Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V izogib drami na Tekmovanjih z M48
(27-03-2015, 13:48)Desc Napisal: Zdi se mi, gre pri tem tekmovanju predvsem za popularizacijo streljanja. Pravila so jasno zapisana, kar ni pisano na kožo posameznim ekipam iz različnih krajev, vendar za te obstajajo druge in predvsem plačljive tekme. Očitati vojski kakšno zarotništvo ni na mestu.

pri tem gre za šalabajzeraj da boli glava. Pravila so že jasno zapisana, ampak se jih držijo kakor komu paše. Tle so spektivi ,drugje jih ni, nekje spet nekaj tretjega, itd. Če je včasih veljalo da je v vojski red, tole kaže na nekaj predvem drugega.
Odgovori
Mogočebi bi se pa drugo leto kaj spremenilo če bi vsi letošni opeharjenci napisali kakšno pritožbo na SV.
Odgovori
(27-03-2015, 15:15)šimek Napisal: Mogočebi bi se pa drugo leto kaj spremenilo če bi vsi letošni opeharjenci napisali kakšno pritožbo na SV.

Ja drugo leto ne bi bilo podobnega tekmovanja.  Mrgreen
Odgovori
(27-03-2015, 15:29)Bobo Napisal:
(27-03-2015, 15:15)šimek Napisal: Mogočebi bi se pa drugo leto kaj spremenilo če bi vsi letošni opeharjenci napisali kakšno pritožbo na SV.

Ja drugo leto ne bi bilo podobnega tekmovanja.  Mrgreen

No ja, Bobi bi moral kakšno črko zamenjat s kakšnimi bol konstruktivnimi hiroglifi :-D
Odgovori
(27-03-2015, 13:48)Desc Napisal: Zdi se mi, gre pri tem tekmovanju predvsem za popularizacijo streljanja. Pravila so jasno zapisana, kar ni pisano na kožo posameznim ekipam iz različnih krajev, vendar za te obstajajo druge in predvsem plačljive tekme. Očitati vojski kakšno zarotništvo ni na mestu.

Očitno ne sodeluješ v tej temi od začetka (ali od lani, če želiš Mrgreen ) in ne veš za kaj (vse) se gre. Simpl kot pasulj, če meniš, da so pravila jasno zapisana, poglej si zemljevid in uvrsti postojnsko in cerkniško ekipo na ustrezno strelišče. Preveri, če se nas je 18 ljudi zmotilo. Res, preveri prosim... kot rečejo na Telekomu Slovenije; vaše mnenje nam veliko pomeni Angel ...

Ajd!

P.S.: za razliko od enih skopuških smradov in prdajsov (t.i. tipkovnica komandosov), jaz in moji kameradi dejansko hodimo TUDI na "druge in predvsem plačljive tekme".
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
Imaš prav, za lokacijske probleme, ki si jih naštel ne vem. Sem pa videl "nadmudrivanja" starih strelskih mačkov okoli spektivov predlani v Crngrobu. Prisotni vojaki jim niso bili kos, ker niso vedeli da nekateri te tekme jemljejo smrtno resno.

Ps:
Sicer pa jutri ne grem na brezplačno tekmo v Crngrob, ampak na plačljivo v Postojno. Upam, da sem se okupil :))
Odgovori
Si Thumbup !

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
Sam tole je pa res ena polomija!!! Danes smo dobili obvestilo in sem ga šele sedaj prebral, da je jutri streljanje ob 11:30 uri za ljubljansko regijo v crngrobu in sicer ker smo razdeljeni v dve skupine KRANJ in LJUBLJANA...

A to ni bilo časa, da bi se obvestilo vsaj kak dan prej? Odpovedati smo morali 2 ekipe, ker zaradi službe ne utegnemo streljati popoldne!!!
Odgovori
(27-03-2015, 17:58)Desc Napisal: Sicer pa jutri ne grem na brezplačno tekmo v Crngrob, ampak na plačljivo v Postojno. 

Le kje jaz živim, da ne vem za tekmo v PO?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Ali je telih brezplačnih 15 nabojev res vrednih glavobola? Meni sigurno ne...
Odgovori
Tooooo!!
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
(27-03-2015, 23:11)SteyrAUG Napisal: Ali je telih brezplačnih 15 nabojev res vrednih glavobola? Meni sigurno ne...

