Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
... aplikacija TOR za trgovce z orožjem
#1
(19-10-2015, 16:49)Desc Napisal: Danes sem kupoval naboje pri trgovcu. V knjigo je napisal vse moje podatke in količino ter vrsto streliva, nakar je zadevo fotografiral in sliko poslal na policijo. Baje imajo po novem navodila, da morajo to storiti v nekaj urah. Ne vem kakšna je bila praksa pred tem, ampak kaže, da se zaostruje pri vsem, kar je povezano z strelstvom.

Tu gre za to da ima je državni aparat nabavil aplikacijo TOR v katerega naj bi šle knjige real time a zadeva ne deluje hkrati pa ni šuškov za nov sistem.

*aplikacija je baje tolk zašuštrana, da se nenamerno samodejno popravljajo podatki med scrolingom miške ,po drugi strani pa države po evropi nimajo aplikacije za popise streliva in je tudi EU ne zahteva tu se je poklopil interest popolne kontrole z interesom prodat državi nek šit program za mnogo $$.
Odgovori
#2
(19-10-2015, 21:28)mr.T Napisal:
(19-10-2015, 16:49)Desc Napisal: Danes sem kupoval naboje pri trgovcu. V knjigo je napisal vse moje podatke in količino ter vrsto streliva, nakar je zadevo fotografiral in sliko poslal na policijo. Baje imajo po novem navodila, da morajo to storiti v nekaj urah. Ne vem kakšna je bila praksa pred tem, ampak kaže, da se zaostruje pri vsem, kar je povezano z strelstvom.

Tu gre za to da ima je državni aparat nabavil aplikacijo TOR v katerega naj bi šle knjige real time a zadeva ne deluje hkrati pa ni šuškov za nov sistem.

*aplikacija je baje tolk zašuštrana, da se nenamerno samodejno popravljajo podatki med scrolingom miške ,po drugi strani pa države po evropi nimajo aplikacije za popise streliva in je tudi EU ne zahteva tu se je poklopil interest popolne kontrole z interesom prodat državi nek šit program za mnogo $$.

Ce imas podatke o tem pa naslovi na MNZ vprasanje kdo in za koliko jim ga je prodal! In kdo je narocil!!! Povezave bodo kmalu jasne saj je Slovenija premajhna da nekdo ne bi nekaj vedel.... Supervizor bi tudi lahko pomagal a je bolje ce sami odgovorijo!
Odgovori
#3
https://www.facebook.com/permalink.php?s...9279548214
Odgovori
#4
(20-10-2015, 08:14)Desc Napisal: https://www.facebook.com/permalink.php?s...9279548214

vse lepo in prav, možak je imel malo psihoterapije ker se je sprostil ob pisanju na FB, efekta pa ni.
Odgovori
#5
Nekaj se je našlo, številke sploh niso zanemarljive.

http://supervizor.kpk-rs.si/podj/76094901/
Odgovori
#6
N emoreš dat državi aplikacije ki je potem ne boš vsako leto 3x posodabljal za par 100k lepo vas prosim to je menda vsakemu jasno!!
Odgovori
#7
(20-10-2015, 07:45)andrejf Napisal: Ce imas podatke o tem pa naslovi na MNZ vprasanje kdo in za koliko jim ga je prodal! In kdo je narocil!!! Povezave bodo kmalu jasne saj je Slovenija premajhna da nekdo ne bi nekaj vedel.... Supervizor bi tudi lahko pomagal a je bolje ce sami odgovorijo!

Na to temo je dopis z pritožbami in predlogi na MNZ poslal ZORO kolikor lahko razvidim iz Cc. ki jih dobivam
Odgovori
#8
(20-10-2015, 11:14)mr.T Napisal:
(20-10-2015, 07:45)andrejf Napisal: Ce imas podatke o tem pa naslovi na MNZ vprasanje kdo in za koliko jim ga je prodal! In kdo je narocil!!! Povezave bodo kmalu jasne saj je Slovenija premajhna da nekdo ne bi nekaj vedel.... Supervizor bi tudi lahko pomagal a je bolje ce sami odgovorijo!

