Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Slovenska Domobranska Legija - obletnica
#1
Na jutrišnji dan, 24.septembra 1943 je bila ustanovljena Slovenska Domobranska Legija, prva protiteroristična enota, namenjena zaščiti Slovenskega naroda. Banditske tolpe, ki so ropale slovenske domačije in pobijale politične nasprotnike komunistične partije, so kmalu spoznale trdo roko generala Rupnika.
Marsikateremu gredo še danes lasje pokonci, ko sliši za Domobrance.
Ne glede na zapisano sem prepričan, da premalo poznamo zamolčani del polpretekle zgodovine. Mogoče bi se lažje spopadli s problemi današnjega časa.
Ali bomo priča kolapsu obrambno varnostnega sistema in se bo zopet pojavila potreba po samoorganiziranju vaških straž?
#2
Recimo mene, kot drugo povojno generacijo BOLI KURAC za Domobrance in Komuniste. 

Zanima me samo kako naprej brez kreganja in da čim bolj kakovostno živim!!!

Samostojna in neodvisna Podalpska  Državica nam gre v KURAC, in vsaj po mojem mnenju je popolnoma brez predmetno odpirat stare rane iz WW2.
Kdo je bil pa na strani protifašistov so pa vsem razumnim dali vedeti že 1943 leta (pred 72leti!!!) zahodni zavezniki s svojo poočjo partizanom, kaj je fašist in fašistično nasilje pa vam lahko pove vsak Primorec, starejši od 85 let!

Pač, eni so bili takrat na PRAVI strani, eni pa na NEPRAVI! So pač POPUŠILI, po domače...in krvavo plačali svojo izdajstvo...
Ampak čas celi rane in ravno lani mi je en poslovni partner iz USA omenil, da ve za Severno Croatio, ker tam še ne vejo kdo je bil v WW2 na pravi strani.

Za današnje probleme smo si pa sami krivi. Mogoče pa te Slovenjceljni  le niso tako pridni in pošteni, kot je splošno prepričanje?
 

LP, andrej
#3
Mojster Rebec, daj proslavi raje s kakšnim 50% popustom na flinte, bo vsaj kaj koristi od obujanja okupatorjevih pomagačev...
#4
V kateri državi je bila Postojna pred 2. svetovno vojno? In kdo jo je spravil ven iz tiste države? Res premalo poznamo polpreteklo zgodovino.
#5
A ti bi rad od mene, da ti dajem denar? Niti centa ne dobiš več od mene. Belček.
#6
Popust ob obletnici SDL?
#7
A ni bil to ostanek tistega cvetobera razno raznih kolaborantov, ki so jih pri Turjaku po pi**i dobil  ,mesece pred tem pa so veselo na pamet učili »Io sono nato sotto l'Italia, e' sono Italiano« ,ter polnili logerje  Rab, Gonars

*Kolaboracija = prostovoljno aktivno sodelovanje z okupatorjem

Tajni plan kako bodo 5minut do dvanjstih skočii okupatorju za vrat so res dobro skrival , pretentali celo Nemce, ki so jim dali orožje , častnikom pa plače, zgleda da je tudi Angleže, ki so jih poslali nazaj pred puške.

*Če bi duhovščina tiste pokrajine bolj mislila na evangelij in manj na politiko, bi bilo manj prelite krvi in manj uničenih vasi,« (Brignoli: 93) ,le kaj je mislil tale makaronar.
#8
Če pogledamo slovar v letu 2015, je tako:
*Kolaboracija = prostovoljno aktivno uvažanje golazni iz arabskih držav

To je zdej kolaboracija. Kako se bo s temi obračunalo, če se sploh bo, je pa vprašanje.
#9
In koliko bitk je "slavna" protiteroristična Slovenska Domobranska Legija in njene predhodnice MVAC, legija smrti, črna roka,.....bila proti terorju, ki ga je nad slovenskim narodom izvajal nacifašizem?
#10
(23-09-2015, 22:49)Rok Napisal: Če pogledamo slovar v letu 2015, je tako:
*Kolaboracija = prostovoljno aktivno uvažanje golazni iz arabskih držav

To je zdej kolaboracija. Kako se bo s temi obračunalo, če se sploh bo, je pa vprašanje.

