Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
oba sta ok
#1
točno tako Američani ne komplicirajo...


Priponke Male slike
   
Odgovori
#2
Tle gre po moje za 5,56 cev in je naknadno še .223 odtisnjeno gor. Na cev .223 američan sigurno kasneje nebi odtisnu še 5,56...
Odgovori
#3
za oba kalibra je 223 Wylde :)
Odgovori
#4
Za tole gre... dobavljiva v Trstu za 1090e.


Priponke Male slike
   
Odgovori
#5
Kje v Trstu, prosim?
Hvala
Odgovori
#6
(26-03-2015, 17:08)goranzivec Napisal: Kje v Trstu, prosim?
Hvala

Ponterosa, levo so štumfi, desno kavbojke, tole pa direkt v sredi ;)
Odgovori
#7
busanc... Rofl 

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#8
Neki ne bo prav, sem pogledal, med štumfi in kavbojkami sedaj prodajajo zelenjavo :)
Odgovori
#9
goranzivec, po mojem je pukša v GunsPlanet v Trstu (ki je seveda naš), če pa se motim, me bo pa že jabolko izpopravil.

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#10
(26-03-2015, 17:15)goranzivec Napisal: Neki ne bo prav, sem pogledal, med štumfi in kavbojkami sedaj prodajajo zelenjavo :)

Pod zelenjavo si pogledal...
Odgovori
#11
https://www.google.si/maps/place/Armeria...f526057381
Odgovori
#12
Evo slikce za Tomaža...puška je lahka in okretna ima samo to kar rabiš za IPSC ne kot vojak za v vojno nima vratc in gumba po katerem udariš če ne zapre zaklepa se pravi če ga ni tega ne rabi... debelina cevi je 18,7 mm dolžine 40cm ima tudi krajše 35 cm navoj za komp klasični g28 zraven en okvir za dvajset nabojev stane kot sem reku 1090e in nekih 30e za njegove stroške, ter seveda naše dovoljenje in upis v ol...prednji merek ima dve velikosti luknjic in je nastavljiv levo desno se tudi žloži zapre muha nastavljiva po višin, puška ima dvoletno garancijo streljal še nisem niti nimam kake želje ker imam DEVETKO.


Priponke Male slike
                   
Odgovori
#13
Hvala obema za odgovore.
Odgovori
#14
Rofl 
To bo spet en velik problem na UE, ko referent ne bo vedel kateri kaliber naj vpiše.
Potem pa na izobraževanje za en teden na Bled.
Odgovori
#15
(26-03-2015, 20:14)šimek Napisal: Rofl 
To bo spet en velik problem na UE, ko referent ne bo vedel kateri kaliber naj vpiše.
Potem pa na izobraževanje za en teden na Bled.


Ti mu samo razloži, da pri amerih tud azbest ni škodljiv zdravju
Odgovori
#16
A puška ma azbest not?
Odgovori
#17
Eh klinc. Pol pa spet menjat kopito, ročaj, triger, bolt release, mag release, forend, merki ...

... na koncu ti pa od puške ostane samo zaklep pa cev, za vse dodatke si pa plačal kot za puško.

Jaz bom kar pri devetki ostal.
Odgovori
#18
Le zakaj bi menjal dele, ko pa za to ni nikakršne potrebe...no mogoče bi naredu bolj trdo proženje kajti takega kot je original pa res nisem vajen... 
Odgovori
#19
Po zgornjih slikah sodeč gre za puško Smith & Wesson M&P15 Sport kalibra 5,56mm NATO. Cev ima 5,56mm NATO oz. Mil-Spec ležišče naboja (in ne Wylde), seveda pa je v njej mogoča tudi uporaba streliva .223 Rem.
Odgovori
#20
(27-03-2015, 10:00)4ndr0 Napisal: Po zgornjih slikah sodeč gre za puško Smith & Wesson M&P15 Sport kalibra 5,56mm NATO. Cev ima 5,56mm NATO oz. Mil-Spec ležišče naboja (in ne Wylde), seveda pa je v njej mogoča tudi uporaba streliva .223 Rem.

Italijani imajo prepovedano prodajat vojaške kalibre, primer 9x19, zato imajo 9x21, poleg kalibra 5.56. NATO so napisali 223 rem in stvar je bila rešena.
Prav tako ima 223rem ponavadi korak navoja 1.7, 5.56 NATO pa ima sedaj standard 1.9.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)