Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Netilke - katere so dobre, slabe...
Pozdravljeni!

Mal me zanima kako se kaj obnesejo S&B, Federal,PMC,Murom netilke, ali katere od njih ne vžigajo 100%, katere padajo vn iz tulca, kaksne druge napake?
Meni CCI-jeve zaenkrat delujejo brez napake.

lp Marko
Odgovori
"z Napisal:Meni CCI-jeve zaenkrat delujejo brez napake.

Imam občutek, da smo verjetno vsi na tej robi - torej zakaj zamenjati, če dela dobro - razen, če se najde kaj isto dobrega, dostopnega in cenejšega, ter ima boljši učinek glede izmerjenih balističnih meritev.
Odgovori
"z Napisal:Pozdravljeni!

Mal me zanima kako se kaj obnesejo S&B, Federal,PMC,Murom netilke

lp Marko

Murom netilke so Ruske izdelave in jih izdeluje za PMC tovarno streliva.Tako da to je isto.
Js streljam s Murom netilkami in lahko rečem da so za tako poceni denar zelo zelo kvalitetne.
5000 kos stane borih 89 eur v Avstriji.
Odgovori
100€ več so CCI br2 LR - [email protected] kar je kar dost dražje.

Kje v avstriji se pa dobijo?
Odgovori
Tukaj v mojem prispevku je govora o small pistol netilkah:
Nekaj časa, ko se ni dobilo CCI netilk, sem uporabljal Mag Tech. V Glocku 17 se mi je dogajalo, da 3 ali 4 od 1000 niso vžgale (missfire), kar je na IPSC tekmi zelo nerodna stvar. Hočem reči, da če kdo polni z njimi, so dobre za trening, za tekmo pa raje ne, se kar držim CCI-ja - zihr je zihr.
Dobre izkušnje imam s Fiocchi netilkami, te se dobijo v Trstu v Guns Planet. Če jih vzameš cel karton (12.000) jih dobiš za 207€, kar znese 17,25 € za 1000. To je kar ugodna cena v primerjavi s CCI, zaenkrat pa še nisem opazil, da bi bile kaj slabše. Pakirane so po 150 (ena škatlica) ali 1500 (ena škatla). Do zdaj sem jih skuril cca 1000 in še ni bilo težav z nevžigom, kar je v redu glede na to, da so malo trše zdaj pozimi kot bi bile poleti.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
Small pistol netilke sem do sedaj uporabljal le CCI-500 in WSP (Winchester).
Winchesterjeve so mehkejše. Lažje se vstavijo v tulec in postanejo prej sploščene pri večanju tlaka,kar omogoča malce boljši "nadzor" pri naraščanju tlaka. Primer:Pri 357 mag postanejo bolj sploščene že ko si 1-2 gr pod makismumom.
Za zgornje prostoročno izvajanje ne nudim nobene garancije ali dokaza.
Glede vžiganja pa ne s CCI, ne z WSP, nisem imel težav.
Odgovori
Pri netilkah je prva stvar, ki jo moras upostevati, katere netilke proizvajalec polnilne prese priporoca in katere odsvetuje. Recimo Lee priporoca predvsem CCi netilke, vecino ostalih pa odsvetuje...razen se neke firme, ki pa se je trenutno ne morem spomniti.

Drugace pa itak tista, ki kresne [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

Lep pozdrav

Attached files http://www.strelec.si/forum/uploads/c9/0...3ba3f3.pdf (52.7 KB)Â
Odgovori
Prosim za vaše izkušnje glede cenejših SP netilk kot so S&B, Magtech 1 1/2, Fiocchi,...
S katerimi ste najbolj zadovoljni in zakaj?

Hvala!
Odgovori
Meni so naceloma vse ok edino z magtech imam slabe izkusnje. Na revolverju (SPM netilka) mi vziga cisto vse (Murom, S&B, Fiocchi, fabrska municija) razen magtech (nekje 1/3 jih ne vzge) - nekatere izgledajo kot da bi bile trse (manjsa udrtina), nekatere pa zgledajo ok udarjene, pa tudi ne dajo plamena.
Odgovori
(20-11-2009, 22:26)Primoz Napisal: Pri netilkah je prva stvar, ki jo moras upostevati, katere netilke proizvajalec polnilne prese priporoca in katere odsvetuje. Recimo Lee priporoca predvsem CCi netilke, vecino ostalih pa odsvetuje...razen se neke firme, ki pa se je trenutno ne morem spomniti.

Lep pozdrav

Attached files  http://www.strelec.si/forum/uploads/c9/0...3ba3f3.pdf (52.7 KB)Â

Ja ja kot motorno olje, samo to in nobeno drugo, sicer ribne a ne....lee dela na vse netilke in lahko mi verjameš da boš z lučjo iskal nekoga ki uporablja samo
CCI in napolni tega polno,[PUSTIMO PRECIZNAKARJE ONI BI CELO NETILKO VAGALI IN PREMERILI] vsaj pri nas se največ uporablja fiochi iz preprostega razloga, ker je poceni in dela brez napake.
Odgovori
Jaz spadam v kategorijo "preciznakarjev" in uporabljam Magtech (vsaj zadnjih 10.000 kom). Netilke so sicer malenkost trše, tako da če imaš zelo sfriziran kladivček na pištoli, se ti zna zgoditi, da boš imel vmes kakšen missfire. No, pri preciznem to ni problem, ga pač še enkrat napneš in potem drugič ziher poči. To se npr. dogaja s HPS-om, medtem ko Proarmisove beštije z Magtechom vse delajo brezhibno.
Pred tem sem uporabljal CCI, ki so delale res brezhibno - je pa pri večjem števil nabojev nekaj razlike v ceni med Magtecom in CCI. Vmes sem poizkušal še S&B, a so bile meritve hitrosti z Labradarjem preveč divje in jih potem nisem več uporabljal.
Odgovori
Za precizno cci, pa ne vem zakaj. Mogoce zato "kamo svi Turci, tamo i mali Mujo"
Za dinamiko pa ze zadnje 50k samo Fiocchi... se enega nismo odnesli nazaj ker ne bi poknil

