Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odločbe inšpekcijskih nadzorov
Pa fejst razširjena...
Odgovori
(21-01-2016, 20:09)JRC Napisal: Zato je kazati s prstom na biatlon nesmiselno, ker zaradi tega ne bodo spremenili odlocbe.

saj se ve da  ne bodo spremenili odlocbe,
gre se za to da se dokazuje dvojna merila, neenakost pred zakonom, inšpektorjevo pristranskost...... ........
Odgovori
Resnično se včasih vprašam zakaj? Narediš kot si vedno nimaš težav in lepo se po svoje "znajdeš" pod radarjem. Zakaj pisda bi se človek izpostavljal, celo kasiral možnost kazenske ovadbe (na srečo so na tožilstvu bolj pametni kot na IRSZN) za take buksle, ki po vseh litanijah mislijo, da se "spravljamo" na biatlon ali, da imamo kaj proti biatloncem.  Neverjetno!!!!

ZORO dragi moj velja tako za biatlon kot za ISSF kot za zadnjo pofukano streljanje v RS ne glede na število gledalcev, število kamer ali število tekmovalcev. Podobno kot fizika, ki jo omenjaš. Če je tebi boj za enakost pred zakonom zajebavanje ali donkihotovski boj prav ampak ne glede na število jebenih ovc v tej državi vedi, da pa še zdalec procent ovc ni 100% kar ti dokazuje tudi angažma nekaterih tu. Če bi na vseh področjih bilo podobno (več aktivnega dela in manj gostilniškega cankarjanskega tihega pridušanja ob 3 promilih) bi živeli v bistveno bolj normalni državi kot je današnja.

Strela: Neverjeten si resnično taprav slovenski wildcat....
Odgovori
(21-01-2016, 20:53)Mato Napisal: Resnično se včasih vprašam zakaj? Narediš kot si vedno nimaš težav in lepo se po svoje "znajdeš" pod radarjem. Zakaj pisda bi se človek izpostavljal, celo kasiral možnost kazenske ovadbe (na srečo so na tožilstvu bolj pametni kot na IRSZN) za take buksle, ki po vseh litanijah mislijo, da se "spravljamo" na biatlon ali, da imamo kaj proti biatloncem.  Neverjetno!!!!

ZORO dragi moj velja tako za biatlon kot za ISSF kot za zadnjo pofukano streljanje v RS ne glede na število gledalcev, število kamer ali število tekmovalcev. Podobno kot fizika, ki jo omenjaš. Če je tebi boj za enakost pred zakonom zajebavanje ali donkihotovski boj prav ampak ne glede na število jebenih ovc v tej državi vedi, da pa še zdalec procent ovc ni 100% kar ti dokazuje tudi angažma nekaterih tu. Če bi na vseh področjih bilo podobno (več aktivnega dela in manj gostilniškega cankarjanskega tihega pridušanja ob 3 promilih) bi živeli v bistveno bolj normalni državi kot je današnja.

Strela: Neverjeten si resnično taprav slovenski wildcat....

Predlagam da ga zasujemo z minusi, in ga tako  Silenced Silenced Silenced
Odgovori
Mato Jezik!
Odgovori
(21-01-2016, 21:15)gg Napisal: Mato Jezik!

Čisto primeren. :)

