Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glede orožja in varnosti
#1
Delite s tistimi, za katere se vam zdi video in tematika primerna




lp
Odgovori
#2
Video je bil posnet zaradi tega ? http://www.slovenskenovice.si/crni-scena...lil-v-srce
Odgovori
#3
Če govorimo o kršenju enega pravila varnega rokovanja z orožjem, potem lahko mogoče govorimo o malomarnosti. Tu so bila kršena najmanj 2 in je treba razmišljati o drugi stopnji krivde.
Upam, da ne misli kdorkoli sprejemati neke kolektivne krivde.
Odgovori
#4
Itak da ne ampak vseeno škodi čisto nič, posebej pri organizatorjih (vemo kje in kako so varnostne zadeve problematične) in tu bi se dejansko morali zgledovati po IPSC in večkrat koga poslati pakirat robo...
Odgovori
#5
Kako večkrat, saj še nikogar niste...DOSLEDNO BREZ DEBATE, takrat ko si nekaj kršu tako je pri IPSCju...in zanimivo težko sploh dobiš nekoga ki bi kaj narobe naredu... kak začetnik dokler nima neki tekem za sabo...tu smo pa lahko za uzor vsem ostalim.
Odgovori
#6
(22-03-2015, 10:46)kimber Napisal: Če govorimo o kršenju enega pravila varnega rokovanja z orožjem, potem lahko mogoče govorimo o malomarnosti. Tu so bila kršena najmanj 2 in je treba razmišljati o drugi stopnji krivde.
Upam, da ne misli kdorkoli sprejemati neke kolektivne krivde.

Očitno je bila nesreča posledica nepravilnega rokovanja z VARNOSTNIM orožjem.
Zanimivo je,da je to v zadnjem letu že drugi primer ko se izpostavlja varnostno orožje.Glede na starost udeležencev pa gre za OL izdane na podlagi ZOro.
Odgovori
#7
...jaz sem razumel, da je bilo s puško (potem ne gre za varnostno orožje?!?)...

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#8
(22-03-2015, 12:47)zorro.si Napisal: Očitno je bila nesreča posledica nepravilnega rokovanja z VARNOSTNIM orožjem.

Iz česa pa naj bi bilo to očitno? Iz članka zagotovo ne.

Ne glede na to, vsako identično strelno orožje ima enako delovanje in učinek, ne glede na to ali ga posameznik poseduje na podlagi te ali one listine, ali pa zanj sploh nima žegna države.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#9
(22-03-2015, 13:49)fritz Napisal:
(22-03-2015, 12:47)zorro.si Napisal: Očitno je bila nesreča posledica nepravilnega rokovanja z VARNOSTNIM orožjem.

Iz česa pa naj bi bilo to očitno? Iz članka zagotovo ne.

Ne glede na to, vsako identično strelno orožje ima enako delovanje in učinek, ne glede na to ali ga posameznik poseduje na podlagi te ali one listine, ali pa zanj sploh nima žegna države.

Iz članka:
Prvi izsledki kriminalistične preiskave so pokazali, da jo je popolnoma nehote, po nesrečnem spletu okoliščin, ustrelil njen leto dni starejši partner Sebastijan Colarič. Za orožje – tako imenovano varnostno orožje in več kosov športnega orožja – je imel dovoljenje. Udeleževal se je športnih strelskih tekmovanj, sicer pa je zaključeval študij kriminalistike.
Odgovori
#10
"Sarino življenje je prekinil izstreljeni naboj iz Sebastijanovega dolgocevnega orožja."

...iz istega članka ;)...


Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#11
Dekle je umrlo, on bo pa celo življenje moral živeti s tem, kar je storil. 

Točnih podrobnosti dogodka ne poznam, ampak da je prišlo do takega dogodka je moralo biti kršenih več varnostnih pravil. Lahko rečemo, da je šlo za nesrečo v smislu, da je ni ustrelil nalašč, ampak gre pa hkrati tudi za malomarnost in neupoštevanje varnostnih pravil.

Video smo naredili predvsem zato, ker ponavadi laiki ravno nas obtožujejo z neodgovornim ravnanjem z orožjem.

Osebno pa sem največ takih napak videl pri starejših lovcih in preciznih strelcih, pogosto pa tudi na kakšnih "piknik" tekmah ter javnih streliščih. 
Od tega, da je znani precizni strelec pogledal koliko nabojev še ima v revolverju tako, da ga je obrnil proti sebi, obračanja levo desno s polno pištolo na Rudniku, nehotenih strelov za strelsko linijo mimo drugih ljudi, do luknjanja domačih postelj, radiatorjev, omar z oblekami, luknjanja tal in strehe na streliščih, ter ventiliranje avtomobilskih vrat. Verjetno tudi sami poznate ogromno takih in podobnih primerov, ki se k sreči večinoma končajo brez večjih posledic.
S takim odnosom in ravnanjem je samo še vprašanje časa, kdaj se bo zgodila naslednja "nesreča" s smrtnim izidom.
Odgovori
#12
(22-03-2015, 16:12)Žiga P Napisal: Dekle je umrlo, on bo pa celo življenje moral živeti s tem, kar je storil. 

Točnih podrobnosti dogodka ne poznam, ampak da je prišlo do takega dogodka je moralo biti kršenih več varnostnih pravil. Lahko rečemo, da je šlo za nesrečo v smislu, da je ni ustrelil nalašč, ampak gre pa hkrati tudi za malomarnost in neupoštevanje varnostnih pravil.

Video smo naredili predvsem zato, ker ponavadi laiki ravno nas obtožujejo z neodgovornim ravnanjem z orožjem.

