Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
308 win MEN surplus - korozivno ali ne?
#1
Imam še nekaj tega streliva z berdan netilkami in ponikljanimi kroglami pa ne vem, ali bi ga uporabil v novi puški ali ne.  Pri Saigi s kromirano cevjo se tega nisem spraševal.  Če ima kdo točno informacijo, kako je z berdan netilkami  (korozivne?) v tem strelivu, naj prosim napiše. 
Kupljeno par let nazaj pri Salbergerju v Avstiji, takrat ga je Rebcu ravno zmanjkalo.
Odgovori
#2
Skoraj ne verjamem, da bi bile korozivne netilke not. Mam nekaj kanadske 303british municije še iz medvojne proizvodnje, pa so že z nekorozivnimi netilkami. Če maš kako škatlo pa preveri s številko serije:

http://www.sportwaffen-munition.de/cms_c...6&SUBNID=0
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#3
Sem šel na to stran, pa je samo spisek streliva, kaj imajo in kako je pakirano. Glede serij ni nobenih podatkov.
Odgovori
#4
uporabljal v FN FAL, postrelil kar nekaj. Ni korozivno (ali pa sem preveč pucal;).
Odgovori
#5
Si čistil s klasičnimi čistili ali tudi z  vodo/milnico?
Odgovori
#6
Balistol, torej klasika. Vode sem se izogibal po principu, da še za v čevelj ni dobra...
Odgovori
#7
Če tvoj FAL nima kromirane cevi, sklepam torej, da to strelivo nima korozivnih netilk. Hvala za informacije. 

:sniper:
Odgovori
#8
Sem pred kakim tednom kupil MEN surplus s kroglo "Ball DM111", pa nisem še naredu "brite nail test".

Je pa oznaka tulca na nabojih "headstamp" pofrezana tako, da komaj razbereš da gre za MEN strelivo.
Mogoče ve kdo v čem je fora?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)