Ocena teme:
  • 4 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predlogi spremembe ZORO in podrejenih pravilnikov
Sej zadeva je kristalno jasna zdej sam vprašanje posledic in do katere instance bo treba it, da bodo posledice.
Odgovori
Odgovor inšpektorata za javno upravo ocenjujem za pravno korektnega, ob upoštevanju vsebine s katero se je na njih obrnilo, na drugi strani pa pregovorno birokratsko suhoparnega.

Inšpektorat za javno upravo je sicer dolžan skrbeti, da javni uslužbenci delujejo skladno s področno zakonodajo, ki ureja njihovo delovanje, del nje pa je tudi, da morajo delovati in odločati skladno z veljavno zakonodajo njihovega delavnega področja. Če se osredotočimo zgolj na primer strelišč, temu žal ni bilo tako, zgornje načelno mnenje o vprašanju nošenja/prenašanja orožja, ki ga je izdalo Ministrstvo za notranje zadeve, Direktorat za upravne notranje zadeve, migracije in naturalizacijo pa takšno mnenje podpira.

Skladno z zgoraj zapisanim je inšpektorata za javno upravo pristojen za ukrepanje in ne nazadnje dolžan poskrbeti za odpravo nepravilnosti.
Odgovori
(23-02-2016, 23:02)www.rojal.si Napisal: Kratko vprašanje, ki je bilo zastavljeno:

Citat:Zanima me, ali je prenašanje izpraznjenega (nepripravljenega) orožja izven strelišča na način, da je orožje vidno (brez embalaže), dovoljeno?

Odgovor v priponki... Za arhivski namen...

Se pravi, da sedaj sledi tvoje vprašanje IRSNZ ali so na biatlonski tekmi po streljanju spravili puške v embalažo ali je šlo dejansko za nošenje. Seveda v prilogi bo dopis, ki si ga objavil ter dopis v katerem razlagajo, da so biatlonci prenašali orožje.
Odgovori
(24-02-2016, 11:03)Bobo Napisal:
(23-02-2016, 23:02)www.rojal.si Napisal: Kratko vprašanje, ki je bilo zastavljeno:

Citat:Zanima me, ali je prenašanje izpraznjenega (nepripravljenega) orožja izven strelišča na način, da je orožje vidno (brez embalaže), dovoljeno?

Odgovor v priponki... Za arhivski namen...

Se pravi, da sedaj sledi tvoje vprašanje IRSNZ ali so na biatlonski tekmi po streljanju spravili puške v embalažo ali je šlo dejansko za nošenje. Seveda v prilogi bo dopis, ki si ga objavil ter dopis v katerem razlagajo, da so biatlonci prenašali orožje.

To smo že poskusili, pa je brez veze... Saj veš kakšen bo odgovor ;) Sedaj imamo razlago, kaj je prenos s strani IRSNZ, sedaj pa je treba vse to poslati nekemu drugemu organu.
Odgovori
No jaz bi jim vseeno poslal vprašanje. Naj najprej oni povejo kaj so delali biatlonci, če so ti dali jasno in glasno razlago kako se prenaša.

Potem ko boš pa dobil spet neki bullshit odgovor ali pa sploh ne pa samo gasa naprej.
Odgovori
Kaj so delali biatlonci imaš razloženo v priponkah na predhodnji strani in še eni nazaj... najprej so prenašali potem so pa "prenašali".
Odgovori
V bistvu so ga prenosili
Odgovori
(24-02-2016, 13:01)dani_79 Napisal: Kaj so delali biatlonci imaš razloženo v priponkah na predhodnji strani in še eni nazaj... najprej so prenašali potem so pa "prenašali".

Ja dani ampak ne razumeš. Treba jim je poslati oba dopisa in vprašati kako se zdaj prenaša? V skladu z odgovorom Royalu ali tako kot biatlonci? In kaj je prav po zakonu ter če vedo kako se prenaša zakaj niso ukrepali na tekmi?

Ker zdaj imaš dve neodvisni vprašanji in dva odgovora, ki sta si nasprotujoča. Ko pa mu daš oba na mizo in mu rečeš naj se izjasni pa bo tudi moral nekaj dati od sebe. In ko bo dal od sebe bo ali se zaklal ali bo moral nekaj narediti zoper odločitev inšpektorja. V obeh primerih bo neugodno.
Odgovori
Odgovora nista nasprotujoča. MNZ se je popravil in hitro spremenil zgodbo, da se prenaša na tak način, kot je odgovor Royalu. Na Pokljuki pa gre za športni objekt po mednarodnih pravilih... kjer slovenska zakonodaja očitno ne velja.
Odgovori
ravno to je bilo narejeno in imaš objavljen popravek kot ti je že romunov napisal!
Odgovori
V bistvu se je zgodilo to, kar sem jaz predvideval že pred časom: da se v mednarodno tekmovanje ne bodo spuščali in bodo storili vse, da nekako zameglijo/pospravijo pod preprogo. Birokratskih metod imajo na voljo, od zastaranja pritožbenega roka, do termina "stranka v postopku" in verjetno še kaj.
V kolikor ne gre (pri teh odločbah o zapiranju strelišč) za neke osebne zamere (inšpektorjev ali njihovega šefa do....), potem je zadaj pač neka agenda, da je treba postopoma razorožiti imetnike legalno pridobljenega orožja.
Odgovori
Po tem, ko je z bičem švrknil IP, se se na MNZju zdrznili. Nismo še iz gozda.


