Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uporaba strelnega orožja / Silobran
BTW Jerry se piše Miculek in ne Mikulek in njega res pozna skoraj cel svet. Koliko jih/nas pa pozna on je pa drugo vprašanje. Je pa drugače tako kot večina strelcev zelo odprt človek.

:D
Odgovori
Jaz sem kupil knjigo od Ayooba, bi se lahko reklo, da ga poznam? On mene namreč 100% ne pozna...
Odgovori
Aleš... Ko povzemaš Kristianove tujke, bi lahko prebral moje poste na začetku te teme... Preden je tema zašla v "intelektualne višave"...

Pa če želiš precedenčni primer obravnavanega silobrana, predelaj primer mojega bivšega sodelavca Mateja Bobere...
Odgovori
A on je bil carinik? S silobranom z uporabo strelnega orožja ima prvoosebno izkušnjo po mojem mogoče ducat, ali pa poldrugi ducat oseb v Sloveniji (naštel sem nekje 6 policistov, 2 ali 3 paznike pred davnimi leti, enega civilista - nanj je šel kickbox prvak neoborožen, civil je pač streljal in glede na znanje borilnih veščin prvega je bil tudi upravičen, je reklo sodišče)
Odgovori
> Ales said:
> A on je bil carinik? S silobranom z uporabo strelnega orožja ima prvoosebno izkušnjo po mojem mogoče ducat, ali pa poldrugi ducat oseb v Sloveniji (naštel sem nekje 6 policistov, 2 ali 3 paznike pred davnimi leti, enega civilista - nanj je šel kickbox prvak neoborožen, civil je pač streljal in glede na znanje borilnih veščin prvega je bil tudi upravičen, je reklo sodišče)

Ne Uroš je bil policist kajne... in glede na teh ducat ljudi bi bil počasi čas da nehate stem modrovanjem s katerim ne boste prav ničesar spremenili...kaj mislite da bo kar vsak hodil okoli oborožen ko za to ni nobene potrebe, ko vam bo oblast turila kalašnike v roke vas bo pa polno z repom med nogami...
Odgovori
Seveda, saj se nam gre za lastna življenja in za življenja članov naših družin. Umreti za državo oz. družbo pa res ni smiselno. Še posebej takšno, ki je totalno totalitarna. Sploh pa se ne gre za potrebo, ampak željo. Bistvena razlika.
Odgovori
> davidgrajzl said:
> Seveda, saj se nam gre za lastna življenja in za življenja članov naših družin. Umreti za državo oz. družbo pa res ni smiselno. Še posebej takšno, ki je totalno totalitarna. Sploh pa se ne gre za potrebo, ampak željo. Bistvena razlika.

Ja kaj češ moderno suženstvo pač, omisli si lovskega ,športnega, posestnega al pa črnega če ti druzga ne dajo, pa bo mir in želja potešena...
Odgovori
Jabolko.. Da sedaj ti ne boš označen za mojega piarovca... ;) :D

Aleš, povsem dobronamerno - preberi vso temo oz začetka do konca... Pa se ti bo morda posvetilo za kaj se gre pri silobranu...

Za povzetek, gre za zavarovanje lastnega življenja, o opravičenosti silobrana pa odločajo ljudje, ki jih ni bilo zraven... Skratka zagrenijo ti življenje, zato pa sem kot primer omenil bivšega sodelavca Mateja Bobero. Minilo je več kot desetletje, pa se še vedno vlečejo sodne obravnave zoper njega... To je tisto kar želim spročiti - imate pravico zavarovati svoje življenje, toda posledicam se ne boste izognili...

