Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup smodnika v tujini
#41
vam dam nekaj informaciji o cenah smodnikov,ker vidim da o podjetništvu nimate pojma.
vsak proizvajalec gre v tržno nišo ki jo določi sam.
cena smodnikov gre od 10 evrov rex do vv 18 eurov cirka˙
potem vsa vrsta dejavnikov reklama ,pakiranje ,12kg ima majn dela kot po 1kg itd....
uvoznik dobi že v štartu ceno,ki jo lahko za nekaj nižje proda.
to nisi nobeni zlatarji.
edina rešitev je kot pravi ALEKS 10 kupit kanto 12 kg ki uvoznik dobi po nižji ceni,druge rešitve ni.
to na kratko.
Odgovori
#42
(02-11-2015, 10:12)kaliber Napisal: ...edina rešitev je kot pravi ALEKS 10 kupit kanto 12 kg...

Se težko razdeli in je boljše, da jih sodeluje 12. :-D
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#43
357 zakaj bi delil?  Mrgreen
Odgovori
#44
Malo sem "preskoču", a cena je za kg. Zakaj ni cena za 12 kg ( recimo 500,00€ )?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#45
bi tankal benzin, če bi bila cena za liter 100 evrov
Odgovori
#46
@kaliber Cena za 1kg v primeru 12kg soda je bolj "kozmetične narave", ker moraš kupiti cel sod. OK?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#47
kupi kako literaturo,o poglej na spletu teme na prodajo ,strategije ,tržišče,kupna moč itd...
( 12 kg kanto premakneš enkrat 12 kant po 1kg premakneš 12x logistika in drugo tako cena raste)
Odgovori
#48
kdo ve kaj je Export tax 

gun planet in trieste zahdeva export tax za smodnik ali to drzi
Odgovori
#49
Yebala te strategija in premikanje kožce ( se opravičujem, če sem uporabil besednjak za rumeni karton, a ne gre drugače ).
Kaj ti pomaga informacija, da stane 1 kg v 12 kg sodu 50,00 €? Če bi ti v trgovini iz njega vzeli kg ali dva in ga po tej ceni prodali, potem ja, drugače pa se to ceno lahko napiše z majhnimi številkami le v oklepaju, ceno ( polnega ) soda pa z velikimi številkami.
Primer: 12kg sod smodnika  600,00 € ( 50,00 €/kg )
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#50
Hehe. No vseeno kako označiš, ker na koncu te olajšajo za 600 € kakor koli obrneš. :)
Odgovori
#51
(02-11-2015, 13:38)kaliber Napisal: kupi kako literaturo,o poglej na spletu teme na prodajo ,strategije ,tržišče,kupna moč itd...
( 12 kg kanto premakneš enkrat 12 kant po 1kg premakneš 12x logistika in drugo tako cena raste)

To povej trgovcem oni jo ne premaknejo niti enkrat ker jo po večini niti nimajo in ni kanta ampak škatla... Snooty


Priponke Male slike
   
Odgovori
#52
(02-11-2015, 14:12)Bobo Napisal: Hehe. No vseeno kako označiš, ker na koncu te olajšajo za 600 € kakor koli obrneš. :)

Ker mi ni vseeno, kako je napisana cena, moram napisat še mojo verzijo. 
Vsem je znano, da sem z vasi ( da starosti ne omenjam ) in, da se mi lahko zgodi naslednje:
V oglasu vidim ceno za kg 50,00€, dam v denarnico 100,00€ ( pojma nimam, o kod so se vzeli ) in se odpravim na skoraj 150 km dolgo pot ( v eno smer ) z namenom, da kupim 2 kg tega žlahtnega praška. Ko pridem v trgovino, me trgovec seznani z realnostjo...Kaj pa zdaj?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#53
Ne vas ne starost nista izgovor, da ne uporabiš stvari, ki ti polni lobanjo...
Odgovori
#54
Si mislil na vakum?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#55
Jah sej veš če ni v glavi je pa v nogah....

Ampak načeloma je tako, da če hočeš primerjat cene se uporabi pač cena /kg in je v štacunah ponavadi tud navedena (z malim printom seveda). Je pa pač tako, da naj vsak kupuje in dela kar mu paše definitivno pa pri vseh bedarijah, ki se jih spomnijo naši birokrati zelo težko opravljati cenovno konkurenčen posel (pa ne gre samo za to področje).
Odgovori
#56
Zdaj niti ni važno, kje je in kje ni. Gre za neke vrste zavajanja. Zakaj pa pri kilskem pakiranju ni napisana cena za 5 ali pa deset dekagramov, da bi manj izgledalo? 
Pri šanku je točeno pivo cenejše od stekleničenega, pa ti ni treba kupiti celega soda...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#57
Kdaj si pa nazadnje naročil pivo? Že dolgo sta ceni izenačeni! Bo jabolko spet omenjal ime Davy Croocket!
Odgovori
#58
(03-11-2015, 02:27)turist Napisal: Kdaj si pa nazadnje naročil pivo? Že dolgo sta ceni izenačeni! 

Pri nas ( na vasi ) se dobi pol litra točene za 1,70 € ( občasno tudi manj ) in pol litra v flaši za 1,9o €.
Jaz pijem, če že moram :-D , dražjo verzijo...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#59
(02-11-2015, 15:39)357 Napisal:
(02-11-2015, 14:12)Bobo Napisal: Hehe. No vseeno kako označiš, ker na koncu te olajšajo za 600 € kakor koli obrneš. :)

Ker mi ni vseeno, kako je napisana cena, moram napisat še mojo verzijo. 
Vsem je znano, da sem z vasi ( da starosti ne omenjam ) in, da se mi lahko zgodi naslednje:
V oglasu vidim ceno za kg 50,00€, dam v denarnico 100,00€ ( pojma nimam, o kod so se vzeli ) in se odpravim na skoraj 150 km dolgo pot ( v eno smer ) z namenom, da kupim 2 kg tega žlahtnega praška. Ko pridem v trgovino, me trgovec seznani z realnostjo...Kaj pa zdaj?

No č eimaš pri večini trgovcev ceno 70-100 EUR/kg, pri enem pa si našel ceno 50 EUR/sod (12 kg) in ti ne kapne, da je to verjetno cena za kg, potem je tista 150 km dolga pot še najmanjši problem, ki ga imaš. :)
Odgovori
#60
Kot sem obljubil. Zaradi velikega povpraševanja po smodnik, je nova pošiljka raznih smodnikov že prišla. Dodatno so prišli smodniki katere v prvi nabavi nismo naročili ali jih ni bilo na zalogi pri dobavitelju. 
Hkrati je prišla večja pošiljka rabljenega orožja, zato vabljeni v trgovino.

lp Bojan
PROARMIS d.o.o. Trgovina za strelce in lovce 
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)