Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Balkanska Liga 2015
Evo dosla je i 2015. godina i polako se priblizava proljece i samim tim pocinju pripreme za novu takmicarsku sezonu. Prije nego krenemo u novu sezonu volio bih da zavrsimo sa nekim „nedovrsenim“ stvarima iz prethodne godine.
Na moju veliku zalost nisam mogao da ostanem do kraja takmicenja u Batajnici (oktobar 2014.), morao sam ranije da odem zbog privatnih obaveza. I sad mi je jos zalije jer vidim da je prilikom dodjela nagrada za ukupan plasman u 2014. godini za BL doslo do „nesporazuma“ (biram rijeci) koji je pokvario ukupan utisak za cijelu sezonu. Nisam znao sve detalje neko vrijeme, a i bio sam poslovno odsutan pa zato nisam zelio da pisem na forumu i dodatno dizem tenzije.

Proslo je dosta vremena, strasti su se smirile, i pricao sam sa dosta ljudi koji su na ovaj ili onaj nacin povezani sa podjelom nagrada i na kraju smo dosli do zajednickog rjesenja.
Glavni kamen spoticanja je nagrada sponzora OPTIC-TRADE opticki nisan SIGHTRON SII. Na pocetku sezone je receno i navedeno u pravilniku da ce glavna nagrada biti dodijeljena „najboljoj ekipi na 300 m“.
Ovo je, ispostavilo se, prilicno nedorecen termin „nabolja ekipa na 300 m“ i ovde smatram i sebe licno odgovornim jer sam prvi ja neozbiljno shvatio dodjelu nagrade sponzora po principu „lako cemo“.

Da ne duzim, poenta price je da su dvije ekipe koje su pretendenti za nagradu sponzora MONTENEGRO iz Crne Gore i HERCEGOVAC iz Bileće. HERCEGOVAC iz Bilece je PRVI u tri discipline, gledajuci pojedinacno svaku (300 m OPEN, 500 m OPEN i 500 m TR). Jedino su „podbacili“ na 300 M u TR-u jer nisu ni pucali na nekoliko takmicenja tu disciplinu zbog tehnickog ogranicenja (kalibar puske). I bitno je jos naglasiti da je ovo jedna od rijetkih ekipa koja nije mijenjala sastav ekipe u toku godine (pored moje ekipe SLO-RS, ovo moram da navedem i naglasim jer je bitno za sledecu sezonu). Tako da se sa pravom mogu smatrati „najboljom ekipom“.

Međutim sa druge strane ekipa MONTENEGRO je gledajuci rezultate na 300 m, (gledajuci ih ukupno i TR i OPEN), daleko ispred ostalih ekipa. I sa punim pravom su se bunili. Jer je receno i navedeno u pravilniku da nagrada sponzora ide „najboljoj ekipi na 300 m“!
Posto se srecom radi o cestitim ljudima i strijelcima i iz HERCEGOVCA i iz MONTENEGRA, nakon sto sam pricao sa predstavnicima i jednog i drugog kluba, nasli smo zajednicko rjesenje i to vrlo lako bez ikakvih tenzija ili problema.

Ekipa MONTENEGRO se ODRICE nagrade sponzora ali im je bitno da se naglasi da su najbolja ekipa na 300 m, i da im nije stalo do glavne nagrade vec se slazu sa prijedlogom da se glavna nagrada sponzora prenese u sledecu 2015. godinu. Ali da se prije sezone precizno odredi kome ide nagrada sponzora da nebi bilo ovakvih nesporazuma.

Ekipa HERCEGOVCA se takođe odrice nagrade sponzora ali im je bitno da se naglasi da su najbolja ekipa na 300 m OPEN ; 500 m TR ; i 500 m OPEN, i da im takođe nije stalo do glavne nagrade vec se slazu sa prijedlogom da se glavna nagrada sponzora prenese u sledecu 2015. godinu. Ali da se prije sezone precizno odredi kome ide nagrada sponzora da nebi bilo ovakvih nesporazuma.

Ovo je zajednicki stav najboljih ekipa BL i moj stav i mislim da je to najbolje rjesenje, na potezu je sad sponzor OPTIC-TRADE.
Takođe zelim da se zahvalim i sponzoru glavne nagrade vlasniku OPTIC- TRADE-a jer je pokazao dobru volju i nagradio i najboljeg strijelca BL, Pintar Klemena iz ekipe SLO-RS mada nije bilo govora o nagradi za najboljeg strijelca.

Tako da sad kada smo rijesili „glavni problem“ prethodne godine mozemo sada polako da krenemo u novu „pucacku sezonu“.

Igor Predojevic
Predsjednik Balkanske Lige
Odgovori
Veoma dobro rješenje i svaka čast Montenegro i Hercegovac ekipama.
Odgovori
E Mato si pa dober blefer...pa čovjek je kazao istinu...naslednjič pa ne pozabite na žago za želez, da bodo vsaj nagrado podelil vsem zasluženim.Tole je res balkanska mašta..sprašujem pa se, kje so vsi ostali akterji te lige, bile so jih namreč same hvale o dobrih dosežkih same zmage itd. Na to temo, bi lahko napisal še marsikaj, pa mogoče nasljednič.. lp
Balkan vabi.....
Odgovori
E Strela, vsi smo bili prisotni in vemo zakaj se je šlo.
Tako da .........
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)