Mimogrede, res sem carinik, toda bil sem tudi policist, nisem več, ker so mi diagnosticirali crohnovo bolezen...
Odgovori
Ja, na začetku teme sem imel še nekaj upanja, potem pa sem ugotovil, da gre za nazarensko dolge tekste nekakšnega pametovanja, žal brezplodnega. Dejstva pa so, da dandanes zelo težko dobiš dovoljenje za varnostno orožje (poznam osebno kak primer sicer), po drugi strani se je pa v prejšnjem režimu 'zaupanja vrednim' na veliko talalo pokalice, tako da teoretično lahko nek devetdesetletnik (ki ima tako slab vid, da niti z očali ne razloči obrazov na 5 metrov, vidno polje ima 5 stopinjsko, sluh mu nudi slušni aparat, roke se mu tresejo kot da je pretekel maraton, če bi ga kak ustrezen strokovnjak vzel v roke, bi mu najbrž vzeli opravilno sposobnost), ki je nazadnje orožje držal v roki pred 30 leti, lahko izvaja nekakšen 'concealed carry', nekdo, ki mu kriminalna združba grozi s smrtjo, pa je lahko srečen, če se mu policija 2x dnevno z avtom zapelje mimo hiše...
Odgovori
Vpliv shall issue sistema dovoljenj na zmanjsanje nasilne kriminalitete, je manjsi, bolj ki so zakonski pogoji zaostreni. Visina taks, zahteve po urjenju, omejevalni zdravstveni pogoji, omejitve pri nosenju (gun free zones, sportne prireditve) - vse to zavira pozitivne ucinke na zmanjsanje nasilja.
Nisem zato, da bi strici izgubili papirje, temvec za to, da jih ne bi vec bilo. Pred zakonom ni stricov, le drzavljani.
Odgovori
> Ales said:
> Ja, na začetku teme sem imel še nekaj upanja, potem pa sem ugotovil, da gre za nazarensko dolge tekste nekakšnega pametovanja, žal brezplodnega. Dejstva pa so, da dandanes zelo težko dobiš dovoljenje za varnostno orožje (poznam osebno kak primer sicer), po drugi strani se je pa v prejšnjem režimu 'zaupanja vrednim' na veliko talalo pokalice, tako da teoretično lahko nek devetdesetletnik (ki ima tako slab vid, da niti z očali ne razloči obrazov na 5 metrov, vidno polje ima 5 stopinjsko, sluh mu nudi slušni aparat, roke se mu tresejo kot da je pretekel maraton, če bi ga kak ustrezen strokovnjak vzel v roke, bi mu najbrž vzeli opravilno sposobnost), ki je nazadnje orožje držal v roki pred 30 leti, lahko izvaja nekakšen 'concealed carry', nekdo, ki mu kriminalna združba grozi s smrtjo, pa je lahko srečen, če se mu policija 2x dnevno z avtom zapelje mimo hiše...

Poglej upam da veš da se po tvoji bajti ali ograjenem dvorišču, nekako tako gre v zakonu...lahko komot sprehajaš z orožjem, tam vsaka listina velja za varnostno ol...
ko ga, če ga boš uporabu je pa čist vseeno kam spada...in še neki kriminalna združba ti po vsej verjetnosti brez veze ne bo grozila s smrtjo upam da razumeš :)>-
Odgovori
Mislim, da diskusija ni v smeri ali je smiselno ali ne niti ali rabiš ali ne kaj šele o sivi coni (črnjaki in kaj bo kdo storil ne glede na Zakone) ampak o pristopu, družbi kakršno želimo. Ali bo taka da bo večina odločala kaj posameznik rabi in kaj je smiselno (Jabolko pejt v BTC sedaj kako soboto in potem premisli, kakšno bi bilo tvoje življenje, če bi tisti ljudje tam odločali o tem, kaj ti rabiš in kaj ti lahko in še huje kakšno tvoje početje je smiselno ali ni) ali pa bodo nekatere stvari nad odločanjem množice in de facto zacementirane. Logično pa je, da je za kaj takega potrebno ljudi prvo izobrazit, da bodo sploh razmišljali v tej smeri in začeli zbirati informacije in se (morda) odločili, da bodo tudi sami bolj aktivni.

