Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izhodišča za pripravo N-OZ
Meni se zdi bolano, da ne smem nositi orožja v področju z medvedi. V hosti sem že dostikrat srečal medvede, policista pa samo 1x (8 m od vozila).

To, da ima 7000 pripadnikov koze nostre dovoljenje za prikrito nošenje, me ne moti, da ga pa jaz ne morem dobiti, ker tega noče načelnik upravne enote, je dokaz, da smo še vedno drugorazredni proti prvorazrednim (koza nostra - naša stvar, ta naši , ta rdeči).

Ne moreš se iti ustavne republike z boljševiki na položajih in v glavah.
Odgovori
Pa zaka bi moral biti ogrozen, da bi lahko nosil orozje za pasom. Ce mi je to vsec in se s tem dobro pocutim bi morala biti to pravica, ki jo lahko koristim - seveda moram biti sam pri sebi zelo jasen kaksne so odgovornosti in posledice v primeru uporabe. Saj ni treba, da sem ogrozen jaz vendar danes res ne ves kje se komu utrga in si slucajno tam. In imam moznost resevati sebe in se koga drugega.
Tistemu, ki to ne pase pa tega ne bo imel. In res ne vem zakaj moramo vsi ziveti tako kot drugi zahtevajo.
Odgovori
(20-03-2015, 14:36)kimber Napisal: Meni se zdi bolano, da ne smem nositi orožja v področju z medvedi. V hosti sem že dostikrat srečal medvede, policista pa samo 1x (8 m od vozila).

Za enkrat lahko ponudim zloženko kako se vesti na območju medveda samo angleško verzijo, vendar garantiram, da je slovenska verzija nekaj dni stran od izzida. Zloženka je plod dela strokovnjakov, ki se profesionalno ukvarjajo z medvedom in jih srečujejo praktično dnevno (vsi so še živi, pa noben ne nosi geverja s seboj).  Mrgreen
Odgovori
V čem je problem če bi dva na šoli nosila? Bi koga ogrožala če sta dobro usposobljena? Se pravi ni nobene škode lahko je samo korist! V čem je problem? Jaz ga ne vidim. Bolje da 1000 let nosijo kot pa da enkrat čakajo na šoli prvo intervencijo!!
Odgovori
Pa saj je po drugi strani vseeno, kakšna je zakonodaja... Dandanes obstaja deepweb, za manj kot 700 € ti na dom diskretno dostavijo novo pištolo, za slabih 400 € pa še 1000 kosov municije...Kdo se bo ukvarjal s temi papirji, pa teženjem birokratov, pa z raznimi preverjanji gor dol... Ali pa preko vez via Bosna/Žabjak. Tega pač zakonodajalec ne bo upošteval, ker je najbolj pomembno to, da je zakonodajna oblast sama sebe zaščitila, za nas se jim pa fučka. Kar se tiče sistema - dobro poznam primer, ko je tip dobesedno rekel policistoma, naj mu posodita pištolo oz. naj mu "zrihtata" orožni list, da bo šel par ljudi ustrelit, oz. da gre v nasprotnem primeru k "našim" po eno... Posledice? Nič. 

Vse diskusije, kako bomo kaj spremenili, so bolj kot ne metanje peska v oči... Lastna varnost - lastna skrb.

http://www.zurnal24.si/drzne-tatvine-po-...nek-247165    Čezdalje več je s*anja...
Odgovori
Tisti ki živimo blizu avtocestnih uvozov/izvozov dobro vemo kaj drzne tatvine /jaz bi prej rekel oboroženi ropi) so (z orožjem ne palicami) je pa zanimivo da te stvari nikoli ne najdejo mesta niti v črni kroniki web portalov!
Odgovori
(20-03-2015, 16:43)romunov Napisal:
(20-03-2015, 14:36)kimber Napisal: Meni se zdi bolano, da ne smem nositi orožja v področju z medvedi. V hosti sem že dostikrat srečal medvede, policista pa samo 1x (8 m od vozila).

Za enkrat lahko ponudim zloženko kako se vesti na območju medveda samo angleško verzijo, vendar garantiram, da je slovenska verzija nekaj dni stran od izzida. Zloženka je plod dela strokovnjakov, ki se profesionalno ukvarjajo z medvedom in jih srečujejo praktično dnevno (vsi so še živi, pa noben ne nosi geverja s seboj).  Mrgreen
 
Se pravi, ko medved, za razliko od 97% primerov teče proti tebi, potem potegneš zloženko?