Amater! Seveda je lahko vrednih! Odvisno od jedilnika . . . Whistle

LP
Odgovori
(26-03-2015, 21:44)Kristian Napisal: Mnja, tole je v osnovi odlična in pohvalna ideja, ki se je zaradi kruljave izvedbe spremenila v en velik šalabajzeraj. Bobi, a greva stavit za pivo če boš dobil odgovor? ;)

Zaradi podobnega pisanja in objave na forumu sem padel v nemilost pri vrlemu organizatorju Rajkotu. Od takrat me več ne vabi na tekme, čeprav sem pred tem dobival najmanj eno vabilo na teden. Bobi, samo tolk da veš kaj te čaka ;)

Izgubil si stavo Kristian. Odgovor Bobiju je bil poslan takoj, ki je spodaj napisan. Pa naj tudi potrdi, da je res tako.

"Spoštovani gospod Vasja Boban.

Ni v moji navadi, da odgovarjam v drugem imenu ampak po prejetem obvestilu našega člana Vam bom odgovoril naslednje. Resnično me žalosti v kakšnem žargonu in jezikoslovju napadate g. Lesjaka, ki razen z zbiranjem prijav in posredovanje le teh organizatorju, ki je v tem primeru Slovenska vojska, nima s tem nič. Civilne organizacije, ki imamo podpisani sporazum o sodelovanju s Slovensko vojsko (22) smo samo pomočniki organizatorju pri izvedbi omenjenega streljanja in nič drugega. To ni tekma v organizaciji ZSČ, ZVVS, Zveze MORiS, SZS itd. To je tekmovanje, ki ga je predpisala in ga tudi organizira (beri organizator) Slovenska vojska. Vsa pravila, kot tudi določitev strelišč je pod domeno iste hiše (SV). Drugo: Če bi dobro prebrali razpis bi videli, da strelišče Bloška polica sploh ni za zahodni del območja ampak izključno za vzhod, kajti to strelišče pripada pod odgovornostjo TERP/72. BR SV v Novem mestu. To pomeni, da je to območje, ki pripada VZHODU, In tisto kar ste napisali glede Kočevja, ne drži, kajti UE Kočevje spada pod Ljubljansko območje in morajo ekipe streljati na Crngrobu. Je pa res in drži, da je to namenjeno za območje UE Žužemberka, Semiča, Črnomelja itd. Se pravi ta območja spadaja pod Teritorialni polk 72, Brigade Slovenske vojske se pravi VZHOD. Vi gospod Boban, pa še vedno lahko s svojo ekipo streljate na Mlakah in ne kot sami predvidevate na Bloški polici.V prilogi Vam pošiljam dokumentacijo Slovenske vojske, kot so karta razmejitve odgovornosti med ZAHODOM (odgovorna 1. BR SV) in VZHODOM (72. BR SV). Meja je vrisana z rdečo črto. Znotraj vidite modre črte pomeni območje zbiranja prijav se pravi na zahodu so Nova gorica in Postojna, ki streljajo na strelišču Mlake ter območje Kranj in Ljubljana, ki streljajo na strelišču Crngrob. Na žalost je to tako in nič drugače,
Upam, da sem Vam posredoval dovolj dober odgovor in Vas naprošam, da v bodoče naj nebi več prihajalo do takšnega pisanja, ki sem ga prejel.

E-povezava do razpisa:
http://www.slovenskavojska.si/odnosi-z-j...avljane-1/

V prilogi so bili priloženi tudi štirje dokumenti, ki nazorno prikazuje situacijo.

Priponke
.pdf   PrilogaA_Obmocja_izvajanja_strelskih_tekmovanj-2015.pdf (Velikost: 184,28 KB / Prenosi: 83)
.pdf   Obmocje_Postojna-1.pdf (Velikost: 815,86 KB / Prenosi: 209)
.pdf   Obmocje_Nova_Gorica.pdf (Velikost: 816,04 KB / Prenosi: 120)
.pdf   Obmocje_Novo_mesto-1.pdf (Velikost: 814,36 KB / Prenosi: 206)
Odgovori
Dajte prekinite ta medsebojna bombardiranja in raje prilimajte današnje rezultate!!!!