Na to temo je dopis z pritožbami in predlogi na MNZ poslal ZORO kolikor lahko razvidim iz Cc. ki jih dobivam

Prijavi korupcijo. Ker normalni uporabniki ne bi tega četrt izdelka spustili skozi. na KPK.

Da jim Štefanec rebra prešteje.
Odgovori
#9
(20-10-2015, 08:14)Desc Napisal: https://www.facebook.com/permalink.php?s...9279548214

Kakšno psihoterapijo sem imel? ;)

Efekt oziroma rezultat je, da sem si vzel vikend in naredil program, ki bere iz excela in nam izpolnjuje TOR. Program za program.
Odgovori
#10
Kot sem napisal, program je na vseh nivojih padel. Tudi, če bi se nekdo danes lotil delati tak program po liniji najmanjšega odpora, ne bi uporabil to tehnologijo, ker je zastarela. Meni je zgrajen tako, da je vloženih ogromno enih programerskih ur. Mogoče so izvajalci dobili plačano na uro. Torej iz tehničnega vidika je stvar za nič. Ravno tako iz uporabniškega, saj aplikacija nima niti osnovih temeljov, kot so recimo šifranti kupcev. Kar pomeni, če vsak dan prodamo eni in isti osebi iste naboje na podlagi iste orožne listine, moramo vnašati vse podatke. Enako velja, če prodamo, recimo 10 pušk na enkrat drugi firmi, moramo 10x vpisati matično številko, naslov, številko dovoljenja... Skratka totalna neumnost. Podobno je tudi pri izdelkih, torej pri orožju, ki ga vnesemo notri. 

Najhuje je pa to, da semi sebi v skledo pljuvajo oziroma so si pljunili, ker sedaj je prepozno. Podatki so uničeni. Aplikacija ti dovoli, da za mesto vneseš, kar koli želiš, torej NM, Novo mesto novomesto, itd, kar pomeni nekonsistentni podatki. Nekolikokrat se je zgodilo, da so prišli kriminalisti pregledovat knjige, ko so iskali osumljence. Kaj lepšega, da sedaj enostavno naredijo poizvedbo v bazo z določenimi parametri, recimo, izpiši mi vse prodane .22lr puške, katere lastnik je iz Novega mesta. Ja, tega ne morejo naredit, ker ne vejo, kako smo vnesli mesto. Ne vejo niti, kako smo vnesli notri kaliber (.22lr, 22lr, 22 lr, etc), ker seveda tudi za kaliber ni šifratna (čeprav vemo, da ga na UE imajo) in dovoli vpisati vse.

Zaloga streliva se ne sešteva... torej, ko drugič dobimo enako strelivo in ga vnesemo v TOR, imamo 2 ločena vpisa in ne 1 vpis, kjer se količine seštejejo. To je sevda logično, ker ni šifrantov in brez šifranta je ta funkcionalnost nemogoča.

Streliva ni mogoče iskati po kalibru. Torej, ko nekdo kupi 9x19 in ga moraš najti v TORu, ga ne moreš iskati po kalibru, ampak po nekih drugih parametrih, recimo dobavitelj ali proizvajalec.

Super zabavno. Odprejo se ti nova obzorja, ko vidiš, kaj vse je možno NE naredit. 

Skratka, totalna bedarija. Eden redkih primerov, ko računalnik in program NE olajšata delo ampak ga otežita.
Lahko bi še našteval, pa se mi ne da;) Imam nekje video, ko smo vnašali 10 pušk, katere smo prodali firmi. Mislim, da je dolg približno 20 min.
Odgovori
#11
(02-12-2015, 15:17)www.rojal.si Napisal: Kot sem napisal, program je na vseh nivojih padel. Tudi, če bi se nekdo danes lotil delati tak program po liniji najmanjšega odpora, ne bi uporabil to tehnologijo, ker je zastarela. Meni je zgrajen tako, da je vloženih ogromno enih programerskih ur. Mogoče so izvajalci dobili plačano na uro. Torej iz tehničnega vidika je stvar za nič. Ravno tako iz uporabniškega, saj aplikacija nima niti osnovih temeljov, kot so recimo šifranti kupcev. Kar pomeni, če vsak dan prodamo eni in isti osebi iste naboje na podlagi iste orožne listine, moramo vnašati vse podatke. Enako velja, če prodamo, recimo 10 pušk na enkrat drugi firmi, moramo 10x vpisati matično številko, naslov, številko dovoljenja... Skratka totalna neumnost. Podobno je tudi pri izdelkih, torej pri orožju, ki ga vnesemo notri. 

