Ocena teme:
  • 4 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predlogi spremembe ZORO in podrejenih pravilnikov
Se bodo že oglasl tisti, ki imajo težave .Informacije so iz prve roke.
Odgovori
Ok, ampak zakaj bi bila to skrivnost? Saj ne sprašujemo po imenih in osebnih podatkih tistih, ki imajo težave, temveč zgolj po UE, ki kršijo zakon. Kar je pa v skupnem interesu vseh strelcev, da se javno pove in izpostavi nepravilnosti. Ker zakonske podlage za takšno početje ni. In na tako početje je treba javno opozorit.
Odgovori
Citat: In na tako početje je treba javno opozorit.

Še vedno ni jasno da ne gre za birokratsko samovoljo ampak za sistemski pristop k omejevanju lastništva orožja?

Pipike konc je pridušanja na pol zasebnem forumu, če boste hoteli svoje pravice vas bo to stalo tako denarja kot živcev, ker tole ne bo šlo samo od sebe stran. Država se je odločila, da vam bo omejila načine in možnosti lastništva/uporabljanja/pridobivanja orožja in brez osebnega angažmaja vsakega posameznika se ne bo spremenilo prav nič.
Odgovori
Se strinjam, vsak posameznik mora v prvi vrsti sam poskrbeti za svoje pravice in če se to zgodi meni na moji upravni enoti, se bom zagotovo pobrigal in šel do konca če bo treba.

Vseeno pa ne razumem zakaj bi se skrivalo katere UE kršijo zakon. Nima veze ali je to birokratska samovolja ali pa "ukaz" od zgoraj. Zakonske podlage zaenkrat za to še ni (tudi če v prihodnje bo), zato je najmanj kar je treba, javno povedat, da se zakon sistematično krši.
Odgovori
Mato: pravis "drzava vam bo omejila..."
A ne bi bilo bolj pravilno, ce bi napisal "nam"?

Bubidu: nic se ne ustanavlja, saj jaz ne vem, da bi se. Je pa taksen primer ravno za nacionalno organizacijo, ki bi se spustila v boj z birokrati.

Dex: tocno tako je. 

Mr.T: ce imas verodostojno informacijo, res ne vem, zakaj je ne napises, ampak samo drazis strelske kolege. Ne razumem, kaj imas od tega, ampak nima veze; vsega pac ne morem razumeti.
Odgovori
Danes sem bil na UE, kjer sem med drugim zaprosil za Nabavno za strelivo. Sem povprašal kako je z omejitvijo količine. In so rekli, da načeloma ni jasne omejitve koliko lahko kdo kupi, naj bi pa dobivali navodila, da do 3000 naj ne bi komplicirali. Kaj naredijo  v primeru, da hočeš kupit več pa ne vem.
Odgovori
V sredo grem na UE prijavit kos pa bom "potipal".
Odgovori
Jaz danes vpisal v OL pumparco, brez zapletov in pripomb, UE Cerknica.
Odgovori
Enako reakcijo je doživel ob isti zahtevi kolega policaj.

[Image: untitled.png]

Odgovori
[Image: say-what.jpg]

Dobro da mamo zakon spisan, da lahko vsaka UE po svoje dela.
Odgovori
Na voljo sta dve moznosti:
a) spisati pritozbo, da je krsen zakon, jo poslati nacelniku UE in nato naprej na ministrstvo zaradi krsitve zakona in upravnega postopka, ce ni odgovora
b) spisati pojasnilo, da se za eno ipsc tekmo ali trening potrebuje okrog 200 nabojev, zraven prilozi urnik tekem in potrdilo drustva kdaj so treningi.

Zdaj se bo seveda usulo po meni (zaradi 'b'), ampak preden bo resen scenarij 'a', bo sezone najbrz ze konec.

Ne razumem pa, zakaj aktivni tekmovalec nima oroznega lista?
Odgovori
itak sem rekreativec, sem pa napisal to, da bi videl, kašna bo obrazložitev.

Odgovori
No enivejs to so samo obeti za prihodnje.

par odlomkov iz zakon o športu ,ki nas zadane brez da bi ciljal na strelstvo.

