Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MK puška za plinkanje
Ko sem dal original nov izvlečnik tulcev v Rem 597 (ex od Marksa) je požirala in še požira pri novem lastniku vse kar ji daš.
Sedaj mučim Walterjevo kopijo HK MP5 in po mojem je najbolj zabaven kos kar jih imam, nikoli zastoja (nekaj škatel po 525 kosov je šlo skozi, različni strelci).
Repetirka po zabavi ne seže polavtomatski do kolena.
lp Melly
Odgovori
a samo ta trik je bil potreben... ^:)^
Odgovori
Hja, zgleda, da res, Rebec je imel ta mali košček za par eurov, sem menjal kar v avtu na strelišču in potem je delala kot Bagat ali pa Sigerca :D
lp Melly
Odgovori
> Melly said:
> Hja, zgleda, da res, Rebec je imel ta mali košček za par eurov, sem menjal kar v avtu na strelišču in potem je delala kot Bagat ali pa Sigerca :D

Singerca
Odgovori
Tale je tud dobra za uživancijo, tistih 15 kom. gre z malo vaje ven v parih sekundah.

Attached files [Image: 1564d4d62fa2c41f537a1907bb22e7.jpg]
Odgovori
Prodajo kdo pri nas S&W M&P15-22 da bi si jo od bliže pogledal?
Odgovori
> pealkop said:
> Ruger izdeljuje že 50 let model 10.22 polavtomat,v leseni in sedaj kompozit izvedbi z kratko cevjo.Priliko sem imel videti ljubilejni kos -Varnost Mb., in ta res "trga"...No, pa tudi puška sama je zelo kratka in ima okoli 2 kg. Če bi hodil na tujerodne Nutrije v okolico Ljubljanice, bi bila to zagotovo moja prva izbira. Pa ,če še vprašate za ceno-smešno nizka...<

Se strinjam s Pealkopom 100%. Sem lastnik puške Ruger 10/22 in požira vse vrste streliva brez zastoja. Natančna je malo manj kot ena dobra repetirka, že zaradi trzaja, ki ga povzroči premikanje zaklepa, ampak s polavtomatom itak ne boš hodil na preciznjaške tekme, ali ne?
Slabe strani po mojem mnenju pa so te:
- zelo trdo proženje, ravno zdaj čakam, da pri puškarju pridem na vrsto in mu jo dam v dodelavo prožilca
- na kopitu nima gume, ki pa je ne rabim zaradi odsuna (ker ga ni) ampak zato, da mi puška, ko jo nekam postavim pokonci, ne zdrsne
- nima gajk za namestitev jermena za nošenje

Vse to mi bo sicer zrihtal puškar, ko bo dodelal proženje. Škoda res, ker 10/22 nima nekega vijaka za zmehčat proženje, kot ga ima npr. model Ruger American, ampak za ta denar (320€ nova pred 1 letom) je to to.

Moj nasvet: kupi Ruger 10/22, pa naroči dobavitelju (Varnost Mb) še original nabojnik za 25 nabojev (cca 45€) , bo še bolj zabavno na strelišču - boš lahko šel veliko prej domov :-)
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
Pred časom je 10/22 prodajal tudi Vipotnik iz MB, cena je bila cca 350€ za novo puško...
Odgovori
tele polavtomate lahko pretvoriš v repetirke da narihtaš nek zapah na zaklep da ga nazaj ne butne ko ustreliš.

kaj pa pri rugerju ne gre sila proženja dol z poliranjem kladivca?

glede gumi kopita pa se tudi strinjam, da je udobneje streljati iz nedrsečega materiala na kapi kopita kot pa iz plastike. guma pride 10€+, skrajni primer pa je lahko tudi nedrseča podloga, kot za v avto :D
Odgovori
Za 10/22 je itak na voljo malo morje dodatne opreme oz. kosov za zamenjavo, tako da si lahko puško komot po svoje urediš, če ti paše.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)