Najhuje je pa to, da semi sebi v skledo pljuvajo oziroma so si pljunili, ker sedaj je prepozno. Podatki so uničeni. Aplikacija ti dovoli, da za mesto vneseš, kar koli želiš, torej NM, Novo mesto novomesto, itd, kar pomeni nekonsistentni podatki. Nekolikokrat se je zgodilo, da so prišli kriminalisti pregledovat knjige, ko so iskali osumljence. Kaj lepšega, da sedaj enostavno naredijo poizvedbo v bazo z določenimi parametri, recimo, izpiši mi vse prodane .22lr puške, katere lastnik je iz Novega mesta. Ja, tega ne morejo naredit, ker ne vejo, kako smo vnesli mesto. Ne vejo niti, kako smo vnesli notri kaliber (.22lr, 22lr, 22 lr, etc), ker seveda tudi za kaliber ni šifratna (čeprav vemo, da ga na UE imajo) in dovoli vpisati vse.

Zaloga streliva se ne sešteva... torej, ko drugič dobimo enako strelivo in ga vnesemo v TOR, imamo 2 ločena vpisa in ne 1 vpis, kjer se količine seštejejo. To je sevda logično, ker ni šifrantov in brez šifranta je ta funkcionalnost nemogoča.

Streliva ni mogoče iskati po kalibru. Torej, ko nekdo kupi 9x19 in ga moraš najti v TORu, ga ne moreš iskati po kalibru, ampak po nekih drugih parametrih, recimo dobavitelj ali proizvajalec.

Super zabavno. Odprejo se ti nova obzorja, ko vidiš, kaj vse je možno NE naredit. 

Skratka, totalna bedarija. Eden redkih primerov, ko računalnik in program NE olajšata delo ampak ga otežita.
Lahko bi še našteval, pa se mi ne da;) Imam nekje video, ko smo vnašali 10 pušk, katere smo prodali firmi. Mislim, da je dolg približno 20 min.
Za to zgoraj napisano mi pride na misel samo ta beseda "sabotaža" :)
Odgovori
#12
lol, šele zdaj sem opazil temo, TOR program za nakup streliva...
ime je tako debilno da se bo še kdo od evropskih funkcionarjev obregnil če slučajno celotna slovenija kupuje orožje in strelivo na deep web-u in silk roadu...  Mrgreen Clap :)) Doh
Odgovori
#13
Nekdo je zapisal, da za vraga državi ne moreš prodati programa, ki bi deloval. Program rabi posodabljanje na nekaj mesecev vsakič po nekaj stotisoč €. Tako se dela posel.
Odgovori
#14
(02-12-2015, 15:17)www.rojal.si Napisal: Kot sem napisal, program je na vseh nivojih padel. Tudi, če bi se nekdo danes lotil delati tak program po liniji najmanjšega odpora, ne bi uporabil to tehnologijo, ker je zastarela. Meni je zgrajen tako, da je vloženih ogromno enih programerskih ur. Mogoče so izvajalci dobili plačano na uro. Torej iz tehničnega vidika je stvar za nič. Ravno tako iz uporabniškega, saj aplikacija nima niti osnovih temeljov, kot so recimo šifranti kupcev. Kar pomeni, če vsak dan prodamo eni in isti osebi iste naboje na podlagi iste orožne listine, moramo vnašati vse podatke. Enako velja, če prodamo, recimo 10 pušk na enkrat drugi firmi, moramo 10x vpisati matično številko, naslov, številko dovoljenja... Skratka totalna neumnost. Podobno je tudi pri izdelkih, torej pri orožju, ki ga vnesemo notri. 