Odgovori
@ Biaggio

Stvar je za pritožbo. Šel sem še enkrat brati ZOro in Pravilnik o izvajanju ZOro in notri ni nobenih omejitev glede količin streliva. Če je to v kakšnem drugem predpisu, mi to ni znano a če MNZ posega v zakonsko materijo, potem mora to početi skladno s predpisi in to javno objaviti, tako kot so objavljeni zakoni in podzakonski akti. Ne morejo kar tako posegati v tvoje pravice na podlagi nekih internih navodil, usmeritev in podobnega. Naj še Iurium Humanorum kaj pokomentira, ker sam nisem pravnik a kolikor poznam zadeve takšno ravnanje UE in MNZ enostavno ni dopustno.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
(12-04-2017, 19:42)fritz Napisal: @ Biaggio

Stvar je za pritožbo. Šel sem še enkrat brati ZOro in Pravilnik o izvajanju ZOro in notri ni nobenih omejitev glede količin streliva. Če je to v kakšnem drugem predpisu, mi to ni znano a če MNZ posega v zakonsko materijo, potem mora to početi skladno s predpisi in to javno objaviti, tako kot so objavljeni zakoni in podzakonski akti. Ne morejo kar tako posegati v tvoje pravice na podlagi nekih internih navodil, usmeritev in podobnega. Naj še Iurium Humanorum kaj pokomentira, ker sam nisem pravnik a kolikor poznam zadeve takšno ravnanje UE in MNZ enostavno ni dopustno.

Vem, sem tale pogovor mel mesec nazaj, in smo se z mojim sosedom, k je prodajalec orožja in streliva, pogovarjal o tej zadevi in ni mogel verjet glede te občinske samovolje.

Še pol leta nazaj sem pa vzel nabavno za 10k kosov .22  9mm , 7,62 ter šrota...in sem takoj vedel, ko sem sedaj dobil dopis nazaj, da je neko sranje na višji ravni, da so se začele zadeve razvijat, kot jih je Mr.T omenil.

Jst sem še stare šole bumbar, nerad se z avtoriteto prerekam, ampak če bo tkole šlo naprej, bo treba sedaj pokazat zobe, ko je zakon na naši strani, ker če se jih bo spustilo iz vajeti, in bomo tiho ter požrli, si bodo še več naslednjič privoščili.
Zadržek na količino že uvajajo, potem ga bodo na odobritev nabave nasploh in pa seveda na nabavo novega kosa.

UE: "Zakaj pa potrebujete še 1kos 9mm? Prosim prinesite potrdilo od kluba, da vam je nujno potreben, zraven podpis 10 ustanovnih članov , ter rezultate zadnjih 12 tekem."

Odgovori
Leta 2009 so sprejeli resolucijo, da se bo vlada pri sprejemanju predpisov posvetovala tudi z državljani. V ta namen naj bi imela javnost med 30 in 60 dni časa za podajanje pripomb na predlog predpisa. V sedmih letih je vlada kršila to kar 1500 krat. Tole bo zanimivo, ko bodo dali ven predlog za spremembo zakona in novega Pravilnika.

http://www.tax-fin-lex.si/Home/Novica/9232
Odgovori
Tole je bilo aprila s strani SZPS poslano na MDS, ki pripravlja zakonsko ureditev za strelišča,
brez vednosti in posvetovanji z ostalimi zvezami, ki jih zastopa Boban S.

http://www.ipsc.si/aktualno/predlaganespremembezoro

Priponke
.pdf   SZPS - PREDLOGI POPRAVKOV za Uredba-10.1.2017 (6.4.2017).pdf (Velikost: 442,32 KB / Prenosi: 264)
.pdf   SZPS - PREDLOGI POPRAVKOV za Uredba-10.1.2017 (6.4.2017)-1..pdf (Velikost: 440,07 KB / Prenosi: 155)

Odgovori
Katere zveze poleg SZPS pa še zastopa?
Odgovori
@Šimek: Hvala za informacijo. In še večja zahvala vsem, ki so/ste sodelovali pri izdelavi pripomb in predlogom.  Clap
Škoda pa, da niso sodelovali vsi vpleteni, ne samo posamezniki.

Upam sicer, da bodo sprejeta takšna določila, ki so smiselna za varnost, ne pa tisto, kar samo finančno obremenjuje strelišča in predstavlja nepotrebno administriranje.
Odgovori
... našel eno dlako v jajcu = predlogu za spremembo uredbe ... :
12. člen - opomba, da navpično izstreljena krogla ne leti po balistični krivulji - ja po kakšni pa?
Mogoče pa lahko malo 'zapnemo', kaj je to balistična krivulja in kaj je to navpično?
(Haha, malo provociram.) Whistle
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)