Osebno pa sem največ takih napak videl pri starejših lovcih in preciznih strelcih, pogosto pa tudi na kakšnih "piknik" tekmah ter javnih streliščih. 
Od tega, da je znani precizni strelec pogledal koliko nabojev še ima v revolverju tako, da ga je obrnil proti sebi, obračanja levo desno s polno pištolo na Rudniku, nehotenih strelov za strelsko linijo mimo drugih ljudi, do luknjanja domačih postelj, radiatorjev, omar z oblekami, luknjanja tal in strehe na streliščih, ter ventiliranje avtomobilskih vrat. Verjetno tudi sami poznate ogromno takih in podobnih primerov, ki se k sreči večinoma končajo brez večjih posledic.
S takim odnosom in ravnanjem je samo še vprašanje časa, kdaj se bo zgodila naslednja "nesreča" s smrtnim izidom.
Očitno se izkušnje strelcev razlikujejo...
V 20 letih odkar se ukvarjam s športnim streljanjem z VK orožjem še nisem videl niti ene take nepravilnosit kot jo navajaš v postu.
Menim,da se v resnih in organiziranih skupinah take stvari ne dogajajo prav pogosto.
Odgovori
#13
Zanimivo
Kolikokrat na mesec/leto pa streljaš in kje?
Odgovori
#14
(22-03-2015, 16:12)Žiga P Napisal: Osebno pa sem največ takih napak videl pri starejših lovcih in preciznih strelcih, pogosto pa tudi na kakšnih "piknik" tekmah ter javnih streliščih.

se kar pridružujem Žigatovemu mnenju. Strelišče Rudnik je ena takšna reč, kjer si lahko zaradi množičnega obiskovanja srečal marsikaj; kar nekajkrat sem zapusltil linijo in obvestil oskrbnika, da ga tile pa res preveč serjejo.  Tudi na znani piknik/golaž tekmi se je že zgodilo da je ekipa ki strelja z dolgocevnim orožjem odšla pogledat tarče, sosednji strelci s pištolo pa so veselo pokali dalje...
Še na lanski taktični tekmi je eden od strelcev ustrelil v tla meter pred sodnikom in bil precej ogorčen ker ga je ta sodnik nagnal iz stage.

Takih dogodkov je še kar nekaj, kljub temu da se še ne ukvarjam 20 let z VK orožjem...
Odgovori
#15
Sem že doživel strel za strelno linijo.
Obračanje orožja po strelcih.
Prehod z linijo cevi kar počez.
Ljudi, ki na večkratna opozorila, da naj imajo cev pod kontrolo, odgovorijo sej je prazna, kaj težite!

Vsekakor je možen napredek na področju znanja rokovanja z orožjem. Varno rokovanje z orožjem je podobna zadeva kot precizno strelstvo - ali so tisti, ki ne streljajo precizno, neprecizni strelci? Ali si lahko precizen strelec, če ti je modus operandi prst na sprožilcu? Sploh nisi strelec ampak budala!

Poznam dve vrsti ljudi. So ljudje, ki so že imeli nehoteno sprožitev in so ljudje, ki jo še bodo.
Sam spadam med prve.
Odgovori
#16
Ojla, tudi jaz sem že doživel nehoten strel pri streleskem kolegu. Nekaj cm stran od noge. Se je precej zasekiral glede tega...Obračanje cevi pa je tudi kdaj pa kdaj vidno.
Posebej pa ne prenašam "kavbojev", ki mečejo orižje po rokah kot otroci plastične pokalice in strah me je biti s takimi ljudmi na isti tekmi. 

Menim, da moraš do orožja (pa ne glede koliko staža imaš) čutiti strahospoštovanje, in se temu primerno disciplinirano obnašat. To je edini način. Pri nesrečah nikoli ne gre za nezanje, ampak za izgubo zdrave mere strahu. 
Odgovori
#17
Kaka tekma pa to je, da na njej lahko mečeš orožje po rokah...to pa neki ne štima. Eek
Odgovori
#18
No pa si končno le priznal da te je strah orožja... Skratka sam si potrdil to kar se je v drugih temah mečkalo, da so nekateri, ki imajo orožje samo zato, ker jih fascinira in rajca moč - podobno kot si nekateri lastijo velike in "agresivne" pasme psov.

Ne pametovat preveč pa filozofirat, varnost pri orožju je namenoma večplastna in ob upoštevanju vsaj dveh ne bo nič hudega in nič nevarnega (razen morda kakih stroškov popravila raznoraznih artefaktov z večjo ali manjšo luknjo v sebi). Problem je ker je nekaterim težava že enega težko in ker se tretira DQ kot nekaj slabega in groznega. Načeloma je vsak od nas kdaj zrel za DQ in mislim, da je boljše imeti DQ tekme kot DQ življenja.

Me zanima ali se bo oglasil znan organizator tekem, ki zna v zadnjem času zelo modrovati o drugih in nas kaj naučiti o varnosti glede na to, da je ta nesrečni strelec bil tudi udeleženec njegovih tekem, ki vemo da so zelo problematične...
Odgovori
#19
sigurno strela tud če se bo oglasu bo kar neki bluzu...
Odgovori
#20
Menim, da nikoli ni prevec, ce se pravila ponavljalo in tak video podpiram. Osebno ne vem ampak pomembno pravilo se tudi nikoli ne omeni - nikoli ne shranjuj polnega orozja - se mi zdi da to pise tudi v zakonu.
Ker vse te kao nesrecni dogodki se dogajajo po mojem mnenju zato ker ljudje shranjuje polno orozje in takoj ko primejo orozje majo prst na petelinu.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)