Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Netilke - katere so dobre, slabe...
#21
(08-07-2020, 13:45)RS45 Napisal: Upam da ne bo konstruktivno začeta debata zamrla zaradi neumestnih komentarjev kot je bil Primožev.

Morda še kdo testiral Fiocchi za precizno na način kot Orien? Za dinamično jih hvalite in tudi mehke so.

V čem je problem, če komentiram komentar posta, katerega sem jaz avtor?

Problem ni v netilkah. Problem je v dodelavah serijskih pištol v športne specialke (za potrebe IPSC), ki ne kresnejo netilke z zadosti energije. In imaš dva razreda netilk; netilke, ki deluje v vseh serijskih nedodelanih/nepredelanih pištolah in netilke, ki zanesljivo delujejo v športnih specialkah.

Na začetku polnjenja za lastne potrebe so nekateri imeli probleme z netilkami, predvsem z Murom netilkami, ker niso bile dovolj globoko vsajene v ležišče netilke. Ko so pubeci obvladali, se to ni več pojavljalo. Zakaj z Murom netilkami? Ker so bile najbolj poceni in jih je uporabljalo največ strelcev. Lahko bi se to dogajalo tudi s katerimi drugimi.

Meni ni zatajila nobena Murom netilka v zadnjih 35.000 napolnjenih nabojih. Imam pa izkušnje z CCI, Fiocci in Magtech. Ampak za njimi precej manj, kot z Murom in ne morem primerjati. So pa po občutku Murom netilke trše od ostalih.

Skratka, vsaka netilka je ok, samo pogruntati jo moraš. Igra pa vlogo cena in dobavljivost.


In še enkrat, Jabček je komentiral moj post, ki je star 11 let!!!!! In to moj post. In ti mi ne boš jemal pravice komentirati komentarjev mojih postov.
Odgovori
#22
(08-07-2020, 22:20)Primoz Napisal:
(08-07-2020, 13:45)RS45 Napisal: Upam da ne bo konstruktivno začeta debata zamrla zaradi neumestnih komentarjev kot je bil Primožev.

Morda še kdo testiral Fiocchi za precizno na način kot Orien? Za dinamično jih hvalite in tudi mehke so.

V čem je problem, če komentiram komentar posta, katerega sem jaz avtor?

Problem ni v netilkah. Problem je v dodelavah serijskih pištol v športne specialke (za potrebe IPSC), ki ne kresnejo netilke z zadosti energije. In imaš dva razreda netilk; netilke, ki deluje v vseh serijskih nedodelanih/nepredelanih pištolah in netilke, ki zanesljivo delujejo v športnih specialkah.

Na začetku polnjenja za lastne potrebe so nekateri imeli probleme z netilkami, predvsem z Murom netilkami, ker niso bile dovolj globoko vsajene v ležišče netilke. Ko so pubeci obvladali, se to ni več pojavljalo. Zakaj z Murom netilkami? Ker so bile najbolj poceni in jih je uporabljalo največ strelcev. Lahko bi se to dogajalo tudi s katerimi drugimi.

Meni ni zatajila nobena Murom netilka v zadnjih 35.000 napolnjenih nabojih. Imam pa izkušnje z CCI, Fiocci in Magtech. Ampak za njimi precej manj, kot z Murom in ne morem primerjati. So pa po občutku Murom netilke trše od ostalih.

Skratka, vsaka netilka je ok, samo pogruntati jo moraš. Igra pa vlogo cena in dobavljivost.


In še enkrat, Jabček je komentiral moj post, ki je star 11 let!!!!! In to moj post. In ti mi ne boš jemal pravice komentirati komentarjev mojih postov.
Kaj imaš poleg netilk, doma tudi papagaja starega 11 let... Dumb
Odgovori
#23
(08-07-2020, 22:31)jabolko Napisal: Kaj imaš poleg netilk, doma tudi papagaja starega 11 let... Dumb
Starejšega, starejšega  Wave
Odgovori
#24
PEdine, ki se jih branim so Murom Non-Tox. Glock z tovarniškimi vzmetmi jih ne vžge zanesljivo.

