Ocena teme:
  • 3 Glas(ov) - 2.33 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
izbira pistole
#41
Dobri strelci so s TT-jevko enoročno delali rezultate 185+/200. Takšnega rezultata marsikdo ne naredi dvoročno z desetkrat dražjim orodjem. Poudarek ja na dobri
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#42
Predvidevam, da je bil poudarek v Kristijanovem postu na "dobri strelci". Med le temi ter wannabe-ji z debelimi denarnicami pa je velika razlika. Pokalica za 3k€ in več tudi ne strelja sama, še tako odličen strelec pa tudi ne bo mogel narediti 99 z pištolo, katere lastna preciznost so grupe velikosti pepelnika.
2c

EDIT: 357, pa si me (spet) prehitel. 
BTW - tule v zadnjem stavku ne mislim s tem na TeTo  ;)
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#43
Včasih sem tekmoval z M57. Vedno sem delal >90/100 in to z navadnim vojaškim strelivom. in se strinjam s predhodnikoma.
Pred enim tednom sem pa z njim naredil 85 in to brez probe, z pištolo ki jo je kar tako človek prinesel na strelišče. (Zdaj imam tudi že težave z vidom)
Odgovori
#44
itak samo eni tega ne vejo.pa pluvajo po m57.za mene je to zakon pistola pa sem streljal ze z glocki itd.Plus tega kateri glock ipd ima tako zgodovino kot m57 zastava:).Nema je jok brate.Tudi o vzdrzljivosti bi se lahko pogovarjali proti ostalim pokalicam.M57 nebo zastala kar tak pa jo lahko po peski,blatu itd meces jo samo spihas z ustmi pa gremo dalje.Medtem ko glock itd zna kaj zastat.to je moje mnenje samo.nocem kregarije.Glock je zame pac plastik fantastik pa se kaki hs tudi.Osebno pa nimam nic proti glocku.


lp 
Odgovori
#45
zanimivo, kako je bilo včasih vse bolje. TTjci so sami nosili v center, ženske so bilje bolj voljne, lulčki bolj pokončni... skratka ni da ni. A bi mogoče kdo prišel na tekmo dokazat svoje mojstrstvo?

p.s. ne glock in ne HS nista pištoli za precizno strelstvo...
Odgovori
#46
Skoraj vsem top 10 strelcem bi padel rezultat do 10 krogov od 100, če bi streljali enoročno, ostalim pa krepko več. To se lahko dokaže.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#47
(12-03-2015, 11:20)rkajtn Napisal: ..... ima tako zgodovino kot m57 zastava:).Nema je jok brate....

Zaj... kake prav hude zgodovine nima... Dolg staž ima T33 (taprava TeTa), pa tudi bolj kot rdeči kult ter prva izbira teroristov. 
1911 (na katerega se je Tokarev "naslanjal" pri konstrukciji) ima zgodovino. In je še vedno popularen, a ne iz nostalgičnih razlogov...
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#48
(12-03-2015, 11:22)Kristian Napisal: zanimivo, da na nobeni od preciznih tekem nisem videl, da bi kdorkoli izmed top 10 strelcev imel TTjca kaj šele strelljal enoročno...

Zaradi raznih SIGov, Walterjev, H&Kjev, Pro Tuningov...   in drugih preciznjakov ni več cool priti streljat z TTjcem.
Se pa načeloma strinjam, da je bila to pištola za tiste čase, pred internetom.
Samo strelja se pa še vedno fajn z njo in kdor zna ta tudi lahko naredi dober rezultat z njo. Kolikor vem pa jih Zastava še vedno proizvaja.

No, pa naj še enkrat ponovim vprašanje, zakaj bi lahko bil Zastavin CZ99 vzrok za izgubo časa in cekinov?

(12-03-2015, 11:30)Robert Napisal:
(12-03-2015, 11:20)rkajtn Napisal: ..... ima tako zgodovino kot m57 zastava:).Nema je jok brate....

Zaj... kake prav hude zgodovine nima... Dolg staž ima T33 (taprava TeTa), pa tudi bolj kot rdeči kult ter prva izbira teroristov. 
1911 (na katerega se je Tokarev "naslanjal" pri konstrukciji) ima zgodovino. In je še vedno popularen, a ne iz nostalgičnih razlogov...

