Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
7th Military Snipers World Championship
Odlični rezultati, čestitke vsem. Bow

Moram priznat, da niti slučajno nisem pričakoval tako uspešne odprave. Bravo.

:sniper:
administrator / Strelec.si
Odgovori
Pri nama z Andrejem je bilo v glavi samo ne zadnje mesto ,potem pa konec prvega dne šok tako za nas kot za lokalce  ,pa so seveda apetiti zrastl

Škoda ker nismo uspeli dobit go-pro za seboj saj to bi bili nori posnetki ,saj imam samo par fotk za par stjdžev če se je dalo oz je bil čas prijet za telefon in počit fotko,  večino stejžev je brez ene same fotke.

Priponke Male slike

Odgovori
Še  nekaj fotk

Priponke Male slike

Odgovori
Cestitke vsem.Z katerimi kalibri ste tekmoval,in kaj najvec uporabljajo temovalci....
Odgovori
Kitajska GoPro za precej manj denarja:

http://www.ebay.com/itm/New-Full-HD-SJ40...4639158590

Solidne ocene blogerjev, obstaja tudi verzija z WiFi prenosom. (direkt gledaš na telefonu ali tablici)
lp Melly
Odgovori
(24-04-2015, 14:26)Shooter Napisal: Cestitke vsem.Z katerimi kalibri ste tekmoval,in kaj najvec uporabljajo temovalci....

Andrej: 6.5x47 Lapua
Mr.T : .284 Win
Žakelj: .308 Win
Poll :.300 WM

Glede na to da je bilo to vojaško prvenstvo je bilo velika večina 308,300WM,338LM pa še kak 7.62x54R med open pa .260rem in še kak 6.5x55
Odgovori
(21-04-2015, 13:56)admin Napisal:
  • 1. stage 6minut za nastrelitev in 4streli know your limits. 100m
  • 2. stage hostage rescue headshoot start stoje 1m od puske cas 25s 2strela 100m
  • 3. stage gong 590m zacetek 10m od puske max2 strela skupaj 25s
  • 4. stage strel na explozivno telo 5 strelov 300m -tocke za zadetek v detonator cas 2min start stoje
  • 5. stage vkrcanje v oklepnik in strel na dve silhueti 300m start 3m od oklepnika cas 30 sek
  • 6. stage silhueta z neprobojnim jopicem 500 1 strel cas 10 sek (v silhueti je luknja v sredini tarca so tako rame glava in dimlje)
  • 7. stage Milan je razdalje silhuete pes +najdi ostro strelca zamaski ranga v njegovi "prezi "
  • 8. stage eliminacija terorista 20sek za spomin slike potem 45sek poiskat in 2 strela v tarco
  • 8. stage tek 20m strel na 25m tarco na kroge iz nestabilni pozicije
  • 9. stage tek do betonske bari kade 30m iskanje gong 250m med drevesi + strel cas 30 sek
  • 10. stage 400m premika z zaklom peska in pusko na rami do strelske pozicije cez kosti in hlode potem pa know your limits 100m 300m in bonus teniska zoga na vrvici cas 4min 30s max 5 strelov za team

Dan 2. stages

1. Precizni strel na terrorista skozi vodno zaveso

2. Streljanje z Skorpjon Evo platke + ugrabitelj

3.Stalk kratki 90min brez ghilijev etc(čehi sevda z ghiliji)

4. Strel na neznane razdalje (360m) iz kontorlnega stolpa  ,90 sek da pritečes v tretje nadstropje najdeš tarčo in ustreliš  a podatke o tarči sporoča partner po Walki talki (potem ko prideš do vrha ,barva in pribljižna razdalja smer tarče)

5. Strel v glavo teorista iz 2 nadstropja stolpa  enako postopek kot prej.

6.Silhuete na 550 in  350m  15sek za dva strela na dva cilja štart 3m od puške.

7.Streljanje iz rame partnerja , z menjavo  tako da strelja vsak  čas 30 sek

8. Streljanje in kritje premika partnerja ,tarče 220,250 in 400m za vsako 1 strel vsak.

Dan 3.
1: Streljanje na tarče iz vozečega kamiona  hitrost vožnje 10kmh ,tače 100m daleč  vsak strelec strelja na svojo max dva strela

2.Stalk z ghiliji in vso opremo,doseči OP iz katere se lahko opazuje nasprotnika in po komandi priteče do  njih  v roku 2 min ,nasprotnik z cca 10 iskalci išče po oklici.