Da vidimo, kje smo ga srali :D

Današnja tekma mi je bila zanimiva edino nekaj malih spodrsljajev kolikor jih je bilo s strani organizatorja ;)(organizator je dal komando da se strelci uležejo, ko so pobiralci tarč še bili pri tarčah oziroma so se vračali  z pobranimi tarčami :D)

Gre pa moja velika pohvala organizatorju za tako lepo organizirano tekmo in pa seveda kar je najpomembneje, da v naši preljubi državi, kjer vsi pobirajo denar - SV tokrat ni pobrala niti centa od prijavljenih strelcev!!!
Odgovori
Clap
Današnja tekma na Crn Grobu je bila ok. Malo je zaškripalo v začetku, ker so nekateri pozabili, pod katero ekipo so se prijavili in je bil problem pri uparjanju podatkov pri vnosu rezultatov, drugače pa 330 strelcev spraviti preko tečaja in streljanja v nekaj urah - vsaka čast tako Slovenski vojski, kot tudi tistim, ki so pomagali.

Bral sem nekatere komentarje, pa bi rekel, da anarhija ne sodi na strelišča. Za vse so enaki pogoji, ki jih predpiše organizator. Zakaj bi se prijavljali, če vam pogoji ne ustrezajo? Za "prave tekme", kjer lahko pokažete, kaj znate, imate tako lastno orožje in seveda lastno strelivo - in lastna pravila.

Od lanskega leta je že napredek - uporaba spektivov za poizkusne  strele. Povprečen strelec bo po petih strelih vedel, kje poiskati namerilno točko. 
Odgovori
(28-03-2015, 18:18)Peter Napisal:
(26-03-2015, 21:44)Kristian Napisal: Mnja, tole je v osnovi odlična in pohvalna ideja, ki se je zaradi kruljave izvedbe spremenila v en velik šalabajzeraj. Bobi, a greva stavit za pivo če boš dobil odgovor? ;)

Zaradi podobnega pisanja in objave na forumu sem padel v nemilost pri vrlemu organizatorju Rajkotu. Od takrat me več ne vabi na tekme, čeprav sem pred tem dobival najmanj eno vabilo na teden. Bobi, samo tolk da veš kaj te čaka ;)

Izgubil si stavo Kristian. Odgovor Bobiju je bil poslan takoj, ki je spodaj napisan. Pa naj tudi potrdi, da je res tako.

"Spoštovani gospod Vasja Boban.

Ni v moji navadi, da odgovarjam v drugem imenu ampak po prejetem obvestilu našega člana Vam bom odgovoril naslednje. Resnično me žalosti v kakšnem žargonu in jezikoslovju napadate g. Lesjaka, ki razen z zbiranjem prijav in posredovanje le teh organizatorju, ki je v tem primeru Slovenska vojska, nima s tem nič. Civilne organizacije, ki imamo podpisani sporazum o sodelovanju s Slovensko vojsko (22) smo samo pomočniki organizatorju pri izvedbi omenjenega streljanja in nič drugega. To ni tekma v organizaciji ZSČ, ZVVS, Zveze MORiS, SZS itd. To je tekmovanje, ki ga je predpisala in ga tudi organizira (beri organizator) Slovenska vojska. Vsa pravila, kot tudi določitev strelišč je pod domeno iste hiše (SV). Drugo: Če bi dobro prebrali razpis bi videli, da strelišče Bloška polica sploh ni za zahodni del območja ampak izključno za vzhod, kajti to strelišče pripada pod odgovornostjo TERP/72. BR SV v Novem mestu. To pomeni, da je to območje, ki pripada VZHODU, In tisto kar ste napisali glede Kočevja, ne drži, kajti UE Kočevje spada pod Ljubljansko območje in morajo ekipe streljati na Crngrobu. Je pa res in drži, da je to namenjeno za območje UE Žužemberka, Semiča, Črnomelja itd. Se pravi ta območja spadaja pod Teritorialni polk 72, Brigade Slovenske vojske se pravi VZHOD. Vi gospod Boban, pa še vedno lahko s svojo ekipo streljate na Mlakah in ne kot sami predvidevate na Bloški polici.V prilogi Vam pošiljam dokumentacijo Slovenske vojske, kot so karta razmejitve odgovornosti med ZAHODOM (odgovorna 1. BR SV) in VZHODOM (72. BR SV). Meja je vrisana z rdečo črto. Znotraj vidite modre črte pomeni območje zbiranja prijav se pravi na zahodu so Nova gorica in Postojna, ki streljajo na strelišču Mlake ter območje Kranj in Ljubljana, ki streljajo na strelišču Crngrob. Na žalost je to tako in nič drugače,
Upam, da sem Vam posredoval dovolj dober odgovor in Vas naprošam, da v bodoče naj nebi več prihajalo do takšnega pisanja, ki sem ga prejel.