Priponke
.pdf   2016_02_26_odgovor_mnzja_po_tem_ko_je_urgiral_ip.pdf (Velikost: 56,54 KB / Prenosi: 383)
Odgovori
Razočaran sem, ko vidim da vedno eni in isti pošiljajo dopise in vprašanja na MNZ, drugim je pa očitno vseeno. Ali pa še huje, potem pridejo v to temo in teoretizirajo.
Še bolj pa sem razočaran, ko o tej problematiki razlagam na streliščih in tekmovanjih, pa jim je dokaj vseeno, dokler lahko nemoteno malo pokajo in potem pojedo kakšen pasulj.
Očitno so vsi prepričani, da njihovo strelišče ne bo naslednje, ki bo pod drobnogledom inšpektorjev...
Odgovori
Clap
(28-02-2016, 04:40)Žiga P Napisal: Razočaran sem, ko vidim da vedno eni in isti pošiljajo dopise in vprašanja na MNZ, drugim je pa očitno vseeno. Ali pa še huje, potem pridejo v to temo in teoretizirajo.
Še bolj pa sem razočaran, ko o tej problematiki razlagam na streliščih in tekmovanjih, pa jim je dokaj vseeno, dokler lahko nemoteno malo pokajo in potem pojedo kakšen pasulj.
Očitno so vsi prepričani, da njihovo strelišče ne bo naslednje, ki bo pod drobnogledom inšpektorjev...
Odgovori
Žiga, o tem že dolgo govorimo. Mnogi so mnenja da "to že ne bo tako", da "saj to ne more iti skoz" in pa tista lovska "bo že naš predsednik zrihtal da to ne bo za nas veljalo".  En del je omenjena ignoranca, drugi del pa klečeplaznost in servilnost dela strelcev, saj bi kar sami predlagali omejitve in dodatne ukrepe, v naivnem upanju da bodo potem deležni milosti s strani oblasti.

Dlje ko traja ta projekt, bolj sem mnenja da bi bila popolna prepoved mogoče celo terapevtska, recimo temu očiščenje z ognjem, saj ljudje cenijo svojo svobodo ali ugodnosti šele takrat ko jih izgubijo. Zoprna reč pa je, da se take izgubljene stvar ne vračajo kar same od sebe...
Odgovori
Problem je ker se ti glede te izgube ugodnosti niti ne bi sekirali, ker tako pač je, mora biti, oni že vedo, saj je res tako itd.
Odgovori
V bistvu treba gledat na stvar tako, da mora človek stvari delati primarno zase in za primeren odsev v ogledalu (v The Grey je bila to glavna misel filma) šele potem pa razmišljati o ostalih. Vsekakor je dokaj zoprno brati določene umotvore in dokaj tečno poslušati "hrup" tihe večine ampak konec koncev je to kar se gredo na IRSZN narobe, nedemokratično, neustavno in v kolikor se proti temu nihče ne bori je to normalno stanje. Država je taka kakršna je, ker se premalo ljudi na premalo področjih bori proti takemu načinu delovanja birokratov in ne bo nič boljša, če se še ta procent zmanjša. 

Je pa res kar Kristian pravi, če ne gre na lep način je edina druga alternativa, da se gre na grd način in se ljudem prvo povzroči bolečina, da se potem zganejo (ali pa ne) - zgodovinsko gledano (danes pa še toliko bolj, ker je zaradi prelahkega preživetja procent degenerikov enostavno prevelik) bo tudi tu prvo moralo priti do skrajnosti, da bo večina se ali pa ne odločala za akcijo.
Odgovori
Lahko se oglasite pri nas, pa vam bomo povedli kako zgleda boj z mlini na veter, ce koga resno zanima :)
Odgovori
Problem je v tem,da je strelcev enostavno premalo, da bi se oblikovala neka kriticna masa, ki bi jo bilo slisati. (Pa se med strelci je toliko razlicnih struj, nasprotovanj in ne nazadnje tudi politicno razlicnih pogledov, da se ne vzpostavi neka mocnejsa organizacija.)
Za boj proti birokratom namrec rabis zelo motiviranega pravnega strokovnjaka.
Nekdo je nekje ze napisal, da bi morali najeti skupnega odvetnika... In sedaj sanja(m) svinja o koruzi: vsak strelec prispeva 10€, kar pomeni 200.000€ in s tem denarjem bi nekaj zagotovo dosegli.
A najbrz bi se zataknilo ze pri tem, ker se ne bi mogli zediniti, katerega odvetnika in PR agencijo najeti (vpliv na medije), itd.

Salbo vreme, pa me malodusje daje, ampak dalec od resnice nisem.
Odgovori
Seveda da nisi zato, ker če bi se denar res zbral bi takoj začeli v prve vrste riniti znani obrazi in inkasanti in ravno tiste svinje, ki jim to ribarjenje v kalnem najbolj ustreza.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 3 Gost(ov)