Kaj potem ti top strelci delajo >100/100?
Odgovori
#49
se strinjam:).Je pa izboljsana verzija originala tt-33:)
Odgovori
#50
M57 je pištola za katero je začetnik te teme spraševal in mi smo mu dolžni odgovor. Nekateri govorimo iz lastne prakse, iz rezultatov, ki smo jih videli, da so jih naredili drugi, ...Seveda, gre za pištolo zastarele konstrukcije, a z njo se da še zelo dobro zadeti, če je v rokah tistega, ki jo zna ukrotiti.
Kot je razvidno iz vprašanja uporabnik išče pištolo, s katero bi streljal in ne tekmoval.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#51
Citat:Kaj potem ti top strelci delajo >100/100?


:-D  mislim da še ne. Verjetno še ni tekem, na katerih bi šteli desetinke

M57 je zanimiva pištolca ki se lepo strelja ko bo prava prilika,  bo zagotovo ena priromala v mojo omaro. Ni pa to nekaj univerzalno najboljšega, kar je kdo kaj naredil.

Če se dopade - kar vložit papirje & kupit (itak ne bo dolgo edina v trezorju.... Zagotovo bo prišla naslednja skušnjava  ;)  ) S tem, da raznoraznega streliva ni toliko na trgu, kot pa za 9ko. 


Prvi kos Ti mora biti všeč. Nekaj kar ti je lepo in ti ne obrne želodca, ko odpreš trezor. Nevem kak hudo po moje dandanes več skoraj ne gre zgrešiti. Odpravi se na strelišče, probaj s temi, ki se ti dopadejo odstreliti kakšen okvir. Ko pa imaš v ožjem izboru nekaj, kar ti je všeč + ti je lepo streljati s tem - vložit papirje & kupit. Če nekaj 1.000 postreljenih patronov boš pa sam videl, kako in kaj. Mogoče to bodo začele zanimati kakšne specifične strelske panoge, ali pa boš še naprej hodil na strelišče s svojo prvo pištolo steljat za dušo & se imel lepo. 
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#52
(12-03-2015, 11:34)95krogov Napisal: Samo strelja se pa še vedno fajn z njo in kdor zna ta tudi lahko naredi dober rezultat z njo. Kolikor vem pa jih Zastava še vedno proizvaja.


No tisti ki zna bi tudi s kako drugo naredil dober rezultat. :) 
Odgovori
#53
(12-03-2015, 13:54)Bobo Napisal:
(12-03-2015, 11:34)95krogov Napisal: Samo strelja se pa še vedno fajn z njo in kdor zna ta tudi lahko naredi dober rezultat z njo. Kolikor vem pa jih Zastava še vedno proizvaja.


No tisti ki zna bi tudi s kako drugo naredil dober rezultat. :) 

Vsaj tako dober!
Odvisno je tudi od razdalje ali velikosti tarče.V sfrj je bilo sedanjih 25m lahko tudi manj,odvisno od dolžine koraka,decimalk na metru,partijske direktive...
Če pa še to ni zadostovalo do 9ke je tarčo ocenjevala za to "usposobljena" oseba.
Ti detajli so seveda sedaj pozabljeni,mit o neprekosljivi kvliteti yugo orožja in seveda strelcev pa ostaja.
Sicer pa nekaj metrov res ni velika zadeva še posebej če upoštevamo dejstvo,da se takrat sploh ni treniralo ampak si prišel na tekmo in odstreljal 95!
Ponavadi kar vsi tekmovalci!
Dobri stari časi!
Odgovori
#54
Clap Clap
Odgovori
#55
(12-03-2015, 17:01)zorro.si Napisal: Odvisno je tudi od razdalje ali velikosti tarče.V sfrj je bilo sedanjih 25m lahko tudi manj,odvisno od dolžine koraka,decimalk na metru,partijske direktive...
Če pa še to ni zadostovalo do 9ke je tarčo ocenjevala za to "usposobljena" oseba.
Ti detajli so seveda sedaj pozabljeni,mit o neprekosljivi kvliteti yugo orožja in seveda strelcev pa ostaja.
Sicer pa nekaj metrov res ni velika zadeva še posebej če upoštevamo dejstvo,da se takrat sploh ni treniralo ampak si prišel na tekmo in odstreljal 95!
Ponavadi kar vsi tekmovalci!
Dobri stari časi!