Tu se pa čisto strinjam ,težka bo z tem  folkom ki je zadnjih 100let razvojno obstal na mestu in katerag prispevek k človeštvu .......kaj so že tam potuhtal ali izumil ........ še samo morilskega napadalca ne.


Kaj nekaj je problem
#11
Ma žalostno je, da bi tako temo pričakoval od enega zafrustriranega nedeljskega plinkarja, ne pa od trgovca katerega osebno zelo cenim.

lp, andrej lukanović

Mogoče pa je bolje, da administrator pobriše tole celotno temo.
če se zadeve niso iskristalizirale v 70 letih, se ne bojo tudi tukaj na forumu.

Raje pojdimo delat in služit eee, za politiko pa naj se nam jEBE!

lp, andrej
#12
Priznam, nekateri vidiki Domobranstva me fascinirajo, čeprav imamo v družini partizansko kri.
Pogrešam tudi Teritorialno obrambo Republike Slovenije. Škoda, da smo zanemarili obrambni sistem, ki je bil relativno dobro organiziran. Združeni smo bili močnejši in bolje pripravljeni.
#13
(23-09-2015, 22:14)bob78 Napisal: V kateri državi je bila Postojna pred 2. svetovno vojno? In kdo jo je spravil ven iz tiste države? Res premalo poznamo polpreteklo zgodovino.

Sovjetski Soyuz.....Če ne bi Wehrmacht izkrvavel na vzhodu, bi lahko vsi revolucionarji molili k Alahu pa ne bi nič pomagalo.
#14
(23-09-2015, 23:58)Waffentreue Napisal:
(23-09-2015, 22:14)bob78 Napisal: V kateri državi je bila Postojna pred 2. svetovno vojno? In kdo jo je spravil ven iz tiste države? Res premalo poznamo polpreteklo zgodovino.

Sovjetski Soyuz.....Če ne bi Wehrmacht izkrvavel na vzhodu, bi lahko vsi revolucionarji molili k Alahu pa ne bi nič pomagalo.

Vloga jugoslovanskih partizanskih enot tudi na svetovni ravni ni zanemarljiva. Na vrhuncu vojne so na ozemlje Balkana vezali 900.000 vojakov sil osi, ki bi sicer večinoma verjetno bili na vzhodni fronti in morda tudi spremenili potek vojne. Meni se to zdi kar uspešno. Če gledamo pa območje današnje Slovenije Rdeča armada ni prišla dlje kot do Prekmurja, tako da je bila osvoboritev JZ Slovenije predvsem projekt domačih enot. Pri priključitvi Notranjske in Primorske k matici Domobranci seveda niso imeli popolnoma nobenih zaslug. Namen ustanovitve kvislinških vojaških enot je bil zaščita cerkvenega premoženja pred komunistično nacionalizacijo.
#15
bob78
(23-09-2015, 23:58)Waffentreue Napisal: [quote pid='104158' dateline='1443039289']
 so na ozemlje Balkana vezali 900.000 vojakov sil osi, ki bi sicer večinoma verjetno bili na vzhodni fronti in morda tudi spremenili potek vojne.

[/quote]
 Več kot 45 divizij ???
Allah Uakkbar.....nima smisla.
#16
(24-09-2015, 00:29)Waffentreue Napisal: bob78
(23-09-2015, 23:58)Waffentreue Napisal: [quote pid='104158' dateline='1443039289']
 so na ozemlje Balkana vezali 900.000 vojakov sil osi, ki bi sicer večinoma verjetno bili na vzhodni fronti in morda tudi spremenili potek vojne.
 Več kot 45 divizij ???
Allah Uakkbar.....nima smisla.
[/quote]

https://en.m.wikipedia.org/wiki/World_Wa...Yugoslavia

Tu recimo so podatki o številu vojakov. Morda sem za kakšnega jurja falil, a ne veliko.
#17
še dobro da je tole objavljeno pod humor.
#18
Uf, par ur me ni, pa je že cela mineštra tule. Na to temo je že bilo nekaj poskusov pametovanja, pa se nikoli ni dobro končalo. In tudi tokrat se ne bo. 
Kot vemo, je tole ena najbolj sigurnih variant za skregat ljudi pri nas. Ker pa smo strelci ljudje dobre volje (vsaj jaz takšne poznam), seveda ne bom pustil nadaljnega pričkanja o preteklosti. Zato zapiram to temo po zakonu o politiki na tem forumu.
administrator / Strelec.si




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)