Drugače streljam Magtech, S&B in Fiocchi - kar je v danem trenutnu na razpolago in ugodno.
Odgovori
#25
Bolje pozno popraviti neumnost kot nikoli. In roko na srce, tvojih neumnosti je na tem forumu polno.
Odgovori
#26
Na forumu so bile že omenjene tudi ginex netilke iz BiH. Kako je kaj s temi (zanesljivost, dobavljivost, cena)? Kje se sploh dobijo?
Odgovori
#27
Malo je trša za vtiskat, podobno kot Češka drgač vse normalno.
Odgovori
#28
(09-07-2020, 06:44)Marks Napisal: Bolje pozno popraviti neumnost kot nikoli. In roko na srce, tvojih neumnosti je na tem forumu polno.

Če bi za vsako puhlico, ki jo napišeš, kdo zahteval denar nazaj, bi smisel pojma življenje po smrti dobilo novi pomen.
Odgovori
#29
Ginex SP zna imati problema nije to u tom rangu .
Ginex Murom tu negdje .
Najbolje je RWS i CCI  sve drugo je klasu ispod ako ne i dvije.
RWS
CCi
FEderal
Fiocchi Magtech
Murom  Ginex
iMoja iskustva ali sve to je dosta subjektivno zavisno od pištolja,puške IPSC preciza
Za Precizu RWS i CCI uvijek dje dobre rezulatate
Odgovori
#30
To je zgleda spet aktualno oz še bolj - kaj sploh kje dobit...
Odgovori
#31
(13-04-2022, 11:08)MarkB Napisal: To je zgleda spet aktualno oz še bolj - kaj sploh kje dobit...

zdej smo v situaciji, ko je boljše slaba netilka, kot nobena :)
Odgovori
#32
Ko sem v času pomanjkanja netilk v ZDA (par let nazaj) bral njihove forume, sem zasledil, da je marsikdo uspešno oz. zadovoljivo  uporabil Large Pistol in Large Pistol Magnum netilke za naboje, polnjene s hitrejšimi puškovnimi smodniki.  So pa LR malenkost višje od LP in  v nekaterih puškah udarna igla ni bila dovolj dolga za uspešen vžig. 

Za potrebe plinkanja z reduciranimi polnitvami in za privajanje začetnikov (lovskih pripravnikov) na puško, sem lani "razvil" tole polnitev v 308 win:  
- krogla Lapua OTCE 100gr
- smodnik Rex Magnum 18gr (počasen pištolski smodnik)
- netilka Murom Large Pistol
- OAL 66,80 mm
Odsun: ga ne čutiš. Pok: kot MK pištola. Grupiranje: 2 MOA - ni bogve kaj, je pa uporabno za svoj namen  :-)
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#33
(13-04-2022, 11:08)MarkB Napisal: To je zgleda spet aktualno oz še bolj - kaj sploh kje dobit...

Se dobi.... Whistle Whistle
Odgovori
#34
Kje pa?
Odgovori
#35
Ivan 22lr in Jabolko sta oba enako sumljiva da sta vse pokupla.
Odgovori
#36
(14-04-2022, 07:12)SU84 Napisal: Ivan 22lr in Jabolko sta oba enako sumljiva da sta vse pokupla.

Imaš denar kupi. Nimaš denarja molči! Sploh pa ne sumi in ne domnevaj ni potrebe za to.  Razz

LP 
Janez Jereb
Odgovori
#37
(14-04-2022, 07:03)ales1a Napisal: Kje pa?

To je se ena skrivnost, za katero vedo samo posamezniki oz tisti, ki imajo €€. ;)

PS: Mene ni med njimi.
Odgovori
#38
Big Grin 
kot v zlatih časih jugoslavije!

če imaš denar in veze, se roba dobi. če denarja nimaš, ti zabrusijo da raje molči in se brigaj zase...

nimaš kaj, naša 'zlata' generacija rula še naprej !  Rofl
Odgovori
#39
(14-04-2022, 10:38)Marks Napisal: kot v zlatih časih jugoslavije!

če imaš denar in veze, se roba dobi. če denarja nimaš, ti zabrusijo da raje molči in se brigaj zase...

nimaš kaj, naša 'zlata' generacija rula še naprej !  Rofl
Marks  niso nobene veze  in nič ne brusim-o
Ali ti je težko vprašat  Ivana na ZS?? 
Malo po googlaj pa  se najde  Whistle
Lp
Janez
Odgovori
#40
Ne vem jst, zadnji ki je vprašal, mu je Jabolko zabrusil da jih ima, ampak ne zanj :D

Ivan mi še minuse tala, da sem idiot, tega še Jabolko ne dela ko ga zajebavam :D kaj čm spraševat :D
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)