Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trening long range
čas bi že bil, da bi kakšno strelsko društvo organiziralo kakšen trening v streljanju na večje razdalje, takšni kot so že bili in ne le samo tekme pa še te se zgodijo na isti dan na več krajih, tako da ne veš kam bi šel, posebno za območje od Ljubljane proti morju pa tudi z vojsko je treba dobiti konsens za uporabo njihovih strelišč, ki samevajo. Vidim da vse skupaj stagnira ni volje da bi se kaj izboljšalo, manjka neka krovna organizacija, ki bi bila sogovornik do drugih akterjev v družbi, tako bi bil tudi forum zanimiv, tako se tukaj prepucavajo razne nebuloznosti, ki nimajo veze s strelstvom, politiko v ožjem in širšem smislu pa izključite iz tega ker ne sodi sem.
Odgovori
Tekma ali trening je pri nas v 90% ista pašta ,bolj resna , ko je tekma manj je udeležencev .....za long range pa se proglašajo že tekme na 100-300m

Varovanje pri določenih streliščih precej košta tako, da brez zadostne udeležbe ne pokriješ stroškov...
Odgovori
(08-10-2015, 21:08)moskito Napisal: čas bi že bil, da bi kakšno strelsko društvo organiziralo kakšen trening v streljanju na večje razdalje, takšni kot so že bili in ne le samo tekme pa še te se zgodijo na isti dan na več krajih, tako da ne veš kam bi šel, posebno za območje od Ljubljane proti morju pa tudi z vojsko je treba dobiti konsens za uporabo njihovih strelišč, ki samevajo. Vidim da vse skupaj stagnira ni volje da bi se kaj izboljšalo, manjka neka krovna organizacija, ki bi bila sogovornik do drugih akterjev v družbi, tako bi bil tudi forum zanimiv, tako se tukaj prepucavajo razne nebuloznosti, ki nimajo veze s strelstvom, politiko v ožjem in širšem smislu pa izključite iz tega ker ne sodi sem.

Kaj si pa ti oziroma tvoje drustvo že storil v to smer?
Odgovori
(09-10-2015, 08:56)andrejf Napisal:
(08-10-2015, 21:08)moskito Napisal: čas bi že bil, da bi kakšno strelsko društvo organiziralo kakšen trening v streljanju na večje razdalje, takšni kot so že bili in ne le samo tekme pa še te se zgodijo na isti dan na več krajih, tako da ne veš kam bi šel, posebno za območje od Ljubljane proti morju pa tudi z vojsko je treba dobiti konsens za uporabo njihovih strelišč, ki samevajo. Vidim da vse skupaj stagnira ni volje da bi se kaj izboljšalo, manjka neka krovna organizacija, ki bi bila sogovornik do drugih akterjev v družbi, tako bi bil tudi forum zanimiv, tako se tukaj prepucavajo razne nebuloznosti, ki nimajo veze s strelstvom, politiko v ožjem in širšem smislu pa izključite iz tega ker ne sodi sem.

Kaj si pa ti oziroma tvoje drustvo že storil v to smer?

ma kaj - napisal je na forum...
Odgovori
Svoj čas so bili treningi po 5€ kolikor je koštalo takrat varovanje po tistih pravilih sedaj to ni več možno, ker je potrebno najet varnostnike, ki stanejo kot stanejo.  Vsekakor pa dosti folka nima prave predstave o stroških in mislijo, da je zadeva pač zelo preprosta za organizirat (v smislu stroškov in logistike) kar je pa potem najhuje je da na streliščih za trening se ves čast vrti cca 30 istih fac (zanimivo je predvsem to, da to niso tisti, ki po forumih jamrajo, da ni...) medtem ko ostali gobec vrtijo na polno, ko je pa dan za trening ali tekmo pa nikjer nobenega - recimo za tactical tekme je taka zgodba...

Drugače pa če koga kaj zanima naj po tekmah kaj vpraša in se pozanima zakaj se gre v živo in bo morda kaj kar se ne da postalo kaj kar se da, če pa kot kmečke neveste prekrižanih nog stoji folk ob strani pa pač nekega efekta ne bo.
Odgovori
Pa tudi ni enostavno dobiti strelisce (ce bi ga bilo potrebno placati itak ne bi strelal) od SV! Tako je potrebno placati samo varnostnike.
Tisti k pozna zadeve ve o čim govorim ostali pa na racunalnik vojne igrice se igrat!
Najlazi je jamrat da noben nic ne organizira češ jaz bom pa izbiral kam in kdaj bom šel.....
Odgovori
Vsaj takrat ko se že kaj organizira, včasih prosimo za pomoč prostovoljcev, pa jih je prav tako precej ko je treba ponudit roko, ko pa pride dan, so pa ponavadi kakšne obveznosti. Moram pa tukaj še enkrat pohvalit nekaj redkih posameznikov, ki so že parkrat prišli na svoje stroške in se izjemno izkazali pri pomoči. Ne bom jih našteval, sami že vedo koga mislim, jaz pa takšnih stvari ne pozabim. Bow
administrator / Strelec.si
Odgovori
ok..bom še jaz dodal par besed, ker je pametna tema, res je problem v vseh zornih kotih, kogar koli uprašaš kako se pripravlja za naslednjo strelsko sezono pa je vedno odgovor ...ah ne vem....in vsi ponavadi gledajo v tla...spoštovani strelci potem se pa sprašujemo? že tukaj se vse začne in konča bil bi že čas, da se usedemo pa kakšno rečemo na to temo, tudi mene moti, da se tekmovanja organizirajo na isti dan predlagam, da se nekaj naredi na tem področju, objava bi morala biti vsa 14 dni pred datumom tekmovanja ne zadnji dan.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)