E-povezava do razpisa:
http://www.slovenskavojska.si/odnosi-z-j...avljane-1/

V prilogi so bili priloženi tudi štirje dokumenti, ki nazorno prikazuje situacijo.

Gospod Petar Veš!

A grem po vrsti ;) ...
- Rajko Lesjak mi ni odpisal, torej je imel Kristian prav,
- Nisem ga napadel, ker sta bili 2 (ja, dve besedi) uporabljeni "po moško" in ne ocenjevalno za g. Rajka Lesjaka in niso tako nenavadne za moške pogovore. Pravi moški se ob to res ne bi rabil obregniti.
- Verjemite mi, predragi gospod Petar Veš, da mi kratica "TERP/72. BR SV" pomeni toliko kot približno 99% nevojaškega življa v Republiki Sloveniji in vaše dolgo in široko navajanje teritorialnih pravic SV do strelišč nima nobenega drugega namena, kot da se pokažete kot nek pokroviteljski vojaški pomembnež (upokojen sklepam). Če domačinom, živečim okoli omenjenega strelišča Bloška polica (menda na razdalji 2 - 10 km stran) razložite, da niso iz ustrezne OBČINE in da jim to (bučkotom nerazgledanim) ni bilo jasno že iz razpisa, se verjetno lahko vi in vaši organizatorji malo popraskate po glavi, kaj je bilo Z VAŠIM razpisom narobe. V prilogi imate razpise, ki niso bili poslani na naše naslove (lahko vam pošljem originale, ki smo jih prejeli, da vam bo jasno zakaj nismo "razumeli" kam se prijaviti), prav tako je karta z razmejitvami območij, ki ste jo prilepil, POPRAVLJENA (z oblački v posameznem območju), mi smo dobili tako, kot sem jo objavil par postov nazaj. Dobro si jo oglejte, ker tak je bil original in tam ni oblačkov in ni napisano katera vojaška oblast pokriva katero strelišče.
- Prijavil ste se na ta forum februarja letos in začeli svoje sporočanje sodelujočim na forumu takole:
"Spoštovani sodelujoči na forumu.

Da ne bodo nekateri preveč pametovali o razpisu tekmovanja z M48 katerega je organizator Slovenska vojska, zato Vam prilagam e povezavo do omenjenega razpisa. Oglejte si jo, potem pa komentirajte kako in kaj ter kakšna so pravila... "
...očitno tudi vas kdaj zanese da je vaše pisanje neprijazno, netaktno in pokroviteljsko.
- Gospod Petar Veš, ne rabite se bat, da bi vam še pošiljal "bolj moška" pisanja, ker vam tudi tega nisem poslal, preposlal vam ga je nekdo drug. Sem pa sicer precej toleranten in spravljiv človek, a nisem pezde in če mi nekdo vzame nekaj obljubljenega, se mu zato ne bom opravičil in ga prosil, če me še brcne v rit, ker mi ni všeč, da me zaradi njegove nepriznane napake boli samo srce.

Na Mlake pri Vipavi pa ne moremo it streljat, ker smo za 11.4. splanirali delovno akcijo na našem strelišču (misleč, da bomo imeli tekmo na Bloški polici 28.3.). Saj se noben od organizatorjev ne bo sekiral (od tekmovalcev pa še manj Mrgreen ), mi smo pa ta nedogoden dogodek tudi že spravili pod preprogo. Dobro (bolje) izpeljite preostale dogodke in ne ženite si k srcu malo bolj moških besed.

Srečno!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Taurus_689
, si se pa hitro pomiril Dumb .
"Dajte prekinite ta medsebojna bombardiranja in raje prilimajte današnje rezultate!!!!

