Ocena teme:
  • 4 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predlogi spremembe ZORO in podrejenih pravilnikov
Da malo spet potisnemo tole temo v ospredje, ker si zasluži več pozornosti...

... na MOL sem spraševal kako je glede postavitev strelišč. Ob predpostavki, da gre za športni objekt, je od velikosti odvisno za kak objekt gre. Do 1000 m² se smatra kot nezahteven objekt, večje pa kot enostaven objekt. Od tega so odvisna nadaljnji postopki, če želimo npr. na objektu graditi (npr postavitev pregrade ali nasipa). V gozdu ali na kmetijskih zemljiščih pregrad ni mogoče graditi.

Naj se to najprej malo posede.
Odgovori
Mimogrede, OPN za strelišče na Dolenski c. le tega definira, kot parkovno površino.
Odgovori
od česa vsega pa je odvisno da ti bodo pregategorizirali zemljišče za gradnjo nasipov? časa ali denarja?
Odgovori
(13-03-2017, 12:21)Marks Napisal: od česa vsega pa je odvisno da ti bodo pregategorizirali zemljišče za gradnjo nasipov? časa ali denarja?
Toliko pišete o nasipih kot da je pri nas sama ravnina. Veliko je sotesk, opuščenih kamnolomov ali enostavno hribov. 
Ko sem napisal, da za preizkus polnitev na svoji zemlji tudi v bodoče ne bo težav, ste nekateri vzrojili. Verjetno tisti, ki stanujete v blokih ali strnjenih naseljih.
Nihče pa ni vprašal, kako to izvest v skladu z zakonom.
Odgovori
(13-03-2017, 10:34)Iurium humanorum Napisal: Mimogrede, OPN za strelišče na Dolenski c. le tega definira, kot parkovno površino.

Hm, to pa ne vem če je res. Kolikor vem, je opredeljen kot športni/tematski park.
administrator / Strelec.si
Odgovori
Ali govorimo o malih streliščih za interno rabo ali velikih za organizacijo tekem?
Je razlika.
Odgovori
@admin
Sem bil nad tem tudi sam nekoliko presenečen. V karti MOL je omenjeni del označen s svetlo zeleno in ne temno (športni centri). Nadalje nisem raziskoval.

http://www.ljubljana.si/Static/upload/fi...02_onr.jpg
Odgovori
(13-03-2017, 15:09)alojz1 Napisal:
(13-03-2017, 12:21)Marks Napisal: od česa vsega pa je odvisno da ti bodo pregategorizirali zemljišče za gradnjo nasipov? časa ali denarja?
Toliko pišete o nasipih kot da je pri nas sama ravnina. Veliko je sotesk, opuščenih kamnolomov ali enostavno hribov. 
Ko sem napisal, da za preizkus polnitev na svoji zemlji tudi v bodoče ne bo težav, ste nekateri vzrojili. Verjetno tisti, ki stanujete v blokih ali strnjenih naseljih.
Nihče pa ni vprašal, kako to izvest v skladu z zakonom.

niti malo me ne zanimajo mali pajzlci v raznih grapah za lastno delaboracijo v zemljo. če bom sploh kaj razmišljal v tej smeri mora biti vsaj 800m.

(13-03-2017, 15:52)Iurium humanorum Napisal: @admin
Sem bil nad tem tudi sam nekoliko presenečen. V karti MOL je omenjeni del označen s svetlo zeleno in ne temno (športni centri). Nadalje nisem raziskoval.

http://www.ljubljana.si/Static/upload/fi...02_onr.jpg

ni to bolje preverjat na gerku?
Odgovori
(13-03-2017, 15:24)alojz1 Napisal: Ali govorimo o malih streliščih za interno rabo ali velikih za organizacijo tekem?
Je razlika.

ZOro ne dpozna pojma  "malo strelišče za interno rabo" in "veliko strelišče za izvedbo tekem". Loči sicer "strelišče na katerem se izvaja dejavnost" in "prostor kjer se izvaja streljanje", v predlogu Medresorske delovne skupine pa se kriteriji obeh strelišč izravnajo, seveda na škodo kot praviš "malih, klubskih pajzlcov"...
Odgovori
Alojz1 kot ti je napisal že Kristjan, je ideja MNZja izenačiti vse lokacije kjer se danes strelja, ne glede na velikost in kdo strelja (razen če to ni vojska ali policija).

V tem primeru velja OPN tudi za majhno grapo, tudi če boš samo tri šuse spustil na svoji zemlji.



Očitno se nekateri še vedno ne zavedate resnosti položaja...
Odgovori
Oba imata prav. Zemljišče, na katerem leži strelišče na Rudniku (že več 100 let, mimogrede), je po Odloku iz leta 1986 klasificirano kot parkovna, športna in rekreacijska površina (glej sliko).

   

Še eno strelišče, ki ga ta del ne bo prizadel je tisti v Gornjem Gradu, ki je klasificiran kot mešano oz. športna & rekreacijska površina.

   
Odgovori
Zadeve se kar brez zakonske podlage zaostrujejo .  nekatere UE so nehale sprejemanjem  potrdil  neposvečenih zvez , druge pa po internih navodilih omejile nabavce za strelivo na 1500 nabojev letno .Se že nakazujejo zadeve za naslednje leto?
Odgovori
Slišal da bodo omejil oziroma uvedli nekakšne kvote za strelivo in omejili ali zaostrili izdajo OL,ker jih je letos izdanih bistveno več kot v preteklih letih. Očitno je aparat že zalavfal. Tappingfoot
Odgovori
Ne nasedajte na finte. Vsaka zveza katera je uradno registrirana in kot taka predstavlja panožno zvezo za dotičen  šport lahko izdaja potrdila in državna uprava mora sprejemati njene dokumente.
Odgovori
Mr.T: si lahko bolj konkreten? Katere UE in katere zveze?

Marko: se strinjam. Treba je vztrajati.
Odgovori
Marko, imaš popolnoma prav. Ampak, oni rečejo NE.
Zdaj pa nagradno vprašanje: kdo izmed strelcev jih je pripravljen peljat do vrhovnega sodišča, ker so mu popolnoma protizakonito zavrnili izdajo nabavnega dovoljenja?
Odgovori
Marko prav imaš a kot sem omenil državni aparat brez zakonske osnove daje neke napotke in UE to upošteva ,čeprav nima pravne podlage.

A državni aparat itak redno krši zakonodajo pa dokler jih kdo res zelo vztajno ne preganja ni nikomur nič pa še potem ne ,poglejte sekcijo Mato gre na Roško , namesto da bi se inšpektorjem tresle hlače za službo so nadrejeni zamahnili z roko in konec je bilo dilem.
Odgovori
(09-04-2017, 16:17)JRC Napisal: Mr.T: si lahko bolj konkreten? Katere UE in katere zveze?

Marko: se strinjam. Treba je vztrajati.

Tudi mene zanima konkretno za katere UE in za katere panozne zveze gre. Ce je informacija preverjena potem se to sigurno ve.. 

Ce se pa niti to ne ve za katere UE in katere zveze naj bi slo, ker je slo preko 10 ust, potem je pa verodostojnost informacije precej vprasljiva.
Odgovori
Kristian: NRA.
Odgovori
(09-04-2017, 18:43)JRC Napisal: Kristian: NRA.

Ja a jo vidva z Iuriom še zmeri nista ustanovila? Mrgreen Mrgreen Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)