Vedno se stvari v neki družbi odstranja tako, da se izloči en majhen del, ki ga lahko dokaj enostavno racionaliziraš ali marginaliziraš in nato daš ostalim v "glasovanje" in nato spet izbereš drug majhen del in tako preko par iteracij dobesedno na suho pofukaš celotno družbo. Stvar razgledanosti in aktivnosti posameznikov pa je ali to uspe oz. kje se to ustavi.
Odgovori
In ce morda pogledamo se iz ene perspektive - kje teoreticno si najbolj ogrozen oz. kje bi bila lahko velika verjetnost velike zivljenske skode - hja na prireditvah velikega formata - koncerti, sportne tekme, nakupovqlni centri, ok kaksna banka in posta, pa benciska pumpa ce si ob nepravem casu tam. In ce tu rabis vendar pa ga ravno tu zakon prepoveduje.
Odgovori
Mi je jasno, da lahko hodiš z nabitim 6 shooterjem po bajti pa ograjenem vrtu, čeprav se mi tukaj takoj postavi vprašanje oz mnenje...moraš gun pri sebi nositi prikrito, če te sosed vidi na vrtu opasanega, imaš takoj težave, ko kliče policijo, da se počuti ogroženega...

Ja, jabolko, nekateri imajo težave s kriminalnimi združbami, ker v službi države vestno opravljajo svoje delo, potem pa jih ta država zelo zanič ščiti, posledično se potem 'gleda stran' tudi s strani oseb, ki bi sicer delale to, kar bi morale...
Odgovori
Timmmy The Tim je na forumu sprožil 'chain reaction' s tem Silobranom (in pobegnil, se ustrašil...Timmmy The Tim is missing, Where's Timmmy? Find Timmmy, dig a hole anywhere, lol - Jimmy Hoffa).


> Boro said:

> Da nebi preveč dolgovezil še misel mojega /žal pokojnega / znanca J.Cooperja : ne bodite ovce ampak psi ovčarji -čuvajte svojo čredo
> in ko je treba streljati bodite prvi ,kajti Vaša zgodba bo tista ,ki šteje .Če ste ogroženi reagirajte ne glede na to ali imate OL za nošenje ali za posest. Takrat je važno Vaše življenje in življenje Vaših bližnjih ter ne birokracija in zakoni ,ki jih pišejo večinoma nepoznavalci dogodkov. Tudi če Vas obtožijo prekoračitve silobrana boste živi in boste svojo pravico iskali naprej .V nasprotnem primeru pa bo tisti , ki Vas je ustrelil po nekaj letih na prostosti zaradi lepega vedenja > LP Boro :)

To g.Boro oz. J.Cooper, dobro napisano/povedano v samo petih stavkih. Vse drugo od la la členov do intelektualnih višav - kot pravi Uroš, je smešno. Ko bi se Dejanu dalo pisati o silobranu, praksa, >'strelski silobrani kolegov' - najbolj zanimljiv :stisnjen v kot, 3 sekunde (v 5i strelja), da se odločiš ali boš potegnil, streljal na več njih in zadel, moraš zadeti. V nasprotnem primeru boš pok'pok z lastno pištolo, še slabše pa da boš "življenjsko zamaknjen" od batin. Ni vse za na forum, ma da je to že medijsko in sodno končano. In kaj bi (določeni) vi naredili v tem primeru?- V teh treh sekundah bi se verjetno preko pametnega telefona vklop'l na forum in spet študiral Silobran.< Omenjate psihiča brejvika...prestavimo ta primer v Slovenijo, na naš otok, jebi ga majhen, ((eden in edini)), se pravi Blejski. Na otok pridemo s pletno, veliko nas je, poroka (recimo). Z enim od prevozov pride brejvik in začne streljat. Tudi vi imate pištolo pri sebi (OL, DP), sam fak, a so to prave listine? Kaj pa zakon? Fuck 'em and their law (The Prodigy) bi rekel jaz v tem primeru in ga ubil gladko. Vi? In kaj bi bilo potem? A bi mi vzeli ostale kose? Sodišča? Mogoče zapor?, uf - big deal. Edino pomembno je da bi rešil veliko življenj. In zakaj biti oborožen 24/7 če ni potrebe oz. nismo ogroženi? Mr'bit se pa brejvik že to sekundo pojavi.