Ne vem kako nekaterim še vedno ni jasno. danes se borimo za enakost pred zakonom na področju orožne zakonodaje. Če bomo tu popustili, kdo ve kaj bo prišlo na vrsto jutri. In verjemite prišlo bo ...
Odgovori
Vsa podpora Andreju Fegušu ,ki se bori za enakost pred zakonom.
Butli ,ki pa tega ne razumejo pa naj se vprašajo,kaj če bi se takšna obravnava iz strani inšpekcijskih služb zgodila njim na drugih življensko pomembnih področjih. 
Se vlagatelji Slovenije ne izogibajo brezveze v velikih ovinkih.
Odgovori
(21-01-2016, 19:11)strela Napisal: Feguš tukaj tebi nekaj ni jasno..ali nočeš razumeti tako kot nekateri tvoji somišljeniki....biatlon je svojevrstna disciplina, ki jo izvajajo vsi po istem principu na tem področju si pogorel.....in si nabiraš samo sovražnike..prosim ne mešaj še drugih strelcev govori v svojem imenu, nekateri spoštujejo zakon in imajo mir pred inšpektorji..očitno imate problem sami s seboj, bili ste pobudniki teh sprememb, niste spoštovali zakona o streliščih, ki doiloča kaj se sme in kaj ne. Nihče od vas tega ni verjel, ker ste bili carji in, da ste nedotakljivi. Z takim odnosom..žaljivim ne boste dosegli ničesar. Vsem ostalim, somišljenikom se za njihove vspodbudne besede prav lepo zahvaljujem..ne govorim samo v svojem imenu, temveč tudi za ostale strelce..Feguš..hvala za tvoj recept, ti pa res skrbiš zame.....lp

Strela  kaj ti govoriš! Govoris laži in tega ti ne bom več toleriral! Kdo ni spoštoval zakonodaje?? Mene obtožuješ ???? Daj dokaze na mizo kar govoriš! Kaj je biatlon toliko svojevrsten da zanj ne velja slovenska zakonodaja? Nisi vredn komentarja!
Odgovori
Fantje in gospodje: imam vec kot 20 let nekoliko vec opravka z drzavnim aparatom in vem, kako uradniki dihajo.
Ce je zakon slab ali nezivljenjski, je treba najti nacin, da se ga izboljsa ne pa,da se dokazuje za koga zakon velja in komu inspektorji (po)gledajo skozi prste.
Tiste zakonske zahteve,da izstrelku treba prepreciti "zalutanje" in podobno...to je treba spraviti v realne okvirje, namesto dokazovati, da gledalci biatlona niso imeli glusnikov in ocal.

Samo to sem vam hotel povedati, brez zalitev, brez podcenjevanja vasega dela in prizadevanj in brez omalovazevanja kogarkoli.
Lahko pa se tudi umaknem in povsem utihnem, z vasimi minusi ali brez njih. 
Morda pa bo kdo cez cas spoznal, da nisem tak butl, kot me zmerjate.

Srecno vsem skupaj in adijo!
Odgovori
Ma kakšen jezik u tri bobovske?!?
Pa kaj cenjenim strelskim kolegom ni jasno, a jim je res treba narisati z barvicami, da bodo razumeli?!? Osnovna fizika je enaka tako v Žančanih, kot na Pokljuki. Enako tudi Zakon o orožju velja v celotni Republiki Sloveniji.
Zdej mi pa razumevajoče, a vendar brez zamere omenite da je amatersko rekreacijsko streljanje drugačno od olimpijskih disciplin... veš, kaj - za obe veljajo POPOLNOMA ISTI ZAKONI. Če streljaš ti z MK ali pa Rajmond. Za oba velja isti zkaon in ista določila. FAKING ENAKO!!!
Tebi bi predpisal blende, onemogočanje izleta krogle in terminalno cono za tarčo v razdalji 1.5km, medtem ko lahko Rajmodn strelja v mestnem parku. Potem pa boš za šanku, ob četrtem pivu, ko se ravno dovolj korajže natanka pizdakal da to ni fer, da je ta država v bobu in da ni pravice...

Namesto da bi sedaj vsi vpili FAVL in pošiljali dopise na MNZ in Sužbo za nadzor inšpekcijski služb, si ti upaš napisat" brez zamere, za amatersko streljanje veljajo pa drugačni zakoni". Pa, a si ti normalen ali kaj?!?
Odgovori
(21-01-2016, 22:10)JRC Napisal: Fantje in gospodje: imam vec kot 20 let nekoliko vec opravka z drzavnim aparatom in vem, kako uradniki dihajo.
Ce je zakon slab ali nezivljenjski, je treba najti nacin, da se ga izboljsa ne pa,da se dokazuje za koga zakon velja in komu inspektorji (po)gledajo skozi prste.
Tiste zakonske zahteve,da izstrelku treba prepreciti "zalutanje" in podobno...to je treba spraviti v realne okvirje, namesto dokazovati, da gledalci biatlona niso imeli glusnikov in ocal.

