nameni, se ne bom spuščal, ker je o tem že Bobo lepo napisal.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#14
[img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img]

Attached files [Image: 429_44767614d682bf551bfa8a338c32e78f.jpg] [Image: 429_5f99d61a17de13af6a2989b719dfe515.jpg]
Odgovori
#15
S tem kdo je komu pljunil v skledo bi se uprašal, očitno si ugriznil v kislo jabolko. Z mojim stavkom, ki je bil namenjen osebno tebi ga očitno nisi dobro razumel zato ti predlagam, ko nasljednjič kaj napišeš raje dvakrat preberi.(odgovor na tvojo pravokacijo)
Očitno imaš veliko časa za pisanje tvojih neumnosti, in ti predlagam da v bodoče tvoj čas raje porabiš za branje kakšne literature, ki je namenjena strelstvu.
Verjemi, da tudi moj čas dragocen pa sem se seeno odločil da ti napišem par vrstic.

lp
Odgovori
#16
Moj namen sodelovanja na forumu ni prepirati se s kom, ga žaliti ali kako drugače poniževati. Ker sem v "Državni službi", kjer dobivamo miloščino zadnjega v mesecu, imam dovolj časa kaj novega napisati, komentirati, vprašati...To seveda pričakujem tudi od mojih sogovornikov.

V tem primeru pa vidim, da si "strela" vse pomešal med seboj, skrenil s teme in po mojem mnenju tudi prestopil prag "okusnega".
Zato predlagam, da se raje kje dobiva in ob pijači rešiva problem, ki se ga, kot je trenutno videti, tukaj ne da rešiti.

Vseeno pa moram napisati v odgovor, da je moje znaje o strelstvu, tudi kot trenerju z licenco "C" in v letošnjem letu verjetno potrditev "A" licence Državnega sodnika pri SZS, dovolj veliko, da ločim odprte merke od diopterja, kar pa je tudi trenutna tema.
Sposodil si bom še stavek, ki ga je nekdo napisal na enem forumu, katerega tudi obiskujem in s strelstvom nima nič skupnega, ukvarja pa se s hobijem, ki je pri meni prisoten od 8-9 leta starosti in sicer: "nekomu vsiljevati svoje znanje, je povsem nesmiselno..."
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#17
No meni osebno se zdijo take debate brezvezne, da ne rečem na meji okusa. Strelec naj se ukvarja s streljanjem in če so rezultati slabi je zato kriv samo strelec in ne oprema. Oziroma, če pride do okvare na opremi ali če je oprema zanič je spet kriv samo strelec.
Kot je meni znano na tekmovanje hodimo s svojo opremo in s svojim orožjem, nikjer ga ne dobiš na strelišču. Torej če je kaj narobe z opremo si kriv sam, ker je to tvoja dolžnost. Kar se pa tiče merkov sem pa že napisal. Fantje morajo nekje tekmovati.
Saj to ni edina disciplina kjer bi se lahko prepirali na to temo. Potem bi lahko začeli debatirati o povečavi na optiki, številu nabojev v nabojniku, vrsti streliva ....

To je brez veze. Kupi si kar ti paše oz. to s čim misliš da boš bolje streljal.

Drugače pa kot sem že napisal; ne glede na opremo bo streljanje enako, edino rezultat bo mogoče malce boljši.
Odgovori
#18
Replika na vse dosedanje poste:
Dejte se obnašat kot odrasli, korektni, strpni in profesionalni.
Iz omenjenega področja se vas je izkazalo le nekaj, tisti ki ne sodte v to skupino se, (oprostite izrazu, ampak je najprimernejši) po besedah sodeč obnašate kot otroci.

Vsak naslednji komentar na moj odziv, negativen ali pozitiven, pa tudi tisti ki ga boste zadržali zase, bo potrdil moje besede.

Attached files [Image: 1996_03db3356f0a9ba136e38bea4bd0477b2.jpg] [Image: 1996_8cc1828cc82e3adb311079fdc21c699c.jpeg]
#M.T.R.O.#

Odgovori
#19
Se strinjam. Predlagam Big Brotherju da zaklene to temo preden se bodo fantje požli okrog merkov.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)