Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prelamača za precizno
#1
Zanima me zakaj se sistem puške "prelamača" ne uporablja (nisem videl) za precizno streljanje? Mislim, razen tega da je nerodna za polnit (treba se prestavljat zaradi polnjenja), je kaj slabega pri zaklepanju puške? Mogoče kaka fora z sprožilcem?
Odgovori
#2
Po moje je ravno to z nerodnostjo za polnit (takoj za tem, da zaklep in cev nista v enem kosu). Zgolj tuhtam :clay: ...
Ti bodo ostali, bolj kompetentni povedali kaj bolj strokovno.

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#3
Za položaja stoje in kleče, nerodnost polnjenja odpade...
Dvo in več cevne prelamače pa imajo to lastnost, da se cev po nekaj strelih "pregreje/zategne" in posledica tega je premik skupine oziroma raztros zadetkov..
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#4
Bom še jaz dodal, čeprav bo Mato hud in me bo spet poslal srnice strašit.
Največji greh prelamače je ta, da je lahka ker je delana za lov. Za resno streljanje je zaželjena težja puška. Enocevna pa je v natančnosti kar enakovredna drugim z enako debelino cevi. Pa tudi streli ne plezajo če se segreje.
https://www.youtube.com/watch?v=5dO2tYRhqkw
Odgovori
#5
Lojz, ti jih pa pokas Dumb
Odgovori
#6
hmm, če smo malo žleht, bi lahko tudi rekli da je tudi AR15 prelamača, samo odpirat jo ni treba pri vsakem strelu knede ;) ?


Priponke Male slike
   
Odgovori
#7
Konkretno sem imel v mislih Ruger no.1 z neko" hudo" tekmovalno  cevjo..V recimo 7mm rem mag. Vprašat sem mislo če bi puška v tej konfiguraciji bila kos standardim (repetirnim-preciznim) sistemom? Ker na Rugerju NO.1 zaklep deluje "diht", v praksi pa ne vem če bi to špilalo al bi mi živce trgalo...
Odgovori
#8
(29-04-2015, 11:34)SteyrAUG Napisal: Lojz, ti jih pa pokas Dumb

Ja tudi. Z Rem. tactical, Tiko Varmint, MK varmint, Blaserjem, S&W 357, Ruger Casul 454 pa še par manjših kosov.
Ampak bodi bolj natančen. Z katerim delom posta se ne strinjaš.
Odgovori
#9
Harrington & Richardson je imel pred cajti v programu prelamačo za precizno pokanje.. Zadeva je hudo izgledala, imela konkretno debelo cev.. Sem imel nekje slike, samo jih ravno zdaj ne najdem  Wall
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#10
Jao.
Meni pravite da jih pokam. Pa ne ločite prelamače od bločnega zaklepa.
Ruger No1 je super (oz najboljša Rugerjeva puška).  Pred kratkim jo je novo prodal v 243 eden v Savinjski dolini. Samo pristrelil jo je (deteljica) pa ni nek strelec in tudi puška je lahka v tem kalibru.
Odgovori
#11
slovenska bločna se prodaja kaj?
Odgovori
#12
(29-04-2015, 12:11)alojz1 Napisal:
(29-04-2015, 11:34)SteyrAUG Napisal: Lojz, ti jih pa pokas Dumb

Ja tudi. Z Rem. tactical, Tiko Varmint, MK varmint, Blaserjem, S&W 357, Ruger Casul 454 pa še par manjših kosov.
Ampak bodi bolj natančen. Z katerim delom posta se ne strinjaš.
Teža puške nima veze z njeno preciznostjo, kvalitetno izdelana lahka puška (kvalitetna cev, sistem, bedding) z lahkoto poseka težko povprečno puško. Pri prelamači bi bil problem pri pri streljanju leže in iz mize (tracking, gun handling).
Odgovori
#13
Spraševal je zakaj se ne uporablja. Spet skačeš drugam. Samo da pameten izpadeš.
Zakaj pa so potem na tekmah teže omejene? Zato, ker 2,2kg puška ali 5kg ni isto . Če je omejena zgornja meja bi te rad videl na tekmi z 2,5 kg (ali manj) prelamačo. Sploh pa No1 ni prelamača.

Marks, tvojega vprašanja pa ne razumem. Če si pri streljanju tako natančen že ni dobro.
Ruger je ameriški. Za slovenskega še nisem slišal.
Odgovori
#14
bock je pred leti splavil novo bločno puško. je bila opisana na forum-lov.
Odgovori
#15
Lojz, spet jih pokas...OP ni spraseval glede teze, prvi v tej temi si jo zacel omenjat ti ("najvecji greh prelamace je ta, da je lahka...") in ne jaz... in BTW, prav imas, res ne izpades pameten ZzzAjd!
Odgovori
#16
Styer beri pooočasi.
Vprašanje je bilo, zakaj se prelamače ne uporabljajo za precizno streljanje.
Jaz pa sem odgovoril, da so za resno strelstvo prelahke (delane za lov).
Če ti tukaj kaj ni jasno, pojdi raje k ribičem. Strelstvo ni zate.
Odgovori
#17
(29-04-2015, 14:38)Marks Napisal: bock je pred leti splavil novo bločno puško. je bila opisana na forum-lov.
bock...bi jih samo prodajal, če bi se delale pa se ne bodo...v resnici je bla narejena v LOSU...Davidovo delo in ne boš verjel navoj v zaklepu in na cevi pa še neki malga je moj izdelek...
No od takrat so se stvari spremenile bock ma še trgovino, los pa zaposluje 9 jludi in dela krogle...zaenkrat, narejeni sta bili dve puški v cal 308w in 7x 65r obe cipirani  in delata brez problema.
Odgovori
#18
Dej Lojz, pejd srnice strašit Happy
Odgovori
#19
(29-04-2015, 17:01)alojz1 Napisal: Styer beri pooočasi.
Vprašanje je bilo, zakaj se prelamače ne uporabljajo za precizno streljanje.
Jaz pa sem odgovoril, da so za resno strelstvo prelahke (delane za lov).
Če ti tukaj kaj ni jasno, pojdi raje k ribičem. Strelstvo ni zate.

Alojz saj vem da verjetno ne poznaš večine uporabnikov...tako da tle si pa res kapitalca ustrelu, nekako si Klemna ne predstavljam kot ribiča...in naj kar ostane v strelstvu je namreč najboljši strelec z puško v slo, aktualni zmagovalec Balkanske lige in zmagovalec prve letošnje tekme te lige v Črni Gori...da ne govorim o polnjenju nabojev ali pripravi puške ki gre vse zraven eno z drugim...vem da je težko nekaterim to sprejeti sam žal je tako. Whistle
Odgovori
#20
(29-04-2015, 12:28)alojz1 Napisal: Jao.
Meni pravite da jih pokam. Pa ne ločite prelamače od bločnega zaklepa.
Ruger No1 je super (oz najboljša Rugerjeva puška).  Pred kratkim jo je novo prodal v 243 eden v Savinjski dolini. Samo pristrelil jo je (deteljica) pa ni nek strelec in tudi puška je lahka v tem kalibru.

Ko sem odprl temo sem zares mislil na ta pravo enocevno prelamačo, potem sem se spomnil na Ruger no.1 (to nisem pojasnil) in ta ima bločni zaklep.
AMEN!
Sicer me gladko boli kurac če mi kdo verjame da se tudi jaz zavedam razlike med prelamačo in bločnim zaklepom.... Ampak osnovno vprašanje ostaja, Bi Ruger no.1 z Match cevjo špilal glede preciznosti (pustimo za trenutek praktičnost) ali ne?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)