Prepričan sem, da bi profesionalci rekli, da ti zloženka v tem primeru ne pomaga.
Odgovori
(20-03-2015, 09:35)admin Napisal: Ne vem kje vi živite, ampak takrat ko bo moral biti oborožen varnostnik ali učitelji na šoli mojih tamalih, se bom brez razmišljanja odselil.

Kdor bi rad na vsak način vse oborožil in povsod okrog sebe vidi zle sile, ki mu strežejo po življenju, je res nesrečen v življenju. Ali boji lastne sence, ali si potihem želi da bi lahko malo streljal naokoli, ali mu orožje služi kot podaljšek, ali je samo trigger-happy ali pa je preveč gledal Čarls Bronsona v mladih letih.

Naj se javijo vsi, ki ste si morali kdaj braniti življenje z orožjem ali celo da vas brez orožja danes ne bi bilo med nami. Anyone?

Tule na forumu imamo gotovo vsi radi orožje in radi streljamo, ampak o nekaterih stvareh pa se očitno definitivno ne strinjamo. ;)

Glede na to, da je večina Slovencev doživela najmanj eno vojno, je takole prostotočno omaloževanje svetosti življenja absolutno pod nivojem. Razen, če vile obstajajo in takrat, ko boš moral uporabiti orožje za obrambo sebe, svojih bližnih, ti bodo v roke podarile pihalnik in znanje njega uporabe.
Odgovori
O čem torej govorimo? O zlih šolarjih, krvoločnih medvedih ali jutrišnji svetovni vojni?
administrator / Strelec.si
Odgovori
Govorimo o pravici do nosnje orozja
Odgovori
Jaz nikjer nisem omenjal pravice, me pa moti predpisovanje. In prepričevanje da se moramo nečesa bati.
Bu
administrator / Strelec.si
Odgovori
Načeloma govorimo o tem, da če xy s xy ne moti xy bi naj xy ne pametoval o xy. Realno pa govorimo o odtenku totalitarne ureditve in dejstvu, da je velika večina ljudi povsem avtomatsko in brez pomisleka za (odtenek) totalitarno ureditev samo na pravi gumb je treba pritisnit:

Romunov skoči u luft, ko so ogroženi volkci in medvedke s strani pobesnelih oboroženih Kimberjev, Admin ko govorimo o (ne)ogroženosti otrok in potrebi bo osebni varnosti, ki bi jo nekateri zagotavljali s oboroženimi učitelji, nekdo drug ko se delamo norca iz belih ali rdečih itd... Pa so to zgolj mili primeri avtomatičnega razmišljanja, katere v dosti hujši obliki srečujemo dnevno na praktično vseh področjih življenja v Slo.


Treba si bo priznati, da smo vsi produkt družbenega sistema v katerem smo rasli in nekih splošnih vrednot, ki so nam bile priučene in te vsaj na tem področju niso v skladu z pojmovanjem svobode, kot jo pojmuje recimo teorija za Ameriško ureditvijo (v bistvu nadaljevanje razmišljanj Lockeja) in tako se je potrebno de facto prisiliti v razmišljanje, da nekaj s čimer se ne strinjaš še ne pomeni a priori kršenje tvoje lastne pravice (tip ima odlično definicijo osebe, osebne svobode in kje so meje zagotavljanja osebne svobode napram pravicam drugih oseb do osebne svobode - predvsem v kontekstu zakaj recimo mora biti posest določene vrste orožja vseeno regulirana). Ne pravim sicer, da so Ameri kadarkoli imeli idealno družbo (daleč od tega - preberite si zgodbe o dogajanju takoj po 1776 pa do recimo 1800, ko so dejansko federalisti uspeli s svojo "centralno vlado" oz. Ustavo in porazili prave demokrate Adamsa, Henrya - federalisti so bili v glavnem ljudje, ki so imeli dosti premoženja in so po domače ukradli revolucijo zato, da so si uredili oz. zagotovili oblast) ampak vseeno na skali totalitarnosti je bil prvič v zgodovini tako velik odklon od moči kolektiva - sicer je dosti tega bilo iluzije (še vedno so obstajale klasične mafijske združbe, ki so obvladovale ekonomijo, vojsko in ljudi).

Problem, ki ga jaz vidim je v tem, da imamo idealne (ekono-politične) okoliščine za liberalno družbo a se ji vseeno dobro upiramo in da danega časa nismo izkoristili, ker vse kot kaže prihajajo časi ki bodo daleč od idealnega si lahko tisti z malo več pameti in zgodovinskega znanja mislite, kaj prihaja v smislu "organizacije družbe".
Odgovori
(20-03-2015, 16:43)romunov Napisal:
(20-03-2015, 14:36)kimber Napisal: Meni se zdi bolano, da ne smem nositi orožja v področju z medvedi. V hosti sem že dostikrat srečal medvede, policista pa samo 1x (8 m od vozila).

