Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vaše izkušnje z različnim orožjem - kitajske m4 norinco, fn fal, hk g3 izvedenke
zanima me kako so se izkazale   kitajske m4 norinco , fn fal ,  hk g3  izvedenke v praktični uporabi.  zanesljivost ,natančnost ,municija ,neljubi dogodki .lpm 
Odgovori
FN FAL je lahk bi se temu reklo ena zadnjih "moških" pušk, ki so jih imele vojske v uporabi :)
Ko jo primeš v roke, in potem primeš M4 ali AK-XYZ, veš zakaj :) Dolga, težka, imaš kaj prijet.
(to zgoraj je bolj subjektivno mnenje)

Ok, praktično: tele puške so prišle z izjemno trdim proženjem. Prvi lastnik je hvalabogu to porihtal.
Puška dela zanesljivo, požira municijo, najbolj ji paše MEN vojaški surplus. S tem res strelja zelo dobro in natačno.
Enkrat se mi je zgodilo sicer z Barnaulom, da je šel ven rafal :D Pač jebiga, najprej ti ni jasno kaj se dogaja, k te malo bolj sune, potem ko zakapiraš se ti zdi zabavno.
Ne vem, jaz jo imam tudi za prasce lovit na skupnih lovih (tudi da stare pederčine jagerske malo postrani gledajo), z njo sem počil enga prasca že, kaj vem, prasec je bil dober, torej je nardila svoje delo....
Odgovori
Rebcove L1A1 (FAL) so najverjetneje vse zelo točne. Verjetno, da je imel cel lot (no, moja ima) namontirane nove Parker Hale cevi. Ko enkrat nastaviš odvzem plinov, repetira zelo zanesljivo. Proženje je bolj tipa Glock, s tem, da je 10x trše od Glocka. Kot je povedal kolega - surplus dela zelo dobro, drži 10 na 100m, z Normo diamond match pa je grupa nekje velikosti notranje 10ke.

Rok & ostali, ki imate Rebcove L1A1 - imate tudi PH cevi?

Priponke Male slike

...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
Kot prvi lastnik Rokovega FAL-a priznam, da mi je še vedno malo žal da je šel od hiše, ampak jebiga. Pašejo ji lahke krogle, tam do 150grain, strelja nenormalno dobro za tako star kos, saj je bila najboljša grupa na 100m okoli 20mm ali cca 0.7moa. Nekako najboljše reloade sem dobil s 150gr Lapua Lockbase kroglo, podobno pa tudi  135gr Sierra in 150gr Sierra. 168Sierra že ni delala več tako dobro...

Proženje katastrofa ampak nekako smo ga omehčali v več korakih, seveda tudi z kakšnim neljubim zajebom. Slabost FAL-a /še posebej Rebčevih angleškig verzij/ je, da je misija nemogoče dobiti kakšne kvalitetne nadomestne dele.
Posebnost te puške je da je cev relativno tesna, zato ji precej bolj pašejo vojajški surplusi in domače polnitve, kot pa komercialna .308municija, ki je premočno polnjena. Od tu zgodbe od double tap in rafalih...

Je pa drugi del zgodbe, ko sem probal prvi strel z AR15, navajen streljanja s FAL in K31, sem se ob pomanjkanju recoila ustrašil da krogla sploh ni šla iz cevi in sem puško razdrl in pogledal če ni slučajno krogla ostala v cevi ...
Odgovori
(04-02-2015, 21:57)Kristian Napisal: ....
Je pa drugi del zgodbe, ko sem probal prvi strel z AR15, navajen streljanja s FAL in K31, sem se ob pomanjkanju recoila ustrašil da krogla sploh ni šla iz cevi in sem puško razdrl in pogledal če ni slučajno krogla ostala v cevi ...

Rofl
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
Moja ima kratico VHC.

O natančnosti pa čez kak teden saj ravno sedaj razvijam load za Fal-a.

Morda kaka receptura glede hitrosti in seatting deptha ?
Odgovori
Nasvet: ne čaraj preveč, soldateska, ki je to uporabljala ni nosila s sabo opreme za reloading na fronto :)
Odgovori
...in ta ista soldateska jih je nazadnje zmetala stran in uporabljala argentinske.
Odgovori
Vendar ne za dolgo. Večina jih je hitro opazilo, da na FullAuto ni kaj prida uporaben - prvi strel "sedi" drugi je že dosti previsoko, ostalo pa je protiletalska obramba.