3. Skok v rov tek po stopnicah navzdol in nazaj 1 strel na 100m ,čas 30sek ,vsa oprema (ne za čehe)

4. Skok v rov-tunel strel iz roke  120m čas 30 sek Vsa oprema

5. Umik po cca 120m kanalizacijske cevi premera cca 140-150cm pri izhodu obrat nazaj in strel na 200m tarčo čas skupaj z prejšnjim strelom 2 min.

Dan 4.

1.Taktični premik para

2. Explozivna tarča strel iz naklona 80m po pisku sirene v 5 sek , tu te utrudijo z 1+uro čakanja v pripravljenosti za strel,pred piskom ki pa se lahko zgodi kadar koli.

3. Precizni strel terorista v glavo 100m  12sek 3 m od puške

4. strel v ročno granato ali detonator 50m  čas 10 sek 3 m od puške.

5.Tankovski napad , precizen strel 100m vmes pa se tank vozi in strelja 25m pred strelci  po strelišču pokajo topovi vse se trese in kadi  čas z strel 5 sek.

6.Know you mill , Strel na A4 tarčo 100m z piko na sredini  navodila zahtevajo luknjo 10cm stran na 12h ,8cm stran na 3h, in 7cm na 7.30 toleranca te tarče sub o.5moa če vse ostalo štima torej da si retikel poravnal z tarčo.
Tu je feguš pocil polno eden od vsega 3 strelcev

7.Explozivna tarča pogled na katero pokrije sodnik z tablo preko optike ,po 20 sek da komando za strel v 5 sek (na slepo )

Mogoče sem še kaj spregledal a tako nekao je bilo

Priponke Male slike

Odgovori
Svaka čast fantje!!
Odgovori
Ne glede na kuhinjo glede rezultatov se bila to izredna tekma in dobr bang for the buck 35Eur ti plača 4 dni akcije, hrano in nastanitev če prištejemo gorivo tja in nazaj je to pokanje za cca 110 Eurnov na strelca .

A pri isknju taktikulcev za take projekte je bilo kot bi koga pošiljal na fronto Andrej je bil pri meni že 3 rezerva in kazalo je da ne bo iz tega nič
Poll in SnipeElite se ste kod edina spustila v to samoinicatiovno tistih, ki bi jim to najbolj koristilo SV in Policija pa seveda ne duha ne sluha .

V našem šotoru smo imeli za sosede Avstriske ostrostrelce Sniper-Jäger
(2x Scharfschützengruppenkommandant, 1x Scharfschützentruppkommandant), ki so jih tja poslali po službeni dolžnosti ekipa je imela opremo iz konca 70tih ,strelivo Hirtenberger letnik 72 ,puške ssg69 z optko 6x (križ kot iz druge vojne) ,brez bipoda. Stare enobavne uniforme nič ghilijev a kot sva z fegušem opazila pri stalkih in streljanju ne manjka znanja.

Na prostem streljanju po tekmi so jim angleži dal nekaj match streliva .308 in njihove puške so prepolovile velikost grupe

Zame osebno so bili eni najboljših na tekmi čeprav so končali pri repu , predvsem zaradi optike in streliva ki jih je stalo na preciznih 100m strelih.
Odgovori
Čestitke! Kapo dol!!
Odgovori
Problem kot povsod (vsaka firma z vsaj 5+ zaposlenih :) ) je v tem, da vlada negativna selekcija in na odločevalske pozicije skozi čas vedno pridejo najbolj pokvarjeni in nesposobni posamezniki, ki nato seveda usmradijo celotno organizacijo. Ob morebitnih samoiniciativah, nadpovprečnosti podrejenih pa pokažejo vso mojstrstvo metanja polen pod noge.

Drugače pa mislim, da se bomo udeleževali takih tekem redno vedno bo vsaj ena ali dve ekipe saj imamo več kot očitno dovolj znanja in talenta za tekmovanje z najboljšimi. Kaj veš morda pa se tudi v "državni upravi" najde kaka črna vrana in bo namesto metanja polen pod noge spoznala dodano vrednost takih zadevščin.

Vsekakor mi je zelo žal, da se nisem mogel udeležiti tele zadeve ampak se je tudi tako odlično izšlo...

Morda razmisliti za treninge podobne vaje v samoorganizaciji, magar v okrnjeni verziji...
Odgovori
Fegušu čestitke za 1. mesto overall, in za toliko smeha kot ga je bilo-pricless, strelec na vseh nivojih!