Najhuje je pa to, da semi sebi v skledo pljuvajo oziroma so si pljunili, ker sedaj je prepozno. Podatki so uničeni. Aplikacija ti dovoli, da za mesto vneseš, kar koli želiš, torej NM, Novo mesto novomesto, itd, kar pomeni nekonsistentni podatki. Nekolikokrat se je zgodilo, da so prišli kriminalisti pregledovat knjige, ko so iskali osumljence. Kaj lepšega, da sedaj enostavno naredijo poizvedbo v bazo z določenimi parametri, recimo, izpiši mi vse prodane .22lr puške, katere lastnik je iz Novega mesta. Ja, tega ne morejo naredit, ker ne vejo, kako smo vnesli mesto. Ne vejo niti, kako smo vnesli notri kaliber (.22lr, 22lr, 22 lr, etc), ker seveda tudi za kaliber ni šifratna (čeprav vemo, da ga na UE imajo) in dovoli vpisati vse.

Zaloga streliva se ne sešteva... torej, ko drugič dobimo enako strelivo in ga vnesemo v TOR, imamo 2 ločena vpisa in ne 1 vpis, kjer se količine seštejejo. To je sevda logično, ker ni šifrantov in brez šifranta je ta funkcionalnost nemogoča.

Streliva ni mogoče iskati po kalibru. Torej, ko nekdo kupi 9x19 in ga moraš najti v TORu, ga ne moreš iskati po kalibru, ampak po nekih drugih parametrih, recimo dobavitelj ali proizvajalec.

Super zabavno. Odprejo se ti nova obzorja, ko vidiš, kaj vse je možno NE naredit. 

Skratka, totalna bedarija. Eden redkih primerov, ko računalnik in program NE olajšata delo ampak ga otežita.
Lahko bi še našteval, pa se mi ne da;) Imam nekje video, ko smo vnašali 10 pušk, katere smo prodali firmi. Mislim, da je dolg približno 20 min.

No še najbolj žalostno je, da zadeva nima povezave z MNZjem. Dejansko gre za elektronsko verzijo knjige. Tako kot v knjigi, moraš tudi tu vse peš vpisat in če rabiš kaj poiskat vse peš, spet kot v knjigi. :)
Odgovori
#15
Sicer sem malo pozno pišel do teh objav o tej "aplikaciji", vendar sem se moral iz srca nasmejati imenu te "aplikacije".

Verjamem da če bi na MNZ-ju vedeli, kaj sploh je aplikacija TOR bi to njihovo "sklobucalo" takoj preimenovali ... Toliko o razgledanosti naših zaposlenih v JU
Odgovori
#16
IN KAJ TO TLE PIŠEŠ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Podaj prijavo na MJU, ker vsakomur, ki ima dva aktivna lešnika v glavi (se oproščam za kopiranje ideje sej vemo komu...) da gre tu za korupcijo ali pa v najboljšem primeru za popolno nesposobnost. 


DAJ PRIJAVO!!!!!!!!!!!!!!!! Dovolj je cankarjanstva v tem "podalpskem raju" enostavno kliči odgovorne na zagovor kaj ti pomaga tu na forumu razgljabljat (razen da naš informiraš - za tiste, ki niso delali v Javni upravi in se jim ne sanja kako to zgleda) enostavno prijavi in vse svoje argumente naštej (ki so povsem korektni in v tej dobi nekaj takega ni dopustno).
Odgovori
#17
tudi sam sem enakega mnenja...
Odgovori
#18
MATO ...

Zakaj to tle pišem....

Mah sej nima veze, ker če bi bil vsaj malo bolj iz računalniškega foha bi vedel o čem govorim..... tako pa ....

Meni osebno dol visi kako se program imenuje, ali je to TOR, ZEUS, KUPID, ARES, EOL, HAD, PAN ali KURACPALAC. Je pa ironija vsega skupaj, da ravno na MNZ-ju dovolijo tako ime ...

Se opravičujem Gospod MATO, ... pa priporočam malo kamilice, ker BOJDA je dobra za živce
Odgovori
#19
The Onion Router
Odgovori
#20
Borzon nekako ni bilo namenjeno tole tebi ampak Rojalu, ki je verjetno uporabnik tega skropucala marne?

Drgač pa ja zastopim kaj je to Tor, ker sem iz "tega foha".
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)