Ocena teme:
  • 4 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predlogi spremembe ZORO in podrejenih pravilnikov
Tule sta dve pritožbi, ki ju je Andrej naslovil na informacijsko pooblaščenko in ministrico. Zelo dobro.


Priponke
.pdf   Pritožba ministrici.pdf (Velikost: 276,75 KB / Prenosi: 486)
.pdf   Pritožba informacijski pooblaščenki.pdf (Velikost: 674,02 KB / Prenosi: 573)
administrator / Strelec.si
Odgovori
Bravo, Andrej & Co !   Clap
Odgovori
upam da bo kaj pomagalo ...bravo
Odgovori
V priponki pa so odgovori na Sebastjanova vprašanja, ki so tule: http://www.strelec.si/forum/thread-15170...#pid106037


Priponke
.pdf   DOPIS.pdf (Velikost: 68,06 KB / Prenosi: 510)
administrator / Strelec.si
Odgovori
Mogoče ne bi bilo slabo en TRR odpreti, za zbiranje sredstev, za pokritje stroškov, ki nastajajo s pisanjem dopisov.
lp Melly
Odgovori
So se žel mal potegnal hahaha že vedno sprejmejo na podlagi zakonskega določila...
Odgovori
Ni stroškov s tem tako, da ni potrebe po TRR, še manj pa po kakšnem davčnem postopku ::)).

Lahko vsak proba kaj poslati pa bo videl da nič ne boli (čeprav se neke bolečine oz. posledice omenjajo ::).
Odgovori
Fantje moje skromno mnenje je, da je za tole potrebno zaceti govoriti z poslanci/poslanskimi skupinami. Oni so tisti, ki v razpravi o zakonu lahko predlagajo amandmaje oz. zahtevajo spremembe, pojasnila etc....ker ce bomo mi kot "civilisti" posiljali vprasanja ne bomo dosegli kaj dosti.....

Pa ja ni hudic, da nekdo od strank/poslancev ne vidi v tem problema!
Odgovori
(13-11-2015, 14:04)ALiEN Napisal: Fantje moje skromno mnenje je, da je za tole potrebno zaceti govoriti z poslanci/poslanskimi skupinami. Oni so tisti, ki v razpravi o zakonu lahko predlagajo amandmaje oz. zahtevajo spremembe, pojasnila etc....ker ce bomo mi kot "civilisti" posiljali vprasanja ne bomo dosegli kaj dosti.....

Pa ja ni hudic, da nekdo od strank/poslancev ne vidi v tem problema!

Kaj neumnosti trosiš , zadevo je treba zatreti v kali to se zdaj dogaja in vrjemi ima prcej več učinek kot si domišljaš. .

Drugače pa te nihče ne zadržuje, da se ne aktiviraš.

Ko bo, če bo to prišlo do razprave o zakonu je že pozno manevrski prostor pa minimalen
Odgovori
(13-11-2015, 14:39)mr.T Napisal:
(13-11-2015, 14:04)ALiEN Napisal: Fantje moje skromno mnenje je, da je za tole potrebno zaceti govoriti z poslanci/poslanskimi skupinami. Oni so tisti, ki v razpravi o zakonu lahko predlagajo amandmaje oz. zahtevajo spremembe, pojasnila etc....ker ce bomo mi kot "civilisti" posiljali vprasanja ne bomo dosegli kaj dosti.....

Pa ja ni hudic, da nekdo od strank/poslancev ne vidi v tem problema!

Kaj neumnosti trosiš , zadevo je treba zatreti v kali to se zdaj dogaja in vrjemi ima prcej več učinek kot si domišljaš. .

Drugače pa te nihče ne zadržuje, da se ne aktiviraš.