Za enkrat lahko ponudim zloženko kako se vesti na območju medveda samo angleško verzijo, vendar garantiram, da je slovenska verzija nekaj dni stran od izzida. Zloženka je plod dela strokovnjakov, ki se profesionalno ukvarjajo z medvedom in jih srečujejo praktično dnevno (vsi so še živi, pa noben ne nosi geverja s seboj).  Mrgreen

A imaš mogoče kakšno zloženko 'kako se vesti, če te hoče ubiti bolestno ljubosumna oseba'? Smo imeli v zadnjih letih kar precej takih primerov, pa se niso končali preveč lepo za žrtve
Odgovori
Da tema ne bo zastarala, sem našel še ta članek na wikipediji o situaciji na Češkem.

[Image: File:Guns_in_czech_rep.png]
Odgovori
(09-04-2015, 18:10)miki123 Napisal: Da tema ne bo zastarala, sem našel še ta članek na wikipediji o situaciji na Češkem.

[Image: File:Guns_in_czech_rep.png]

Češka orožna zakonodaja je ena manj restriktivnih v EU.  Vprašanje, kaj bo nam prinesla sprememba zakona o orožju, ampak po neuradnih informacijah naj bi se zakonodaja že v kratkem zaostrila v smeri večjega nadzora nad orožjem, porabo streliva in strelišči.
Glede na to, da smo Slovenci ponavadi bolj papeški od papeža, pa zna biti vključen tudi kak "bombonček", ki bo še dodatno omejil strelce in povzročil nemalo slabe volje.
Odgovori
Če že povprečen FDV-jevc uporablja zavajajoče etikete - kot je restriktivnost/liberalnost nam, ki bi morali vededi, to ni treba.

Če nekdo za umor s strelnim orožjem pride iz ječe po manj kot 10-tih letih, ali to pomeni liberalno zakonodajo o orožju?
Ne, gre za liberalno kazenjsko zakonodajo in liberalnost pri izrekanju kazni.

Če v Zakonu o orožju ne piše, kakšne pogoje moraš izpolniti za nabavo puške, ampak to urejajo podzakonski predpisi, potem ne gre za restriktivnost ampak za neustavnost.

Orožje je nevarno, treba ga je prepovedati - to ni restriktivnost, to je debilnost. 
Odgovori
(10-04-2015, 06:26)kimber Napisal: Če že povprečen FDV-jevc uporablja zavajajoče etikete - kot je restriktivnost/liberalnost nam, ki bi morali vededi, to ni treba.

Če nekdo za umor s strelnim orožjem pride iz ječe po manj kot 10-tih letih, ali to pomeni liberalno zakonodajo o orožju?
Ne, gre za liberalno kazenjsko zakonodajo in liberalnost pri izrekanju kazni.

Če v Zakonu o orožju ne piše, kakšne pogoje moraš izpolniti za nabavo puške, ampak to urejajo podzakonski predpisi, potem ne gre za restriktivnost ampak za neustavnost.

Orožje je nevarno, treba ga je prepovedati - to ni restriktivnost, to je debilnost. 

se globoko strinjam z napisanim. Stališče "nekaj nam bodo itak vzeli, bodite veseli da nam ne poberejo vsega" je katastrofalno narobe in nas bodo skuhali kot žabo na počasnem plamenu.
Odgovori
(20-03-2015, 16:43)romunov Napisal:
(20-03-2015, 14:36)kimber Napisal: Meni se zdi bolano, da ne smem nositi orožja v področju z medvedi. V hosti sem že dostikrat srečal medvede, policista pa samo 1x (8 m od vozila).

Za enkrat lahko ponudim zloženko kako se vesti na območju medveda samo angleško verzijo, vendar garantiram, da je slovenska verzija nekaj dni stran od izzida. Zloženka je plod dela strokovnjakov, ki se profesionalno ukvarjajo z medvedom in jih srečujejo praktično dnevno (vsi so še živi, pa noben ne nosi geverja s seboj).  Mrgreen

To je približno tako kot bi motoristom prepovedali zaščitna oblačila z obrazložitvijo ,da se inštruktor varne vožnje tudi vozi brez zaščitne opreme!
Odgovori
Zanimivo je,da se v to debato ne vključujejo trgovci z orožjem.Glede na restriktivnost,ki se nam obeta bo zelo verjetno kakšen ostal brez zaposlitve.
Odgovori
Kakšna restriktivnost točno pa se nam obeta?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)