EDIT - Cev - Zagotovo VHC - ni evtl. ED gor

Odgovori
... zato ker so bili full auto in ne P.A. kot angleški.

Drugače pa je pri meni delovalo takole:
CCI200 netilke, DAG tulci, krogla 150gr Lockbase. COAL =70,0mm
najboljša grupa 5 strelov je 1,12moa pri 40,9grain N135.

CCI200, DAG tulci, krogla 135grain SMK. COAL =69,3mm
najboljša grupa 3 strelov je 0,76moa pri 43,3grain N135.

če koga zanima se mi pol škatle teh krogel še vlači po omari in jih lakho zatavšamo za pivo ali pa 168SMK...
Odgovori
super hvala na fal info. kaj pa m4 in g3.  
Odgovori
jaz sem s svojo Norinco CQ-a povsem zadovoljen, nimam nobene želje da bi kupoval 2 - 3 x dražje konkurence...

Glede FN FAL - kdaj pa jih je Rebec prodajal?? Zadnjič sem pri njemu videl civilno verzijo h&K G3...
Odgovori
(05-02-2015, 16:04)Uroš Palhartinger Napisal: Glede FN FAL - kdaj pa jih je Rebec prodajal??

pred cca 3 leti.
Odgovori
(05-02-2015, 14:01)Robert Napisal: Vendar ne za dolgo. Večina jih je hitro opazilo, da na FullAuto ni kaj prida uporaben - prvi strel "sedi" drugi je že dosti previsoko, ostalo pa je protiletalska obramba.

EDIT - Cev - Zagotovo VHC - ni evtl. ED gor
Na cevi piše; B  CFD  82  9602006 VHC
Odgovori
Lahko dam podatke za svojo Astro STG 4 (ki je baje izdelana v Vietnamu... Question )

[Image: uhq-IMG-80.jpg]

Pri doma polnjenem strelivu je natančnost nekje 0.9 MOA

Najbolj natančna od vseh AR klonov pa je Heckler & Koch MR 223

[Image: th3-IMG-81.jpg]

Z njim je natančnost nekje okrog 0.5 MOA, neredko pa so bile 5 strelne grupe tudi okrog 0.3 MOA
Odgovori
(05-02-2015, 22:19)Waffentreue Napisal: Na cevi piše; B  CFD  82  9602006 VHC

Lahko bi bilo nekja takega:
B = BSA Shirley
CFD = Corby Foundries
82 = 1982
9602006 = Part No.
VHC = stress relieved hammered chamber with a hammer forged barrel, Firth Brown steel

Edino, če tisti "D" v CFD izgleda kot Đ, potem je bila cev narejena v RSAF Enfield.

Sem mislil, da je imel cel Rebčev lot PH cevi..... Kot kaže, sem imel tokrat res srečo :D

Odgovori
Ja, izgleda " Đ,".

......srečko!!!
Odgovori
Mrgreen  
OK, sicer bi naj bil PH nekakšen sveti gral med FALoholiki, pa vendar.. Na neznanstvenem testu vseeno ni zmagal:
KLIK!
BTW - lepi fotografiji si posnel  Thumbup

Odgovori
(04-02-2015, 21:01)Rok Napisal: FN FAL je lahk bi se temu reklo ena zadnjih "moških" pušk, ki so jih imele vojske v uporabi :)
Ko jo primeš v roke, in potem primeš M4 ali AK-XYZ, veš zakaj :) Dolga, težka, imaš kaj prijet.
(to zgoraj je bolj subjektivno mnenje)

Ok, praktično: tele puške so prišle z izjemno trdim proženjem. Prvi lastnik je hvalabogu to porihtal.
Puška dela zanesljivo, požira municijo, najbolj ji paše MEN vojaški surplus. S tem res strelja zelo dobro in natačno.
Enkrat se mi je zgodilo sicer z Barnaulom, da je šel ven rafal :D Pač jebiga, najprej ti ni jasno kaj se dogaja, k te malo bolj sune, potem ko zakapiraš se ti zdi zabavno.
Ne vem, jaz jo imam tudi za prasce lovit na skupnih lovih (tudi da stare pederčine jagerske malo postrani gledajo), z njo sem počil enga prasca že, kaj vem, prasec je bil dober, torej je nardila svoje delo....

S katero puško ste streljal, da je začela rafalno?

LP
Odgovori
Zadnjo puško BSA FAL smo prodali 17.06.2015.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)