Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pištolske v puški.
#1
Large pistol v puški.
Omenjene netilke sem uporabu v naboju 308 win  Question edina razlika ki sem jo opazu netilka malo bolj poravnana kot puškovna,  kar je normalno saj je očitno materijal tanjši.Še zmerom pa ne toliko kot puškovna z kako hudo polnitvijo.
Naboj je narejen po isti proceduri smodnik BP 19. 47grs. dodan volumensko z merico, krogla los 140grs, deset strelna 
grupa primerljiva z ostalimi tako da uporaba teh netilk ne vpliva na ničesar... Snooty nebi pa bile primerne za kake močnejše polnitve.


Priponke Male slike
   
Odgovori
#2
Morda je še boljša ker je bolj mila in bi bil ekstremen razpon hitrosti še manjši bi bilo vredno zmerit..
Odgovori
#3
(16-05-2015, 20:13)jabolko Napisal: Large pistol v puški.
Omenjene netilke sem uporabu v naboju 308 win  Question edina razlika ki sem jo opazu netilka malo bolj poravnana kot puškovna,  kar je normalno saj je očitno materijal tanjši.Še zmerom pa ne toliko kot puškovna z kako hudo polnitvijo.
Naboj je narejen po isti proceduri smodnik BP 19. 47grs. dodan volumensko z merico, krogla los 140grs, deset strelna 
grupa primerljiva z ostalimi tako da uporaba teh netilk ne vpliva na ničesar... Snooty nebi pa bile primerne za kake močnejše polnitve.

Jaz sem ih pokno natanko 1000komadov v 308w (enih 300 pa v 6,5x55) nobenega problema, opazil sem da so grupe bile nekoliko boljše kot pri Murom LR netilkah, pred časom sem hotel postavit vprašanje na forumu če sem otkril"toplo vodo" in če zadeva funkcionira podobno kot pri 308w PALMA (zaradi bolj nežnega plamena,ali kaj takega?...). Pa me je minilo zaradi raznih "glupsonov"
Odgovori
#4
(17-05-2015, 12:31)Veliki Blek Napisal:  Pa me je minilo zaradi raznih "glupsonov"

Prav si se odločil :-D
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#5
(17-05-2015, 12:33)357 Napisal:
(17-05-2015, 12:31)Veliki Blek Napisal:  Pa me je minilo zaradi raznih "glupsonov"

Prav si se odločil :-D

Pametnejši popušča ni ravno najboljša strategija - vsaj na dolge proge ne. Rolleyes
Odgovori
#6
Ne vem, a včasih imam občutek, da je v igri nekaj takih ( beri: pametnih ), ki so si verjetno, že pri šestih tednih starosti, sami menjali plenice... :))

P.s.: Kot je že v navadi z mojimi vejicami, si jih postavite, kamor želite. ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#7
Ne vem, če so sami menjal plenice,
sigurno pa so jih -  reloadali. Mrgreen
Odgovori
#8
Sej simpl narediš load 10 LR in 10 LP zmeriš povprečno hitrost (seveda isti load ista puška - ustreljeno izmenično ali pustiš vmes ohladiti cev) in vidiš ali je ali ni kakšna razlika (problem zna biti seveda v točnosti/konsistenci kronografa, da boš lahko sklepal  na takem malem vzorcu ampak za prvi vtis bo dovolj).

Vprašanje pa je seveda kako se zadeva obnaša pri močnejših/na meji max polnitvah in ali še zdrži pritiske (tole se pa recimo na svoji puški ne bi loteval)
Odgovori
#9
Za 223 in bolj blago "lovsko" polnitev uporabljam pištolske netilke. Pa nisem vedel,  da ameriko odkrivam.
Odgovori
#10
Zdrži tudi močnejše polnitve, ampak pleh pri Muromu je dosti bolj trd kot pri recimo Federalu, pri mehkejših netilkah si nebi upal.
Odgovori
#11
Enkrat sem pri Arteku dodal nekaj Federal LR netilk v nakup, da sem izpolnil Shipping Free kvoto 150€. Sicer načelno uporabljam Murom LR, ampak za začetno testiranje kakšne neznane oz. še nepredpisane kombinacije krogle in smodnika pridejo zelo prav, saj se zaradi mehkejšega ohišja kmalu pokažejo  znaki (pre) močnega pritiska.

Ne bi pa bile za take teste primerne Murom LP netilke, saj sem že ugotovil, da jih tudi marsikateri revolver ne vžge vedno - npr. Ruger Alaskan 3" kal. 44 Rem Mag.  Moj stari Taurus jih vedno   Thumbup
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)