Cyber commando v mojem primeru seveda odpade
20.12.2015 Danes povem, da sem ponosen Slovenec - ups, lol, mislim državljan Republike Slovenije. Prevladal je razum in zmaga nad pederizmom! (Na'žalost - majhna udeležba normalnih, + da imamo 36,6% okuženih).
Odgovori
> kimber said:

> Pogoji kristalne krogle - kako vspostaviti 100% sistem da imetnik orozne licence ne bo zlorabil orozja?
> Future crime, vidci, prerocisca itd.


Po taki znanstveni diskusiji bo v Sloveniji do leta 2020, ok 2030, lol:

https://www.youtube.com/watch?v=QH-6UImAP7c
20.12.2015 Danes povem, da sem ponosen Slovenec - ups, lol, mislim državljan Republike Slovenije. Prevladal je razum in zmaga nad pederizmom! (Na'žalost - majhna udeležba normalnih, + da imamo 36,6% okuženih).
Odgovori
Noben te ne sili, da si oborožen. lahko se mile volje pustiš ubiti/poškodovati. Povsem preprosto.
Odgovori
> Ales said:
> Mi je jasno, da lahko hodiš z nabitim 6 shooterjem po bajti pa ograjenem vrtu, čeprav se mi tukaj takoj postavi vprašanje oz mnenje...moraš gun pri sebi nositi prikrito, če te sosed vidi na vrtu opasanega, imaš takoj težave, ko kliče policijo, da se počuti ogroženega...
>
> Ja, jabolko, nekateri imajo težave s kriminalnimi združbami, ker v službi države vestno opravljajo svoje delo, potem pa jih ta država zelo zanič ščiti, posledično se potem 'gleda stran' tudi s strani oseb, ki bi sicer delale to, kar bi morale...


Ja se razume... prikrito. Napisal si nekateri imajo težave, mislu pa...nekateri imamo težave kajne, ti je davidgrajzl lepo napisal...umreti za državo oz. družbo pa res ni smiselno itd, kolk je totalitarna naj pa vsak sam oceni, mislim da dokler ljudje ne bodo skrivnostno izginjali in končali nekje z kroglo skozi glavo,kot v Stalinovih časih bo že še šlo navsezadnje pa med nikjer po svetu sam od sebe ne teče, ampak se je za to potrebno potrudit, pa naj bo pri nas al pa bilo kje drugje...torej ti svetujem da če te država slabo ščiti,potem uporabi kmečko logiko ozoroma pamet in svoje delo v službi opravljaj tako da bosta obe strani zadovoljni in problema nema...kaj naj ti druzga rečem. :)>-
Odgovori
No, jabolko, tu si se zmotil, jaz nimam takih težav, vsaj zaenkrat še ne, jih ima kak moj sodelavec. Ampak sedaj smo že nekoliko zašli iz teme...sicer pa, če ne gre drugače, človek pač od tebe kupi kako kitajko, predhodno seveda onesposobljeno (verjetno delaš to ti kar sam) in jo povsem legalno vrže v napadalca. :)
Odgovori
Ja super, da bi le tako ostalo...si se pa tudi ti zmotu, kar pa ni nič hudega saj to se nam vsem dogaja... kitajke nisem nikoli imel,prodal ali onesposobu, niti tega ne delam sam,nardim pa kak kompič tu in tam tako za veselje in ne boš verjel na črno [bruniran]... niso mi pa te fore iz ameriških filmov, ko mečejo prazno pištplo v napadalca nikoli sedle...ja le čemu, pištola je draga pa še ponovno jo lahko napolniš... tema je pa itak brezvezna. :|
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)