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
Je kdo testiral za precizno realno razliko med CCI/Federal in Fiocchi ali Magtech?
Bi bilo res zanimivo videt kakšna je dejanska razlika če sploh. Sploh za nekega povprečnega strelca za precizno. Razlika v ceni je očitna, če pa na koncu prinese samo npr. 1 krog prednosti pri 1000 je pa meni čisto vseeno in vzamem seveda cenejše.

Ker pa so cenejše (S&B, Fiocchi in Magtech) cenovno tam tam, pa seveda želim uporabljat najboljše za precizno.
Odgovori
(07-07-2020, 20:48)RS45 Napisal: Je kdo testiral za precizno realno razliko med CCI/Federal in Fiocchi ali Magtech?
Bi bilo res zanimivo videt kakšna je dejanska razlika če sploh. Sploh za nekega povprečnega strelca za precizno. Razlika v ceni je očitna, če pa na koncu prinese samo npr. 1 krog prednosti pri 1000 je pa meni čisto vseeno in vzamem seveda cenejše.

Ker pa so cenejše (S&B, Fiocchi in Magtech) cenovno tam tam, pa seveda želim uporabljat najboljše za precizno.
Kot sem napisal zgoraj: razlike med CCI in Magtech na tarči ne vidim (testirano tudi iz Ransom Resta), zato za vse naboje uporabljam izključno Magtech.
Odgovori
Sicer je tema bolj na precizno streljanje ampak S&B netilke uporabljam za 9mm Luger. 5000+ kosov pa niti en problem. Tulci pa so mix vsega mogocega. Tako da kaj se tice zaneslivosti so za mene S&B super.
Odgovori
(07-07-2020, 15:02)jabolko Napisal:
(20-11-2009, 22:26)Primoz Napisal: Pri netilkah je prva stvar, ki jo moras upostevati, katere netilke proizvajalec polnilne prese priporoca in katere odsvetuje. Recimo Lee priporoca predvsem CCi netilke, vecino ostalih pa odsvetuje...razen se neke firme, ki pa se je trenutno ne morem spomniti.

Lep pozdrav

Attached files  http://www.strelec.si/forum/uploads/c9/0...3ba3f3.pdf (52.7 KB)Â

Ja ja kot motorno olje, samo to in nobeno drugo, sicer ribne a ne....lee dela na vse netilke in lahko mi verjameš da boš z lučjo iskal nekoga ki uporablja samo
CCI in napolni tega polno,[PUSTIMO PRECIZNAKARJE ONI BI CELO NETILKO VAGALI IN PREMERILI] vsaj pri nas se največ uporablja fiochi iz preprostega razloga, ker je poceni in dela brez napake.

Bravo Jabcek, s polno vnemo odgovarjas na 11 let stari post, kot da bi bil vceraj objavljen.
Odgovori
(07-07-2020, 22:09)Primoz Napisal:
(07-07-2020, 15:02)jabolko Napisal:

Lep pozdrav

Bravo Jabcek, s polno vnemo odgovarjas na 11 let stari post, kot da bi bil vceraj objavljen.

Dumb Shhh
Odgovori
Upam da ne bo konstruktivno začeta debata zamrla zaradi neumestnih komentarjev kot je bil Primožev.

Morda še kdo testiral Fiocchi za precizno na način kot Orien? Za dinamično jih hvalite in tudi mehke so.
Odgovori
(08-07-2020, 13:45)RS45 Napisal: Upam da ne bo konstruktivno začeta debata zamrla zaradi neumestnih komentarjev kot je bil Primožev.

Morda še kdo testiral Fiocchi za precizno na način kot Orien? Za dinamično jih hvalite in tudi mehke so.
Murom SP KVB-9S se meni za precizno zelo dobro obnesejo. Pri Fiiocchi in Magtech pa sem in tja kaka ne vžge v prvo, S&B gredo meni težko v ležišče tulca.
Odgovori
(08-07-2020, 14:29)micko Napisal:
(08-07-2020, 13:45)RS45 Napisal: Upam da ne bo konstruktivno začeta debata zamrla zaradi neumestnih komentarjev kot je bil Primožev.

Murom SP KVB-9S se meni za precizno zelo dobro obnesejo. Pri Fiiocchi in Magtech pa sem in tja kaka ne vžge v prvo, S&B gredo meni težko v ležišče tulca.
Jabolko, imamo en dokaz več, da so te teme še vedno aktualne - rok trajanja jim očitno ni potekel Clap

Murom SP KVB-9S so menda mehkejša verzija teh netilk.
Pri starih se mi je cca 1 na 200 zgodilo, da na Glock-u prvič ni vžgala, drugič pa je. Imam pa Eemannov komplet vzmeti za lažje proženje - torej nič čudnega, da se to dogaja.

Ima kdo izkušnje z Murom SP KVB-9S in Lee Pro 1000 prešo?
Dela v redu ali so kakšne komplikacije?
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)