Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V izogib drami na Tekmovanjih z M48
#21
Glede na pravila št.604-52/2011 izdana dne11.3.2011 ,po katerih smo izvajali streljanje s puško M48 v letu 2014, je "strokovnjak" ,ki je pripravil pravilnik za leto 2015 navedel ,da so prepovedana tudi strelska očala. V Pečovniku so bila lani dovoljena ,vendar brez senčil,torej nam letos preostane obisk pri optiku-po nova "navadna " očala z ustrezno dioptrijo, operacija oči (že prepozno) ,ali pa preskočimo to tekmovanje , mogoče so se pa mal pohecal.
Pa še nekaj besed o uporabi spektivov.Tudi v lanskem letu je bila njihova uporaba prepovedana in na strelišču Pečovnik , se je organizator (vojska) tega striktno držal,vstop na strelišče s spektivi so prepovedali, je pa bilo mogoče spektive postaviti zunaj ograje strelišča ,ki pa je od strelskih mest oddaljena približno 15 metrov in komunikacija s strelci ni bila mogoča.
Odgovori
#22
Pravila napisana kot nalašč za prosti still. Clap Doh 



Odgovori
#23
To tekmo oziroma orožne vaje, nekateri preveč resno jemljejo in kot je že navada na pravih tekmah ( s pomanjkljivimi pravili ), iščejo vse možnosti goljufanja..
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#24
Po eni strani se strinjam s tabo, po drugi pa tudi ne. Še vedno je to tekma. Pa me nič ne moti, če pride nekdo "samo streljat", zato da puška dela bum-bum ali da nekdo pripelje svojemu vnuku pokazat s kakšnimi puškami so se boril proti nacizmu (ali za nacizem Mrgreen  ). Tudi me ne moti, če moja puška ni tista, katera bi bila zaradi odlične cevi pred 60 leti dodeljena snajperistu. Si pa želim, da svoje zadetke vidim oz. da mi jih nakažejo, saj lahko edino tako svoje zadetke poskušam spravit v smer proti centru (majhna grupa na trojki na enajst namreč ne šteje kaj dosti). Vse ostalo je zgolj matranje rame in drkanje za plot.

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#25
V objavljenih pravilih ni nikjer prepovedana komunikacija s strelcem. Al se motim?

Je pa objavljeno to:

– dodatna oprema strelca, kot so daljnogled, senčila za prekrivanje očesa, strelska očala, rokavice, strelski ali taktični jopič, je prepovedana.




Torej, strelska ocala so prepovedana. Lanska finta ala "Imam dioptrijo, ne vidim brez ocal" je glupa ko amen. Zaradi tega, ker imas dioptrijo se ne rabis strelskih ocal. Kaj s strelskimi ocali vozis avto pa gledas TV? Al uporabljas normalna ocala z dioptrijo?


Strelski jopici prepovedani. Odlicno. Se bo letos to upostevalo al se bodo pravila spet spremenila kar na streliscu?


Pravila si naj vsak sprinta in jih ima zraven. Napisana so za to, da se jih drzi.


Za ziher pa zraven v avto strelski jopic, ocala, jermen, cevlje, 3 spektive ...
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#26
Meni se sicer ideja zdi zelo zanimiva, gre tudi za 'zunanjega izvajalca', tako da razna 'prepucavanja' med 'kraticami' raznih strelskih zvez odpadejo sploh.

Mogoče pridem gledat, kako bo 357 luknjal center tarče, priznam, sam z m 48 nikoli nisem streljal, tudi jopič iz lodna mi ne bi pomagal...
Odgovori
#27
Res je , da se nekaj premika  v SV glede sodelovanja s "civilno sfero" strelstva, zgleda da so dobili nove usmeritve iz Pentagona pa se še lovijo glede vseh podrobnosti, tisti ki smo služili v "okupatorski vojski JLA" nimamo težav pri pri streljanju z M-48 na tekmovanjih v bivši jugi, tudi spektivi so bili dovoljeni kdor si ga je takrat privoščil in smo tudi enega rabili za pregled probnih zadetkov tako solidarnostno in nobeden se ni kregal in pametoval.
Nisem pa zasledil  kolikšnja mora biti minimalna sila proženja in če se bo ta preverjalal, saj sama nepredelava orožja ne pove kaj dosti je zelo relativna zadeva je pa bistvena stvar za dober zadetek. Kar se tiče oblačil pa pride v poštev SMB uniforma ali podobna zadeva pa je vse rešeno z malo nostalgije.
Odgovori
#28
(03-03-2015, 11:26)Ales Napisal: Mogoče pridem gledat, kako bo 357 luknjal center tarče, priznam, sam z m 48 nikoli nisem streljal, tudi jopič iz lodna mi ne bi pomagal...

Tebi ne bo nič pomagalo, ker tudi jaz omenjenega jopiča nikdar nisem uporabljlal. 
Bil pa sem, kar ti nikoli in nikdar ne boš,  državni prvak z M48,  dvakratni prvak državne tekme samostojnosti SlO in še marsikatere memorialne  ( državne ) tekme.
Oladi sinko!!!
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#29
(03-03-2015, 15:14)357 Napisal:
(03-03-2015, 11:26)Ales Napisal: Mogoče pridem gledat, kako bo 357 luknjal center tarče, priznam, sam z m 48 nikoli nisem streljal, tudi jopič iz lodna mi ne bi pomagal...