Samo to sem vam hotel povedati, brez zalitev, brez podcenjevanja vasega dela in prizadevanj in brez omalovazevanja kogarkoli.
Lahko pa se tudi umaknem in povsem utihnem, z vasimi minusi ali brez njih. 
Morda pa bo kdo cez cas spoznal, da nisem tak butl, kot me zmerjate.

Srecno vsem skupaj in adijo!

Če dosedaj nisi razumel ni drugega kot adijo!!!!!!!
Odgovori
Kristian: Problem je v tem, da govorimo en mimo drugega (velja na splosno v Sloveniji).
Kje sem napisal, kar si ti prebral, da za nas veljajo drugacni zakoni kot za Rajmonda?
Nikjer.
Sem pa napisal, da je Rajmond druzbeno bolj sprejemljiv, kot moje pokanje.

Bistvo problema pa ni v mojem/tvojem/Rajmondovem pokanju, ampak v slabem zakonu.
Diskriminanten Inspekcijski nadzor pa je posledica slabega zakona (in ZORO ni edini), zato trdim, da se problem resuje z odpravo vzroka/vzrokov in ne (zgolj in samo) z zahtevo, da naj slab zakon velja za vse....oziroma z zahtevo, da mora inspektor cez prste pogledati tudi meni, ce je toleriral Jakova Faka na Pokljuki...

Andrejf: Adijo. Mi je postalo jasno, da sem nezazeljen, zato brez skrbi, ne bom se vec oglasal.
Odgovori
dj ne svinjaj teme
če bi rad komu kaj povedal imaš ZS
Odgovori
(21-01-2016, 22:35)š imek Napisal: dj ne svinjaj teme
če bi rad komu kaj povedal imaš ZS

+1
Odgovori
JRC: Še enkrat NE GRE ZA BIATLON ali DA TAM PO NAŠEM MNENJU KAJ NE ŠTIMA ampak za to, ker gre za mednarodno priznano tekmovanje, splošno sprejeto, gledano, opevano v medijih, vrhunsko v vseh pogledih (disciplina, telesna pripravljenost in oh in sploh) in na tej zadevi prvič pade celoten zakon in drugič inšpektorski nadzori. 

Govoriš, da imaš opravka z uradniki in veš kako dihajo, no jaz sem nekoč bil eden izmed njih in vem kako se je kaj dosegalo. Tako, da jim na primeru dokažeš (ne z besedami ampak da jih stisneš v kot -> oz. pustiš da se sami zaplezajo kot v primeru Pokljuke), da ali nimajo pojma, ali ne izvajajo zakonodaje ali pa da potem raje kot prvo in drugo ugotovijo, da je zakonodaja morda zanič oz. neprimerna. Če si si vzel čas (dvomim, ker iz tebe govori neznanje o konkretnem problemu) bi videl oz. prebral odločbe in odgovore, kjer so zahtevali od VSEH, da zaščitijo strelišče 100% tako, da izstrelek ne more zapustiti strelišča (beri betonska soba) a to zahtevo so čudežno opustili v primeru Pokljuke. Zakon je povsem jasen o uporabi zaščitnih sredstev a izpustili v Pokljuki medtem ko drugje prilimali 3000€+600€ kazni za ISTO STVAR V BISTVENO MANJŠEM OBSEGU KOT JE RECIMO MEDNARODNA PRIREDITEV. Pa da ne nadaljujem...

Resnično več ne vem a ste nekateri res tako maloumni, da mislite, da gre za neke zajebancije, nagajanja in delanje problemov kjer jih ni ali pa tako prekleto pokvarjeni, da vam je vseeno za zakonodajo (seveda dokler se vas ne dotakne potem boste pa tulili "oh krivica" in iskali zaveznike)  in nje izvajanje samo, da imate vi mir. Na srečo ste taki v manjšini kajti čedalje več ljudi dojema, da bodo morali za lastno pravico kar lepo sami poskrbeti in da od spuščanja hlač ne bo učinka...
Odgovori
(21-01-2016, 22:30)JRC Napisal: Kristian: Problem je v tem, da govorimo en mimo drugega (velja na splosno v Sloveniji).
Kje sem napisal, kar si ti prebral, da za nas veljajo drugacni zakoni kot za Rajmonda?
Nikjer.
Sem pa napisal, da je Rajmond druzbeno bolj sprejemljiv, kot moje pokanje.