Da vidimo, kje smo ga srali :D "

Včeraj ob 19.43 si bil drugačnih besed in verjamem, da tvoji kolegi iz dveh ekip, ki zaradi službe danes niso mogli streljati verjetno ne delijo tvojega mnenja ;) .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

dbuser1,

"...Bral sem nekatere komentarje, pa bi rekel, da anarhija ne sodi na strelišča. Za vse so enaki pogoji, ki jih predpiše organizator. Zakaj bi se prijavljali, če vam pogoji ne ustrezajo? Za "prave tekme", kjer lahko pokažete, kaj znate, imate tako lastno orožje in seveda lastno strelivo - in lastna pravila."

Kot so nekateri že napisali, še vedno gre za tekmo, ne za preizkus "kako močno brcne M-48". Ljudje imamo verjetno v večini radi red in ne anarhijo. In če bereš temo, si opazil da niso bili enaki pogoji za vse udeležence in to jih najbolj moti.

Ajd!
(T. Roosevelt)
Odgovori
(28-03-2015, 19:23)Taurus_689 Napisal: Današnja tekma mi je bila zanimiva edino nekaj malih spodrsljajev kolikor jih je bilo s strani organizatorja ;)(organizator je dal komando da se strelci uležejo, ko so pobiralci tarč še bili pri tarčah oziroma so se vračali  z pobranimi tarčami :D)

Če bi vsi pobiralci tarč dovolj hitri in tekali do tarč in nazaj, se to ne bi zgodilo.  Mrgreen
Odgovori
Bobi, pravila postavlja Slovenska vojska, ki organizira te tekme. Vzameš ali pustiš. 

A ja Bobi, a si ti nek varuh strelskih pravic v Sloveniji? Nekdo ti napiše in da vse podatke, pa ga takoj oblajaš. Če tako streljaš, kot pišeš po forumih, se verjetno v kakem finalu ne bova videla.
Odgovori
Gospod BOBI včeraj sem bil jezen samo zaradi tega, ker so 2 naši ekipi razpadli zaradi tega, ker smo mislili da bomo odstreljali do 12:00 ure, kar je bilo prvotno tudi namen!!! V vsaki ekipi smo imeli 2 člana katera sta zaposlena in pač je naneslo da imata danes delovno soboto pop. Včeraj zvečer sem pa dobil e-mail da je tekmovanje razdeljeno v dve skupini in sicer prvo odstrelja gorenjska regija in šele nato ljubljanska regija...

Ker sem jaz danes prost in delam jutri cel dan sem se odločil, da grem vseeno pogledat kako zgleda to tekmovanje. Pridem tja in me ustavita dva če grem streljat za njiju kar sem tudi storil in se jima priključil, ker nista imela tretjega člana... jih je bilo pa kar nekaj takih, ki so čakali še tretjega da se jim pridruži, ker kot posameznik nisi moral nastopat, čeprav so bile prijavnice tudi za posameznike...

Tako da gospod BOBI :D z mojimi kolegi, katera nista odstreljala danes sem se že posvetoval in niso v nikakeršnem sporu z mano zaradi tega :P
Odgovori
... nekdo se je odločil, da bo nekaj organiziral (kar je pohvale vredno) ... 

... veliko jih je prišlo do sklepa, da se bodo dogodka udeležili (ker je dogodek očitno vreden pozornosti in udeležbe) ...

... v množici udeležencev jih je nekaj nezadovoljnih (klasika trenutnega stanja) ...

... in spet je organizator tisti, ki ni naredil dobro (če to drži, mu lahko pač kompetentnejše osebe pokažejo, kako se stvari streže) ...

... a ni škoda časa, energije in vsega ostalega za premlevanje tistega, kar je bilo?

lp upor500

P.s.: Tudi jaz sem se imel namen udeležiti dogodka, "pa so mi strici povedali", kako je bilo lani in sem glede na povedano sklenil, da letos ne grem. Sicer sem morda ravnal narobe (šel bi tja, popokal tisti nekaj metkov in preživel nekaj uric pri aktivnosti, ki mi je všeč ne glede na rezultat, ki ni življenjskega pomena), se pa zato sedaj "zabavam" ob vseh dopisih, prepričevanjih, ... 

lp upor500 
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)