Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Revolver Smith-Wesson 17-2
Ker sem totalni nevednež,me zanima na kaj moraš biti pozoren pri nabavi rabljenega revolverja.
Odgovori
bom povedal kar vem jaz (nekateri pa imajo sigurno več znanja):
- najprej ga pregledaš kozmetično, močnejše odrgnine kažejo lahko na kakšen padec
- bobnič ne sme imeti zračnosti, ko ga probaš pri spuščenem kladivcu obrniti levo-desno
- pri magnum revolverju dobro pregledaš del cevi, ki gleda pri bobniču ven (forcing cone), tam so lahko mikro razpoke.
- proženje mora biti mehko
Odgovori
Hvala, za začetek bo res dobrodošlo.
Odgovori
(14-09-2015, 17:15)Barbapapa Napisal: bom povedal kar vem jaz (nekateri pa imajo sigurno več znanja):
- bobnič ne sme imeti zračnosti, ko ga probaš pri spuščenem kladivcu obrniti levo-desno
- proženje mora biti mehko

Barbapapa,naj te popravim...
Vsak revolver mora imeti zračnost,tako kot  ima Korth zračnost imajo vsi...
Ta" mit" da bobnič ne sme imeti zračnosti,je zvita iz trte..
Zračnost bobniča je odvisna od tega koliko ima porezkan konus cevi ki je privit v frame..
Drugače pa Boštjan pri tem revolverju nimaš kaj veliko da se zaje..eš,...
Tako kot ti je že Barbapapa omenil,preglej vidne lepotne napake,preveri "timimg"bobniča in s sprednje strani cevi (na  ustju),preglej možne udarce ali poškodbe le teh..
Kar pa se proženja tiče,imajo Smith-i daleč najboljše tovarniško proženje..če ti pa vseeno ne bo všeč,me pa kontaktiraj in lahko ti proženje olajšam..
Skratka ,revolver mora bit v piko.
Odgovori
Nekaj zračnosti ima vsak. Moja 586ka tudi, pa vseeno strelja ko gift. Zračnost preverjaj, ko je "locked", se pravi - kladivce si napel & ga gržiš s palcem, nato pritisneš sprožilec, nakar počasi spustiš kladivce, sprožilec pa še vedno držiš stisnjen do kraja nazaj. Sedaj preveri bobnič, kolko se pomika levo/desno + naprej nazaj. Vse skupaj z občutkom.

Sicer pa pogooglaj za "used revolver check list", je na netu kar nekaj napotkov.
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
Se razume da vse to počneš z nabojem v bobniču...sicer ne pokaže točno Mrgreen
Odgovori
(14-09-2015, 21:50)jabolko Napisal: Se razume da vse to počneš z nabojem v bobniču...sicer ne pokaže točno Mrgreen

Saj vem, da je hec, ampak morebiti bi kdo od začetnikov tak "nasvet" vzel preresno...

Kar se zračnosti tiče, nisem mislil da je kot bobnič kot priliman, ampak prevelik "luft" lahko kaže na poškodbe ali redkeje na obrabo.
Saj pravim - nisem ravno ekspert tukaj, le kar sem pobral od drugih.
Pri MK revolverju, če prav sklepam, pa je obraba zaradi pritiskov skoraj nemogoča...
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)