Tebi ne bo nič pomagalo, ker tudi jaz omenjenega jopiča nikdar nisem uporabljlal. 
Bil pa sem, kar ti nikoli in nikdar ne boš,  državni prvak z M48,  dvakratni prvak državne tekme samostojnosti SlO in še marsikatere memorialne  ( državne ) tekme.
Oladi sinko!!!

Se mi je kar zdelo, da si mojster tega orožja, zato pa sem napisal tisto o luknjanju centra tarče. In ja, iskreno verjamem, da bi bil kljub letom med boljšimi tekmovalci, če ne celo najboljši v tem MORS m-48 izzivu. Glede na to, da sem napisal, da s tem orožjem še nikoli nisem streljal, bi jaz verjetno zelo težko bi kakšen prvak, kajne? Pa niti nimam želje po tem. Tekmovanja s to puško sploh še obstajajo?

Mimogrede, a ob strelu fejst rukne tisto kopito s kovinsko kapo?
Odgovori
#30
(03-03-2015, 15:53)Ales Napisal: Mimogrede, a ob strelu fejst rukne tisto kopito s kovinsko kapo?

Ornk!
Dečko, zakaj se sploh spuščaš v debato, če ji nisi dorasel?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#31
Ker se mi zdi dobra ideja, da državni organi dajo ljudstvu možnost, da malo strelja? Ja, zato. 

Torej, boš nastopil ali pač ne?
Odgovori
#32
Jaz sigurno ne bom! Boš ti? Te pridem opazovat - plačaš pivo?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#33
Najverjetne ne, če pa bom, bom to tudi pravočasno sporočil. :) Pivo imajo tudi na strelišču?
Odgovori
#34
(03-03-2015, 16:54)Ales Napisal:  Pivo imajo tudi na strelišču?

To je vprašanje za organizatorja, ki več ali manj ignorira vse naše muke, da bi kaj izvedeli.

Na račun tega piva ( odločil sem se, da ne delam nič več brezplačno ;) ) bi lahko prišel do nasvetov, kako se pripraviti za vsak strel. 
Glede moje uspešnosti na teh in drugih tekmah, se me konkurenti več ne bojijo, ker vse sega v pretekli čas tega in prejšnjega stoletja. :'(
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#35
Organizatorju moram vseeno postavit še eno vprašanje ( morda celo zadnje :-D ):
Mislite, da vam izkušeni strelci verjamejo, da so vse puške pristreljene "v nulo"? Lahko so, a za tistega, ki jo je pristreljeval in mogoče še za kakšnega, ki je na isti "valovni dolžini". Obstaja zelo velika možnost, da bo s tako puško izkušen strelec prej zgrešil tarčo, kot neizkušen. Tega vsi ne razumejo, je pa res. Zato bi bilo prav, da ima vsak možnost ( takoj po oddanem strelu ) izvedeti, kje je zadetek - naj "tekmovalni" del traja le za preizkusne strele, v nadaljevanju pa naj gre za orožne vaje ali pa dovoliti, da se spektiv uporablja na liniji. To zagotavlja mnogo manj problemov na liniji in izven nje.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#36
pohorje, lani so bili na drugi ravni eni strokovnjaki, ki so v apače prinesli svoje! puške in so hoteli streljati. a je to v skladu s pravilnikom?
bil je en uniformiranec SV, ki je lobiral in pritiskal na vodjo streljanja, da pač ONI MORAJO imeti svoje puške! WTF?
tudi jaz nosim špegle pa mi na kraj pameti ni prišlo, da bi si vzel zraven strelska očala. očitno se bo vedno kdo našel, ki bo hotel obit napisana pravila.



pivo? lani smo nekateri na finalni tekmi ostali brez malice, ker so jo "obiskovalci" pofutrali. upam, da se jim še je dolgo kolcalo Angel
Odgovori
#37
Nekaj me tu precej moti..
Če se gre organizator neko tekmo,mora omogočiti poskusne strele da jih strelec vidi..
Glede na vso debato tukaj,pa kaže vse prej kot na kako tekmo..
Ne vem zakaj je spektiv tukaj problem,ko pa je še zmerom vse odvisno predvsem od strelca..
Tako da tole je kr neki..
Odgovori
#38
Moram opisati del procedure izvajanja streljanja v letu 2014-Pečovnik.  Po poskusnih strelih (5), so vojaki zamenjali tarče ,nam na strelski liniji pa potem pokazali poskusno tarčo ,pred nadaljevanjem streljanja.
Nazadnje sem puško m48 držal v rokah leta 1968 na predvojaški vzgoji in po spominu se je z njo dalo lepo zadet , je pa znala dobro "bincat".
Za puško ,ki sem jo uporabljal lani  lahko rečem da je bila dobro nastreljena (za moje oči),merjeno v spodnji rob črnega polja tarče R50 ,zadetki niso šli izven devetke na poskusni tarči ,ko pa je šlo zares ,se je cev na puški verjetno malo zvila , ali pa.....
Pravila so napisana zelo na široko , tako da ni nekega prostora za eksperimentiranje , če se bodo pa upoštevala , pa je odvisno le od vodje-častnika na strelski liniji.
Odgovori
#39
Je možno, da ti niso pokazali tvoje tarče? :)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#40
Ne ,tarča je bila označena-št.strelnega mesta.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 3 Gost(ov)