Bistvo problema pa ni v mojem/tvojem/Rajmondovem pokanju, ampak v slabem zakonu.
Diskriminanten Inspekcijski nadzor pa je posledica slabega zakona (in ZORO ni edini), zato trdim, da se problem resuje z odpravo vzroka/vzrokov in ne (zgolj in samo) z zahtevo, da naj slab zakon velja za vse....oziroma z zahtevo, da mora inspektor cez prste pogledati tudi meni, ce je toleriral Jakova Faka na Pokljuki...

Andrejf: Adijo. Mi je postalo jasno, da sem nezazeljen, zato brez skrbi, ne bom se vec oglasal.

Da je zakon slab ugotavljajo inšpektorji in ne mi. Kako so prišli do teh ugotovitev? Trenutna ureditev jim ne dopušča ukrepanja če je na strelišču vse OK. - to je izjava enega od inšpektorjev. Lahko si jo tudi preberete v enem od številnih dokumentov, ki so objavljeni tukaj. 

Mi pravimo da je zakon čisto Ok, kar so dokazali tudi na Pokljuki. Težava je v tistih, ki naj bi skrbeli za izvajanje zakona. Nikomur niso pogledali skozi prste (razen v primerih zaščitnih sredstev). Enostavno so aplicirali zakon tako kot bi ga morali v vseh ostalih primerih. Samo tam niso imeli interesa in so šli čez svoja pooblastila, zato jih Feguš opominja, da to kar delajo ni OK.

Kupček je vedno večji in očitno bo kmalu miza polna, takrat pa bo verjetno čas, da se neha pošiljati na IRSNZ ampak bo treba kaj drugega narediti.
Odgovori
Jaz razumem, da bi morali zakoni morali biti zato, da olajšajo življenje ljudi in ga nekako uokvirijo. Nikoli noben zakon ne more biti tako napisan, da bi ga ne mogel razumeti drugače kot je bil mišljen. Zato pa je velika odgovornost državnih uradnikov, kako ga uporabljajo. Pri nas v Sloveniji se zakone uporablja, tudi za načrtno zajebancijo ljudi. Državni uradniki med katerimi so tudi gnila jabolka kot povsod. Višje, ko greš bolj so nekatera gnila.   
Bom dal primer iz druge branže približno 15 let nazaj, ko so na novo uzakonili deklaracije na artiklih. Nekateri inšpektorji so se z škodoželjnostjo lotili predvsem uvoznikov in zahtevali deklaracijo tudi npr. na vsakem zidaku zapakiranem v paleto. Da razložim (zidak katerega cena je 0,30€ bi morali razpakirati vsakemu prilepit nalepko katere cena 0,10€ in jih nazaj zložiti v palete). S tem so hote ali nehote ščitili naše opekarne, ki so deklaracijo imeli natisnjeno že v sam zidak prej ko je šel v peč.  Da ne govorimo potem, da so se resno kresala mnenja ali mora imeti tudi gramoz deklaracijo na vsakem kamnu ali ne.
Kot vidim se ni nič spremenilo od takrat samo preselilo se je v druge branže. Proti takemu ravnanju se je treba boriti in take inšpektorje ali njihove šefe kaznovati.

Razumem, da so pritiski raznih civilnih iniciativ proti športnem streljanju, lovu in itd. ampak se je treba tega lotiiti drugače in ne z šerifovsko taktiko zlorabo zakona z strani državnih uradnikov.  
Odgovori
Eno osnovnih izhodišč pravne države je, da izjem pri izvajanju zakonodaje ne sme biti, celo vanjo vnesene niso zaželene. V primeru področne zakonodaje za strelišča; v okviru obstoječe, biatlonske tekme ni mogoče organizirati, ne, da bi bila ta kršena! V kolikor pristanemo na pristop »...je dobra, vendar...« smo s tem odprli pandorino skrinjico za vsakršne ideje lokalnih šerifov. Docela nesprejemljivo!