Mr. T(Mr. TATRA) pa takole...ko sem na določenih stagih, precej sopihal in klel, pa nisem v slabi kondiciji in imam nekaj izkušenj iz takih situacij, me je na koncu vsakega staga kjer sem se resno ustrašil za Mr. Tatro, na koncu presenetil z odlično izpeljano zadevo. V hitrosti in agilnosti ni zaostajal niti za tren tako da  bi rekel da je Fegi oddelal BR stage, Mr T pa taktične. Kapo dol! Prvi dan sva imela s Mr T enako točk na 4. mestu, prav tako sva tudi zaključila na koncu, z enako točkami-glede na najino konstrukcijo bi se njemu morale šteti dvojne!
Moj partner je imel nekaj smole prav tako, tudi sam, vsaj z eksplozivnimi sredstvi saj sem bil edini ki sem oba sredstva odstrelil s kola in nista eksplodirala, kar me je stalo -50 pik, za vse ostalo sem kriv sam. Na žalost na zadnji dan ni bilo več strela daljšega od 100m-vse skupaj bolj BR kot Tac Snipe. Razen kuhne in šikaniranja pri rezultatih in stagih(po prvem dnevu ko sva se s Tatro uvrstila med prvih 5) 
je bilo vse ostalo glede tekmovanja enkratno!

Priponke Male slike

Kaj je z vami, a ste na bombo stopu?  ...p o v r a t...
Kocka na belo, kocka na črno...

Za koga? ZA SLOVENIJO!
Odgovori
Video 
Da vidim če se da tud kak video spravit gor

Odgovori
Čestitke vsem posebi WC-ju ;) Da ne bo pomote World Champion!
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
Čestitke! Clap 
Ampak, zgleda da je pri tem športu res tako da dober postaneš šele ko si starMrgreen .
Odgovori
Video

Skoda res kar nismo imeli 'akšen' camere saj so tole samo bedni posneki ko se mi je ravno dalo telefon ven privleč in kako fotko ter video stisnt .
Odgovori
Še malo

Odgovori
Tudi z moje strani čestitke vsem skupaj in seveda kapo dol.
Andrej ti pa kapo gor saj si se orajsal ker je nisi imel. (to dobro poznam saj imava isto frizuro)
Odgovori
Hvala vsem za čestitke!
Bilo je poučno in veliko smo se naučili! Vsaj zame je bilo veliko stvari novih! Na koncu je pa vedno streljanje in tu pridejo prav izkušnje ki si jih strelec nabere lahko samo z treningom vseh strelskih disciplin, od dinamike do BR!
Pri tej vrsti tekmovanj so streli pogosto taki, da bi jih iz mize z podlozeno pusko redno zadeval. Toda ko se doda element naprimer cakanja 1,5 ure na en strel ki mora biti oddan v 5s po signalu in te prehiti sosed in eksplozija njegove tarce z dimom prekrije tvojo je pa stvar drugacna! Po pol ure strmenja v cilj ti se oko utrudi tako da ne ves kje je mirage v glavi ali med tarco in teboj! Pri dolgih strelih je pa itak veter tvoj sovraznik! Tokrat je pihalo do 35km/uro da so tudi z 338 L imeli tezave. 
No na koncu se je dobro koncalo!
So pa bili Mr.T, Snipe elite (Ales)in Janez Poll super druzba! Smeha do stropa šotora! In vsi so odlicni strelci kar so opazili tudi ostali! Francozi so se prvi dan malo posmehovali nasemu izgledu saj je imel vsak kos oblačila svoj camo patern! Po prvem dnevu ko je nam metal zvonil njim pa ne je bilo pa ze drugače! No potem so se pa navadili da mi svoje oddelamo! Ni pomembna oprema temvec znanje! Italijana sta bila kot iz Filma pa sta nas samo od dalec gledala ko so padali streli! No itak sta bila ze v Slo- Tactic Bloke 2014! Ko je bila naloga da se v dolocenem času neopazno ( maskiranje samo z tistim kar najdes okoli sebe) premaknes v oznacen prostor tako da te ne opazijo in se pripravis na strel, so se Avstrici v navadnih zelenih uniformah tako zamaskirali da niso opazili nobenega od njih! Cestitke!
Odgovori
Men čist pri vseh filmih napiše "This video is private." :( 

Ali je problem v meni, ali kje drugje?
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)