Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Puška 223 Remington
#1
Pozdravljeni!

Nekako je dozorela odločitev o nabavi puške v kalibru 223 Remington.
Torej, uč' sem vrgel na CZ 527 Varmint. Nekako se tudi najbolj dopade moji denarnici. Vendar pa so na voljo tri verzije. Potrebujem vašo pomoč, mnenja in nasvete pri izbiri tiste, ki je najprimernejša za luknjanje tarč na razdalji 100m-300m.
Pri naslednjih lastnostih se verzije razlikujejo:
Cev:
1. Lesena: verjetno 650mm (ameriška stran navaja dolžino 24", kar je 610mm)
2. Laminated: 610mm
3. Kevlar: 610mm
Ima lesena verzija prednost pri natančnosti zaradi daljše cevi?

Teža:
1. Lesena: 3.300g
2. Laminated: 3.620g
3. Kevlar: 3.200g
Ima težja puška prednost pri natančnosti ali ne?
Nikjer nisem zasledil podatka o prosto plavajoči cevi? Kevlarska verzija ima sicer alu "bedding", vsaj tu bi lahko bila.

Korak cevi:
1. Lesena: pojma nimam, mogoče 1:12
2. Laminated: pojma nimam, 1:12 ali 1:9
3. Kevlar: verjetno 1:9

Pri koraku cevi so stvari precej nepreverjene. Uradna CZ stran ne ponuja nobenih informacij o koraku cevi za varmint izvedbe. Ameriška stran navaja korak cevi 1:12 za leseno in laminatno verzijo ter 1:9 za kevlarsko. Po tujih forumih pa krožijo informacije, da CZ že od konca lanskega leta dobavlja vse varmint verzije s korakom cevi 1:9. Kdo bi vedel?
Ancelj je popolnoma nezainteresiran. Nima časa, da bi vprašal, pove po dveh mailih in štirih telefonskih razgovorih. Iz tovarne pa tudi nobenega odgovora na tri maile, zadnji celo v češčini.
Ima kdo od forumašev katero izmed verzij, pa bi pomeril?
Želim si vsekakor korak 1:9, zaradi možnosti uporabe težjih krogel.

Vse ostale lastnosti naj bi bile iste. Kopito se sicer razlikuje, vendar povsem športnega nima nobena verzija.

Če bi izbiral po sedanji pameti, bi izbral verzijo z najdaljšo cevjo (leseno), najtežjo (laminatno) ter s korakom 1:9 (kevlar).
Torej ne pridem nikamor.

Katera verzija je optimalna za športno streljanje? Prosim za vaša mnenja in nasvete, najraje tiste iz prve roke!

Lep pozdrav
Blaž
Odgovori
#2
"jam13" Napisal:Ima lesena verzija prednost pri natančnosti zaradi daljše cevi?
Takole, brez kompliciranja: ne.

"jam13" Napisal:Ima težja puška prednost pri natančnosti ali ne?
Nikjer nisem zasledil podatka o prosto plavajoči cevi? Kevlarska verzija ima sicer alu "bedding", vsaj tu bi lahko bila.
Glede teže, pri tovrstni puški in pri tako majhnih razlikah v teži, ne boš opazil nobene razlike.
Vse tri verzije "naj bi" imele plavajočo cev (sam sem pri 527 že večkrat videl, da se kopito ponekod dotika cevi), sam bedding pa pri tem nima ravno veze.

"jam13" Napisal:Če bi izbiral po sedanji pameti, bi izbral verzijo z najdaljšo cevjo (leseno), najtežjo (laminatno) ter s korakom 1:9 (kevlar).
Jaz bi izbiral težjo cev (ne cele puške) in tako kopito, ki ti najbolj ustreza. Sam sem sicer bolj pristaš kopit iz umetnih mas, čeprav so tudi lesena popolnoma ok. Korak pa izberi seveda glede na krogle.

"jam13" Napisal:Katera verzija je optimalna za športno streljanje? Prosim za vaša mnenja in nasvete, najraje tiste iz prve roke!
Verjetno bi vzel Varmint laminated, verjetno pa se ne bodo vsi strinjali z mano. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

ps: bolj od izbire puške je pomemben dober trening in kvaliteten čas na strelišču
administrator / Strelec.si
Odgovori
#3
Admin,
hvala za odgovor!

LP
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)