Ko bo, če bo to prišlo do razprave o zakonu je že pozno manevrski prostor pa minimalen
Nisi me razumel, to niso neumnosti....Pravim, da bi za taksne zadeve bilo pametno vkljuciti tudi nekoga, ki lahko na koncu odloca....Seveda cimprej.
Odgovori
tudi to se dela... seveda pa se lahko tudi ti aktiviraš. Ne bo nihče zameril...
Odgovori
Marko je dobil tale odgovor (priponka) na svoja vprašanja, katera najdete tule: http://www.strelec.si/forum/thread-15170...#pid105928


Priponke
.pdf   Marko Jančar-odg..pdf (Velikost: 106,6 KB / Prenosi: 466)
administrator / Strelec.si
Odgovori
Na kateri e-naslov je najboljše poslati vprašanja? Rad bi povprašal kako je podčrtano urejeno na biatlonskih tekmah.
Odgovori
Do sedaj je veljajo da izlet krogle iz območja strelišča preprečuje varno ravnanje z orožjem (varno rokovanje, streljanje v varni smeri, itd.) če pa kdo želi streljati pod 45° kotom v zrak, pa ni nujno da to počne na strelišču. Ta del, da je dejansko onemogočeno, da krogla izleti iz področja strelišča, je noviteta zadnjih sprememb

Zelo zanimivo bo videti odziv oblasti na vprašanje lova (kjer varna smer sploh ne obstaja) ter biatlonskih tekem.
Odgovori
(15-11-2015, 11:27)dani_79 Napisal: Na kateri e-naslov je najboljše poslati vprašanja? Rad bi povprašal kako je podčrtano urejeno na biatlonskih tekmah.

Naslov za vprašanja :gp.mnz@gov.si

Vprašanje kako je to urejeno na biatlon tekmah mogoče ni ta pravo .Postavljaš pač vprašanja okoli delovanja MNZ in IRSZN ne strelskih društev in zvez.
Odgovori
Dani bo postavil pravo vprašanje. Tako se bo razkadila megla, da jim je poglavitna varnost na streliščih. Če se pa sprijaznimo, da so nekateri bolj primerni za uporabo orožja, drugi pa sploh ne, pljuvamo v lastno skledo.

Se pravi, če pritečem na strlišče na tekaških smučeh sem dober, drugače ne.
Odgovori
"Glede na vse navedeno pojasnjujemo, da za varno uporabno orožja na strelišču ne zadošča, da je zadoščeno formalnim pogojem iz Zakona o orožju in Pravilnika o tehničnih pogojih varovanja prostorov, kjer se nahaja orožje, redu na strelišču in pogojih za izvajanje streljanja (kot so opozorilne table in trakovi), ampak da je dejansko onemogočeno, da krogla iz orožja, ki se uporablja na strelišču, izleti iz območja strelišča."

Ob takem pojasnilu oz. interpretaciji predpisov s strani Oblasti nova zakonodaja sploh ni potrebna. Mrgreen
Odgovori
Tastar, še huje, nikakršne zakonodaje potem ne rabimo.
Odgovori
Mika me, da bi nekaj dni pred mednarodno biatlonsko tekmo na Pokluki, poslal dopis Iris Jeglič, ki se je podpisala pod dokument, ki je odgovor Marku Jančarju, da nameravajo streljati na strelišču, ki ne ustrezajo kriterijem iz zadnjega odstavka dokumenta. Seveda bi dodal, da pričakujem, da bodo tekmo prepovedali, če pa ne, pa smatram, da je bilo njeno pisanje plod slabega dne in da je brezpredmetno.
Odgovori
(15-11-2015, 18:50)Desc Napisal: Mika me, da bi nekaj dni pred mednarodno biatlonsko tekmo na Pokluki, poslal dopis Iris Jeglič, ki se je podpisala pod dokument, ki je odgovor Marku Jančarju, da nameravajo streljati na strelišču, ki ne ustrezajo kriterijem iz zadnjega odstavka dokumenta. Seveda bi dodal, da pričakujem, da bodo tekmo prepovedali, če pa ne, pa smatram, da je bilo njeno pisanje plod slabega dne in da je brezpredmetno.

Tocno tako Desc! Pisi ji na naslov eposte ki jo je prej MrT objavil!!!!
Svoje pisanje pa objavi tukaj!!!!
Mogoce jih bo pamet srecala....
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 6 Gost(ov)