Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RAZLIKA CZ 452 ZKM IN BRNO 2
#1
pozdravljeni. imam eno vprašanje glede razlike med cz brno 2 in cz zkm 452 in sicer: testirali smo obe puške z enakim strelivom geco rifle, prišlo pa je do različnega poka pri puškah. cevi sta enakih dolžin, razlika je samo v tem da ima zkm 452 6 žlebov, brno 2 pa 12, ampak razlika v pokih je očitna!!! ali je možno tudi, da brno 2 poči zaradi obrabljenosti cevi, ali samo zaradi razlike žlebov???, ker jih ma krepko več postreljenih kot cz 452???
Odgovori
#2
Kako pa puški neseta in kateri letnik je Brno 2?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#3
Če bi merili še hitrost krogel iz obeh pušk, bi bili korak bližje odgovoru. Tako in tako ima vsak resen samopolnilec kronograf, sicer sploh ne ve, kaj počne. Srečno!
Odgovori
#4
Mislim da cal. 22 lr nihče v slo.ne polni! :-h
Odgovori
#5
> 357 said:
> Kako pa puški neseta in kateri letnik je Brno 2?

1834
;))
Odgovori
#6
brno 2 je letnik 1976, zkm 452 pa lenik 2007. pa še to: zdele se mi je da brno 2 enkrat poči malo vč, enkrat malo manj, zato mislim da je z cevjo, ampak obe puški neseta kar solidno. res pa je da brno 2 nismo nastreljevali??

če je komu kaj jasno, mu bom hvaležen =)=)=)
Odgovori
#7
A se pokaze kj ognja na konc cevi
Odgovori
#8
spucaj dobro obe cevi, preveri kako nesejo in pokaj dalje.

bi pa ti morda pomagalo če bi kdo napisal od česa vse je odvisen pok puške.
Odgovori
#9
Poleg navodil, ki jih je dal predhodnik, probaj še s kvalitetnejšim strelivom ( RWS R50, Eley Tenex, ...) Če se pok razlikuje med eno in drugo puško, ni panike.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#10
> jcantarutti said:
> A se pokaze kj ognja na konc cevi

to bi pa komot kandidiralo za izjavo leta.... 8->
Odgovori
#11
Geco mi sprica pri zaklepu, na koncu 20 cm ognja. Poka glasneje. Pri rws tega ni.
Odgovori
#12
Pri čiščenju ne pozabi spravit umazanije iz "vrtine", ki pelje levo in desno ob samem robu ležišča.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#13
> INTERNATIONAL1 said:
> brno 2 je letnik 1976, zkm 452 pa lenik 2007. pa še to: zdele se mi je da brno 2 enkrat poči malo vč, enkrat malo manj, zato mislim da je z cevjo, ampak obe puški neseta kar solidno. res pa je da brno 2 nismo nastreljevali??
>
> če je komu kaj jasno, mu bom hvaležen =)=)=)

Sicer vsa čast, če tvoje uho loči nekaj decibelov razlike, ampak do očitne razlike pri poku bi po moje lahko prihajalo samo, če 22lr municija, ki je standardno konstrurirna za hitrost ravno nekaj pod hitrostjo zvoka (recimo 320m/s) dosega iz določenih razlogov pri tvoji Brno 2 občasno tistih 10m/s več, in ob tem prebija zvočni zid... Tako teorija :)

Drugače pa poleg merilca hitrosti še merilec jakosti zvoka, sicer je vse rekla-kazala :)
Odgovori
#14
zanimiva reorija ravnohrib.
jaz osebno tudi menim, da puška brno 2 poči malo bolj ker doseže večjo izhodno hitrost zaradi hitrješega vrtenja krogle. toda to je samo moja teorija=)
Odgovori
#15
Hm, zanimiva teorija, a po moje ne pije vode..
Odgovori
#16
Različen pok, pri **enakem** strelivu in različnih znamkah ( MK ) pušk, je znan, a ga slišijo(mo) le tisti, ki imamo (še) dovolj posluha. Problem pa je, ko se pok razlikuje ( od strela do strela ) z istim strelivom v eni in isti puški.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#17
:-@
Odgovori
#18
@dimce1 Kaj pomeni :-@ ?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#19
jah no, različni poki niso nič nenavadnega. tudi pri kakšnem x-actu ali tenexu na kakih 20 čusov eden malce drugače poči, in tudi kam drugam poleti, ampak menim da avtor stavi na to, da bi bila cev tako slaba da bi morda strelivo zelo različno hitro zapuščalo cev ali da bi celo kaj plinov šlo prej ven iz cevi kot metek?
Odgovori
#20
Nič, zaj…. pri pisanju, dvakrat objavil post, da bi enega pobrisal nisem dovolj globokoumen, pa sem enega popravil in namesto besedila dodal :-@… to je to..
Lp
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)