Nadalje je obstoječa zakonodaja spisana zelo pavšalno, to pa je vzorec kako v okviru zakonodaje povečati pristojnosti odoločevalca; v tem primeru pretežno inšpektorja. Odločati znotraj zakonskih okvirov je diskrecijska pravica inšpektorja, kar je prav, saj je dejansko smiselno upoštevati mikro razmere vsakega primera, v kolikor so zakonski okviri zastavljeni preširoko, potem bomo nedvomno mnogokrat priče zelo različnim odločitvam v sicer podobnih primerih, kar pa ne bi smel biti interes nobene od strani. Stanje je dodatno poslabšala, po mojem mnenju, zelo neposrečeno sodba sodišča, ki se postavlja na stališče »nemogoče«. Pravno gledano inšpektor pri svojem delu ni vezan na precedenčni sistem sodišča, je pa glede na pravna razmerja med institucijami razumljivo, da ga pretežno upoštevajo. Poleg tega so inšpektorji pri svojem delu vpeti še v druge dejavnike, ki imajo na končno odločitev nedvomno tudi določen vpliv.

Sam stojim na stališču, da sedanja zasnova sistema na tem področju ni posrečena, posledično pa je prav, da se na pomanjkljivosti opozarja. V kolikor se ne, je možnost kakršnekoli sanacije nična, saj »delujočega« sistema načeloma nihče ne popravlja. Cerar je bil s svojim napisom središče posmeha, je pa v sporočilu le tega le nekaj resnice. Slovenci radi jadikujemo nad vsakršnimi krivicami in nepravilnostmi, ko pa je potrebno predlagati konkretne rešitve, se večina raje skrije, celo več, tudi kako poleno pod noge aktivnejšim članom pogost pojav.

Edino trajno in konkretno rešitev predstavlja sprejem kakovostne zakonodaje. Sedanji napori v boju z inšpekcijskimi službami najverjetneje ne boo obrodili želenih sadov, so pa kamenček k rešitvi tega problema. Za to bom tudi na tem mestu ponovil že večkrat zapisano misel, da bi bilo potrebno zadevo voditi na nekoliko bolj organiziran način, kot del tega pa bi bilo potrebno imeti strokovne ekipe za posamezno področje, v tem primeru je še kako potrebna močna pravna ekipa.
Odgovori
Cerar je bil z sloganom "Slovenec sem, ne jamram, iščem rešitve" upravičeno žrtev posmeha saj lahko državljani, razumejo tudi tako: 
"Slovenec sem, ne jamram, znajdem se", kot se je znašel zdajšnji finančni minister Mramor, ko je na Ekonomski fakulteti z izplačili dodatkov zaobšel varčevalni zakon ZUJF.
Odgovori
Kreativno računovodstvo na univerzi ter ZUJF nimata veliko skupnega (to jasno kaže tudi časovnica). Nedvomno gre za izigravanje pravnih okvirov, javnost pa nadvse rada moralizira o primernosti takšnega ravnanja, ko gre za druga. Vendar, kako se ravna posameznik, ko je soočen s takimi izzivi? Vzemimo primer strelcev. Koliko orožnih listov za šport je bilo izdanih na podlagi ene, dveh (nobene?) udeležb na tekmah? Omenjeni institut je bil zasnovan za poenostavitev nabave streliva, oziroma polnjenje le tega za aktivne športnike na tem področju in ne za prostočasno neformalno streljanje. Tudi v tem primeru gre za izigravanje, sicer slabega, zakona. Ima kdo kaj moralnega mačka zaradi svojega ravnanja?

Moj namen ni bil polemizirati o primernosti omenjenega besedila, le opozoriti sem želel na to, da na podlagi gostilniškega godrnjanja ni mogoče pričakovati izboljšanja stanja. Tega je mogoče doseči le s pro aktivnim pristopom pri iskanju rešitev, kar velja tudi za področje strelstva.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)