Večje neumnosti, kot si jo napisal, res ne moreš.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#56
Jaz bom na tem forumu podajal informacije in izkušnje, ki jih kljub temu, da sem, šele od nedavnega registriran, kar nekaj imam.
Nikakor ne mislim dokazovati svojega ega ali pa se glede kakršnega koli prispevka delati pametnega oz. ga kritizirati. Ravno tako ne bom pametoval o stvareh, ki jih slabo ali pa sploh ne poznam.
Želim pa si na tem forumu prebrati čim več koristnih prispevkov, čim več izkušenj, ki so kultivirano napisane in čim manj kritik, ki izhajao iz nezrelostimali neukročenega ega.
Od nekdaj vem, da obstaja dosti ljudi, ki bi se sigurno ubili, če bi z ravni svojega ega padli na raven inteligence.
Odgovori
#57
(12-03-2015, 19:51)95krogov Napisal: Jaz bom na tem forumu podajal informacije in izkušnje, ki jih kljub temu, da sem, šele od nedavnega registriran, kar nekaj imam.
Nikakor ne mislim dokazovati svojega ega ali pa se glede kakršnega koli prispevka delati pametnega oz. ga kritizirati. Ravno tako ne bom pametoval o stvareh, ki jih slabo ali pa sploh ne poznam.
Želim pa si na tem forumu prebrati čim več koristnih prispevkov, čim več izkušenj, ki so kultivirano napisane in čim manj kritik, ki izhajao iz nezrelostimali neukročenega ega.
Od nekdaj vem, da obstaja dosti ljudi, ki bi se sigurno ubili, če bi z ravni svojega ega padli na raven inteligence.

In kaj je v tvojem prispevku koristnega in  kultiviranega?
Odgovori
#58
(12-03-2015, 20:12)veter Napisal:
(12-03-2015, 19:51)95krogov Napisal: Jaz bom na tem forumu podajal informacije in izkušnje, ki jih kljub temu, da sem, šele od nedavnega registriran, kar nekaj imam.
Nikakor ne mislim dokazovati svojega ega ali pa se glede kakršnega koli prispevka delati pametnega oz. ga kritizirati. Ravno tako ne bom pametoval o stvareh, ki jih slabo ali pa sploh ne poznam.
Želim pa si na tem forumu prebrati čim več koristnih prispevkov, čim več izkušenj, ki so kultivirano napisane in čim manj kritik, ki izhajao iz nezrelostimali neukročenega ega.
Od nekdaj vem, da obstaja dosti ljudi, ki bi se sigurno ubili, če bi z ravni svojega ega padli na raven inteligence.

In kaj je v tvojem prispevku koristnega in  kultiviranega?

Veter, on si koristno in kultivirano želi le prebrati, podajal pa bo informacije in izkušmje...
Odgovori
#59
A se kregarija o starih dobrih kosih še ni izpela?
M57, M70 in podobni kosi so v osnovi VOJAŠKI kosi, katerih naloga je predvsem zanesljivo delovanje in super natančnost ni bistvena.
Primerjave z nekimi namenskimi kosi za športno strelstvo so čisto neprimerne. Morda bi se v nekem smislu lahko pogovarjali o tem, kako je Glock bolj primeren za vojaško rabo kot TT-jec...
No, morda sem dolžan odgovor, kako sem obupal nad CZ99. No, hotel sem biti pameten in sem kupil lepo pištolico, ki je bila malo podobna SIG 226.
Trdo proženje, SA/DA, dolg trigger reset, težave z dodatno opremo (še merek od 226-ke sem moral dodelati) so me privedle do amaterskega puškarsta, kjer se je izkazalo, da so te reči nemogoče za dodelavo in očitno narejene v kovačiji. Po enem letu sem jo z veliko muke spravil skupaj, a sem izgubil ogromno časa in živcev s testiranji in predelavo namesto da bi veselo treniral. Torej, če nekdo hoče športno streljati ti poceni kosi niso primerni in so celo predragi za uporabo.
In pa da slučajno ne bi izpadel strelski snob, naj povem, da iz meni neznanih razlogov odlično streljam z Zastavo M 70...
Odgovori
#60
Greš na dva kofeta in že tema zbezlja od obujanja nostalgije do prepucavanja o tem, kdo je lep in pameten. 
No, bom še jaz povedal svoje o Tetki (ki sem jo pred časom prodal):

ZA NAKUP
- Če želiš zbirateljsko nastalgični kos in se ti toži po yugovini
- Če se ti ponudi priložnost in jo dobiš poceni
- Imaš dve kišti municije zanjo

PROTI
- Štorasta za precizno strelstvo (kar ne pomeni, da ni natančna)
- Omejeno uporabna za dinamiko (premajhen magazin)
- Relativno drago in eksotično strelivo (za razliko od 9-ke, kjer je izbira zelo velika)

Jaz sem svojo prodal, ker mi je samo ležala v omari in sem imel na voljo kose, ki so mi bolje ležali v rokah in sem delal boljše rezultate, oziroma sem se bolje zabaval z njimi. Prehud zbiratelj pa nisem in je šla od hiše. Sploh ker vem, da če se mi zalušta, jo bom lahko spet imel. Izbire je veliko. Vsekakor pa predlagam za prvi kos MK.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)